Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ρε εγώ δεν έχω φωτό, θα βγω μόνη μου ή σε φωτογράφο;
Τις διαστάσεις πώς θα τις ελέγξω;

βγαλε μια μονη σου με το κινητο σου...τι διαστασεις μπορεις να τις διορθωσεις εχει εκει ενα κουτακι θα το ρυθμισεις λεει εδωhttps://paso.minedu.gov.gr/Files/Students_Manual.pdf
Εγω ξεκινησα τη διαδικασια πριν λιγη ωρα και πραγματικα ειναι τρομερα ευκολο να κανεις την αιτηση σου!! Οπως ειπε και η Ρεββεκα, αν διαβασεις τις υπεραναλυτικες οδηγιες, τοτε ειναι αδυνατο να μην καταλαβεις τη διαδικασια... Επισης δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με τον server!! Το μονο κακο ειναι πως δεν ειχα προνοησει να βγαλω φωτο και επειδη σημερα εχω τα μαυρα μου τα χαλια (:P), θα την οριστικοποιησω αυριο την αιτηση!!

χιχιχι εγω το ψωνιο εχω καμια 200αρια φωτο μου στο κινητο....:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spieler

Νεοφερμένος

Η Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ είμαι πρωτοετής και μου βγάζει τρέχον εξάμηνο 2ο..Και δεν μπορώ να το αλλάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ είμαι πρωτοετής και μου βγάζει τρέχον εξάμηνο 2ο..Και δεν μπορώ να το αλλάξω.
Εννοείς ότι πέρασες φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ολοκληρώσατε τη διαδικασία?
Εμένα μου έβγαλε εργασίες συντήρησης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ που το έκανα 10 η ώρα το πρωί, ήμουν η πιο τυχερή από όλους!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ολοκληρώσατε τη διαδικασία?
Εμένα μου έβγαλε εργασίες συντήρησης....

αστα ρε τοση ωρα καθομαι για την ατιμη την δηλωση και ενα βημα πριν τελειωσω...μου εβγαλε τις εργασιες συντηρησης...τωρα δεν θελω να το κλεισω..γτ βαριεμαι αυριο να κανω παλι ολα τα σταδια...θα την στησω εδω μεχρι να ανοιξει και εχω και διαβασμα:/::/:
Εγώ που το έκανα 10 η ώρα το πρωί, ήμουν η πιο τυχερή από όλους!!!:P

θα πας να το παρεις απο το γερμανο; ποτε;; θα πληρωσουμε κιολας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Οι πρωτοετείς του ΑΠΘ μπορέσατε να κάνετε λογαριασμό για τις υπηρεσίες του πανεπιστημίου??

Στο πληροφορικό μας είπαν ότι θα μας δωθούν οι κωδικοί 7 Οκτώβρη οπότε θα έχουμε από εκεί και πέρα πρόσβαση στις υπηρεσίες.. Εσύ αν δεν έχεις αυτούς τους κωδικούς πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία του τμήματος και ρώτα τους..;)


θα πας να το παρεις απο το γερμανο; ποτε;; θα πληρωσουμε κιολας;
Νομίζω κάπου λέει ότι θα δώσεις 2,46 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Λογικα αν καποιος κανει την αιτηση χωρις να εχει γραφτει στο νεο εξαμηνο απλα η γραμματεια δεν θα εγγρινει την αιτηση μεχρι να γινει η εγγραφη οποτε δεν υπαρχει θεμα να κανεις τη διαδικασια χωρις να εχεις γραφτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ρε παιδια σε σας το username/password σας το δωσανε κατα την εγγραφη;
Γιατι εγω δεν πηρα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εγώ που το έκανα 10 η ώρα το πρωί, ήμουν η πιο τυχερή από όλους!!!:P

Έτσι φαίνεται..Εγώ ήμουν στο κέντρο και είδα την ανακοίνωση από τη βιβλιοθήκη. Είπα κι εγώ να ξεμπερδεύω τώρα αλλά το σύστημα είχε άλλη άποψη..

