Ταμπού λόγω κατεύθυνσης: ποιά η γνώμη σας;

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
όταν περνάς ένα μάθημα,έχεις και τις απαραίτητες γνώσεις για να τις μεταδώσεις σε κάποιον...

μεγαλο λαθος, ενα μαθημα ποτε δεν βασιζεται μονο στις γνωσεις που θα σου προσφερει αυτο.
χρειαζεται και γενικοτερα ενα υποβαθρο, ιδιαιτερα στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αθανατο ελληνικο πανεπιστημιο...δεν εχεις ιδεα ποσοι εχουν παρει πτυχιο χωρις να εχουν ιδεα για το αντικειμενο.

δεν εννοώ φυσικά να περνάς το μάθημα με γνωριμίες κλπ...ξερω πολυ καλα τι γινεται και πως παιρνουν τα πτυχια αλλα μιλαω για υγιεις περιπτωσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν τα κατακρίνει.
Απλά νομίζει ότι είμαστε όλοι το ίδιο
Αυτό τώρα τι είναι;Ωραία συμπεριφορά.Δε θα ασχοληθώ για να μην βγω οφ,αλλά το θεωρώ καθαρή προσωπική επίθεση το συγκεκριμένο μήνυμα.Υπονοείς πως εγώ θα διαλέξω σχολή με βάση μόνο την αποκατάσταση.Μάθε πως την δουλειά που θέλω να κάνω κατά 99% δε θα τη βρω στην Ελλάδα αλλά και πάλι θα πάω στη σχολή μου αρέσει.Οπότε δεν σκέφτομαι έτσι.Πρώτα μαθαίνουμε,μετά επιτιθέμεθα.Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω με τον κομπλξοσμό σου,δεν μου απαντάς σε ΠΜ,δεν θέλεις να ξεκαθαρίσουμε τι πρόβλημα έχεις μαζί μου και με σχολιάζεις με την πρώτη ευκαιρία οπότε δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω με το θέμα.Απλά ήθελα να σου απαντήσω.Σβήστε και τα 2 μηνύματα παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
κοιτα [βγαλε το γιωτα ]

συμφωνω εν μεροι με αυτα που λεσ αλλα εγω μιλω καθαρα για γαμα λυκειου

εεε εκει να εισαι σιγουρη οτι δεν θα εχεισ και τοσο χρονο να το πω ορεξη να το πω διαθεση να το πω να διαβασεισ μαθηματικα ενω αλλα 90000 χιλιαδεσ παιδια θα διαβαζουν κατευθυνση ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥΠΑΡΟΥΝ ΤΗ ΘΕΣΗ
-----------------------------------------
παιδεσ ξεκολατε η μαρια καλα το ειπε

τισ γνωσεεισ για να τησ μεταδωσεισ πιθανοτατα να τησ εχεισ

το πωσ ειναι η μαγκια[εκει πολλοι κολλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αυτό τώρα τι είναι;Ωραία συμπεριφορά.Δε θα ασχοληθώ για α μην βγω οφ,αλλά το θεωρώ καθαρή προσωπική επίθεση το συγκεκριμένο μήνυμα.Υπονοείς πως εγώ θα διαλέξω σχολή με βάση μόνο την αποκατάσταση.Μάθε πως την δουλειά που θέλω να κάνω κατά 99% δε θα τη βρω στην Ελλάδα αλλά και πάλι θα πάω στη σχολή μου αρέσει.Οπότε δεν σκέφτομαι έτσι.Πρώτα μαθαίνουμε,μετά επιτιθέμεθα.Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω με τον κομπλξοσμό σου,δεν μου απαντάς σε ΠΜ,δεν θέλεις να ξεκαθαρίσουμε τι πρόβλημα έχεις μαζί μου και με σχολιάζεις με την πρώτη ευκειρία οπότε δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω με το θέμα.Απλά ήθελα να σου απαντήσω.Σβήστε και τα 2 μηνύματα παρακαλώ.
Ευχαριστώ πολύ,κοκκινίζω:D

