Πώς να της το πω;

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
γεια σας, πάω 2α λυκείου και χρειάζομαι την βοήθεια σας. πέρυσι στην 1η λυκείου γνώρισα ένα κορίτσι που ερωτεύτηκα κατευθείαν! (μέχρι και σήμερα βεβαία) πάμε στην ιδία τάξη. όμως δεν έχει δείξει ποτέ της ότι της αρέσω... ΑΛΛΆ από την αρχή αυτής της χρονιάς είμαι μπερδεμένος... από την αρχή της χρονιάς λοιπόν (δεν ξέρω για πιο λόγο άρχισε αυτό... πάντως σίγουρα για πλάκα το κάνουμε) δεν φωνάζουμε ο ένας τον άλλον με τα κανονικά μας ονόματα αλλά με ονόματα τύπου "αγιάτρευτε ερωτά μου" κλπ.... αλλά ΜΌΝΟ μέχρι εκεί... (κάποιοι θα πείτε μα καλά σε φωνάζει έτσι και δεν έχεις κάνει τίποτα ακόμα;;; ) δεν ξέρω ίσως να έχετε δίκιο αν το πείτε αυτό... επίσης καμιά φορά μέσα στο μάθημα όταν "τυχαίνει" να καθόμαστε μαζί καμιά φορά στερεώνει το κεφάλι της στον ώμο μου και καλά ότι νυστάζει και κάτι τέτοια... αλλά και πάλι χωρίς να δείχνει τίποτα... φαίνεται ρε παιδάκι μου στην διάθεση της... Με πιάνετε...;; Λοιπόν αύριο κάνει παρτυ η τάξη μας σε ένα club και λογικά θα έρθει και εκείνη... Και ρωτώ...αν κάνω μια κίνηση για να της δείξω ότι πραγματικά την θέλω, πια πιστεύετε ότι θα είναι η αντίδραση της...;;;

Ελπίζω να μην σας κούρασα αλλά θέλω να με βοηθήσετε...

Νομίζω η κοπέλα περιμένει απεγνωσμένα να κάνεις τη ρημάδα την κίνηση. Δεν υπάρχουν "τυχαία", μόνο τα του τύπου "ωω συγγνώμη ήταν τυχαίο!". Περιμένει να της πεις : "Τυχαίο αλλά ωραίο!";)
go for it!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Αν της πεις "μου αρέσεις, δώσε μου το κινητό σου", μάλλον έχασες. Θα ζητήσεις το κινητό της (δηλαδή τον αριθμό του κινητού της και όχι τη συσκευή)

Εντάξει απλά από τα καλύτερα που έχω δει εδώ και μέρες. "Μου αρέσεις, σε κλέβω":clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
.......Καθώς περπατάει αμὲριμνη στο προαύλιο του σχολείου, με τα μαλλιά της να λαμπιρίζουν στο φως του ήλιου, εσύ ΜΠΑΑΑΜ θα πας να πέσεις πάνω της. Και θα φωνάξεις: <<Πού πας μωρέ ανάπηρο, στράβομάρα που έχει ο κόσμος>>. Και θα φύγεις τσαντισμένος, με την έκφραση που έχει ο Δρακουμέλ όταν συνειδητοποιεί ότι τα στρουμφάκια το έσκασαν για άλλη μια φορά. Την επόμενη μέρα, θα πας και θα την βρεις, θα ζητήσεις συγνώμη για την προηγούμενη. Θα της εξηγήσεις ότι δεν είσαι άξεστος, απλά έτυχε να έχεις νεύρα επειδή σου χάλασε το κότερο και δεν είχες μέσο να πας στον Σκορπιό. Θα ρωτήσεις το όνομά της. Θα κλείσεις την κουβέντα με ένα <<είμαι σίγουρος πως θα με συγχωρήσει ένα τόσο όμορφο πλάσμα σαν κι εσένα>>. Εντάξει, αν δε σου δώσει κλωτσιά στο καλάμι, το έριξες το γκομενάκι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Εντάξει, αν δε σου δώσει κλωτσιά στο καλάμι, το έριξες το γκομενάκι......

