Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Δεν έχει λεωφορείο συχνά προς τριανδρία;;; γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για σπίτι στη θεσ/νικη και ψάχνω περιοχές...

Έχει, απλώς το βράδυ που γενικά δεν κυκλοφορούν αστικά πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα στο περπάτημα και το ταξί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Απο αποψη μαγαζιων τι υπαρχει?ειδα πως εχει πολλα μαγαζια!!!κανα καλο καφε ή κλαμπακι υπαρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς άλλος που ψάχνει για σπίτι αυτή την περίοδο;

Εγώ είπα στον ιδιοκτήτη να ρίξει το νοίκι αλλιώς θα την κάνω...ήδη είμαι στο ψάξιμο.
Η άλλη λύση είναι να αγοράσουμε ένα σπίτι στο κέντρο (από Ιασωνίδου μέχρι Λεωφόρο Στρατού), να ξεμπερδεύουμε μια και καλή.

hint για τους πρωτοετείς: ψάξτε σε χρυσή ευκαιρία, aggeliopolis, spitogatos κλπ, οργανωθείτε, κάντε λίστες και προτιμήστε σπίτια από ιδιώτες για να μην πληρώνετε εξτρά στον μεσίτη. Καλό ποδαρόδρομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ αυτό που έχω να πω στους φοιτητές που έρχονται τώρα Θεσσαλονίκη είναι να αποφύγουν τα σπίτια που είναι σε πολύ κεντρικούς δρόμους (Εγνατία, Ερμού, Τσιμισκή, Μητροπόλεως). Είναι φωτιά. Καλά είναι να κοιτάξουν Αλ. Σβώλου, Αγ. Σοφίας,Γούναρη(Καμάρα) και σε στενάκια εκεί κοντά.

Εύχομαι κι εγω, καλό ποδαρόδρομο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κασσανδρου 11 με 150 ευρω ειναι πολυ σκοτωμενο ή ειναι η ιδεα μου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Και μεις σκεφτομαστε να αγορασουμε σπιτι στη θεσσαλονικη αλλα το θεμα ειναι που...στο κεντρο,που μας ενδιαφερει,ειναι ολο ερειπια !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Kι εγώ με τη σειρά μου θα πρότεινα στα παιδιά που θα έρθουν στη Σαλόνικα να κοιτάξουν για σπίτι σε Αγίου Δημητρίου,Κασσάνδου και Ολυμπιάδος (και στα κάθετα στενά τους εννοείται).Υπάρχουν ακόμα ευκαιρίες.Τις έβλεπα πρόσφατα που έψαχνα σπίτι για να μετακομίσω. Κατέληξα στην Ολυμπιάδος όπου είναι πολύ καλή περιοχή,ήσυχη και δεν απέχει πολύ από τις πιάτσες των νέων. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παντως απο οτι γνωριζω τα ενοικια στην θεσσαλονικη εχουν πεσει πλεον μπορεις να βρεις γκαρσονιερα και με 200 ευρω σε καλη κατασταση...για πανεπιστημιουπολη τι λετε ειναι καλη περιοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Κασσανδρου 11 με 150 ευρω ειναι πολυ σκοτωμενο ή ειναι η ιδεα μου;:P
Πόσα τ.μ. είναι και το έχει τόσο χαμηλά το ενοίκιο;:worry:
Από την αρχή της Κασσάνδρου θέλει κάμποσο περπάτημα μέχρι τα Πανεπιστήμια και δεν φημίζεται ως καλή περιοχή (αυτή την εντύπωση έχω).
Πήγαινε λίγο πιο ανατολικά, Αρμενοπούλου, Ολύμπου, Φιλίππου (κοντά στη Ροτόντα), ήσυχες περιοχές και μια ανάσα από το κέντρο. Εκτός κι αν προτιμάς το περπάτημα ή τις συγκοινωνίες, οπότε πάω πάσο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πόσα τ.μ. είναι και το έχει τόσο χαμηλά το ενοίκιο;:worry:
Από την αρχή της Κασσάνδρου θέλει κάμποσο περπάτημα μέχρι τα Πανεπιστήμια και δεν φημίζεται ως καλή περιοχή (αυτή την εντύπωση έχω).
Πήγαινε λίγο πιο ανατολικά, Αρμενοπούλου, Ολύμπου, Φιλίππου (κοντά στη Ροτόντα), ήσυχες περιοχές και μια ανάσα από το κέντρο. Εκτός κι αν προτιμάς το περπάτημα ή τις συγκοινωνίες, οπότε πάω πάσο.:P
42 τμ χωρις κοινοχρηστα γκαρσονιερα.
Να σου πω την αληθεια αν δεν δω οσα σπιτια μου προξενευουν δεν προκειται να βγαλω άκρη.:P
Κοιταω βεβαια και προς Τριανδρια μερια,και εκει με 250 ευρω και συζητιεται η τιμη του.Οποτε γενικα θα φαμε τρελο ποδαροδρομο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
42 τμ χωρις κοινοχρηστα γκαρσονιερα.
Να σου πω την αληθεια αν δεν δω οσα σπιτια μου προξενευουν δεν προκειται να βγαλω άκρη.:P
Κοιταω βεβαια και προς Τριανδρια μερια,και εκει με 250 ευρω και συζητιεται η τιμη του.Οποτε γενικα θα φαμε τρελο ποδαροδρομο.:hmm:
Αυτό εννοείται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
42 τμ χωρις κοινοχρηστα γκαρσονιερα.
Να σου πω την αληθεια αν δεν δω οσα σπιτια μου προξενευουν δεν προκειται να βγαλω άκρη.:P
Κοιταω βεβαια και προς Τριανδρια μερια,και εκει με 250 ευρω και συζητιεται η τιμη του.Οποτε γενικα θα φαμε τρελο ποδαροδρομο.:hmm:

