Πώς σας φαίνονται τα Αρχαία Ελληνικά;

ΝΕΦΥ

Νεοφερμένος

Η ΝΕΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κεχρόκαμπος (Καβάλα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εγω τρελαινομαι για αρχαια!!φιλολογια θελω να παω!!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
και εμενα μου αρεσουν αλλα θελω Νομικη (οπως και οι 2 αδερφες μου:no1:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

htan asteio

Νεοφερμένος

Η htan asteio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
βασικα η θεωρητικη κατευθυνση θελει να εχεισ παθος με ολα....βασικα εμενα ολα μου αρεσουν...αλλα πιο πολυ το αγνωστο...γιατι ειναι αγνωστοοο...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
βασικα η θεωρητικη κατευθυνση θελει να εχεισ παθος με ολα....
εχεις δικιο...αλλα νομιζω και στις αλλες κατευθυνσεις ισχυει το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
γράφω άγνωστο αύριο και είμαι πολύ αγχωμένη.. :(

πάντως κι εγώ τα αγαπάω τα αρχαία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
παιδια τι ειναι το γνωστο και τι ειναι το αγνωστο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ο τροπος εξετασης των αρχαιων στη θεωρητικη χωριζει το τεστ σε 2 μερη... το γνωστο π ειναι διδγαμενο κειμενο με ερμηνευτικα πραγματολογικα και τετοια και το αγνωστο π ειναι αδιδακτο και εξεταζεται μεταφραση και γραμματικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Μεταφέρεται στην Θεωρητική κατεύθυνση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι καλό να περνάς στην ίδια σχολή με τον/την αδερφό/ή σου ή χειρότερα με τα αδέρφια σου???Για τον βιλλάρα μιλάω που έχει 2 αδερφές στη νομική και θέλει να πάει και αυτός εκεί.Κατά τη γνώμη μου χάνεται το ενδιαφέρον και το εύρος της εκπαίδευσης και καταντάς να ανταγωνίζεσαι τα ίδια σου τα αδέρφια,χωρίς να το καταλαβαίνεις, πράγμα που φαίνεται εξαιρετικά άσχημο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
λογικά αναφέρεται ότι πιθανώς να βοηθηθεί ο ένας από τον άλλο μετέπειτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δηλαδη ετοιμες σημειωσεις? :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ε καλά στα αρχαία έτσι και αλλιώς σημειώσεις διαβάζεις... τώρα απο που..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τιιιι εννοείς σημειώσεις δηλαδή;
Οι σημειώσεις βοηθούν, αλλά διαβάζεις και βιβλία όπως γραμματική- συντακτικό συνήθως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φέτος τα αρχαία είναι πολύ ωραία (κατεύθυνσης).
Πρώτα πρώτα γιατί δεν έχουμε της τεχνολογικής τα παιδιά και το μάθημα γίνεται πολύ πιο ωραίο. Συγκεκριμένα, το "γνωστό" φέτος είναι πολύ εύκολο. Ειδικά ο Μαντίθεος που κάναμε στην αρχή... βέβαια και ο Δημοσθένης ωραίος είναι.:P
Τα ερμηνευτικά εύκολα,.... όλα ΟΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι αλλά στα κείμενα οι σημειώσεις από όπου και να είναι είναι πάνω κάτω ίδιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
αυτό που θα σε συμβούλευα εκτός των άλλων που πολύ σωστά είπαν οι προλαλήσαντές μου είναι ότι αν τελικά ακολουθήσεις τη θεωρητική, θα σε βοηθούσε πολύ αν έπαιρνες το βιβλίο της Αναστασίας Γιαγκοπούλου "θεωρία & ασκήσεις συντακτικού", για τη Γ' λυκείου, εκδόσεις ζήτη. αν και για την γ' λυκείου θα σε βοηθήσει τρομερά και το συνιστώ και σε όσους άλλους βέβαια είναι θεωρητική. όμως υπάρχει ένα θέμα: αν είσαι από νότια Ελλάδα θα δυσκολευτείς να το βρεις γιατί είναι από εκδοτικό οίκο Θεσσαλονίκης και στη νότια Ελλάδα δε το βρίσκεις εύκολα μόνο με ειδική παραγγελία... πάντως αν ακολουθήσεις την τιμημένη θεωρητική, καλή τύχη και σου εύχομαι να πετύχεις τον στόχο σου (τη νομική), γιατί δεν έχει σχέση που έχουν περάσει και τα αδέρφια σου εκεί, αρκεί να σου αρέσει!! κι εγώ θέλω να περάσω στη σχολή της αδερφής μου, γιατί λατρεύω το αντικείμενό της και από αυτά που ακούω μ' αρέσει ακόμη πιο πολύ αυτή η σχολή! μη το βάζεις κάτω!!!:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melisa

Νεοφερμένος

Η melisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ζητω αποδειξη εδω κ τωρα!!

:nono:Όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη. Θα το φάτε το παιδί! Εσένα οι τόνοι σου πού είναι; Αν το πάμε έτσι!:P
-----------------------------------------
και εμενα μου αρεσουν αλλα θελω Νομικη (οπως και οι 2 αδερφες μου:no1:)
Προχώρα και κάνε αυτό που σου αρέσει! Μην ακούς κανέναν, κάνε αυτό που θέλεις!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
:nono:Όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη. Θα το φάτε το παιδί! Εσένα οι τόνοι σου πού είναι; Αν το πάμε έτσι!:P
-----------------------------------------

μια αποδειξη ζητησα για το πως στηριζει οτι γραφεται ετσι,δεν τον εφαγα...!εξαλλου εχω φαει τοοονους τονους οποτε δε πειναω..:P:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liaki

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Φέτος τα αρχαία είναι πολύ ωραία (κατεύθυνσης).
Πρώτα πρώτα γιατί δεν έχουμε της τεχνολογικής τα παιδιά και το μάθημα γίνεται πολύ πιο ωραίο. Συγκεκριμένα, το "γνωστό" φέτος είναι πολύ εύκολο. Ειδικά ο Μαντίθεος που κάναμε στην αρχή... βέβαια και ο Δημοσθένης ωραίος είναι.:P
Τα ερμηνευτικά εύκολα,.... όλα ΟΚ!


Συμφωνώ στο ότι το γνωστό φέτος είναι πολύ εύκολο!Είναι βασικά πράγματα και δε χρειάζεται τρελό διάβασμα! Εγώ τα έχω παίξει λίγο γιατί η καθηγήτρια στο σχολείο, τρέχει με τα αρχαία!Τελειώσαμε τον Ισοκράτη και τώρα μπαίνουμε Λυρική ποίηση! Εσείς μέχρι που έχετε φτάσει στο άγνωστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εμεις μεχρι τον Ισοκρατη θα κανουμε, καναμε Μαντιθεο, Δημοσθενη και τωρα Ισοκρατη, τα αλλα απ οσο ξερω δεν ειναι στην υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top