Ταμπού λόγω κατεύθυνσης: ποιά η γνώμη σας;

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Είμαι στη θεωρητική κατεύθυνση και δεν μετανοιώνω για κανένα λόγο!Ήταν επιλογή μου κ θα την στηρίξω μέχρι τελικής πτώσεως!Όμως ειδικά στην δευτέρα τάξη ανακάλυψα ότι τα θεωρητικάκια,οπως μας αποκαλούν,ειναι αρκέτα παραγκωνισμένα!Ας αρχίσουμε με τα μαθήματα γενικής παιδείας(κατι που συμβαινει σε ολα τα σχολεια) που είναι έξω απο το αντικείμενο μας και παρόλ'αυτά πρέπει να τα διδασκόμαστε:Αλγεβρα,Γεωμετρια,Φυσικη,Χημεια αντε και η Βιολογια!Ενω οι άλλοι?2 ωρες Αντιγονη,Λογοτεχνια και Ιστορια!Και διερωτωμαι,γτ τοσο μεγαλη ανισοκατανομη?Επειτα η επιλογη των θεματων,στο δικο μου τουλαχιστον σχολειο οι φιλολογοι ηταν πιο επιεικης απο τους μαθηματικους!Στη Γεωμετρια κ τη Χημεια μας κοπάνησαν(Φυσικη δεν εχω γραψει ακομα)ενω στα Αρχαια βαλανε ο,τι πιο ευκολο για να βοηθησουν και τους αλλους!Ας μην αναφερθω στην ειρωνια του μαθηματικου μου οταν αναφερεται στην θεωρητικη κατευθυνση,μας αποκαλει"οι πολλοι"κ μας λεει "αυτη η λυση(η μπακαλιστικη)ειναι για τους πολλους"!Ελεος δηλ.ποιοι νομιζουν οτι ειναι?Και να πεις οτι μαθαινανε κ μαθηματικα να τους καταλαβω μια τυποποιημενη τυπολογια ασκησεων μαθαινουν ,οι περισσοτεροι, για να πανε να γραψουν!Απο μαθηματικη σκεψη μηδεν εις το πηλικο!(που λενε κ αυτοι)Και για να μν κατηγορηθω ως μισοθετικοτεχνολογικη,δεν εχω καποιο θεμα με τα παιδια,με αυτους που τους κανουν να αισθανονται ανεδαφικη υπεροχη νευριαζω!Αυτα!Τα πα και ξεθυμανα!Αν αισθανεστε οπως κ εγω θελετε παντως να ιδρυσουμε ενα συλλογο για να προασπισουμε τα δικαιωματα μας,ειμαι μεσα!Φιλακια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria91

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Συμφωνω μαζι σου γιατι αντιμετωπιζω πανομοιοτυπη αντιμετωπιση -εγω κ ολοι οσοι επελεξεν τη θεωρητικη κατευθυνση- απο τους μαθηματικους. Ως τρανταχτο παραδειγμα θετω την καθηγητρια που μας κανει Αλγεβρα η οποια λεει πως ρατσιστρια με τους θεωρητικους (ακρως αντιπαιδαγωγικη εκφραση θα ελεγα) κ οτι το μονο που μαθαινουν ειναι να "ζωγραφιζουν" ωραια τις περισπωμενες :mad:. Επισης αρνειται να φερθει με επιεικεια στα ατομα αυτα (σχετικα με το βαθμο του 4μηνου). Υποθετω οτι αν της απαντουσα κατι αναλογο θα ημουν αυθαδης

Αντιθετως, η φιλολογος που μας κανει Αντιγονη εχει ξεκαθαρισει οτι θα βαλει ευκολα θεματα (και ηταν, οντως, γιατι απο γραμματικη μονο τα ουσιαστικα περιλαμβανονταν). Ομως πολλα παιδια που ειναι στην θετικη κ τεχνολογικη κατευθυνση αντεδρασαν εντονα λεγοντας οτι ουτε τα διδαχθηκαμε αυτα στην Αντιγονη (κ ομως τα διδαχτηκαμε...)

