Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Μην ασχολείσαι ρε συ!! Εσύ δεν θα κάνεις αυτό που γουστάρεις και αγαπάς; Ε από εκεί και πέρα τι δε νοιάζει τι θα πουν; Εγώ πλέον γελάω.

μα δεν ασχολουμαι πια!ουτως η αλλως καποια στιγμη ολοι χρειαζονται εναν φιλολογο!:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
μα δεν ασχολουμαι πια!ουτως η αλλως καποια στιγμη ολοι χρειαζονται εναν φιλολογο!:P;)
χαχαχα!! Έτσι μπράβο;) Για να πω την αλήθεια βέβαια εμένα στην αρχή με πείραζε η συμπεριφορά μερικών.
Τώρα πια... τους γράφουμε εκεί που δεν πιάνει μελάνη:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εφόσον πέρασα στην σχολή που ήθελα δεν με ενδιαφέρουν οι εντυπώσεις των τρίτων.
Αν και μέχρι τώρα μόνο θετικές εντυπώσεις αντίκρισα.

Πέρα από αυτά, sky is the limit. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλη τυχη και θεληση να εχουμε και ας αφησουμε τους αλλους να τρωγονται με τα ρουχα τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Πάνω από όλα, δεν έχει σημασία που πέρασες, τι έκανες στην σχολή, ή τι έκανες στην ζωή. Σημασία έχει να καταφέρεις αυτό που ΘΕΛΕΙΣ στην ζωή σου, είτε είναι να γίνεις σπουδαίος και διάσημος, είτε να ζεις μια "τυπική" ζωή. ΚΑΙ ακόμα και αν δεν πέρασες εκεί που ήθελες, είναι σπουδαίο να δέχεσαι την διαφορετικότητα, είτε έχει να κάνει με την σχολή ή οτιδήποτε άλλο, και να την αγαπήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αυτο το θεμα ειναι σαν μαθηματικα για μενα, διαβαζω διαβαζω και μετα δεν ξερω τι να γραψω... :Ρ
εμενα δεν εχει βρεθει κανεις να μου πεταξει καμια καφρικη βλακεια...
ολοι με ρωτανε κατευθειαν τι ειναι αυτο, αλλοι δεν ρωτανε καν επειδη ηξεραν απο χρονια πως εκει ηθελα να περασω
κι ετσι δεν βρεθηκε κανεις να μου πεταξει καμια μπουρδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
On topic:
Γνωρίζω άτομο που πέρασε μέσα στους 15 πρώτους στο Φυσικό Αθήνας. Ήταν απερίγραπτος ο πόλεμος που υπέστη από τη μητέρα του (εκπαιδευτικός) για να δηλώσει Πολυτεχνείο ή Ιατρική. Παρά τις πιέσεις, δεν ενέδωσε και δήλωσε το Φυσικό, που ήταν το όνειρό του. Τα αποτελέσματα έχουν βγει εδώ και 20 μέρες και η μητέρα εξακολουθεί να είναι πνέει μένεα. Δεν μπορεί να το χωνέψει! (Βασικά, δεν έχει χωνέψει ότι δεν θα σπουδάσει αυτή, αλλά το παιδί της...). Εννοείται ότι τα απαξιωτικά σχόλια από τον περίγυρο για την επιλογή του γεμίζουν τόμο. Μέχρι ότι "δεν ντράπηκε να δηλώσει αυτή τη σχολή" άκουσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Χαρα, σε αυτο το σφαγειο που περιγραφεις ζουμε ολοι, αλλα μερικοι οπως το παιδι που περιγραφεις, υποφερουν περισσοτερο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel!n@

Νεοφερμένος

Η μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
-πού περασες?
-βιολογικο
-και τι βγαινεις απο κει? φαρμακοποιος?
-οχι.. βιολογος.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
-πού περασες?
-βιολογικο
-και τι βγαινεις απο κει? φαρμακοποιος?
-οχι.. βιολογος.. :whistle:
το φαρμακοποιος που κολλαει?χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ρε πετρο(ειμαστε και συνονοματοι) και αν το παιδι στο ποστ #295 ομως δεν θελει αυτοκινηταρες και σικατα επιπλα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel!n@