Άμα διάβαζες και καταλάβαινεις το σαρκασμό δεν συνειδητοποιούσες ότι εγώ εννοούσα ότι εσύ θεωρείς τα πάντα ίδια και κατακρίνεις όλο το κόσμο.
Άμα θες να συγκρίνουμε τα κόμπλεξ οκ.
Στάνταρ το έχεις μεγαλύτερο.
Και ποιο πμ?
Μην λες βλακείες τίποτα δεν έχω.
Ένα πμ πριν κάτι μήνες -.-'
Δεν ασχολούμαι και εγώ οπότε άντε γεια
-----------------------------------------
κοιτα [βγαλε το γιωτα ]

συμφωνω εν μεροι με αυτα που λεσ αλλα εγω μιλω καθαρα για γαμα λυκειου

εεε εκει να εισαι σιγουρη οτι δεν θα εχεισ και τοσο χρονο να το πω ορεξη να το πω διαθεση να το πω να διαβασεισ μαθηματικα ενω αλλα 900000 χιλιαδεσ παιδια θα διαβαζουν κατευθυνση ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥΠΑΡΟΥΝ ΤΗ ΘΕΣΗ
Αφού τα μαθηματικά είναι ένα μισαωράκι δεν χάνω κάτι να τα διαβάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Το ότι υποστηρίζω τη θεωρητική κατεύθυνση δεν σημαίνει πως συμφώνησα απόλυτα με όλα αυτά που έχουν ειπωθεί περί αχρηστίας των θετικών επιστημών κλπ...Υπάρχουν πολλά παιδιά που περνάνε από θεωρητική δάσκαλοι και ξέρουν μια χαρά μαθηματικά άσχετα αν δεν τους αρέσουν...γι αυτό μην είσαι δογματικός και απόλυτος...

πως γινεται να υποστηριζεις μια κατευθυνση εναντυ μιας αλλης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
πως γινεται να υποστηριζεις μια κατευθυνση εναντυ μιας αλλης;

τι εννοεις πως γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μα γιατί να μην το κάνουν?
Αυτοί που βρίζουν τα μαθηματικά είναι από τους πλέον τεμπέληδες μαθητές οι οποίοι χαϊδεύουν τα αυτιά τους με ατάκες τυπου ''δεν τα καταλαβαίνω,πιο καλά στη θεωρητική''.
Αυτοί θα έπρεπε να πεταχτουν έξω από οποιοδήποτε διδακτικό χώρο

δικαιωμα τους ειναι να ειναι τεμπελιδες. και εγω "τεμπελης" μαθητης ημουν που του αρεσαν τα μαθηματικα και οι φυσικες επιστημες και οχι τοσο τα αρχαια, που επαψα να ασχολουμαι στη δευτερα λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
δικαιωμα τους ειναι να ειναι τεμπελιδες. και εγω "τεμπελης" μαθητης ημουν που του αρεσαν τα μαθηματικα και οι φυσικες επιστημες και οχι τοσο τα αρχαια, που επαψα να ασχολουμαι στη δευτερα λυκειου
Οκ.
Ας είναι.
Ας μην κράζουν όμως τα μαθήματα που γράφουν κανονικά μην πω που.
Θου Κύριε τω στόματι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τι εννοεις πως γινεται;

δεν ειναι ομαδες οι κατευθυνσεις, δεν επιλεγεις μια επειδη ειναι ανωτερη, απλα προτιμας τα μαθηματα της. ετσι οπως το παρουσιασες, ειναι σαν να υποστηριζεις την ανωτεροτητα μιας κατευθυνσης εναντυ της αλλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
παιδια μιλαμε για θεωρητικουσ που δεν διαβαζουν και πολλη τα μαθηματικα
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ [ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ][ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΩΣΣ]
ΕΙΝΑΙ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Οκ.
Ας είναι.
Ας μην κράζουν όμως τα μαθήματα που γράφουν κανονικά μην πω που.
Θου Κύριε τω στόματι μου

