Πώς να της το πω;

mike34

Νεοφερμένος

Ο mike34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γιά σας,

εγω ειμαι 14 και αγαπαω μια 1 χρονο μεγαλυτερη και ειναι απλα θεα! δεν ξερω πως να της το πω..... ειναι απλα πενταμορφη!!! δεν φεναιτε πως μου ειναι μεγαλυρερη.. αλλα... βοηθεια σας παρακαλω!:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γιά σας,

εγω ειμαι 14 και αγαπαω μια 1 χρονο μεγαλυτερη και ειναι απλα θεα! δεν ξερω πως να της το πω..... ειναι απλα πενταμορφη!!! δεν φεναιτε πως μου ειναι μεγαλυρερη.. αλλα... βοηθεια σας παρακαλω!:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
Πλησιασε την με καποια αφορμη,απλα για συζητηση αρχικα,προτεινε της να βγειτε για καφε.κτλ και μετα απο λιγο καιρο περιεγραψε της τα συναισθηματα σου,κι αν δεν πετυχεις το σκοπο σου,δε χαθηκε κι ο κοσμος.Απλα μην ντραπεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Γιά σας,

εγω ειμαι 14 και αγαπαω μια 1 χρονο μεγαλυτερη και ειναι απλα θεα! δεν ξερω πως να της το πω..... ειναι απλα πενταμορφη!!! δεν φεναιτε πως μου ειναι μεγαλυρερη.. αλλα... βοηθεια σας παρακαλω!:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
Εχεις καιρο για τετοια . Προς το παρον αφοσιωσου στο σχολικο διαβασμα και κοιτα να μαθεις ορθογραφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εχεις καιρο για τετοια . Προς το παρον αφοσιωσου στο σχολικο διαβασμα και κοιτα να μαθεις ορθογραφια.
Μπορει μια χαρα να συνδυασει και τα 2,αν θελει.:)Δεν δινει και...Πανελληνιες (που λεει ο λογος:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Μπορει μια χαρα να συνδυασει και τα 2,αν θελει.:)Δεν δινει και...Πανελληνιες (που λεει ο λογος:P)
Μην προσπαθεις με την καλοσυνη σου απεναντι στα παιδια να δικαιολογησεις το γεγονος οτι σπουδαζεις παιδαγωγικο. Πες οτι το πιτσιρικι εχει ξεφυγει. Εγγραφηκε σε ενα μαθητικο φορουμ για να ρωτησει για γκομενιλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μην προσπαθεις με την καλοσυνη σου απεναντι στα παιδια να δικαιολογησεις το γεγονος οτι σπουδαζεις παιδαγωγικο. Πες οτι το πιτσιρικι εχει ξεφυγει. Εγγραφηκε σε ενα μαθητικο φορουμ για να ρωτησει για γκομενιλικια.
Καμια σχεση η ''καλοσυνη''(πιο πολυ λογικη θα το ελεγα) με το γεγονος οτι θελω να γινω δασκαλος.Πού το βρισκεις το παραλογο δηλαδη στα λεγομενα μου;:hmm:Κακο ειναι που ρωτησε δηλαδη;Το φορουμ ειναι γεματο με παρομοια θεματα και μηνυματα,δεν ειναι ο μονος που ρωταει για αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$tel!0$

Νεοφερμένος

Ο $tel!0$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Άντε και της ζητάς να βγείτε,της εξωτερικεύεις τα συναισθήματα σου,το πως την βλέπεις κτλ. και λαμβάνεις ως απάντηση το επιθυμητό "ναι"...Και εδώ είναι που μπαίνει το ερωτηματικό: Μετά το "ναι" τι έπεται στη συνέχεια για να εγκαινιάσεις αυτή τη σχέση;Θέλω να πω τι ακολουθεί μετά απ'αυτό...;Ένα φιλί,μια αγκαλιά,ένα χάδι,ένα χαμόγελο,αμηχανία και σιωπή ή απλώς αυτό έρχεται από μόνο του; :hmm:

Υ.Γ. Η ερώτηση μου μπορεί να χαρακτηριστεί ως χαζή και επίσης είναι τελείως τυχαία χωρίς να υπάρχει κάποιο περιστατικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Άντε και της ζητάς να βγείτε,της εξωτερικεύεις τα συναισθήματα σου,το πως την βλέπεις κτλ. και λαμβάνεις ως απάντηση το επιθυμητό "ναι"...Και εδώ είναι που μπαίνει το ερωτηματικό: Μετά το "ναι" τι έπεται στη συνέχεια για να εγκαινιάσεις αυτή τη σχέση;Θέλω να πω τι ακολουθεί μετά απ'αυτό...;Ένα φιλί,μια αγκαλιά,ένα χάδι,ένα χαμόγελο,αμηχανία και σιωπή ή απλώς αυτό έρχεται από μόνο του; :hmm:

Υ.Γ. Η ερώτηση μου μπορεί να χαρακτηριστεί ως χαζή και επίσης είναι τελείως τυχαία χωρίς να υπάρχει κάποιο περιστατικό...

