Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Έδωσα μόνη μου, μετά από πολλά χρόνια που τελείωσα το σχολείο, όποτε δεν είχα ιδέα και - μάλλον κακώς - βασίστηκα στη γραμματέα η οποία μου είπε ότι χλωμό με μετεγγραφή.

Πληρώ μόνο τα οικονομικά κριτήρια, φτωχή γαρ, αλλά τίποτα άλλο. Πιστεύετε ότι με τόσα λίγα μόρια έχω πιθανότητες;
Αρα προτείνετε να δηλώσω όλα τα τμήματα και να ελπίζω σε μετεγγραφή ε;

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τη βοήθεια, ειλικρινά
Οι περισσότεροι με οικονομικά μόρια παίρνουν μετεγγραφή. Αν θελεις εκτίμηση μοριων μετεγγραφης μπορεις να μου στειλεις τα περσινα και προπερσινα εισοδηματα της δηλωσης σε private,
ή να το υπολογισεις μονη σου

Κατα κεφαλην εισοδημα
0-3000 --> 6 μορια
3000,01 - 6000 --> 4 μορια
6000,01-9000--> 3 μορια
9000,01-12000 --> 2 μορια
Παραπανω απο 12000 --> 0 μορια
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Mε 15610 στο 1ο πεδίο τι πιθανότητες έχω για πτδε εκπα/ κοινωνική εργασια παδα/επιστημών εκπαίδευσης και κοινωνικης εργασιας πατρας και με 15280 στο 3ο πεδίο για εργοθεραπεια παδα με το 4%(εδωσα το 2019);
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Κοινωνικη εργασια
Παδα μαλλον απαγορευτικη
Πατρα πολυ πολυ ελπιδοφορα
Αν εχεις και 6 μορια μετεγγραφης μπαινεις ηρακλειο και ερχεσαι παδα.
Εργοθεραπεια
Παδα πολυ πολυ ελπιδοφορα ή και μπαινεις πτολεμαιδα και με ελάχιστα μορια ερχεσαι παδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Moah34

Νεοφερμένος

Η Moah34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οι περισσότεροι με οικονομικά μόρια παίρνουν μετεγγραφή. Αν θελεις εκτίμηση μοριων μετεγγραφης μπορεις να μου στειλεις τα περσινα και προπερσινα εισοδηματα της δηλωσης σε private,
ή να το υπολογισεις μονη σου

Κατα κεφαλην εισοδημα
0-3000 --> 6 μορια
3000,01 - 6000 --> 4 μορια
6000,01-9000--> 3 μορια
9000,01-12000 --> 2 μορια
Παραπανω απο 12000 --> 0 μορια

Σε υπερευχαριστω!! Θα στα έστελνα, αλλά δεν έχω πρόσβαση από εδώ, λογικά 4 μόρια -
Αργεί ακόμα, αλλά όταν μάθω θα είστε οι πρώτοι που θα το μοιραστώ, ο,τι κι αν είναι

Ευχαριστώ και πάλι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Σε υπερευχαριστω!! Θα στα έστελνα, αλλά δεν έχω πρόσβαση από εδώ, λογικά 4 μόρια -
Αργεί ακόμα, αλλά όταν μάθω θα είστε οι πρώτοι που θα το μοιραστώ, ο,τι κι αν είναι

Ευχαριστώ και πάλι
4 μορια θα φτασουν για μετεγγραφη παντειο εκτος απροοπτου. Προσοχη μονο στην φλωρινα διοτι περυσι δεν ηταν αντιστοιχη με των αθηνων,
 

Moah34

Νεοφερμένος

Η Moah34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

Μάνος18

Νεοφερμένος

Ο Μάνος18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Υποψήφιοι για το 10% των θέσεων, δικαιούνται να είναι όσοι συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις το 2019 ή το 2020 με τους ίδιους όρους και προϋποθέσεις που ίσχυαν κατά το έτος συμμετοχής τους στις πανελλαδικές εξετάσεις.
Οι υποψήφιοι που είχαν συμμετάσχει στις πανελλαδικές εξετάσεις των ημερησίων ΓΕΛ το 2020 με το παλαιό ή το νέο σύστημα, θα υποβάλουν μηχανογραφικό για το ποσοστό του 10% και θα διεκδικήσουν θέσεις σε ποσοστά ανάλογα του αριθμού των μηχανογραφικών που θα υποβληθούν ανά σύστημα.
΄Οσοι είχαν δώσει με το νέο σύστημα ήταν σαφώς περισσότεροι απ΄αυτούς που έδωσαν με το παλιό. (Γι΄αυτόν τον λόγο έδωσαν σ΄αυτούς μόνο το 9,51% επί των θέσεων εισακτέων.)
Η βάση της Ιατρικής ΔΠΘ, ήταν για το νέο σύστημα 17400 μόρια και για το παλαιό 18430 μόρια.
Ο φετινός αριθμός εισακτέων στην Ιατρική ΔΠΘ είναι 135, ακριβώς ο ίδιος με πέρσι.
Από τη στιγμή που ισοψήφισες τη βάση των μορίων αλλά δεν μπήκες από τις ισοβαθμίες, θεωρώ ότι έχεις άριστες πιθανότητες επιτυχίας ακόμα και αν το ποσοστό που θα δοθεί στους υποψήφιους του παλαιού συστήματος είναι μεγαλύτερο λόγω του αριθμού των μηχανογραφικών που θα υποβληθούν.
Αααα νόμιζα ότι θα είχαν το 9,51 όπως πέρσι. Τι ποσοστό θέσεων πιστεύεις ότι θα πάρουν?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αααα νόμιζα ότι θα είχαν το 9,51 όπως πέρσι. Τι ποσοστό θέσεων πιστεύεις ότι θα πάρουν?
Το ποσοστό του 9,51% είχε δοθεί πέρσι στους αποφοίτους ΓΕΛ των προηγούμενων ετών που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις με το παλαιό σύστημα.
Δεν είχε καμία σχέση με το 10% (εξάλλου δεν υπήρχε κανένας λόγος να δοθεί ξεχωριστό ποσοστό σ΄αυτήν την κατηγορία αφού όσοι έκαναν πέρσι για το 10% είχαν δώσει όλοι με το παλαιό σύστημα).
Φέτος όμως που θα κάνουν για το 10%, απόφοιτοι που έχουν δώσει και με τα δύο συστήματα, θα δοθεί ξεχωριστό ποσοστό για την κάθε κατηγορία (νέο, παλαιό) ανάλογα με τον αριθμό των μηχανογραφικών που θα υποβληθούν ανά σύστημα.
Αυτό δηλαδή θα γίνει γνωστό αφού καταμετρηθούν τα μηχανογραφικιά που θα έχουν υποβληθεί.
 

