Σπυράκια

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εγώ δεν έχω σπυράκια! και ούτε θα ήθελα να αποκτήσω! το μόνο που κάνω είναι κάθε μέρα μετά το μπάνιο να βάζω μια ενυδατική κρέμα της bepanthol
ουτε και εγω ηθελα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Δεν είναι καν γνωστό πόσο καιρό η ισοτρετινοίνη μένει στον εγκέφαλο και γενικά σε όλο τον οργανισμό. Πέραν από τα γνωστά συμπτώματα: σκασμένα χείλη, ξηρότητα του δέρματος κτλ τα οποία διορθώνονται με ένα liposan, υπάρχουν χίλια δυό κουσούρια που σου αφήνει τα οποία μερικές φορές δεν υποχωρούν με τη διακοπή της θεραπείας, όπως: υπερευαισθησία του δέρματος και των ματιών, η τρίχα λεπταίνει και γίνεται αδύναμη με αποτέλεσμα τριχόπτωση. Και σε ΠΟΛΥ σπάνιες περιπτώσεις υπερόστωση των οστών καθώς και τη διακοπή ανάπτυξης των κοκκάλων. Και χίλιες δυο ακόμα :jumpy: Βέβαια όλα τα φάρμακα έχουν σοβαρές παρενέργειες, ακόμα και το ντεπόν ή η ασπιρίνη, απλά οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες.
-----------------------------------------
Αλλά σε καταστάσεις που δεν παλεύεται άλλο όπως κυστική ακμή και οζίδια, είναι η μόνη λύση. Όσο για τα σημάδια υπάρχουν πολλές θεραπείες που βελτιώνουν την κατάσταση όπως δερματοαπόξεση, χημικό peeling, θεραπεία με laser, αρκεί βέβαια να μην είναι πολυ βαθιά τα σημάδια. Αλλά τις περισσότερες φορές είναι μεγάλη ταλαιπωρία γιατί χρειάζεσαι να τρέχεις κάθε βδομάδα στο δερματολόγο. Στην τελική είχες μέχρι τα 20 ακμή και τώρα έχεις σημάδια, οπότε η ταλαιπωρία συνεχίζεται. Και μέχρι να εξαφανιστούν τα περισσότερα σημάδια θα έχεις περάσει τα καλύτερα σου χρόνια με άγχος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν είναι καν γνωστό πόσο καιρό η ισοτρετινοίνη μένει στον εγκέφαλο και γενικά σε όλο τον οργανισμό. Πέραν από τα γνωστά συμπτώματα: σκασμένα χείλη, ξηρότητα του δέρματος κτλ τα οποία διορθώνονται με ένα liposan, υπάρχουν χίλια δυό κουσούρια που σου αφήνει τα οποία μερικές φορές δεν υποχωρούν με τη διακοπή της θεραπείας, όπως: υπερευαισθησία του δέρματος και των ματιών, η τρίχα λεπταίνει και γίνεται αδύναμη με αποτέλεσμα τριχόπτωση. Και σε ΠΟΛΥ σπάνιες περιπτώσεις υπερόστωση των οστών καθώς και τη διακοπή ανάπτυξης των κοκκάλων. Και χίλιες δυο ακόμα :jumpy: Βέβαια όλα τα φάρμακα έχουν σοβαρές παρενέργειες, ακόμα και το ντεπόν ή η ασπιρίνη, απλά οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες.
-----------------------------------------
Αλλά σε καταστάσεις που δεν παλεύεται άλλο όπως κυστική ακμή και οζίδια, είναι η μόνη λύση. Όσο για τα σημάδια υπάρχουν πολλές θεραπείες που βελτιώνουν την κατάσταση όπως δερματοαπόξεση, χημικό peeling, θεραπεία με laser, αρκεί βέβαια να μην είναι πολυ βαθιά τα σημάδια. Αλλά τις περισσότερες φορές είναι μεγάλη ταλαιπωρία γιατί χρειάζεσαι να τρέχεις κάθε βδομάδα στο δερματολόγο. Στην τελική είχες μέχρι τα 20 ακμή και τώρα έχεις σημάδια, οπότε η ταλαιπωρία συνεχίζεται. Και μέχρι να εξαφανιστούν τα περισσότερα σημάδια θα έχεις περάσει τα καλύτερα σου χρόνια με άγχος :(