Τι εννοεις ομως, να ιδρυσουμε συλλογο;; Αν θες δωσε μερικες πληροφοριες ακομη.:):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Πανθεωρητικο Συλλογο ΑνΑξιοπαθουντων,η αλλιως ΠΑΣΑ:P(τωρα μ ηρθε,αν θελετε το ονομα το διαπραγματευομαι γτ ειναι εμπνευση της στιγμης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria91

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δεν εχω προβλημα αν κ παραπεμπει λιγο σε ποδοσφαιρο! :lol: :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
(καλα κανει κ παραπεμπει εκει,δεν θα ειμαστε αντιαθλητικοι βεβαια...)ωραια ωραια,τωρα πρεπει να στρατολογησουμε μελη,τι θα κανουμε δν ξερω αλλα πλακα θα χει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
παιδιά εγώ δε θα έλεγα ότι συμφωνώ, εξαρτάται από τους καθήγητές, π.χ. ο δικός μας μαθηματικός γενικής παιδείας μάς ξεκαθάρισε ότι δε θα βάλει ταμπέλες και δεν τον ενδιαφέρει η κατεύθυνση του καθενός κάτι που απέδειξε βάζοντας και 20άρια στα παιδιά της θεωρητικής που έστω προσπαθούσαν και δεν αδιαφορούσαν, αντίθετα μπορώ να καταγγείλω τη συμπεριφορά της φιλολόγου στην Αντιγόνη, χ....νους μάς έχει τους θετ/τεχν/κους π.χ. εγώ κ ένα άλλο παιδί γράψαμε 100 αλλά επειδή δεν είμαστε 'θεωρητικάκια" το πέρασε στο ντούκου "συγχαρητήρια να δώσουμε στα δύο κορίτσια της θεωρητικής που τα γραπτά τους ήταν άψογα"....τουλάχιστον δεν έδειξε την εμπάθειά της και στους βαθμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ενα ειναι σιγουρο,αυτο με τα περισσοτερα "θετικα" μαθηματα στη γενικη παιδεια,ολα τα αλλα εξαρτωνται απο τον καθηγητη κ το σχολειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ενα ειναι σιγουρο,αυτο με τα περισσοτερα "θετικα" μαθηματα στη γενικη παιδεια,ολα τα αλλα εξαρτωνται απο τον καθηγητη κ το σχολειο!

Ναι σιγά τα αυγά!!!!!
ΚΑταρχήν εξαρτάται απο καθηγητες και μονο.ΞΕρω φιλολογους που ζηταγαν πολλα κι απο όλους και το αντιθετο..Δηλαδη αποκλειστικα με τους καθηγητες


ΑΛΛΑ μην μιλάς για θετικά και τετοια γιατι τα παιρνω...
Περισυ 6 ωρες αρχαια δεν ξεχνιούνται

Και το άλλο?? εντάξει , ποιος νοιαζεται για τα γενικης παιδείας..
ΑΛΛΑ Η ΕΚΘΕΣΗ??
ΜΑθημα πανελληνιων το οποιο είναι θεωρητικο..
Και μην πείτε οτι είναι το ίδιο για όλους..
ΠΕρισσότερες ιδέες, κτλ λέξεις οι θεωρητικοι της γνωρίζουν..