Vicky100

Νεοφερμένος

Η Vicky100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Έδωσα Πανελλήνιες το 2020 και συγκέντρωσα 16.500 μορια στο 2ο πεδιο.Υπαρχει περίπτωση να περάσω με 10% στο Τμήμα Επιστήμης Τροφίμων και διατροφης του ανθρώπου Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έδωσα Πανελλήνιες το 2020 και συγκέντρωσα 16.500 μορια στο 2ο πεδιο.Υπαρχει περίπτωση να περάσω με 10% στο Τμήμα Επιστήμης Τροφίμων και διατροφης του ανθρώπου Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών;
Δεν εχεις λογω να μην περασεις , απεχεις πολυ απο την περσινή βαση (14350) η οποια στατιστικα παραμενει σταθερη με μικρες διακυμανσεις.
 

Antoine

Νεοφερμένος

Ο Antoine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα
σκέφτομαι σοβαρά το 10% για Νομική ΕΚΠΑ
Έδωσα εξετάσεις το 2020 με νέο σύστημα και συγκέντρωσα 18000 μόρια
Λέτε έχω ελπίδες?
 

UncleJ

Νεοφερμένος

Ο UncleJ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
έδωσα πανελλήνιες το 2020 με το νέο σύστημα και φέτος θέλω να κάνω 10 %. Γνωρίζει κανείς την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;; γτ στο σχολείο μου είπαν να περιμένω και να δηλώσω απλά μηχανογραφικό όταν δηλώσουν τα παιδιά που δίνουν φέτος, είναι όντως έτσι;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
σωστα το ειπε το λυκειο
 

Valasia

Νεοφερμένος

Η Valasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά σος ..αν θέλω ΤΕΦΑ και πέρασε ο καιρός που μπορώ να δηλώσω αθλήματα μηπως ξέρει κανείς αν του χρόνου με 10% μπορώ να δώσω αθλήματα και να μπω σε τεφα ;;;;(ps ξαναδίνω φέτος ,όποτε 3ή φορά να δώσω ούτε γιατρός οκ )
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Παιδιά σος ..αν θέλω ΤΕΦΑ και πέρασε ο καιρός που μπορώ να δηλώσω αθλήματα μηπως ξέρει κανείς αν του χρόνου με 10% μπορώ να δώσω αθλήματα και να μπω σε τεφα ;;;;(ps ξαναδίνω φέτος ,όποτε 3ή φορά να δώσω ούτε γιατρός οκ )
Oxi δεν μπορεις . Τα αθληματα μαζευουν μορια ,οποτε πανε πακετο με τις πανελληνιες τον ιδιο χρονο.
 

Valasia

Νεοφερμένος

Η Valasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Shade17

Νεοφερμένος

Ο Shade17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σας εδωσα περσι πανελληνιες με το παλαιο συστημα και συγκεντρωσα 18280-18290 μορια. Πιστευετε οτι εχω ελπιδες να πιασω ιατρικη φετος με 10%?(Περσι με παλαιο συστημα η χαμηλοτερη ιατρικη ηταν η αλεξανδρουπολη με 18430 δλδ την εχασα για 140 μορια περιπου)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Γεια σας εδωσα περσι πανελληνιες με το παλαιο συστημα και συγκεντρωσα 18280-18290 μορια. Πιστευετε οτι εχω ελπιδες να πιασω ιατρικη φετος με 10%?(Περσι με παλαιο συστημα η χαμηλοτερη ιατρικη ηταν η αλεξανδρουπολη με 18430 δλδ την εχασα για 140 μορια περιπου)
Εξαρτασαι απο τους ποσους του παλαιου θα δηλωσουν ιατρικη, ασχετα αν εχουν τα μορια ή οχι.
 

Antoine

Νεοφερμένος

Ο Antoine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα
σκέφτομαι σοβαρά το 10% για Νομική ΕΚΠΑ
Έδωσα εξετάσεις το 2020 με νέο σύστημα και συγκέντρωσα 18000 μόρια
Λέτε έχω ελπίδες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top