42τμ χωρις κοινοχρηστα 150 ευρω;
WTF στοιχειωμενο ειναι μην πας!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
42τμ χωρις κοινοχρηστα 150 ευρω;
WTF στοιχειωμενο ειναι μην πας!!!:P:P
Kακοηθειες!:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
ΜΜΜ κι εγώ νομίζω έχω να ρίξω τρελό ποδαρόδρομο...απο μερικά που είδα στο Ιντερνετ είναι τραγικά τα περισσότερα....Μερικά δεν έχουν ουτε καν μπανιέρα ή ντουζ :Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
εύοσμο χαμηλά στ συνορα με μενεμενη..για πανεπιστήμια εχει συγκοινωνία να φανταστω..και αν ναι ποση ωρα? αν ξερει καποιος..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ΜΜΜ κι εγώ νομίζω έχω να ρίξω τρελό ποδαρόδρομο...απο μερικά που είδα στο Ιντερνετ είναι τραγικά τα περισσότερα....Μερικά δεν έχουν ουτε καν μπανιέρα ή ντουζ :Ο
Εχεις να δεις πολλά τέτοια....πάντως από το ίντερνετ τα ενοίκια μου φάνηκαν πεσμένα σε σχέση με πέρυσι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εχεις να δεις πολλά τέτοια....πάντως από το ίντερνετ τα ενοίκια μου φάνηκαν πεσμένα σε σχέση με πέρυσι...:hmm:
Ισχύει!Βρήκα μέσα στο χάος 3 νορμάλ...αλλά το
1ο.είναι υπόγειο
2ο.εισαι ισόγειο
3ο.Πλ.ναυαρινου
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ισχύει!Βρήκα μέσα στο χάος 3 νορμάλ...αλλά το
1ο.είναι υπόγειο
2ο.εισαι ισόγειο
3ο.Πλ.ναυαρινου
:P
Εγώ πέρυσι έμενα παπάφη με νευροκοπίου.... με τα πόδια πήγαινα στην σχολή.ήταν ακριβό το ενοίκιο και φέτος ψάχνω άλλο. 4 φίλοι μου πέρασαν πέρυσι θεσ/νικη. 2 βρήκαν παπάφη, μία φίλη μου κασσάνδρου και 1 δελφών αλλά αυτή είναι στα τει στην σίνδο και αλλάζει 2 λεωφορεία:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι έμενα παπάφη με νευροκοπίου.... με τα πόδια πήγαινα στην σχολή.ήταν ακριβό το ενοίκιο και φέτος ψάχνω άλλο. 4 φίλοι μου πέρασαν πέρυσι θεσ/νικη. 2 βρήκαν παπάφη, μία φίλη μου κασσάνδρου και 1 δελφών αλλά αυτή είναι στα τει στην σίνδο και αλλάζει 2 λεωφορεία:redface::redface:
Εμένα μου είπαν να ψάξω για Λεωφόρο Στρατού,Τριανδρία κι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εμένα μου είπαν να ψάξω για Λεωφόρο Στρατού,Τριανδρία κι έτσι...
Ναι και εκεί καλά είναι...λεωφ στρατού, ιπποκράτειο, θεαγενειο μενουν πολλοί φοιτητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top