Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Πόσα μόρια έχετε βάλει στόχο να βγάλετε όσοι δίνετε το 2010;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 10000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14000-15500

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15500-17000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17000-18000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18000-19000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 19000+

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχει τέτοια βάση επειδή είναι στην Αθήνα, οχι επειδή είναι καλή σχολή ;) .
Ψάξτο καλά πριν πάρεις την τελική απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drughi

Νεοφερμένος

Ο Drughi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γύρω στο 16+ για 5ο πεδίο.Πάλι καλά που πήρα ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Παιδια εγω ηθελα πολυ ιατρικη...δλδ 19k+ μορια...αλλα μετα αλλαξα τα σχεδια μου και λεω να παω για μοριακη βιολογια και γενετικη που θελει γυρο στα 17k μορια. Το μονο που θελω ειναι να βγαλω τα μορια της ιατρικης για να βουλωσω μερικα στοματα και να δηλωσω μοριακη βιολογια και γενετικη...ακυρο ακουγεται αλλα τι να κανουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μη πας με τη λογική να βγάλεις μόρια για να βουλώσεις στόματα, γιατί η μοίρα τιμωρεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21694

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αν και οχι τριτη, θεωρω οτι πρεπει να υπαρχουν υψηλοι στοχοι για καθε μαθητη απο την 1 λυκειου.. ο δικοσ μου στοχοσ ειναι 17000-18000!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μη πας με τη λογική να βγάλεις μόρια για να βουλώσεις στόματα, γιατί η μοίρα τιμωρεί...
Αλλά η αίσθηση του "πάρτε τα παπούτσια μου" όταν δουν τα μόρια είναι άλλο πράγμα! :D



Πάντως επαναλαμβάνω, κοιτάτε αρχικά τι θέτε εσείς... και αφήστε προς το παρόν τα μόρια σε 2η μοίρα. Ό,τι βρέξει ας κατεβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
θέλω χημικούς μηχανικούς @ ntua αλλά....αλλά!:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
κ εγω nad χημικων μηχανικων θελω αλλα απο οτι διαβαζω δεν εχει καλη αποκατασταση..εκτος και αν τρελαινεσαι για χημεια οπως εγω οποτε δεν σε ενδιαφερει απο εκει και περα τι θα γινει:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οι χημικοι μηχανικοι δε μπορουν να δουλεψουν σε δημοσια σχολεια.. σωστο; Αν εχεις τοση πορωση γιατι να μη γινεις χημικος σκετο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
υπαρχει κανενα site να δινει προτεινομενα θεματα η ειναι ακομα νωρις;πειτε κανενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γιατι χημικος μηχανικος εχεις πολλες περισσοτερες διεξοδους..εργοστασια βιολογικοι καθαρισμοι τραπεζες ινστιτουτο παστερ υπουργεια κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ένας φίλος ενδιαφέρεται να περάσει μαθηματικό εδώ στην Ελλάδα.
Μήπως θυμάστε περίπου πόσα μόρια ήθελε πέρυσι ;
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ΕΦΑΡ/ΝΩΝ ΜΑΘΗΜ. & ΦΥΣ. ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΕΜΠ: 16667
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑΣ: 16580
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): 14664

https://ypepth.gr/efarmoges/baseis.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένας φίλος ενδιαφέρεται να περάσει μαθηματικό εδώ στην Ελλάδα.
Μήπως θυμάστε περίπου πόσα μόρια ήθελε πέρυσι ;
Ευχαριστω
Πες του μόνο: "Όχι ΣΕΜΦΕ" (τα εφαρμοσμένα μαθηματικά ΕΜΠ)
Δεν βγαίνεις τίποτα από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγώ Γιώργο έχω ακούσει ότι μέσω αυτής της σχολής πας για πανεπιστημιακή καριέρα και επειδή έχω δει και τα μαθηματά της σχολής μου φένεται πολύ ενδιαφέρουσα.
Θεωρία του χάους κ.τ.λ
Ωστόσο θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σου για την σχολή αυτή γιατί με ενδιαφέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nalfein

