Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

TonyMontanaEse

Νεοφερμένος

Ο TonyMontanaEse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Όταν με το καλό ξεκινήσει η υποβολή τον μηχανογραφικών θα πας στο λύκειο σου με την ταυτότητα και την βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές. Η βεβαίωση είναι ένα χαρτί που ουσιαστικά λέει τους βαθμούς σου σε κάθε μάθημα. Αν δεν το έχεις, απλά το ζητάς εκείνη τη στιγμή από τη διευθύντρια. Στο λύκειο θα φτιάξεις νέους κωδικούς μαζί με την διευθύντρια, όπως την πρώτη φορά που συμπλήρωσες μηχανογραφικό. Εγώ όταν είχα πάει πέρυσι είχα ξεμπερδέψει σε 5 λεπτά.
 

Valasia

Νεοφερμένος

Η Valasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Να ρωτήσω , έχω δηλώσει να ξαναδωσω πανελλήνιες , αν τελικά αποφασίσω να μην δώσω παρόλο που έχω κάνει δήλωση , μπορώ να κάνω το 10% ή πλέον δεν γίνεται ; Μου είπαν ότι όταν ξανά δίνεις πανελλήνιες το 10% ακυρώνεται , ξέρετε μηπως τι γίνεται αν δεν πάω να γράψω ;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Να ρωτήσω , έχω δηλώσει να ξαναδωσω πανελλήνιες , αν τελικά αποφασίσω να μην δώσω παρόλο που έχω κάνει δήλωση , μπορώ να κάνω το 10% ή πλέον δεν γίνεται ; Μου είπαν ότι όταν ξανά δίνεις πανελλήνιες το 10% ακυρώνεται , ξέρετε μηπως τι γίνεται αν δεν πάω να γράψω ;;;
Αν δεν πας να γραψεις παραμενουν οι περσινοι βαθμοι και κανεις 10%
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Ωστόσο, γιατί να μην δώσεις ξανά? Τι πεδίο ήοσυν ? που ήθελες να περάσεις και που πέρασες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.

Valasia

Νεοφερμένος

Η Valasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ωστόσο, γιατί να μην δώσεις ξανά? Τι πεδίο ήοσυν ? που ήθελες να περάσεις και που πέρασες?
Πέρασα διατροφολόγος μέσω του πεδίου υγείας , ο σκοπός που ήθελα να ξαναδωσω ήτανε για την πόλη ήθελα να περάσω άλλου ,απλά μια σχολή που επισης θέλω είναι 200μορια διαφορά ,εσυ αν γνωρίζεις το 10% δεν δίνει κάποια παραπάνω μόρια σωστά ; Δηλαδή ακόμα και μόνο 200 μόρια διαφορά απο αυτά που έγραψα πάλι δεν μπαίνω νομίζω μόνο αν κατέβουν οι βάσεις , έτσι ξέρω .
Απλά το ξανασκέφτομαι γιατί αν όντως περνάω με το 10% κρίμα ο κόπος κτλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέρασα διατροφολόγος μέσω του πεδίου υγείας , ο σκοπός που ήθελα να ξαναδωσω ήτανε για την πόλη ήθελα να περάσω άλλου ,απλά μια σχολή που επισης θέλω είναι 200μορια διαφορά ,εσυ αν γνωρίζεις το 6%δεν δίνει κάποια παραπάνω μόρια σωστά ; Δηλαδή ακόμα και μόνο 200 μόρια διαφορά απο αυτά που έγραψα πάλι δεν μπαίνω νομίζω μόνο αν κατέβουν οι βάσεις , έτσι ξέρω .
Απλά το ξανασκέφτομαι γιατί αν όντως περνάω με το 10% κρίμα ο κόπος κτλπ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Οπως καταλαβαινεις τα στοιχεια που δινεις ειναι ανεπαρκη. Δεν υπαρχει ενιαια συμπεριφορα σχολων στο 10%. Αν επιθυμεις γνωμη τοτε θα πρεπει να μας πεις:
ποτε εδωσες εξετασεις?
ποσα μορια ?
ποια ειναι η επιθυμητη σχολη ( τμημα ,πολη)?
 