ΟΠΟΤΕ για να ξανασκεφτειτε λιγο θεωρητικούλια για το ποιος ευνοείται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε η εκθεση ειναι γλωσσα.. δηλαδη νταξ αν δεν μπορεις να γραψεις εκθεση στη γλωσσα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
konstadinus,αν και αυτο δεν μας τιμα,εσεις χτυπατε πιο καλους βαθμους στην εκθεση!εχετε καλυτερα οργανωμενη σκεψη και η εκθεση αυτο θελει!ενας της θεωρητικης μπορει να φλυαρει αδιακοπα και στο τελος να μην λεει τιποτα,το οτι θα πεταξεις μια αρχαιζουσα λεξη,δεν σημαινει οτι θα παρεις και βαθμο!οι πομφολογιες δεν πιανουν παντα!επισης για τις 6 ωρες αρχαιων περυσι,δεν υπηρχαν κατευθυνσεις οποτε κανεις δεν ευνοουνταν ουτε αδικουνταν,μια κλιση την ειχαμε ολοι μας αλλα δεν ηταν τοσο σαφης ο διαχωρισμος!και μην εισαι τοσο υποτιμητικος μαζι μας,σκεφτομαστε αλλα ισως δεν φτανουμε σε μια απαντηση για να την τσεκαρουμε απο το λυσαρι, αυτο ειναι το ωραιο...και μην τυχον και παρεξηγηθει κανεις εδω μεσα,αντε:P,ολα στα σοβαρα τα παιρνετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλα τα μαθήματα χρειάζονται. Οι κατευθύνσεις ειναι εντελώς ΓΤΠ. Ο μόνος σκοπός των μαθημάτων κατεύθυνσης ειναι οι Πανελλήνιες. Η Παιδεία έρχεται απο ολα τα μαθήματα Γενικής. Κι αν δεν κάνω λάθος, η Παιδεία ειναι το ζητούμενο στο σχολείο. Άρα, λοιπόν, μην παραπονιέστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliaki

Νεοφερμένος

Η Έλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου, εμεις οι θεωρητικοι οντως αντιμετωπιζουμε αυτο το προβλημα με τα μαθηματικα... αλλα απο τη στιγμη που ειμαστε αναγκασμενοι να παρακολουθουμε τοσα θετικα μαθηματα, το μονο που ζηταμε ειναι η επιεικια των καθηγητων... αυτο που βλεπω φετος, ειναι οτι ολοι οι φιλολογοι βοηθουν τα παιδια που ειναι θετικοι ή τεχνολογικοι... αλλα δεν εχω δει κανενα μαθηματικο ή φυσικο να βοηθαει παιδια της θεωρητικης... εγω προσωπικα οποτε εχω θετικο μαθημα νιωθω πολυ μειονεκτικα, γιατι αν και στα θεωρητικα ειμαι αρκετα καλη, στα θετικα ειμαι τελειως σκραπα, πραγμα που οι καθηγητες τονιζουν με καθε ευκαιρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
παιδιά,σε μας τα πράγματα είναι μοιρασμένα.. Αυτή που μας κάνει άλγεβρα και ο φυσικός μας τσεκούρωσαν.. αυτός που κάνει γεωμετρία,και αυτή που κάνει χημεία και βιολογία ήταν πολύ ελαστικοί.. Οι φιλόλογοι,σε όλα,εκτός της ιστορίας ήταν και αυτοί γενναιόδωροι.. φανταστείτε, στις εξετάσεις φέτος,Αντιγόνη,γραμματική το μόνο που έβαλαν,ήταν η κλίση του ουσιαστικού "ο άνθρωπος".. τίποτα άλλο..Επίσης ο μαθηματικός,που διδάσκει γεωμετρία,ΜΑΣ ΕΛΥΣΕ ΤΑ 3 ΑΠΟ ΤΑ 4 ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ, OFF THE RECORDS,ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ Η ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ..η άλλη μαθηματικός της άλγεβρας,κάτω απο τη βάση σε όλη τη θεωρητική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδια και εγω πιστευω οτι ειμαστε ριγμενοι εμεις της 8εωρητικης...
και δεν μιλαω μονο για τις εξετασεις αλλα καθολη τη διαρκεια του χρονου..!
οταν π.χ. καποια απο τα πραγματα που κανουμε στη φυσικη γενικης β' λυκειου, οι θετικοτεχνολογικοι τα κανουν και σητν κατευθυνση...
και επιμενοντας σε αυτο το μαθημα, ολοι λενε οτι η φυσικη γενικης ειναι πολύ πιο δυσκολη απο αυτη της κατευθυνσης..ΕΛΕΟΣ δλδ...
οσο για τα υπολοιπα μα8ηματα..ειναι εξισου δυσκολα, αφου και παλι στη χημεια, κανουμε πραγματα που οι θετικοι και οι τεχνολογικοι του πρωτου κυκλου 8α κανουν του χρονου στην κατευ8υνση..
δεν λεω οτι ειναι ολα αλλα καποια σιγουρα ειναι...

