Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Η χρέωση δεν είναι κάτι καινούριο. Πολλές σχολές το πληρώνουν κανονικά χρόνια τώρα (1 και 2 ευρώ).

Το γνωριζω δοκτωρ ,μιλησα γενικοτερα για την χρεωση , περα απο την τιμη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το γνωριζω δοκτωρ ,μιλησα γενικοτερα για την χρεωση , περα απο την τιμη .

(πέθανα με το δόκτωρ!!!!χαχαχαχαχαχα)

Και εγώ για την χρέωση μίλησα. Δεν είναι κάτι νέο, γιατί σας κάνει εντύπωση...;
Το θέμα είναι να μην χαθεί η υπηρεσία πίσω από το πάσο, μια μικρή χρέωση δεν έχει σημασία στο συγκεκριμένο, πόσο μάλλον που τα δίναμε τα χρήματα και για τα άλλα τα παλιόχαρτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά λίγη βοηθεια! Λοιπον, οταν πατάω είσοδος προπτυχιακών, επιλέγω οικειο φορεα (Πανεπιστήμιο Πατρας) και βάζω τον κωδικο και το όνομα που πηρα απο τη γραμματεία όταν γραφτηκα. Αλλά όταν μετα πατάω συνδεση με βγάζει πάλι στην σελίδα του πάσο του υπουργείου μόνο που αυτη την φορά δεν έχει τιποτα εκτος απο την γραμμή που επιλέγεις" Αρχικη σελιδα - Εγχειριδιο - ... κλπ" και ακριβώς απο κάτω μου δείχνει την εικόνα που βρίσκεται στο τέλος της σελίδας και εχει τα εικονιδιακια πχ αυτο το ΕΣΠΑ 2007-2013... Απο κει και περα τι? Στην αρχικη σελίδα κατω απο εκει που λεει εισοδος προπτυχιακων βαζω παλι το ονομα και κωδικο που εχω και μ λεει λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί έχετε παράπονα από την υπηρεσία. Αφού σας δίνεται η δυνατότητα να πάρετε το πάσο από οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός της επιλογής σας :confused: αχάριστοι άνθρωποι... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas-p

Νεοφερμένος

Ο (no way) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά λίγη βοηθεια! Λοιπον, οταν πατάω είσοδος προπτυχιακών, επιλέγω οικειο φορεα (Πανεπιστήμιο Πατρας) και βάζω τον κωδικο και το όνομα που πηρα απο τη γραμματεία όταν γραφτηκα. Αλλά όταν μετα πατάω συνδεση με βγάζει πάλι στην σελίδα του πάσο του υπουργείου μόνο που αυτη την φορά δεν έχει τιποτα εκτος απο την γραμμή που επιλέγεις" Αρχικη σελιδα - Εγχειριδιο - ... κλπ" και ακριβώς απο κάτω μου δείχνει την εικόνα που βρίσκεται στο τέλος της σελίδας και εχει τα εικονιδιακια πχ αυτο το ΕΣΠΑ 2007-2013... Απο κει και περα τι? Στην αρχικη σελίδα κατω απο εκει που λεει εισοδος προπτυχιακων βαζω παλι το ονομα και κωδικο που εχω και μ λεει λαθος

Οι περισσότεροι από το Πανεπιστήμιο Πάτρας αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με εσένα, όπως και εγώ, μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος... το πιο πιθανό ειναι να υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα στην υπηρεσία του Πανεπιστημίου Πατρών...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Να σαι καλα φιλε μου! Λογικα οπου να ναι θα το επισκευασουν απλα το παλευω απο χτες το βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spieler

Νεοφερμένος

Η Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εννοείς ότι πέρασες φέτος;
Ναι φέτος πέρασα και αντί να μου εμφανίζει 1ο εξάμηνο μου εμφανίζει 2ο...:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Οι περισσότεροι από το Πανεπιστήμιο Πάτρας αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με εσένα, όπως και εγώ, μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος... το πιο πιθανό ειναι να υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα στην υπηρεσία του Πανεπιστημίου Πατρών...:hmm:
Ακριβώς, το ίδιο έπαθα κι εγώ χθες, αλλά μετά από λίγη ώρα ταλαιπωρίας τα κατάφερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ναι φέτος πέρασα και αντί να μου εμφανίζει 1ο εξάμηνο μου εμφανίζει 2ο...:wall:
Και μένα το ίδιο πρόβλημα μου βγάζει!!! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
τα πασο θα πρεπει να τα ανανεωνουμε καθε χρονο ή καθε εξαμηνο? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Κάθε χρόνο, όπως και το παλιό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Κάθε χρόνο, όπως και το παλιό!

