Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.
Ξέρω κάτι παιδιά που με 19.000 δήλωσαν φιλολογία, φυσικο, ακόμα και παιδαγωγικό. Συμπέρασμα; Δεν έχουν όλοι τα ίδια κόμπλεξ με εσάς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ξέρω κάτι παιδιά που με 19.000 δήλωσαν φιλολογία, φυσικο, ακόμα και παιδαγωγικό. Συμπέρασμα; Δεν έχουν όλοι τα ίδια κόμπλεξ με εσάς :)
δεν πρόκειται να δεχτούν ότι όντως συμβαίνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.
δεν πρόκειται να δεχτούν ότι όντως συμβαίνει:)

Πλέον έχω πάψει και τόσο να ασχολούμαι. Κατα κύριο λόγο εδώ μέσα έχει παιδάκια που έχουν θεοποιήσει το σύστημα των πανελληνίων, θεωρούν πως θα γίνουν κάποιοι με τα 19.000 και νομίζουν οτι υπάρχουν τοπ σχολές.
Το μόνο που με χαροποιεί είναι οτι αυτό το φαινόμενο το συναντώ στο ischool. Εχω γνωρίσει αρεκτά παιδιά που σπουδάζουν ιατρική και νομική. Τι στο διάολο συμβαίνει εδώ και αποκτουν κόμπλεξ; Ποτέ κανένας απ' τα παιδιά αυτά δεν έχει αναφέρει για τα μόρια του, ούτε ψωνίζεται σχετικά με τη σχολή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ξέρω κάτι παιδιά που με 19.000 δήλωσαν φιλολογία, φυσικο, ακόμα και παιδαγωγικό. Συμπέρασμα; Δεν έχουν όλοι τα ίδια κόμπλεξ με εσάς :)
Συμπέρασμα; Ξέρουν ότι αν είσαι καλός παντού θα πετύχεις και γράφουν στα αρχίδια τους την αποκατάσταση που και καλά έχουν κάποιες σχολές.... Και καλά κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γι'αυτό είμαστε η μοναδική χώρα που έχει τις ίδιες επιλογές με την ίδια σειρά κάθε χρόνο, λες και δίνουν τα ίδια άτομα ένα πράγμα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Φαντάζομαι, έχετε καταλάβει ότι μόνοι σας ασχολείστε με αυτό το θέμα και το ανακυκλώνετε. Καμία επαφή με τα πραγματικά δεδομένα. Πάρε κόσμε κόμπλεξ. Έβγαλε το άλλο 14, κι επειδή υποσυνείδητα νομίζει ότι είναι κατώτερο, κράζει τα 19ρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Φαντάζομαι, έχετε καταλάβει ότι μόνοι σας ασχολείστε με αυτό το θέμα και το ανακυκλώνετε. Καμία επαφή με τα πραγματικά δεδομένα. Πάρε κόσμε κόμπλεξ. Έβγαλε το άλλο 14, κι επειδή υποσυνείδητα νομίζει ότι είναι κατώτερο, κράζει τα 19ρια.

Ε και ο άλλος που έβγαλε 19, νομίζει ότι έπιασε τον παπά από τους όρχεις. :worry: Το θέμα αυτό είναι μια Ελληνική συνέπεια του 3ου Νόμου του Νεύτωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Για μένα καμία εντύπωση δεν δίνει ο τίτλος της σχολής. Αντίθετα θετική εντύπωση μου δίνει αυτός που επέλεξε τη σχολή του με κριτήριο το αν αυτή η σπουδή θα τον κάνει ενδεχομένως ευτυχισμένο.Αν θα τον καλύψει εσωτερικά. Για να μπορέσει να ζήσει μια ζωή με αξιοπρέπεια. Τώρα ο βαθμός των Πανελλαδικών δεν αντικατοπτρίζει το ποιόν του ανθρώπου σε καμία περίπτωση. Είναι συνιστώσα πολλών παραμέτρων.

