Πώς να της το πω;

Lucas

Νεοφερμένος

Ο Lucas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το θεμα ειναι απλό !
Μην κομπλάρεις , πες οτιδηποτε μωρεεεεεε , πες της αν εχει βαλσαμωμενα ζωα στο σπιτι , αρκει να εχεις τον τροπο και τον ρομαντισμο που εχω εγω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδια και μενα μαρεσει ενα κοριτσι απο το σχολειο μ ειναι 1η λυκειου και γω 3η αλλα δεν μπορω να βρω αφορμη για να τις πιασω κουβεντα γτ δεν εχουμε κοινους γνωστους και αυτη στα διαλλειματα συχναζει στην μια ακρη του σχολειου και γω στην αλλη. καμια ιδεα για το πως να την προσεγγισω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καλωσήρθες στο κλάμπ :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πρώτα ζήτα της το κινητό της,μετά με διακριτικό τρόπο απο κάποιον φίλο μάθε αν έχει σχέση,άν έχει φεισμπουκ κάντην εκεί αντ και ξεκινήστε να μιλάτε.ρώτα την για τα ενδιαφέροντά της,τι μουσική ακούει και τέτοια παρόμοια και στο τέλος όταν νιώσεις έτοιμος και την γνωρίσεις καλά πές της "Μ'αρέσεις πολύ" (;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πρωτα να ζητησω το κινητο της... ? δηλαδη να παω ετσι στο ακυρο ενω δεν εχουμε σχεσεις και να τις πω εσυ δωσε μου το κινητο σου ? δεν πολυστεκει ;/ ευχαριστω παντως :)

Καλωσήρθες στο κλάμπ :loltooth:
καλως σε βρηκα εχεις καμια ιδεα? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Βασικά αν δεν έχετε καθόλου κοινές παρέες και δεν την ξέρεις την κοπέλα (αυτό κατάλαβα εγώ) είναι λογικό να ντρέπεσαι να πας να της μιλήσεις..
Έχει facebook? Αν ναι, κάντην add και βρες μια αφορμή να της μιλήσεις αρχικά περί ανέμων και υδάτων (ακόμα και για άκυρα πράγματα) και όταν δεις ότι σε παίρνει, περνάς και στο πιο προσωπικό...
Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος ώστε να της μιλήσεις χωρίς πολλές ντροπές. Αν εσύ αισθάνεσαι άνετα, πήγαινε και μίλα της, πάλι ξεκινώντας από γενικά για να φτάσεις σε πιο προσωπικά θέματα.
Πάντως γενικά είναι πιο δύσκολο αν δεν έχετε και κοινούς φίλους που θα μπορούσαν να βοηθήσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
αα,οχι νομιζα οτι εχετε σχεσεις χδ
τοτε αρχισε να κανεις παρεα μαζι της και μετα :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μαλάκα αυτά τα θέματα υπάρχουν παντού!
We are surrounded!

Η απάντηση είναι μία, grow a pair, πήγαινέ μίλα της χωρίς να το σκεφτείς και πες της ό,τι σου έρθει εκείνη τη στιγμή.
Ναι, κι εγώ έχω αποτύχει σ' αυτό πολλές φορές, αλλά απλά ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙΣ!
Δεν θα σου πει κανείς τι να της πεις γαμώ, δεν είναι όλες ίδιες, πού θες να ξέρει κάποιος στο ίντερνετ τι να πεις στην δικιά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
@mitsocc: Κάνε την αντ και (οτ)αν σε δεχτεί πες της "νομίζω ότι πάμε στο ίδιο σχολείο και γι' αυτό σε πρόσθεσα!" και άσε να δεις τι θα σου απαντήσει για να πιασετε συζήτηση. Αν και πιστεύω ότι το να πας να της μιλήσεις κατευθείαν από κοντά είναι much better, αλλά τεσπα ο καθένας όπως βολεύεται/μπορεί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Πρώτα ζήτα της το κινητό της,μετά με διακριτικό τρόπο απο κάποιον φίλο μάθε αν έχει σχέση,άν έχει φεισμπουκ κάντην εκεί αντ και ξεκινήστε να μιλάτε.ρώτα την για τα ενδιαφέροντά της,τι μουσική ακούει και τέτοια παρόμοια και στο τέλος όταν νιώσεις έτοιμος και την γνωρίσεις καλά πές της "Μ'αρέσεις πολύ" (;
Ναι,και αυτή στο ενδιάμεσο θα έχει καταλάβει ότι την γουστάρει,οπότε κατά 95% θα του το παίξει δύσκολη,διότι θα είναι σίγουρη ότι ο άλλος ενδιαφέρεται. Ε και να μην ικανοποιήσει λίγο τον γυναικείο της εγωισμό; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Νομίζω βάζουμε πολύ σκέψη και κάνουμε τα πράγματα πολύπλοκα. Φυσικότητα, ειλικρίνεια, ευγένεια και λίγος αυθορμητισμός αρκούν. Αν την κοπέλα δεν την ξέρετε καν και δεν έχετε κοινωνικές επαφές, τότε ξεκινήστε που και που με ενα καλημέρα, ένα γεια κάτι ή επιδιώξτε να βρεθείτε μαζί κάποια στιγμή, πχ να "τύχει" να πέσετε πάνω της στο διάλειμμα ή οπουδήποτε τέλος πάντων, εκεί που συχνάζει. Το αν μια κοπέλα ανταποκρίνεται νομίζω είναι ευδιάκριτο, βέβαια όπως προαναφέρθηκε όσες μυρίζονται ότι καποιος τις πλησιάζει το παίζουν δύσκολες. Επίσης μη ζητήσετε βοήθεια από κάποιον φίλο/φίλη της , στην περίπτωση του φίλου μπορεί να γίνει μπέρδεμα (κάμποσες φορές τη θέλουν και άλλοι :P) και στην περίπτωση της φίλης/κολλητής, δε θα υπάρχει καμία διακριτικότητα γιατί θα της το πει αμέσως.