μηπως γι'αυτο βγαζει στους πρωτοετεις "2ο εξαμηνο" στην πλατφορμα? εννοω γιατι θα το εχουν 1ο + 2ο... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό δεν το γνωρίζω...Είναι πιθανό πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ο λογαριασμός και ο κωδικός μου δεν δουλεύουν! Τα έχω πληκτρολογήσει εκατό φορές και όλο invalid credentials λέει, ούτε στο paso.midenu.gov.gr δεν μπορώ να εισέλθω, ούτε να μπω με τα στοιχεία που έχω πάρει απο την γραμματεία στο site της σχολής. Τώρα τι να κάνω; Να πάρω να τους αρχίσω στα μπινελίκια; Πόσο άτυχος μπορεί να είμαι ο κακομοίρης! Ζω ένα δράμα όπως καταλαβαίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
μηπως γι'αυτο βγαζει στους πρωτοετεις "2ο εξαμηνο" στην πλατφορμα? εννοω γιατι θα το εχουν 1ο + 2ο... :worry:

Μπα δεν νομίζω γιατί και εγώ που είμαι πρωτοετής μου έβγαζε 0 στο εξάμηνο και το άλλαξα και το έκανα 1:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosp92

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μπα δεν νομίζω γιατί και εγώ που είμαι πρωτοετής μου έβγαζε 0 στο εξάμηνο και το άλλαξα και το έκανα 1:hmm:
Και εγω το ιδιο εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Εμένα μου έβγαλε 0 για εξάμηνο :P . Αλλά έβαλα 1ο γιατί λέει για τρέχον εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:whistle: προσεχώς ερωτήσεις άσχετης!
τι διαφορά έχει το πάσο με την φοιτητική ταυτότητα?
που χρησιμεύει?
κωδικός κτλ δεν μου δόθηκαν κατά την εγγραφή πρέπει να τα ζητήσω εγώ?
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ο λογαριασμός και ο κωδικός μου δεν δουλεύουν! Τα έχω πληκτρολογήσει εκατό φορές και όλο invalid credentials λέει, ούτε στο paso.midenu.gov.gr δεν μπορώ να εισέλθω, ούτε να μπω με τα στοιχεία που έχω πάρει απο την γραμματεία στο site της σχολής. Τώρα τι να κάνω; Να πάρω να τους αρχίσω στα μπινελίκια; Πόσο άτυχος μπορεί να είμαι ο κακομοίρης! Ζω ένα δράμα όπως καταλαβαίνεται!

έχεις ενεργοποιήσει τον λογαριασμό σου;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
:whistle: προσεχώς ερωτήσεις άσχετης!
τι διαφορά έχει το πάσο με την φοιτητική ταυτότητα?
που χρησιμεύει?
κωδικός κτλ δεν μου δόθηκαν κατά την εγγραφή πρέπει να τα ζητήσω εγώ?
:/:


Η φοιτητικη ταυτοτητα θα σου προσφερει προσβαση στη βιβλιοθηκη,στη λεσχη σιτησης,κλπ.Αν θυμαμαι καλα,θα εχει και κωδικο/κωδικους,που θα τους χρησιμοποιησεις για να δηλωσεις τα συγγραμματα στον Ευδοξο.Ενω το πασο θα σου προσφερει εκπτωση σε μαγαζια,στα μεσα μεταφορας,κλπ.Μαλλον τους κωδικους θα πρεπει να τους ζητησεις μονη σου,οθτε κι εμενα μου εδωσαν οταν πηγα να γραφτω,μπορει να παω αυριο.:)
Παιδια,οποιος ξερει κατι παραπανω,ας συμπληρωσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top