Επέλεξα φυσικό, γιατί πιστεύω πως θα με βοηθήσει να γίνω ακόμα πιο καλός άνθρωπος γεμίζοντάς με ψυχικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
ο καθενας σπουδαζει αυτο που του αρεσει και εγω περναγα ημμυ ,τελειωνεται με τα κομπλεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αυτό που θα μπορούσε να δώσει απάντηση είναι ένα πράγμα που πολύ δύσκολα θα μπορούσε να γίνει.

Μια χρονιά να υπήρχε ελεύθερη πρόσβαση σε όποια σχολή ήθελε ο υποψήφιος αρκεί να γράψει πάνω από 10.

Τότε θα βλέπαμε πόσοι επιλέγουν κάποιες σχολές από επιλογή και όχι επειδή δεν είχαν μόρια για αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ε και ο άλλος που έβγαλε 19, νομίζει ότι έπιασε τον παπά από τους όρχεις. :worry: Το θέμα αυτό είναι μια Ελληνική συνέπεια του 3ου Νόμου του Νεύτωνα.
Μπα. Κι αυτό μια ιδέα όσων δεν έβγαλαν 19 είναι. Αυτό που αντιμετωπίζω τώρα ένα χρόνο είναι: να σε κοιτάζουν χαιρέκακα όταν λες ότι σπουδάζεις Νομική, και να λέει ο άλλος «Α, αυτό ήθελες;» «Μα καλά, σού αρέσει αυτό το πράγμα;», κι όταν εμένα μου λένε ότι σπουδάζουν Φιλολογία, Παιδαγωγικά, Ιστορικό κλπ, να τούς μιλάω με τα καλύτερα λόγια, χωρίς καμία έχθρα και χωρίς να προσπαθώ να φανώ ανώτερος, επειδή έβγαλα περισσότερα μόρια. Φαίνεται ποιος έχει κόμπλεξ στην τελική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να σπουδάζει ό,τι του αρέσει αρκεί να είναι ΗΜΜΥ. Αυτή είναι η λογική πολλών μαθητών. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
παρατηρω το παραδοξο

αυτος που θα περασει σε ενα τει κολοπετινιτσας ειναι "μαγκας" κανει "ανεξαρτητες επιλογες" ειναι "ψαγμενος"
και αυτος που μπηκε ιατρικη αθηνας με 19 999 ειναι ντε και καλα κομπλεξικος

ξαφνικα αν περασεις σε μια δευτερη επιλογη χρυσωνεις το χαπι οτι εισαι συνετος, και αν σου βγει ο πισινος στο διαβασμα για να μπεις στο ΕΜΠ γινεσαι "το προβατο που ακολουθει το συστημα" και κατι τετοιες παιδιαστικες αντιληψεις

σχεδον ολες οι σχολες ειναι αξιοπρεπεις (κατ εμε παντα) μερικες ομως ειναι πιο σπουδαιες απο τις αλλες
αυτο δεν σημαινει, ουτε οτι αν περασεις ΗΜΜΥ θα κοροιδευεις αυτον π περασε ζαμπονοκοπτικη χιου, ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ οτι αν περασεις ζαμπονοκοπτικη χιου, εχεις το δικαιωμα να κρινεις αυτον που περασε ημμυ (που στην τελικη, ΕΚΕΙΝΗ την χρονικη στιγμη-δεν ξερεις τι θα γινει μετα- ειναι ακαδημαικα πολυ καλυτερος απο εσενα)