Πόσα mg έπαιρνες και για ποσο καιρό; Και ποια χάπια;
Το ποιο gtp είναι η υπερευαισθησία του δέρματος. Ούτε να γέλασεις δε μπορείς, γίνεσαι ολοκκόκκινος :mad:
Θα κάνω Laser εγώ να δούμε τι θα γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
καμενους σας βλεπω ολους παιδια....με την εννοια οτι εχετε προβλημα σχετικα με τηνακμη και σας προβληματιζει....περαστικα σας παντως..ευτυχως εγω ξεμπερδεψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
καμενους σας βλεπω ολους παιδια....με την εννοια οτι εχετε προβλημα σχετικα με τηνακμη και σας προβληματιζει....περαστικα σας παντως..ευτυχως εγω ξεμπερδεψα

:bye::bye:
-----------------------------------------
Δεν είναι καν γνωστό πόσο καιρό η ισοτρετινοίνη μένει στον εγκέφαλο και γενικά σε όλο τον οργανισμό. Πέραν από τα γνωστά συμπτώματα: σκασμένα χείλη, ξηρότητα του δέρματος κτλ τα οποία διορθώνονται με ένα liposan, υπάρχουν χίλια δυό κουσούρια που σου αφήνει τα οποία μερικές φορές δεν υποχωρούν με τη διακοπή της θεραπείας, όπως: υπερευαισθησία του δέρματος και των ματιών, η τρίχα λεπταίνει και γίνεται αδύναμη με αποτέλεσμα τριχόπτωση. Και σε ΠΟΛΥ σπάνιες περιπτώσεις υπερόστωση των οστών καθώς και τη διακοπή ανάπτυξης των κοκκάλων. Και χίλιες δυο ακόμα :jumpy: Βέβαια όλα τα φάρμακα έχουν σοβαρές παρενέργειες, ακόμα και το ντεπόν ή η ασπιρίνη, απλά οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες.
-----------------------------------------
Αλλά σε καταστάσεις που δεν παλεύεται άλλο όπως κυστική ακμή και οζίδια, είναι η μόνη λύση. Όσο για τα σημάδια υπάρχουν πολλές θεραπείες που βελτιώνουν την κατάσταση όπως δερματοαπόξεση, χημικό peeling, θεραπεία με laser, αρκεί βέβαια να μην είναι πολυ βαθιά τα σημάδια. Αλλά τις περισσότερες φορές είναι μεγάλη ταλαιπωρία γιατί χρειάζεσαι να τρέχεις κάθε βδομάδα στο δερματολόγο. Στην τελική είχες μέχρι τα 20 ακμή και τώρα έχεις σημάδια, οπότε η ταλαιπωρία συνεχίζεται. Και μέχρι να εξαφανιστούν τα περισσότερα σημάδια θα έχεις περάσει τα καλύτερα σου χρόνια με άγχος :(

Δεν νομίζω να ισχυει κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
:bye::bye:
-----------------------------------------


Δεν νομίζω να ισχυει κατι τετοιο.

Μην ψαρώνεις. Πάρα πολύ σπάνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βγαζω σπυρακια 1 μια φορα το μηνα(ναι, καλα μαντεψατε ΠΟΤΕ ακριβως), και αυτα ειναι το πολυ 4 στο προσωπο διασκορπισμενα. Και δεν βαζω ουτε σαπουνια ουτε τιποτα. Proud of my skin(τυπος 3) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
κανεις μια φορα τον μηαν σεξ...τι ντρεπεσαι να το πεις.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1996

Νεοφερμένος

Η maria_1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω δεν εχω και ειμαι μια χαρα αλλα ο αδερφος μου που εχει βαζει κατι κρεμεσ που τιυ εχει δωσει ο δερματολογοσ ομοσ δεν νομιζω πωσ κανουν τιποτα....τα ιδια μενουν....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εμένα ευτυχώς έχουν αρχίσει να φεύγουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
εγς μιλαμε ειμαι γεματος πρεπει να βαζετε κρεμες ειδικες για την περισταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
παιδια παρτε χαρτι και μολυβι εχω τελεια οικολογικη συνταγη για να φυγουν τα σπυρακια. το προγραμμα ισχυει για 3 εβδομαδες και θα αναφερθω στισ πρωτες 3 μερες οι οποιες επαναλαμβανονται
1 μερα:τριβουμε στο προσωπο μας μια ντοματα
2 μερα:βαζουμε λιγο λεμονι
3 μερα:τριβουμε στο προσωπο μας ενα αγγουρι