@CITCOT: Μα χωρίς το username και το password που παίρνεις από τη σχολή δε θα μπορέσεις να εγγραφείς καν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Στο πληροφορικό μας είπαν ότι θα μας δωθούν οι κωδικοί 7 Οκτώβρη οπότε θα έχουμε από εκεί και πέρα πρόσβαση στις υπηρεσίες.. Εσύ αν δεν έχεις αυτούς τους κωδικούς πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία του τμήματος και ρώτα τους..;)



Νομίζω κάπου λέει ότι θα δώσεις 2,46 ευρώ
:eek::eek::eek::eek:οριστε θα πληρωσουμε κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έτσι φαίνεται..Εγώ ήμουν στο κέντρο και είδα την ανακοίνωση από τη βιβλιοθήκη. Είπα κι εγώ να ξεμπερδεύω τώρα αλλά το σύστημα είχε άλλη άποψη..

Δοκίμασε πιο αργά το βράδυ, ή πάλι νωρίς το πρωί. Ξέρεις, νεκρές ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
:eek::eek::eek::eek:οριστε θα πληρωσουμε κιολας!

Ναι ρε δωρεάν παιδειά...:P

ΥΓ: Αλλά σκέψου ότι προσωπικά θα σου βγει πιο φτηνά γιατί δε θα πληρώσεις τις φωτογραφίες..
Άλλα όχι ότι μας σκέφτηκαν... βάλε και τις μίζες που θα πάρουν από τα καταστήματα παραλαβής του πάσου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δοκίμασε πιο αργά το βράδυ, ή πάλι νωρίς το πρωί. Ξέρεις, νεκρές ώρες.

Ως συνήθως...Αλί αλί και τρις αλί με τα συστήματα..Στην πρόβα τζενεράλε τους πάντα αφήνουν την παράσταση στη μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ανοιξε παλιιιιιιιιιιι

Ναι ρε δωρεάν παιδειά...:P

ΥΓ: Αλλά σκέψου ότι προσωπικά θα σου βγει πιο φτηνά γιατί δε θα πληρώσεις τις φωτογραφίες..
Άλλα όχι ότι μας σκέφτηκαν... βάλε και τις μίζες που θα πάρουν από τα καταστήματα παραλαβής του πάσου..

μα εγω ετσι κια αλλιως την περσινη θα εβαζα....σιγα μην εβγαζα αλλη...καλε εδω εμενα στο πρωτο ετος μου ειχαν δεχτει μια φωτο με σφραγιδα που ειχα πο το λυκειο...χοχοχοχο

οκ εγω τελειωσα επιτελους με δαυτο....τωρα περιμενω sms που θα μου λεει ποτε ειναι ετοιμο να το παρω απο τον γερμανο!

Έτσι φαίνεται..Εγώ ήμουν στο κέντρο και είδα την ανακοίνωση από τη βιβλιοθήκη. Είπα κι εγώ να ξεμπερδεύω τώρα αλλά το σύστημα είχε άλλη άποψη..

@CITCOT: Μα χωρίς το username και το password που παίρνεις από τη σχολή δε θα μπορέσεις να εγγραφείς καν..

εννοει αυτο username που εχεις απο τον ευδοξο...που σημαινει οτι οι πρωτοετεις πρεπει να γραφτουν ΠΡΩΤΑ στον ευδοξο! σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ναι, εγώ αυτό ξέρω. Γι' αυτό και πρέπει να έδωσαν την παράταση. Μου εμφάνισε πάλι σφάλμα:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ναι, εγώ αυτό ξέρω. Γι' αυτό και πρέπει να έδωσαν την παράταση. Μου εμφάνισε πάλι σφάλμα:help:

υπομονη...πηγαινε τις νεκρες ωρες οπως μου ειπαν και εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
υπομονη...πηγαινε τις νεκρες ωρες οπως μου ειπαν και εμενα

Εσύ τώρα δεν ολοκλήρωσες τη διαδικασία:whistle::whistle:?
p.s.:Σχόλιο για τη "νεκρή ώρα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top