αυτη η λογικη "εγω ειμαι ο καλυτερος στον κοσμο κανεις δεν ειναι καλυτερος απο εμενα" ειναι εσφαλμενη
σαφως και καποιος που εγραψε 1000 μορια παραπανω, ειναι καλυτερος τη δεδομενη χρονικη στιγμη, στο χερι μου ειναι να γινω μετα εγω καλυτερος με την αξια μου, οχι προσβαλλοντας τον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Μπα. Κι αυτό μια ιδέα όσων δεν έβγαλαν 19 είναι. Αυτό που αντιμετωπίζω τώρα ένα χρόνο είναι: να σε κοιτάζουν χαιρέκακα όταν λες ότι σπουδάζεις Νομική, και να λέει ο άλλος «Α, αυτό ήθελες;» «Μα καλά, σού αρέσει αυτό το πράγμα;», κι όταν εμένα μου λένε ότι σπουδάζουν Φιλολογία, Παιδαγωγικά, Ιστορικό κλπ, να τούς μιλάω με τα καλύτερα λόγια, χωρίς καμία έχθρα και χωρίς να προσπαθώ να φανώ ανώτερος, επειδή έβγαλα περισσότερα μόρια. Φαίνεται ποιος έχει κόμπλεξ στην τελική.
Σε κοιτάζουν χαιρέκακα όταν λες ότι σπουδάζεις Νομική; Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
Είσαι σίγουρος ότι όλα τα παιδιά που σου λένε ότι σπουδάζουν Φιλολογία, Παιδαγωγικά, Ιστορικό κ.λ.π., έβγαλαν λιγότερα μόρια από σένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Σε κοιτάζουν χαιρέκακα όταν λες ότι σπουδάζεις Νομική; Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
Είσαι σίγουρος ότι όλα τα παιδιά που σου λένε ότι σπουδάζουν Φιλολογία, Παιδαγωγικά, Ιστορικό κ.λ.π., έβγαλαν λιγότερα μόρια από σένα;
Ναι, είμαι σίγουρος. Συμβαίνει ο πρώτος στη σχολή να μπαίνει με 19.500+, μπράβο σου κι εσένα που έβγαλες τόσα - αυτός, όμως, είναι μόνο 1. Η πλειονότητα κυμαίνεται στη βάση και 300 μόρια πάνω. Ιδιαίτερα στο α' εξάμηνο, συνέβαινε συχνά με πολλούς από τη σχολή μου να αντιμετωπίζουν αυτό που έγραψα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ζαμπονοκοπτικη χιου,

Pff, εγώ πέρασα σουβλακοτυλιχτή λαρίσσης, φάε την σκονη μου.
Εχεμ, εγώ ειμαι ψαγμενος και πέρασα ξεσκονικής κουραμπιεδων Αλεποχωρίου, οχι σαν τα βολλεμένα προβατάκια.
Η Προξενικη Κατσικιών ΑΕΙ είναι η καλυτερη, οχι το ΤΕΙ!

Άλλαξε τα ονοματα των σχολών και εχεις κάθε διαπλοκή εβερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
αυτη η λογικη "εγω ειμαι ο καλυτερος στον κοσμο κανεις δεν ειναι καλυτερος απο εμενα" ειναι εσφαλμενη
σαφως και καποιος που εγραψε 1000 μορια παραπανω, ειναι καλυτερος τη δεδομενη χρονικη στιγμη, στο χερι μου ειναι να γινω μετα εγω καλυτερος με την αξια μου, οχι προσβαλλοντας τον

Σε μια εποχή όπου τα πτυχία δεν μετράνε και τόσο για την προσωπική επιτυχία και ευτυχία, κάποιοι εμμένουν σ' αυτή την αστεία λογική. Ο καθένας ορίζει με δικά του κριτήρια την επιτυχία, γιατί είναι λιγάκι υποκειμενικό το θέμα. Το ίδιο ισχύει και στο Πανεπιστήμιο. Γνωρίζω άτομα που ενδεχόμενα έβγαλαν μεγάλο βαθμό πτυχίου και δεν προχώρησαν. Σταμάτησαν εκεί. Άλλα άτομα που έβγαλαν πολύ "κακό" βαθμό πτυχίου, συνέχισαν, προσπάθησαν πολύ και κάποιοι μάλιστα αρίστευσαν! Νομίζω ότι έχει σχέση, με το τι επιδιώκει ο καθένας από τη ζωή του. Από τη στιγμή που ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, λογικό είναι να έχει και διαφορετική πορεία ζωής, διαφορετικές προτιμήσεις, διαφορετικές δυνατότητες,...κλπ. Μήπως υπάρχει κάποια "λίστα" που να περιγράφει τα βήματα της επιτυχημένης ζωής; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Οι διαφορές στις βάσεις δεν δείχνουν αν μια επιστήμη ειναι ανώτερη απο την άλλη.Εκει μπερδεύονται πολλοι νομίζω.
Πολλές σχολές που δεν ανήκουν στις λεγόμενες μουράτες ειναι πολυ πιο δύσκολες και χρήσιμες επιστήμες.
Το μαθηματικο και το φυσικο για παράδειγμα είναι ίσως οι τοπ επιστήμες για μένα.
Κάθε σχολη στο ΠΡΏΤΟ έτος θα έχει μαθηματικά και φυσικη.

