Σπυράκια

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για τα βουζούνια (:P) πάντως ο who, αν θυμάμαι καλά, σε κάποια σελίδα του θέματος είχε προτείνει οινόπνευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

Stelina.Teta

Νεοφερμένος

Η Stelina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω οταν πηγα στο δερματολογο μου εγραψε κατι χαπια με κρεμες μαζι και μου ειπε να κανω την θεραπια και σε ενα 6μηνο θα εχουν φυγει.αλλα απο τον πρωτο μηνα και λιγοτερο αρχισε να ξεφλουδιζεται το πρωσοπο μου και σταματησα τα χαπια.μου ειπε φυσικα οτι μονο ετσι θα φυγουν αλλα δεν υπαρχει περιπτωση.ημουν χαλια.ξερει κανεισ αν υπαρχουν χαπια που να μην ξεφλουδιζεσαι????????? πλζζζ!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
δεν νομιζω να υπαρχει αυτο. αμα δεν ξεφλουδισεις πως θα φυγουν? γι'αυτο υποτιθεται στα δινει. μετα θα δεις οτι θα καθαρισει το προσωπο σου. ειχα μια φιλη μου που επαιρνε περισυ και φετος το δερμα της λαμπει *.*
(βεβαια ειχε και παρενεργειες, δεν επρεπε να την βλεπει ο ηλιος, ανοιγε η μυτη της, κ αλλα τετοια) τεσπα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
εγω οταν πηγα στο δερματολογο μου εγραψε κατι χαπια με κρεμες μαζι και μου ειπε να κανω την θεραπια και σε ενα 6μηνο θα εχουν φυγει.αλλα απο τον πρωτο μηνα και λιγοτερο αρχισε να ξεφλουδιζεται το πρωσοπο μου και σταματησα τα χαπια.μου ειπε φυσικα οτι μονο ετσι θα φυγουν αλλα δεν υπαρχει περιπτωση.ημουν χαλια.ξερει κανεισ αν υπαρχουν χαπια που να μην ξεφλουδιζεσαι????????? πλζζζ!!!!:(

με λες ποια ηταν αυτα τα φαρμακα για να σου πω κ εγω αν αυτο που θελω να σ πω σχετιζετε μ αυτα που πηρες...και ΚΑΚΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysoulitsa97

Νεοφερμένος

Η χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγώ πάλι έβγαλα ένα εσωτερικό σπυράκι και πονάει τρελά!!!!!!!!!! Πώς φεύγουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι έβγαλα ένα εσωτερικό σπυράκι και πονάει τρελά!!!!!!!!!! Πώς φεύγουν?


εγω ειχα βγαλει οταν ημουν 13-14 και το ειχα για 3 μηνες περιπου και ποναγε, και επειδη ο μπαμπας ηξερε απο αυτα με πηγε σε χειρουργο, το ναρκωσε και εβαλε φιλτρο να τραβαει το πιον και να μη μολυνθει. και δεν πονεσε. βεβαια νομιζω φευγει και με χαπια αλλα δεν ξερω, εγω εκει πηγα και δν εμεινε ουτε σημαδι ουτε τιποτα. αν εννοουμε το ιδιο ειδος βεβαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Για τα βουζούνια (:P) πάντως ο who, αν θυμάμαι καλά, σε κάποια σελίδα του θέματος είχε προτείνει οινόπνευμα.

τι είναι τα βουζούνια; :P

προσωπικά, δεν έκανα καμία θεραπεία παρ'όλο που είχα φουντωμένο πρόσωπο...

...το αποτέλεσμα είναι ότι τώρα δεν έχω κανένα σημάδι στο πρόσωπο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάλι έβγαλα ένα εσωτερικό σπυράκι και πονάει τρελά!!!!!!!!!! Πώς φεύγουν?