και το μονο που ζηταει η γενικη παιδεια οσον αφορα τα αρχαια ειναι να βρειτε κανενα αντικειμενο, κατηγορουμενο αντε και να ξερετε να κλεινετε το λυω και το λυομαι.. ε μην τρελαθούμε δεν ειναι το ιδιο...
ουτε γενκες υποκειμενικες και αντικειμενικες σας ζητησαμε ούτε ενεργητικη και παθητικη φωνη και γενικα τιποτα το δυσκολο..απλα το μονο που ζητανε ειναι να ξερετε τα στοιχειωδη..!!!
ΑΝΤΙΘΕΤΑ αυτό δεν συμβαινει με εμας..!!
γι' αυτο αλλωστε εμεις βγαζουμε δυσκολοτερα μεγαλο γενικο μέσο όρο!

:thanks::thanks::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τίποτα δεν κάνουμε στη Φυσική κατεύθυνσης ίδιο, πέρα από τη φορά μαγνητικών πεδίων που ειναι συνήθως το πιο ασήμαντο και λιγότερο διδασκόμενο κεφάλαιο της Φυσικής Γενικής παιδείας. Ηλεκτρισμό και Κυκλώματα, τουλάχιστον με τον τρόπο που τα κάνουμε στη Γενική, δεν κάνουμε σε καμία περίπτωση.
Και σιγά μην ειναι η φυσική γενικής πολύ πιο δύσκολη απο της κατεύθυνσης. Καμία σχέση. Στο κεφάλαιο του μαγνητισμού, αυτα που διδάσκονται κανα 10ημερο στη γενικής, για μας ειναι σχεδόν δεδομένα.
Χημεία δεν κάνουμε στην τεχνολογική πληροφορικής και υπηρεσιών. Ο άλλος κύκλος εχω την εντυπωση οτι ειναι de facto κατηργημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παιδια και εγω πιστευω οτι ειμαστε ριγμενοι εμεις της 8εωρητικης...
και δεν μιλαω μονο για τις εξετασεις αλλα καθολη τη διαρκεια του χρονου..!
οταν π.χ. καποια απο τα πραγματα που κανουμε στη φυσικη γενικης β' λυκειου, οι θετικοτεχνολογικοι τα κανουν και σητν κατευθυνση...
και επιμενοντας σε αυτο το μαθημα, ολοι λενε οτι η φυσικη γενικης ειναι πολύ πιο δυσκολη απο αυτη της κατευθυνσης..ΕΛΕΟΣ δλδ...
οσο για τα υπολοιπα μα8ηματα..ειναι εξισου δυσκολα, αφου και παλι στη χημεια, κανουμε πραγματα που οι θετικοι και οι τεχνολογικοι του πρωτου κυκλου 8α κανουν του χρονου στην κατευ8υνση..
δεν λεω οτι ειναι ολα αλλα καποια σιγουρα ειναι...

Καλα το αν ειναι δυσκολοτερη η κατευθυνση απο τη γενικη παιδεια ειναι καθαρα υποκειμενικο... εμενα και τα δυο της ιδιας δυσκολιας μου φαινονταν.
Η χημεια δεν ειναι λιγοτερο δυσκολη για τα παιδια της θετικης, αφου την επομενη χρονια θα τα ξανακανουν. Η χημεια γενικης παντως περισσοτερο παπαγαλια ειναι παρα σκεψη.
Εγω παντως βλεποντας περισυ απο τους συμμαθητες μου που πηγαιναν στη θεωρητικη, οι περισσοτεροι δεν προσπαθουσαν καν στα θετικα μαθηματα γενικης παιδειας και μετα ηθελαν βαθμους κιολας, τους οποιους επαιρναν μεχρι ενα οριο, επειδη οι καθηγητες ηταν γενναιωδοροι.
Εγω στα αρχαια σκραπας ειμαι αλλα ξερω οτι ειναι επιλογη μου να μην τα διαβαζω και δεν παραπονιεμαι για τους βαθμους.