Αυτο που κάνει πολλούς να στρέφονται σε κάποιες σχολές ειναι η επαγγελματικη αποκατάσταση.
Πού μπορεί να βρει πιο εύκολα δουλειά?
Ειδικά σε εποχή οικονομικής κρίσης δεν νομιζω πολλοι να θέλουν να σπουδάσουν κάτι μόνο για τις γνώσεις.Οι περισσότεροι θέλουν και να ζήσουν απο αυτο.Και προσωπικά το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Οι διαφορές στις βάσεις δεν δείχνουν αν μια επιστήμη ειναι ανώτερη απο την άλλη.Εκει μπερδεύονται πολλοι νομίζω.
Πολλές σχολές που δεν ανήκουν στις λεγόμενες μουράτες ειναι πολυ πιο δύσκολες και χρήσιμες επιστήμες.
Το μαθηματικο και το φυσικο για παράδειγμα είναι ίσως οι τοπ επιστήμες για μένα.
Κάθε σχολη στο ΠΡΏΤΟ έτος θα έχει μαθηματικά και φυσικη.

Μήπως πρέπει να διαχωρίσουμε το Πανεπιστήμιο σε Τμήματα για επαγγελματική κατάρτιση και για επιστημονική κατάρτιση; Η κοινωνία βλέπω ότι δεν δίνει τόση αξία σε "τοπ" επιστήμες. Αυτό ίσως αποθαρρύνει και τους νέους. Γενικά κάτι που ενδεχόμενα είναι αντικειμενικά "τοπ" ως επιστήμη, δεν προσφέρει άμεσα δουλειά. :hmm: Για παράδειγμα, τα μαθηματικά, η γεωλογία, η φιλολογία, η φυσική, η φιλοσοφία, η βιολογία, η χημική μηχανική,...κ.α. Η αγορά εργασίας στηρίζεται σε 3 τομείς: υγεία, πληροφορική και οικονομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μήπως πρέπει να διαχωρίσουμε το Πανεπιστήμιο σε Τμήματα για επαγγελματική κατάρτιση και για επιστημονική κατάρτιση; Η κοινωνία βλέπω ότι δεν δίνει τόση αξία σε "τοπ" επιστήμες. Αυτό ίσως αποθαρρύνει και τους νέους. Γενικά κάτι που ενδεχόμενα είναι αντικειμενικά "τοπ" ως επιστήμη, δεν προσφέρει άμεσα δουλειά. :hmm: Για παράδειγμα, τα μαθηματικά, η γεωλογία, η φιλολογία, η φυσική, η φιλοσοφία, η βιολογία, η χημική μηχανική,...κ.α. Η αγορά εργασίας στηρίζεται σε 3 τομείς: υγεία, πληροφορική και οικονομία.

Τι σημαίνει «τοπ» επιστήμη; Δεν το κατάλαβα αυτό; Θέτεις μέτρα σύγκρισης; Και τα μαθήματα της Νομικής (εργατικό, αστικό δίκαιο, διεθνή κλπ) διδάσκονται σε πάρα πολλές σχολές, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι ανώτερη από τις υπόλοιπες. Είναι μια από τις βασικές επιστήμες, δίνεται και στον ορισμό των επιστημών, όπως και τα μαθηματικά, αλλά αυτό δεν καθιστά την πληροφορική, π.χ., υποδεέστερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top