Νεοφερμένος

Η μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εμενα παντως αν και μαθητρια ακομα μου ετυχε το εξης: Ειμαι στον δρομο με την μητερα μου και μας βρισκει μια παλια μου καθηγητρια αγγλικων! Εγω οντως αποφασισμενη για το ποια σχολη θα επιλεξω (Μονο χημικο), της το λεω μονομιας οταν με ρωταει! Αφου λοιπον πηρε την απαντηση, αμεσως στραβομουτσουνιασε και με ρωταει με ενα υφος που φανερωνε οικτο, αγανακτηση και δεν ξερω κι εγω τι αλλο, "Γιατι????"
Δηλαδη για κατσε ρε φιλε, αυτην την απαντηση επρεπε να δωσεις σε ενα παιδι που εχει ονειρα???
Στην αρχη με επηρεασε αρνητικα, αλλα το ξανασκεφτηκα...
Δεν πανε να ... ολοι τους λεω εγω! Αυτο θελω να κανω στην ζωη μου στην τελικη!
Την δικη τους ζωη την εζησαν πανω- κατω οπως ηθελαν!
Δικαιουμαι και εγω κατι αντιστοιχο
Σωστη?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Εμενα παντως αν και μαθητρια ακομα μου ετυχε το εξης: Ειμαι στον δρομο με την μητερα μου και μας βρισκει μια παλια μου καθηγητρια αγγλικων! Εγω οντως αποφασισμενη για το ποια σχολη θα επιλεξω (Μονο χημικο), της το λεω μονομιας οταν με ρωταει! Αφου λοιπον πηρε την απαντηση, αμεσως στραβομουτσουνιασε και με ρωταει με ενα υφος που φανερωνε οικτο, αγανακτηση και δεν ξερω κι εγω τι αλλο, "Γιατι????"
Δηλαδη για κατσε ρε φιλε, αυτην την απαντηση επρεπε να δωσεις σε ενα παιδι που εχει ονειρα???
Στην αρχη με επηρεασε αρνητικα, αλλα το ξανασκεφτηκα...
Δεν πανε να ... ολοι τους λεω εγω! Αυτο θελω να κανω στην ζωη μου στην τελικη!
Την δικη τους ζωη την εζησαν πανω- κατω οπως ηθελαν!
Δικαιουμαι και εγω κατι αντιστοιχο
Σωστη?????
Αν κολλαγες και ενα "μηχανικος" διπλα απο το "χημικος" να δεις που θα εστρωνε η μουτσουνα της. Μην δινεις σημασια σε ολους τους ανιδεους γιατι θα νευριαζεις συνεχως. Σχολες του 2ου πεδιου που καποιοι κοιτανε με μισο ματι στο μελλον θα παρεχουν πολλες επαγγελματικες πορτες που πολλοι λατρες του πουλμουρ θα ζηλευουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε φιλε???
Μου εκανε εντυπωση γιατι οκ απο την κολλητη της μανας μου, ας πουμε μπορει να το δεχομουν (ενα τετοιο σχολιο, τιποτα παραπανω και σαφεστατα δνε θα με επειθε), αλλα οχι να μου ερχετε μια αγνωστη και να μου την λεει!
Κοιτα, δεν θελω μηχανικων γιατι ειναι κατι πιο εξειδικευμενο (και για αλλους λογους και οχι λογω βασης που ισως βιαστουν καποιοι να πουν)! Παιρνω πρωτα πτυχιο Χημικου και μετα βλεπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Εγώ όταν λέω ότι θα σπουδάσω χημικός μου λένε: " Ααα, καθηγητής θα γίνεις?":hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ναι γιατι απλα εχουμε την αντιληψη πως η καλυτερη δουλεια ειναι στο δημοσιο! Τωρα που κοβει ο γιωργακης...
(Δεν πιστευω να ενοχληθηκε κανεις που τον ειπα γιωργακη, αν και δεν με πολυνοιαζει....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Ναι γιατι απλα εχουμε την αντιληψη πως η καλυτερη δουλεια ειναι στο δημοσιο! Τωρα που κοβει ο γιωργακης...
(Δεν πιστευω να ενοχληθηκε κανεις που τον ειπα γιωργακη, αν και δεν με πολυνοιαζει....)

Για να είμαι ειλικρινής το δεδομένο μου την χρονική αυτή στιγμή είναι ότι θέλω να γίνω χημικός για το που θα δουλέψω θα ασχοληθώ όταν έρθει η ώρα...:/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
γενικα εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για τη σχολη μου!
εκτος απο ενα συγγενικο ατομο(:ermm:) στο οποιο μολις ακουσε γεωπονια ειπε ενα ξερο:α...μπραβο (πιθανο να υπεθεσε οτι θα γινω κατι σαν επαρχιωτισσα με πτυχιο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
όταν τους έλεγα νοσηλευτική μου έλεγαν.. ααα νοσοκόμα ?ΤΕΙ ε ?και ήμουν ΑΕΙ και δεν άρεσε σε κανέναν.. τώρα που τους λέω διατροφή και διαιτολογία κολλάνε και με ρωτάνε τι θα κάνω αφού βγω απο κει και μόνοι τους υποθέτουν ότι είναι ΑΕΙ μόλις πω ότι θα γίνω διαιτολόγος, ενώ είναι ΤΕΙ.. τί να πω? άκρη δεν τους βρίσκω με τίποτα πάντως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top