Τελευταία επεξεργασία:

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα... πιστεύετε ότι με περίπου 10.500 μόρια μπορώ να πιάσω νοσηλευτική στο ελμεπα με το 10%?
 

glamgirl123

Νεοφερμένος

Η glamgirl123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΔΙ.ΠΑ.Ε.. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι ρε ειναι σχεδον σιγουρο!
 

glamgirl123

Νεοφερμένος

Η glamgirl123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΔΙ.ΠΑ.Ε.. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπον παιδια,εδωσα περυσι πανελλαδικες 2020,και ημουν νεο συστημα τριτο πεδιο εγραψα 11450 μορια.Σκεφτομαι να κανω 10% για μια σχολη που η βαση της οταν εδωσα ηταν 9875..εχω παρατηρησει οτι οι βασεις του 10% συνηθως δεν εχουν πανω απο 1000 μορια διαφορα απο την βαση της προηγουμενης χρονιας...πιστευετε την πιανω? προσπαθω να καταλαβω αν εχω ελπιδες :')
 
Τελευταία επεξεργασία:

BioChemical

Νεοφερμένος

Ο BioChemical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Καλησπέρα... πιστεύετε ότι με περίπου 10.500 μόρια μπορώ να πιάσω νοσηλευτική στο ελμεπα με το 10%?
Τα μορια σου ειναι αρκετα για το Ηρακλειο. Το μονο κρισιμο σημειο ειναι η αναλογια θεσεων νεου και παλαιου. Αν Ομως αυτο συμβει εσυ θα εχεις δηλωσει και τις αλλες ( οχι Εκπα,τριπολη) και μετα με ευκολη μετεγγραφη ηρακλειο. οποτε την εχεις σιγουρη απο δυο δρομους.
 

glamgirl123

Νεοφερμένος

Η glamgirl123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΔΙ.ΠΑ.Ε.. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οσων αφορά την αναλογία θέσεων παλαιού και νέου,έχει διευκρινιστεί απο αυτο το 6% θα δωθει ποσοστο των θέσεων αναλογα των μηχανογραφικών δελτίων που θα κατατεθούν απο το κάθε σύστημα.Εγω εχω και μια άλλη απορία επειδή θελω να κανω 10%,γίνεται να μην παω σχολείο και να χρησιμοποιήσω τους παλιούς μου κωδικούς; κάποιοι λένε ότι χρειάζεται να βγάλεις καινούργιο κωδικό ασφαλείας αλλά κάποιοι τους ενημέρωσαν απο τα σχολεία τους οτι δεν χρειάζεται γιατι το σύστημα τους αναγνωρίζει με τους παλιούς..ουτε στις οδηγίες του Υπουργείου αναφέρει ότι χρειάζεται να βάλουμε καινούργιο κωδικό ασφαλείας..τωρα δεν ξέρω 🤷‍♀️
 

GeorgiaM19

Νεοφερμένος

Η GeorgiaM19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έδωσα Πανελλήνιες το 2020 με το παλιό σύστημα και συγκέντρωσα 17.235 μόρια. Ενδιαφέρομαι να κάνω 10% για Νοσηλευτική που η βάση ήταν 16.990. Πιστεύετε θα την πιάσω;
 

Kostas22

Νεοφερμένος

Ο Kostas22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας έδωσα πανελλήνιες το 2020 και έγραψα 13250 μόρια από οικονομικά. Φέτος σκέφτομαι να κάνω 10% για οικονόμικο απθ που πέρισυ είχε βάση 13450. Πιστεύετε έχω πιθανότητες να μπω εκεί φέτος και να πέσουν 200 μόρια οι βάσεις με το 10% ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Καλησπέρα σας έδωσα πανελλήνιες το 2020 και έγραψα 13250 μόρια από οικονομικά. Φέτος σκέφτομαι να κάνω 10% για οικονόμικο απθ που πέρισυ είχε βάση 13450. Πιστεύετε έχω πιθανότητες να μπω εκεί φέτος και να πέσουν 200 μόρια οι βάσεις με το 10% ?
Η σχολη εχει ιστορικο σοβαρων πτωσεων στο παρελθον το οποιο ομως περισυ δεν επιβεβαιωθηκε. Θα την αφησουν στους 380 που παιρνει ή θα την αδυνατισουν? πολυ συγκρατημενες οι πιθανοτητες μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Καλησπερα,τα παιδιά που δώσανε πέρυσι με το παλαιό σύστημα και θα κάνουν φέτος 10% θα διεκδικήσουν ποσοστό από το 6% ανάλογο με το ποσοστό που θα κάνουν μηχανογραφικό;έχει επισημοποιηθεί η απόφαση αυτή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Καλησπερα,τα παιδιά που δώσανε πέρυσι με το παλαιό σύστημα και θα κάνουν φέτος 10% θα διεκδικήσουν ποσοστό από το 6% ανάλογο με το ποσοστό που θα κάνουν μηχανογραφικό;έχει επισημοποιηθεί η απόφαση αυτή;
Σωστα,ετσι ειναι . Επισημο σε χαρτι ειναι, νομιζω στην προκυρηξη των πανελληνιων 2021 το διαβασα.
 

Marioskops

Νεοφερμένος

Ο Marioskops αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά εμείς με το 10%. Που θα δώσουμε για στρατιωτικες πρέπει να πάρουμε κωδικούς στο τελος;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top