Ακομα, στη Β' Λυκειου δε θυμαμαι να καναμε ιδιαιτερη γραμματικη ωστε να μπορουν να μας ζητανε κατι περα απο τα στοιχειωδη.

Οι καθηγητες των θετικων μαθηματων στη Β λυκειου κατανοουσαν οτι λογω κατευθυνσεων οι θεωρητικοι δε θα μπορουν να ανταπεξελθουν και πολυ και γι αυτο τους ζητουσαν εστω να μην ειναι αδιαφοροι, ωστε να μπορουν απλως να τους δωσουν εναν αξιοπρεπη βαθμο, απο κει και περα στο χερι τους ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εγω παντως βλεποντας περισυ απο τους συμμαθητες μου που πηγαιναν στη θεωρητικη, οι περισσοτεροι δεν προσπαθουσαν καν στα θετικα μαθηματα γενικης παιδειας και μετα ηθελαν βαθμους κιολας, τους οποιους επαιρναν μεχρι ενα οριο, επειδη οι καθηγητες ηταν γενναιωδοροι.


Αυτό σωστό το βλέπω και γω μερικες φορες στα κοριτσια της θεωρητικής μας.Αυτο δεν σας το είπα...Η θεωρητική μας είναι μονο 6 κοριτσια...Δεν το λέω με υποτιμηση ουτε με μισος!!!
Δηλαδη ενταξει τις κοροιδευμε που εχουν μια ωρα παραπανω :D
Αλλα για χαβαλε και μόνο!!

Απλως τα πήρα λιγο γιατι πέρισυ να 'όυμε μας είχε βγει η πίστη με όλα τα θεωρητικά..Και τώρα ακουω πως είστε και ριγμενοι απο πάνω!!

Σιγα ρε παιδιά!! νομιζετε η βιολογια και η χημεία ειναι ευκολότερα? Εμενα μου αρεσουν και τα παω καλα, αλλα περα απο αυτο, είναι παπαγαλια, ειδικά η βιολογια......Οποτε έπρεπε να τα πάτε καλά εσείς!!:lol:

Πλακιτσα..Παντως χωρις πλακα ένα απο αυτα τα κοριτσια που σας λεω ττην βιολογια την ελεγε απε εξω... είναι ικανοτατος παπαγαλος είναι η αληθεια...
ΠΑντως το θεμα είναι των καθηγητων...

Αντε που είστε ριγμένοι.....:P
6 ΩΡΕΣ αρχαια περισυ το ξαναλεω δεν ξεχνιουνται
Χωρις παρεξηγηση
συζητηση κανουμε!
αλλωστε το μισος απο την αγαπη μια λεπτη γραμμη τα χωριζει μην φοβαστε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ρε παιδιά για ηρεμήστε...
Τα περισσότερα μαθήματα στη γενική παιδεία είναι θεωρητικά:
Δείτε τα μαθήματα Γενικής Παιδείας της Γ λυκ:
Θεωρητικά:
αρχαία, ιστορία, κείμενα, γλώσσα, κοινωνιολογία και βιολογία (με τον τρόπο που εξετάζεται ακόμη και σε πανελλαδικό επίπεδο)
Θετικά:
Στατιστική
Φυσική

Ποιός είναι ευνοημένος;
Και μάλιστα αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι μαθηματικοί και φυσικοί να βάζουν καλές βαθμολογίες σε όλους, ενώ οι κομπλεξικοί φιλόλογοι......

Για να μη σχολιάσω και το πόσο ευνοήθηκαν από τα φετινά θέματα των πανελλαδικών (υπάρχει αντίστοιχο θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η Γλώσσα δεν ειναι θεωρητικό μάθημα. Είναι υποχρέωση κάθε ανθρώπου που θέλει να καλείται Έλληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ούτε και η στατιστική τότε είναι θετικό μάθημα. Είναι υποχρέωση όλων των μαθητών να γνωρίζουν στοιχειώδη πράγματα: να βγάζουν μέσο όρο, διάμεσο, τυπική απόκλιση κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top