Η ταπεινή μου γνώμη είναι η προσέγγιση να γίνει ευγενικά χωρίς τάσεις επίδειξης. Μην πάτε να το παίξετε μάτσο τύποι και δήθεν ή "άντρες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
πες της απλα μου αρεσεις... αν το σκεφτεις δεν εχεις να χασεις και τιποτα , σε τετοια πραγματα δε χωρανε ντροπες και εγωισμοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πες της απλα μου αρεσεις... αν το σκεφτεις δεν εχεις να χασεις και τιποτα , σε τετοια πραγματα δε χωρανε ντροπες και εγωισμοι
Δεν νομιζω να πετυχει αυτο ομως ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tamisss

Νεοφερμένος

Ο tamisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σας, πάω 2α λυκείου και χρειάζομαι την βοήθεια σας. πέρυσι στην 1η λυκείου γνώρισα ένα κορίτσι που ερωτεύτηκα κατευθείαν! (μέχρι και σήμερα βεβαία) πάμε στην ιδία τάξη. όμως δεν έχει δείξει ποτέ της ότι της αρέσω... ΑΛΛΆ από την αρχή αυτής της χρονιάς είμαι μπερδεμένος... από την αρχή της χρονιάς λοιπόν (δεν ξέρω για πιο λόγο άρχισε αυτό... πάντως σίγουρα για πλάκα το κάνουμε) δεν φωνάζουμε ο ένας τον άλλον με τα κανονικά μας ονόματα αλλά με ονόματα τύπου "αγιάτρευτε ερωτά μου" κλπ.... αλλά ΜΌΝΟ μέχρι εκεί... (κάποιοι θα πείτε μα καλά σε φωνάζει έτσι και δεν έχεις κάνει τίποτα ακόμα;;; ) δεν ξέρω ίσως να έχετε δίκιο αν το πείτε αυτό... επίσης καμιά φορά μέσα στο μάθημα όταν "τυχαίνει" να καθόμαστε μαζί καμιά φορά στερεώνει το κεφάλι της στον ώμο μου και καλά ότι νυστάζει και κάτι τέτοια... αλλά και πάλι χωρίς να δείχνει τίποτα... φαίνεται ρε παιδάκι μου στην διάθεση της... Με πιάνετε...;; Λοιπόν αύριο κάνει παρτυ η τάξη μας σε ένα club και λογικά θα έρθει και εκείνη... Και ρωτώ...αν κάνω μια κίνηση για να της δείξω ότι πραγματικά την θέλω, πια πιστεύετε ότι θα είναι η αντίδραση της...;;;

Ελπίζω να μην σας κούρασα αλλά θέλω να με βοηθήσετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λοιπον ειναι φανερο οτι νιωθει οικεια μαζι σου και δεν της περνας σιγουρα αδιαφορος..αλλα δεν ξερεις ποτε τοσο καλα τον αλλον ωστε να κανεις κατευθειαν κινηση...πηγενε στο κλαμπ διασκεδασε και χορεψε μαζι της...αν ειναι το πραγμα θα ερθει απο μονο τ ....θα τ νιωσεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αν θες να μάθεις ποια θα είναι πραγματικά η αντίδρασή της, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις την κίνηση.
Από προσωπική εμπειρία, έχω να σου πω ότι ίσως και να παίζεται κάτι ανάμεσά σας. Είναι, όμως, στη «ζύμωση» ακόμα. Μην πράξεις όπως (δεν) έπραξα εγώ. Κάνε κάτι όσο είναι καιρός, πριν ξενερώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ναι......σωστα!αλλα εσυ ξερεις καλυτερα και το νιωθεις...εσυ ξερεις αν τ λεει για πλακα και ειναι τετοιου στυλ η αν τ λεει σοβαρα πισω απο την πλακα....αν την ξερεις αυτο φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tamisss

Νεοφερμένος

Ο tamisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ουπς προβλημα... δεν θα ερθει στο παρτυ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω... είστε ΕΛΕΟΣ!!

Εγώ ξέρω -έτσι λέτε δηλαδή και χθες μάλιστα το συζητούσα πάλι με ένα παιδί!- ότι όταν σας αρέσει κάποια και αν πραγματικά σας αρέσει θα το δείξετε... θα ζητήσετε τηλέφωνο ας πούμε και μετά τις επόμενες μέρες θα της ζητήσετε να βγείτε!!
Τι είναι όλα αυτά; Μας δουλεύετε; Και στην τελική τι από τα δύο ισχύει; Αυτό που λέω εγώ ή αυτό που βλέπω εδώ μέσα "και τι θα κάνω και τι θα πω; και πώς να της το πω; και πώς να της το δείξω (θα έλεγα τώρα τίποτα αλλά έχε χάρη!!) και αχ δεν ξέρω και αχ αχ αχ, αν φάω χυλόπιτα τι θα κάνω κτλ κτλ...
Σαν καημένα κάνετε!!

Και ερώτηση για το τέλος... γνωρίζετε κάποια ένα βράδυ... ας πούμε από κοινή παρέα και σας αρέσει... θα ζητήσετε κινητό το ίδιο βράδυ ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ο τροπος που προσεγγιζεις καποιον ειναι αναλογα την διαθεση κ τον χαρακτηρα...ποτε δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top