Νεοφερμένος

Ο Nalfein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δέ γίνεται 150 άτομα που αποφοιτούν απο ΣΕΜΦΕ κάθε χρόνο να κανουν πανεπιστημιακή καριέρα ολοι μαζί. Παρ'ολα αυτα, συμφωνα με το studies.protovoulia.org,
Χρόνος Εύρεσης Πρώτης Εργασίας: Βρήκε αμέσως δουλειά (72,2%)
1-12 μήνες (22,2%)
12-24 μήνες (5,6%)

Βλέπουμε οτι εχει αρκετή αποροφητικότητα, καλύτερη ποσοστικα και απο HMMY, αλλα και πάλι δε γινεται να υπάρχει βεβαιότητα για το αντικείμενο της εργασίας, την αμοιβή και το κατα πόσο το δείγμα είναι αντιπροσωπευτικό του πληθυσμού (μπα μπα τα μαθηματικά γενικής, νομιζα πως δεν ήξερα θεωρία :P )
Εγώ καποια παιδιά που ξέρω προσωπικά απο ΣΕΜΦΕ μου εχουν πει οτι ενδιαφέρονται κυρίως για απασχόληση στην ιδιωτική δευτεροβάθμια εκπαίδευση (φροντιστήρια, ιδιαίτερα κλπ) που εκεί σίγουρα θα μετράνε γνώσεις σε 2 πεδία.
Επίσης απ'οτι εχω διαβάσει (αλλα μπορεί και να μην ισχύει) σπουδές σε εφαρμοσμένα μαθηματικά και φυσική εχουν αντίκρυσμα σε ερευνητικά ιδρύματα, κυρίως εξωτερικού
Επίσης, εχω προσέξει οτι η ΣΕΜΦΕ συμμετέχει στα περισσότερα μεταπτυχιακά προγράμματα του ΕΜΠ (https://www.ntua.gr/postgraduate.html)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ Γιώργο έχω ακούσει ότι μέσω αυτής της σχολής πας για πανεπιστημιακή καριέρα και επειδή έχω δει και τα μαθηματά της σχολής μου φένεται πολύ ενδιαφέρουσα.
Θεωρία του χάους κ.τ.λ
Ωστόσο θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σου για την σχολή αυτή γιατί με ενδιαφέρει...
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, να 'σαι καλά! :D



Το ΣΕΜΦΕ υπάρχει μόνο για να έχουν δουλειά οι φυσικομαθηματικοί που διδάσκουν στο ΕΜΠ. Το πτυχίο σου έχει κατά τα άλλα μηδενική αξία. Έχει ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά δεν βγαίνεις τίποτα από εκεί μέσα. 5 χρόνια σπουδών τζάμπα.


Μερικοί λένε "ε, καλά, θα μπουν και στο ΤΕΕ κάποια στιγμή", αλλά εγώ λέω πήγαινε σε κάτι σίγουρο.





Υ.γ.: Άθλιοι ΣΕΜΦίτες, θα περάσω τα μαθήματά σας και δεν θα σας ξαναδώ. :mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
εγω βρισκομαι σε κατασταση να επεχουν οι εξετασεις μολις 2 μηνες κ εγω ακομα να μην εχω ιδεα ουτε για σχολη που στοχευω. .

θα μου πειτε τι καθεσαι κ διαβαζεις τοτε???
πρεπει ομως...γιατι αν δεν περασω με την πρωτη δεν θα αντεξω αλλο ενα χρονο:D

αυτο που θα ηθελα περισσοτερο ειναι σχολη φωτογραφιας, αλλο κατι τετοιο ειναι αδυνατο εφοσον δεν εχω δηλωσει μαθημα επιλογης ελευθερο +γραμμικο σχεδιο. . .

οποτε λεω μακαρι να βγαλω μια βαθμολογια που να με ικανοποιει κ μετα βλεπω κ για σχολη: /

δεν σκεφτομαι σωστα,,το ξερω..

βρισκεται κανεις αλλος στην ιδια κατασταση με μενα??

αα...οταν λετε σιγουρες σχολες?? συγκεκριμενα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Οι χημικοι μηχανικοι δε μπορουν να δουλεψουν σε δημοσια σχολεια.. σωστο; Αν εχεις τοση πορωση γιατι να μη γινεις χημικος σκετο;

μα yes οι χημικοί μηχανικοί προορίζονται για βιομηχανία/επιχείρηση,όχι για σχολείο;)
αυτό μ αρέσει!!:P ~~~:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ευχαριστημένος θα είμαι με τουλάχιστον 17.500 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top