Το θέμα είναι,να πάρεις το ρίσκο. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
.......Καθώς περπατάει αμὲριμνη στο προαύλιο του σχολείου, με τα μαλλιά της να λαμπιρίζουν στο φως του ήλιου, εσύ ΜΠΑΑΑΜ θα πας να πέσεις πάνω της. Και θα φωνάξεις: <<Πού πας μωρέ ανάπηρο, στράβομάρα που έχει ο κόσμος>>. Και θα φύγεις τσαντισμένος, με την έκφραση που έχει ο Δρακουμέλ όταν συνειδητοποιεί ότι τα στρουμφάκια το έσκασαν για άλλη μια φορά. Την επόμενη μέρα, θα πας και θα την βρεις, θα ζητήσεις συγνώμη για την προηγούμενη. Θα της εξηγήσεις ότι δεν είσαι άξεστος, απλά έτυχε να έχεις νεύρα επειδή σου χάλασε το κότερο και δεν είχες μέσο να πας στον Σκορπιό. Θα ρωτήσεις το όνομά της. Θα κλείσεις την κουβέντα με ένα <<είμαι σίγουρος πως θα με συγχωρήσει ένα τόσο όμορφο πλάσμα σαν κι εσένα>>. Εντάξει, αν δε σου δώσει κλωτσιά στο καλάμι, το έριξες το γκομενάκι......

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ειλικρινά μόνο που θα έπεφτες πάνω μου και μου λεγες και τέτοια θα σου ριχνα ένα χαστούκι αεροπλανικό:P:P:P:redface:
Δεν ξέρω πως μερικοί φλερτάρουν ή προσεγγίζουν (ό,τι προτιμάτε) με αγένεια ή με κάτι άσχημο τέλος πάντων. Κάποτε ένας συμμαθητής μου μου είχε πει ότι το τζιν που φόραγα με αδυνατίζει. :worry: Δηλαδή wtf?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κάποτε ένας συμμαθητής μου μου είχε πει ότι το τζιν που φόραγα με αδυνατίζει.

ruuude :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ειλικρινά μόνο που θα έπεφτες πάνω μου και μου λεγες και τέτοια θα σου ριχνα ένα χαστούκι αεροπλανικό:P:P:P:redface:
Δεν ξέρω πως μερικοί φλερτάρουν ή προσεγγίζουν (ό,τι προτιμάτε) με αγένεια ή με κάτι άσχημο τέλος πάντων. Κάποτε ένας συμμαθητής μου μου είχε πει ότι το τζιν που φόραγα με αδυνατίζει. :worry: Δηλαδή wtf?

Μάλλον δε σε φλέρταρε,απλά δε καλοσκέφτηκε αυτό που είπε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μάλλον δε σε φλέρταρε,απλά δε καλοσκέφτηκε αυτό που είπε:redface:

όχι όχι φλέρταρε:P:P:P μετά ήρθε και μου είπε (Α΄ λυκείου) , Αναστασία τι ωραία που είσαι :P:P:P πως δεν έσκασα στα γέλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
όχι όχι φλέρταρε:P:P:P μετά ήρθε και μου είπε (Α΄ λυκείου) , Αναστασία τι ωραία που είσαι :P:P:P πως δεν έσκασα στα γέλια
Τότε,πάλι καλά που δεν είπε ευθέως-και χωρίς να το καλοσκεφτώ-"Πωωωωωω,πως μούνεψε έτσι η Αναστασία,ρε φίλε!"
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τότε,πάλι καλά που δεν είπε ευθέως-και χωρίς να το καλοσκεφτώ-"Πωωωωωω,πως μούνεψε έτσι η Αναστασία,ρε φίλε!"
:redface:
Αυτό περίπου το χει πει καθηγητής.. αλλά δεν είναι της στιγμής
:redface::redface::redface::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
:| wow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Αυτό περίπου το χει πει καθηγητής.. αλλά δεν είναι της στιγμής
:redface::redface::redface::worry::worry:



Πιό μέσα δε μπορούσε να πέσει το https://www.slang.gr:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VolPe

Νεοφερμένος

Ο VolPe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλησπερα,πιστευετε πως πρεπει να επιμενουμε στην διεκδικηση μιας κοπελας ακομα και αν ο κινδυνος να γινουμε ρομπες ειναι βεβαιος?
Ημουν συμμθητης με μια κοπελα στο φροντιστηριο,μιλουσαμε κυριως για θεματα σχετικα με τα μαθηματα.Οπως καταλαιβεντε με αυτην εχω δαγκωσει την λαμαρινα.Τα μαθηματα τελειωσαν οπως και οι πανελληνιες και επειδη ομως ημουν αρκετα μαλακας δεν πηρα το κινητο της.Για καλη μου τυχη αφου ξαναμπηκα φεισμπουκ μετα απο μηνες την βρηκα και της εστειλα αιτημα φιλιας.Ανηκει στην συνομοταξια των ανθρωπων που εχουν 1000+ διαδικτυακους
φιλους επελεξε ομως εγω να μην ανηκω σε αυτους.Αν και εκανε φιλο τον κολλητο που ουτε καν τον γνωριζει εμενα με αφηνει να βυθιζομαι στα βαθη της απελπισιας(εδω και 4 μερες-ξερω οτι εχει συνδεθει σε αυτο το δαιστημα).Τι να κανω να της στειλω προσωπικο μυνημααν και εχω φαει εμμεσο ακυρο(δεν της εχω κανει κατι που να την εχει θιξει) ή να το παρω αποφαση και να αγνοησω τα βελη του φτερωτου θεου?
Ευχαριστω που διαβασατε τον πονο μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπερα,πιστευετε πως πρεπει να επιμενουμε στην διεκδικηση μιας κοπελας ακομα και αν ο κινδυνος να γινουμε ρομπες ειναι βεβαιος?
Ημουν συμμθητης με μια κοπελα στο φροντιστηριο,μιλουσαμε κυριως για θεματα σχετικα με τα μαθηματα.Οπως καταλαιβεντε με αυτην εχω δαγκωσει την λαμαρινα.Τα μαθηματα τελειωσαν οπως και οι πανελληνιες και επειδη ομως ημουν αρκετα μαλακας δεν πηρα το κινητο της.Για καλη μου τυχη αφου ξαναμπηκα φεισμπουκ μετα απο μηνες την βρηκα και της εστειλα αιτημα φιλιας.Ανηκει στην συνομοταξια των ανθρωπων που εχουν 1000+ διαδικτυακους
φιλους επελεξε ομως εγω να μην ανηκω σε αυτους.Αν και εκανε φιλο τον κολλητο που ουτε καν τον γνωριζει εμενα με αφηνει να βυθιζομαι στα βαθη της απελπισιας(εδω και 4 μερες-ξερω οτι εχει συνδεθει σε αυτο το δαιστημα).Τι να κανω να της στειλω προσωπικο μυνημααν και εχω φαει εμμεσο ακυρο(δεν της εχω κανει κατι που να την εχει θιξει) ή να το παρω αποφαση και να αγνοησω τα βελη του φτερωτου θεου?
Ευχαριστω που διαβασατε τον πονο μου. :)