Mη το πειράξεις καθόλου πάντως.Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysoulitsa97

Νεοφερμένος

Η χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω ειχα βγαλει οταν ημουν 13-14 και το ειχα για 3 μηνες περιπου και ποναγε, και επειδη ο μπαμπας ηξερε απο αυτα με πηγε σε χειρουργο, το ναρκωσε και εβαλε φιλτρο να τραβαει το πιον και να μη μολυνθει. και δεν πονεσε. βεβαια νομιζω φευγει και με χαπια αλλα δεν ξερω, εγω εκει πηγα και δν εμεινε ουτε σημαδι ουτε τιποτα. αν εννοουμε το ιδιο ειδος βεβαια :P

Mη το πειράξεις καθόλου πάντως.Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.:P

Ευχαριστώ ρε παιδιά. Πάντως σε χειρούργο δε με βλέπω να πηγαίνω (:s) κι ούτε φυσικά θα το πειράξω... Λέω να πάρω τηλέφωνο τον δερματολόγο μου, αν δεν υποχωρήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
τι είναι τα βουζούνια; :P

προσωπικά, δεν έκανα καμία θεραπεία παρ'όλο που είχα φουντωμένο πρόσωπο...

...το αποτέλεσμα είναι ότι τώρα δεν έχω κανένα σημάδι στο πρόσωπο..:)
βουζουνια ειναι τα τεραστια σπυρια που βγαζεις συνηθως σε αλλα σημεια εκτος του προσωπου(πχ πλατη) και πονανε πολυυυυυυυυ

παντως δεν πρεπει να πειραζουμε τα σπυρακια με πυον...αφηστε το να ξεραθει και να πεσει...
το κακο με μενα ειναι οτι μπορει να σπασουν στον υπνο μου και μετα γεμιζει αιματα!!!!!
επισης οι περισσοτερες θεραπειες ξεφλουδιζουν το δερμα η ξεραινουν το προσωπο.... ειναι η πιο συνηθης παρενεργεια... εγω επαιρνα χαπια περυσι και ξεφλουδιζομουν συνεχεια.... και τα χειλια μου υπεφεραν πολυ.... αλλα οταν τελειωσα ηταν πολυ καλο το αποτελεσμα...

δυστυχως αρχισαν τωρα τελευταια να βγαινουν παλι....
και δεν ξερω τι να κανω?? :'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
να πας παλι στον γιατρο =/ μην αφησεις να φουντωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
βουζουνια ειναι τα τεραστια σπυρια που βγαζεις συνηθως σε αλλα σημεια εκτος του προσωπου(πχ πλατη) και πονανε πολυυυυυυυυ

παντως δεν πρεπει να πειραζουμε τα σπυρακια με πυον...αφηστε το να ξεραθει και να πεσει...
το κακο με μενα ειναι οτι μπορει να σπασουν στον υπνο μου και μετα γεμιζει αιματα!!!!!
επισης οι περισσοτερες θεραπειες ξεφλουδιζουν το δερμα η ξεραινουν το προσωπο.... ειναι η πιο συνηθης παρενεργεια... εγω επαιρνα χαπια περυσι και ξεφλουδιζομουν συνεχεια.... και τα χειλια μου υπεφεραν πολυ.... αλλα οταν τελειωσα ηταν πολυ καλο το αποτελεσμα...

δυστυχως αρχισαν τωρα τελευταια να βγαινουν παλι....
και δεν ξερω τι να κανω??
:'(:'(

πάλι ρε; :D:lol:

βασικά, εγώ έβαζα λίγο ιώδιο ή betadine (δηλ., στοιχειώδη ποσότητα) για να απολυμανθεί η γύρω περιοχή του σπυριού (κιτρινόασπρο μπιμπίκι)...και το ιώδιο ή betadine το "έκαιγε" και έτσι επιτάχυνε την διαδικασία σπασίματος...χωρίς αίματα, πόνους,...κτλ..

...παρ' όλο αυτά, δεν έχω κανένα σημάδι στο πρόσωπο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ακουσα οτι το μπεταντιν χαλαει το χρωμα του δερματος...
ναι πηγα παλι στον γιατρο μου...
τον ρωτησα αν πρεπει να κανω καποια πρακτικη...:fss:
και μου ειπε να παρω παλι κατι λοσιον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
ακουσα οτι το μπεταντιν χαλαει το χρωμα του δερματος...

δεν χάλασε το χρώμα του δέρματος σε μένα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω κάποια σημάδια στο ένα μάγουλο και μόλις πλένομαι φουντώνουν και παραφαίνονται, γιατί; -,-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μία είναι η λύση :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω κάποια σημάδια στο ένα μάγουλο και μόλις πλένομαι φουντώνουν και παραφαίνονται, γιατί; -,-
ετσι γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top