αν τα κραζουν, τοτε προσπαθησε να τους βαλεις λιγη λογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
δεν ειναι ομαδες οι κατευθυνσεις, δεν επιλεγεις μια επειδη ειναι ανωτερη, απλα προτιμας τα μαθηματα της. ετσι οπως το παρουσιασες, ειναι σαν να υποστηριζεις την ανωτεροτητα μιας κατευθυνσης εναντυ της αλλης

όχι,δεν εννοούσα αυτό,ανάλογα με τα μαθήματα και τη σχολή που θελεις επιλεγεις κατευθυνση-σαφως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
γιατι και στουσ τεχνολογικουσ παρατηρητε το ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
παιδια μιλαμε για θεωρητικουσ που δεν διαβαζουν και πολλη τα μαθηματικα
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ [ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ][ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΩΣΣ]
ΕΙΝΑΙ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΩ

α ρε μπαγάσα πως φαίνεται πως ήσουν τεχνολογική...:P

(πλάκα κάνω ε, πρόσεχε λίγο τα ορθογραφικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
το ιδιο παρατηρειται σε ολες τις κατευθυνσεις,δεν ειναι μονο οι θεωριτικοι που βρισκουν την δικαιολογια οτι δεν γνωριζουν μαθηματικα ,δεν μπορουν να τα καταλαβουν,αλλα και οι τεχνολογικοι δεν δινουν σημασια σε θεωητικα μαθηματα γενικης φυσης οπως αρχαια και κειμενα!και βαζω και τον εαυτο μου μεσα που στην τριτη λυκειου αμφιβαλλω αν ανοιξα τα αρχαια πανω απο 5 φορες στους 9 μηνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
όχι,δεν εννοούσα αυτό,ανάλογα με τα μαθήματα και τη σχολή που θελεις επιλεγεις κατευθυνση-σαφως..

και τη λοξα. γιατι η σχολη σου εχει προσβαση και απο δευτερο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
και τη λοξα. γιατι η σχολη σου εχει προσβαση και απο δευτερο πεδιο

ναι οκ,αλλά ανάλογα με τα μαθήματα που σου αρέσουν και τα καταφέρνεις καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
εγω καλα τα γραφω ο υπολογιστησ μπερδευετε

οκ παντωσ

χμ, είχα και γω το ίδιο πρόβλημα με πληκτρολόγιο που ήταν διαμορφωμένο για άλλη γλώσσα
και όταν έβαζα ελληνικά έβγαιναν ό,τι να'ναι.


on topic: παιδιά δεν γίνεται να συγκρίνετε κατευθύνσεις. Είναι καθαρά υποκειμενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Οχι και σιγουρο 20 αλλα μεγαλο βαθμο κατα πασα πιθανοτητα.Κακα τα ψεμματα η θεωρητικη βασιζεται στο διαβασμα και μονο.Οποιος διαβαζει γραφει.

Και επαναλαμβανω οτι ο συλλογισμος αυτος ΔΕΝ στεκει!

Υπηρξες μαθητης της θεωρητικης, διαβασες τοσο τελεια ωστε να γραψεις σε ολα 20; Αν συνεβαινε αυτο, τοτε γιατι δεν βλεπουμε αριστους βαθμους στη θεωρητικη; Πως μπορεις να εκφερεις μια αποψη απο τη στιγμη που δεν εχεις το βασικοτερο επιχειρημα : Να βρεθεις στη θεση μαθητη Γ'Θεωρητικης;
-----------------------------------------
Ενώ δηλαδή το να ξέρει ότι η τελευταία συλλαβή μιας λέξης ονομάζεται λήγουσα θα του διευρύνει τους ορίζοντες περισσότερο από το να ξέρει ότι ο μπακάλης της γειτονιάς τον έκλεψε

Εχω την εντυπωση οτι τα στοιχειωδη μαθηματικα που χρειαζονται για να δεις αν σε "εκλεψε ο μπακαλης" διδασκονται στις πρωτες ταξεις του δημοτικου, διορθωσε με αν κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top