Πώς σας φαίνεται η Γεωμετρία;

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Απαίσια η Γεωμετρία, και φυσικά, πάρα πολύ δύσκολη! Βασικά, φέτος είναι δύσκολα τα πράγματα, στα περισσότερα μαθήματα!:papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Για μενα ειναι δυσκολα πολυ στην Αλγεβρα και Γεωμετρια (λογω αδυναμιας αποδοσης) και στη Φυσικη (λογω καθηγητη)

στα αλλα τα καταφερνω μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εννοείται ότι δεν άλλαξα καμία γνώμη για το μάθημα γενικότερα, αλλά αναγνωρίζω ότι είναι από τα δυσκολότερα στη Β', όπως και στην Α'. (Η Γεωμετρία)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Η γεωμετρια στη Β ειναι δυσκολη.Στην Α' οχι τοσο και ειναι και πιο ενδιαφερουσα ετσι οπως την εζησα εγω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ποια η γνωμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
πιο ευκολη απ τ υπολοιπα μαθηματικα αλλα ευκολα μπορεισ ν τν πατησεισ...αλλ ειν πολυ σημαντικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
αρκετα χρησιμη. οχι τοσο για τις πανελληνιες, αλλα γενικα σαν υλη ειναι χρησιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Αν και αντιπαθουσα παντα τα μαθηματικα η γεωμετρια μου προκαλουσε ενα ενδιαφερον.....Δεν εχει καμια σχεση με την βαρετη αλγεβρα αν και ειναι δυσκολοτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πέρσυ την είχα πάρει με κακό μάτι...αλλά φέτος μου αρέσει πιο πολύ...νομίζω είναι πιο εύκολη, βέβαια παίζουν ρόλο και οι περσινες γνώσεις για αυτό μου φαίνεται και έτσι...
Ο καθηγητής μας, μας είπε ότι μπορεί να μην την δίνουμε στις πανελλήνιες αλλά τα θέματα θέλουν και πολύ καλές γνώσεις γεωμετρίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex92

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Από τα πιο αγαπημένα μου μαθήματα...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με τον τιτλο. η γεωμετρια ειναι το πιο παρεξηγημενο μαθημα.τα περισσοτερα παιδια αποροφουνται απο τα μαθηματα κατευθυνσης και δεν της δινουν μεγαλη σημασια.


και να φανταστει κανεις πως ολα τα μαθηματικα ξεπηδησαν απο την ευκλέιδια γεωμετρια.

υ.γ. το βιβλιο της γεωμετριας ειναι ισως το καλυτερο που κυκλοφορει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αν και αντιπαθουσα παντα τα μαθηματικα η γεωμετρια μου προκαλουσε ενα ενδιαφερον.....Δεν εχει καμια σχεση με την βαρετη αλγεβρα αν και ειναι δυσκολοτερη

...ου γαρίδασι τι λέγουσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

etrygeom

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Την άποψη μου για τη γεωμετρία την εξέφρασα και σε άλλο topic. Είναι ΚΑΡΑ-παρεξηγημένη από τεράστια μερίδα μαθητών. Πάντως, συνεχίζει να είναι το αγαπημένο μου μάθημα τα τελευταία δύο χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas3000

Νεοφερμένος

Ο kostas3000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παρεξηγημένη??:lol:Καθόλου!!!!!!!!Είναι το πιο δύσκολο μάθημα που υπάρχει!Την μισώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92paok

Νεοφερμένος

Η elenaki92paok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ναι οντως...εχουμε και βλακα καθηγητη και χαλια!!Οτι να 'ναι ειναι ουτε ποτε ουτε πανω σε τι μας ειπε οτι θα γραψουμε και εγραψα χαλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

soulhunter21

Νεοφερμένος

Ο soulhunter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θεωρω την Γεωμετρια ευκολουτσικο μαθημα,αλλα οπως και ολα τα αλλα...
πρεπει να ασχοληθεις...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εύκολη είναι η γεωμετρία. Είναι απ'τα αγαπημένα μου μαθήματα, κρίμα που δεν κάνουμε και φέτος... Πολύ καλύτερη απ' την άλγεβρα...:D

(Μια απορία: Γιατί το θέμα για τη γεωμετρία είναι στο θέμα της τεχνολογικής και της θετικής; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soulhunter21

Νεοφερμένος

Ο soulhunter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ωχ!Σαν να εχεις ενα δικιο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top