Θα σου πω τι θα έκανα εγώ, γιατί δε θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου.
Αν πράγματι δεν της έχεις κάνει τίποτα και δεν υπάρχει κανένας λόγος κάποιος να της είχε "βάλει λόγια", η σκληρή αλήθεια είναι ότι μάλλον είτε έχει καταλάβει πως νιώθεις κάτι και δεν θέλει καμία επαφή μαζί σου, δε νιώθει δηλαδή ούτε ότι θα σε ήθελε για φίλο, είτε δεν της αρέσεις ως προσωπικότητα.
Άρα, εγώ αν πίστευα ότι δεν έχω κάνει τίποτα που θα μπορούσε να την ενοχλήσει και ίσχυε κάτι από τα παραπάνω, τότε αφού με απέρριψε ενώ δέχεται κάθε άλλο αίτημα φιλίας από άσχετους, δε θα έκανα απολύτως τίποτα. Αν δε με θέλει, αυτή χάνει :)
Όμως αν περνούσε καιρός και ήμουν ακόμη τόσο κολλημένος, θα της έστελνα ένα προσωπικό μήνυμα με ερώτημα αν της έχω κάνει κάτι και αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που δε θέλει καμία επαφή μαζί μου, διότι εγώ την συμπαθούσα και ήθελα να μιλάμε. Αν δεν μου απαντούσε ή μου απαντούσε πως δε με συμπαθεί ή δεν ξέρω κι εγώ τι, θα προχωρούσα. Αν οτιδήποτε άλλο, αναλόγως :)
Πάντως εγώ θα περίμενα αρκετό καιρό πριν προβώ σε κάποια τέτοια κίνηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Να μη κάνεις τίποτα άλλο και να πας τρέχοντας "αλλού"!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VolPe

Νεοφερμένος

Ο VolPe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας ,θα προσπαθησω να ξεκολλησω,δεν μπορω να κανω αλλη υπομονη ηδη αυτη η κατασταση με εχει κουρασει,δεν θελω να γινω και σκυλος,εχουμε και μια αξιοπρεπεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδατε πού φτάσαμε ρε παιδιά; Να φοβόμαστε να εξωτερικεύουμε τα αισθήματά μας για αυτόν που θέλουμε. Ποιος να φταίει άραγε;


Μα γιατί να μην υπάρξει πρώτα ένα παιχνίδι? Ένα φλερτ?
Έτσι στα ξερά να της πει μου αρέσεις? Και τι? Θα του πει κι αυτη κι εμένα,ωραία είμαστε ζευγάρι?
Ε δεν γίνονται έτσι τα πράγματα.
Πρέπει να υπάρξει διεκδίκηση. Φλερτ,υπονοούμενα.
Ακόμα και να μην τον βλέπει ερωτικά,με το παιχνίδι μπορεί να αλλάξει μάτι.
Αν τον βλέπει δε,τότε το παιχνίδι θα μεγιστοποιήσει και την επιθυμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
φιλε μπορει να μην εχει δει ακομα το αιτημα σου η σε καποιες περιπτωσεις να σβηνει ο φιλος της (μπορει να εχει ναι) τα αιτηματα.. η ακομα να μην σε θυματε η να μην εχεις βαλει ονομα φοτο κλπ.. περιμενε 2-3 μερες ακομα και μετα στειλε της μνμ.. για πες εχεις βαλει τα στοιχεια σου στο φβ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας ,θα προσπαθησω να ξεκολλησω,δεν μπορω να κανω αλλη υπομονη ηδη αυτη η κατασταση με εχει κουρασει,δεν θελω να γινω και σκυλος,εχουμε και μια αξιοπρεπεια....

Τι έχουν οι σκύλοι ρε? Τι σπισισμός είν' αυτός? Ή μήπως οι γάτες είναι καλύτερες?

Yeah, I'll tell you what, FUCK CATS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
λοιπον θα πας να της ζητησεις τον αριθμο της και να της πεις να βγειτε.....αμα δεις οτι ειναι διστακτικη σημαινει οτι δεν πολυθελει...αποψη μου ειναι να πεις ευθεως αυτο που θελεις χωρις πολλες περιστροφες! το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παππας!! και ας φας και χυλοπιτα ρε παιδακι μ(που δεν στο ευχομαι) ολα μεσα στη ζωη ειναι!!!! πως θα μαθεις αλλιως!!!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top