Πώς σας φαίνονται τα Αρχαία Ελληνικά;

dimitr@!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω παρολο που παω β' λυκειου, στο σχολειο κανουμε υλη τησ γ'......Παντως ειναι βλακεια να χασεις απ το γνωστο...Πρεπει να πιασεισ και τι 60μοναδες, ωστε στο αγνωστο ν εχεισ περιθωρια για λαθη(στη μεταφραση μονο...)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγω παρολο που παω β' λυκειου, στο σχολειο κανουμε υλη τησ γ'......Παντως ειναι βλακεια να χασεις απ το γνωστο...Πρεπει να πιασεισ και τι 60μοναδες, ωστε στο αγνωστο ν εχεισ περιθωρια για λαθη(στη μεταφραση μονο...)...

πας β λυκειου και κανετε υλη της γ λυκειου??????:!::!:
καλα πως ειναι δυνατον αυτο???:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
πας β λυκειου και κανετε υλη της γ λυκειου??????:!::!:
καλα πως ειναι δυνατον αυτο???:what:
ναι, και εμεις το ιδιο κανουμε! η καθηγητρια επιλεγει θεματα της γ λυκειου, για να μας ετοιμασει καλυτερα (οπως ισχυριζεται) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρια-νεφελη

Νεοφερμένος

Η μαρια-νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι εμεις στο φροντιστηριο κανουμε ενα μα8ημα που ειναι αρχαια γ....παντως αν και παραδεχομαι πως εχω μερικα κενα η αγαπη μου για τα αρχαια υπερισχυει..εγω παλι στο αγνωστο τα παω ποιο καλα απο το γνωστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
γραψαμε αγνωστο πρωτη φορα, και πηρα 32.5/40 (τα λαθη μου ηταν στο συντακτικο κυριως), πιστευω οτι και στα 2 βρισκομαι σε καλη μοιρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ναι, και εμεις το ιδιο κανουμε! η καθηγητρια επιλεγει θεματα της γ λυκειου, για να μας ετοιμασει καλυτερα (οπως ισχυριζεται) :D

χμ ναι αλλα νομιζω η dimitr@! αναφεροταν γενικα για την υλη που κανουν γι αυτο και μου φανηκε τοσο περιεργο....ενταξει ειναι καλο να κανεις και καποια κειμενα απο την γ λυκειου ειδικα στο αγνωστο αλλα οχι κι ολη την υλη απο την γ λυκειου :wow: θα ναι καπως δυσκολο νομιζω....
-----------------------------------------
γραψαμε αγνωστο πρωτη φορα, και πηρα 32.5/40 (τα λαθη μου ηταν στο συντακτικο κυριως), πιστευω οτι και στα 2 βρισκομαι σε καλη μοιρα

χμ ναι κι εγω τα ιδια..γραψαμε στο αγνωστο και ειχα αρκετα λαθη στο συντακτικο...αλλα μας ειπε και η καθηγητρια στο σχολειο να παρουμε καποια θεματογραφια...με καποια αγνωστα κειμενα για εξασκηση...
νομιζω θα οφεληθουμε αρκετα παντως με αυτο τον τροπο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εμεις στο φροντ κανουμε [προαιρετικα μαθηματα κιολας]
αγνωστα γ'λυκειου...

δεν εχουν μεγαλη διαφορα με της δευτερας μπορω να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl

Νεοφερμένος

Η candygirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
βασικά το σιχαίνομαι παρόλο που είμαι θεωρητική. παίρνω καλούς βαθμούς αλλά δεν το αντέχω πραγματικά μου τη δίνει!
ειδικά ο πλάτωνας ( είμαι γ λυκείου)!!!
τέτοια βαρεμάρα ουτε φυσικη γενικης!! χαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
βασικά το σιχαίνομαι παρόλο που είμαι θεωρητική. παίρνω καλούς βαθμούς αλλά δεν το αντέχω πραγματικά μου τη δίνει!
ειδικά ο πλάτωνας ( είμαι γ λυκείου)!!!
τέτοια βαρεμάρα ουτε φυσικη γενικης!! χαχα!

βασικα εγω χιλιες φορες προτιμω το αγνωστο απο τ γνωστο...:)

εσενα δλδ τ σαρεσει απο θεωρητικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl

Νεοφερμένος

Η candygirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλά ούτε και το άγνωστο μου πολυαρέσει.
βασικά μου αρέσουν πολύ τα λατινικά και η ιστορία!
τα κείμενα έτσι και έτσι αλλά οπωσδήποτε τα προτιμώ από τα αρχαία...
η ύλη τους όμως δεν τελειώνει ποτέ σαν των αρχαίων...ελεος!
εσένα ποια σου αρέσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αα εισαι 3η λυκειου..

εμενα μαρεσει πλ τ αγνωστο.καλα τα λατινικα επισης παρα πολυ.

τωρα για ιστορια του χρονου 8α δω αν κ στης γενικης φετος καλη ειμαι.
πως σ φαινεται εσενα η ιστορια?ευκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παω πρωτη λυκειου και μου αρεσουν πολυ τα αρχαια!!!
τα διαβαζω και μου φαινονται <<βατα>> (οσο να ειναι μερικες δυσκολιες τις εχω αλλα ειμαι ΟΚ) τα αρχαια κατευθηνσης αν τα διαβαζεις ειναι δυσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
οχι δεν ειναι...
αμα διαβαζεις τιποτα δεν ειναι δυσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
μη γραφτείς όμως στην κατεύθυνση χωρίς να ξέρεις πως γράφεται.
τα αρχαία κατ. χωρίζονται σε δύο μέρη, το γνωστό και το άγνωστο. εξετάζονται μαζί. η αλήθεια είναι πως εμβαθύνεις αρκετά στην κατεύθυνση και χρειάζεται το ανάλογο διάβασμα. πρέπει να έχεις καλό μνημονικό γιατί είναι αρκετά αυτά που έχεις να θυμάσαι(αρχικοί,λεξιλόγιο κτλ), κι αν δεν έχεις τότε εξάσκησέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
πιστεψε με φερω ορθογραφια
το κατ γραφεται και με τους 2 τροπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

backtoparis

Νεοφερμένος

Η backtoparis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πού το είδες τώρα αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Οντως... και οταν λες "φερω ορθογραφια"??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το κατ γραφεται και με τους 2 τροπους
απο ποτε?:P

----
παντως δεν θα ελεγα πως ειναι κατι δυσκολο τα αρχαια κατευθυνσης αμα διαβαζεις...βεβαια θελει να αφιερωσεις χρονο...
αμα σκεφτεσαι να πας κι θεωρητικη του χρονου,καλο ειναι να διαβαζεις απο τωρα ετσι ωστε να μην εχεις κενα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
3 εκδοχεσ
1 φατε με επειδη εκανα ενα λαθοσ
2 γραφετε με τουσ 2 τροπουσ
3 κανουν καμια 30ρια ατομα λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
3 εκδοχεσ
1 φατε με επειδη εκανα ενα λαθοσ
2 γραφετε με τουσ 2 τροπουσ
3 κανουν καμια 30ρια ατομα λαθος


το 3 δν ειναι ακριβως εκδοχη:D... βσκ εμενα με κοιτανε σαν alien οταν τους λεω οτι μ αρεσουν τα αρχαια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top