Αυτη η συνταγη παροτι τα αστεια υλικα πιανει παντα
γι'αυτο λοιπον αν εχετε καμια παρομοια πειτε την
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
εγω ξερω την αλλη με τα κολοκυθια,το πεπονι,την μελιτζανα και το χυμο σταφιλιου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ελεος!Δερματολόγος και άμα καθαρίσεις καθάρισες...Αν οχι υπομονή να φύγουν απο μόνα τους.Οποιαδήποτε άλλη μεθοδος μπορεί να επιδεινώσει την κατάσταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
αυτα τα ματζουνια με τα κολοκυθια και τις ντοματες τα εκαναν το 40' σε κατι χωρια στα γρεβενα και τα τρικαλα επειδη δεν ειχαν ιδεα απο ιατρικη κλπ....ας μην κανουμε αναχρονιστικα-βλακωδη πραματα...πρεπει ναναι πολυ χαζος καποιος για να τριψει στη μαπα του μια ντοματα για να σταματησει η ακμη του...σορρυ κιολας....βασικα τι σορρυ(?),αυτο πιστευω....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariju4na

Νεοφερμένος

Ο Ερμής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είχα κοιτάξει εδώ πριν κάμποσους μήνες και σκέφτηκα μια που κατάφερα κάτι να το postarw στο forum. Δεν έχω ιδιαίτερα σπυράκια, αλλά είμαι στα 20 μου και περισσότερα ξεφύτρωσαν απο όταν ήμουν έφηβος. Μου είναι άπειρα ενοχλητικά και ψάχνοντας σε δερματολόγους αν και δεν με βοήθαγαν ιδιαίτερα βρήκα μια κρέμα -Erybenz- ονομάζεται και σε περιπτώσεις σαν τη δική μου (δεν μιλάω για σπυράκια που να κρύβουν τον ήλιο απο το πρόσωπό, να μοιάζουν σαν τον Βεζουβιο έτοιμο να εκραγεί κ.τ.λ.) δηλαδή περιπτώσεις μέτριας ακμής δουλέυει καλά.
Αρκετά ενοχλητική η εν λόγο κρέμα στεγνώνει πάνω στο πρόσωπό σου, κάνει κάτι σαν κρούστα και πρέπει να μένει στο ψυγείο. Γιαυτό δεν μπορείς να την κουβαλάς και να την βάλεις αν κοιμηθείς αλλού, και η κρούστα φαίνεται αστεία αρα μόνο σπίτι. Παρόλα αυτά την βάζω πριν να κοιμηθώ σχεδόν κάθε βράδυ, την ξεπλένω το πρωί και σχεδόν εξαφανίζει τα σπυράκια. Βέβαια ξαναεμφανίζονται αν σταματήσω για μέρες να τη βάζω αλλά σε καμία περίπτωση τόσο έντονα όσο παλιά. Είναι απο τις πιο καινούριες κρέμες που κυκλοφορούν και οι περισσότεροι λένε οτι δουλέυει πολύ καλά και για αυτούς. Καλή συνέχεια παίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Η ακμή μπορεί να σε καταστρέψει ψυχολογικά.Είχαμε στο σχολειο ένα παιδί που είχε πάθει κατάθλιψη απο την ακμή και προσπαθούσε συνεχεια να κρύβει το πρόσωπο του με την μπλούζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzortzina301993

Νεοφερμένος

Η Tzortzina301993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια ξεκολληστε....κι εγω εχω μεγαλο προβλημα στο προσωπο μου....σιγα...δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτό....απλά συμβιβαστείτε κι αγαπήστε τον εαυτό σας όπως ειναι....:) Κι εγώ που εκλαιγα όλη την ώρα γι'αυτο πιο παλιά τι κατάλαβα??Φούντωναν περισσοτερο.....just relax....κι όλα καλα :P



Αισιόδοξο εεΕ??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Πόσα mg έπαιρνες και για ποσο καιρό; Και ποια χάπια;
Το ποιο gtp είναι η υπερευαισθησία του δέρματος. Ούτε να γέλασεις δε μπορείς, γίνεσαι ολοκκόκκινος :mad:
Θα κάνω Laser εγώ να δούμε τι θα γινει...

20mg/day για ένα χρόνο. Roaccutane τα χάπια. Σόρρυ που άργησα να απαντήσω απλά δεν πολυμπαίνω στο φόρουμ τελευταία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
αυτα τα ματζουνια με τα κολοκυθια και τις ντοματες τα εκαναν το 40' σε κατι χωρια στα γρεβενα και τα τρικαλα επειδη δεν ειχαν ιδεα απο ιατρικη κλπ....ας μην κανουμε αναχρονιστικα-βλακωδη πραματα...πρεπει ναναι πολυ χαζος καποιος για να τριψει στη μαπα του μια ντοματα για να σταματησει η ακμη του...σορρυ κιολας....βασικα τι σορρυ(?),αυτο πιστευω....!!!

Κι όμως, ακριβό φάρμακο που παίρνω έχει εκχυλίσματα φρούτων, που σημαίνει είτε βάλεις το φάρμακο είτε την ντομάτα στη μάπα σου είναι το ίδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top