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος κανονας για το τι ακολουθει μετα...Δεν μπορεις να το ελεγξεις,ερχεται απο μονο του!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αυθορμητισμός στέλιο, αυθορμητισμός. Μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ. Φυσιολογικά θα μιλήσεις και ανάλογα το κλίμα θα κινηθείς αναλόγως. Δεν υπάρχουν συνταγές και μαθηματικές φόρμουλες που να σε οδηγούν στο επιθυμητό υπέροχο αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

muzer-boy

Νεοφερμένος

Ο muzer-boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ντρέπεστε ρε που κάνατε hijack στο θέμα του παιδιού συζητώντας ΠΑΛΙ για το αν φταίνει οι άντρες ή οι γυναίκες για την κατάσταση αυτή;


Κατ' αρχάς δώσε μας το background της ιστορίας:

  • Πόσο καιρό γνωρίζεστε;
  • Πόση στενή παρέα κάνετε;
  • Έχετε κοινές παρέες;
  • Έχετε βγει ποτέ;
  • Παρατηρείς κάτι ιδιαίτερο στη συμπεριφορά της όταν μιλάτε ή συμπεριφέρεται ουδέτερα;
  • Γνωρίζεις κάτι σχετικό με τα ενδιαφέροντά της;
Είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα να μου δώσετε μία απάντηση:
Μου αρέσει πάρα πολύ ένα κοριτσι(πολυ ομορφη) απο το φροντιστιριο και θελω να γινει κατι μεταξυ μας αλλα δεν είμαι καλός εμφανισιακά αλλά έχω χιούμορ και γελαει πολυ με αυτα που της λεω
1)γνωριζομαστε 5 μηνες
2)στο φροντιστιριο ειμαστε σχεδον παντα μαζι αλλα εξω απο αυτο μιλαμε μονο για τα μαθηματα

3)εχουμε γνωριστει απο το φροντιστιριο
4)για βολτα δεν εχουμε βγει ποτε αλλα γυρναμε μαζι απο το φροντιστιριο μαζι με εναν αλλο φιλο μου
5)πριν 2 βδομαδες με κοιταζε πολυ και εκτος μαθηματος και γελαγε αρκετα και εδειχνε οτι της αρεσουν αυτα που της ελαγα αλλα τωρα εδω και μια εβδομαδα εχει μαζι με το μαθημα που κανουμε μαζι εχει αρχισει και κατι extra και απο τοτε διχνει κουρασμενη και λιγοτερο ενδιαφερον για μενα
6)ακουει πολυ μουσικη
παιδια απαντηστε γρηγορα γιατι δεν μπορω αλλο χωρις αυτην
ευχαριστω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα να μου δώσετε μία απάντηση:
Μου αρέσει πάρα πολύ ένα κοριτσι(πολυ ομορφη) απο το φροντιστιριο και θελω να γινει κατι μεταξυ μας αλλα δεν είμαι καλός εμφανισιακά αλλά έχω χιούμορ και γελαει πολυ με αυτα που της λεω
1)γνωριζομαστε 5 μηνες
2)στο φροντιστιριο ειμαστε σχεδον παντα μαζι αλλα εξω απο αυτο μιλαμε μονο για τα μαθηματα

3)εχουμε γνωριστει απο το φροντιστιριο
4)για βολτα δεν εχουμε βγει ποτε αλλα γυρναμε μαζι απο το φροντιστιριο μαζι με εναν αλλο φιλο μου
5)πριν 2 βδομαδες με κοιταζε πολυ και εκτος μαθηματος και γελαγε αρκετα και εδειχνε οτι της αρεσουν αυτα που της ελαγα αλλα τωρα εδω και μια εβδομαδα εχει μαζι με το μαθημα που κανουμε μαζι εχει αρχισει και κατι extra και απο τοτε διχνει κουρασμενη και λιγοτερο ενδιαφερον για μενα
6)ακουει πολυ μουσικη
παιδια απαντηστε γρηγορα γιατι δεν μπορω αλλο χωρις αυτην
ευχαριστω !!!

καταρχην,σιγουρεψου οτι σε εχει ερωτευτει και εκεινη.και να πεις τον φιλο σου να μην γυρναει μαζι σας μετα το φροντιστιριο!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

muzer-boy

Νεοφερμένος

Ο muzer-boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καταρχην,σιγουρεψου οτι σε εχει ερωτευτει και εκεινη.και να πεις τον φιλο σου να μην γυρναει μαζι σας μετα το φροντιστιριο!:p
για το φιλο μου δεν υπαρχει προβλημα αλλα πως θα μαθω αν της αρεσω στα συγουρα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos-7

Νεοφερμένος

Ο mitsos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καταρχάς καλησπέρα σας είμαι καινούριος στη σελίδα και θέλω τη βοήθεια σας σε ένα θέμα...Μου αρέσει ένα κορίτσι με το οποίο είμαστε φίλοι περίπου έναν χρόνο αλλά ξέρω πως αυτή θέλει κάποιον άλλον...Έχουμε όμως πολύ καλές σχέσεις με την κολλητή της και ίσως αυτή με βοηθήσει!!!Ποια είναι η γνώμη σας???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
χμ!! αμα τα πας καλα με την φιλη της μπορεις απο εκει να παρεις πληροφοριες!!!

παντως αφου ειναι ηδη φιλη σου προσοχη γιατι μπορει να καταληξει με ασχημο τροπο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Επισης,μπορει να βοηθησει και ο μπατζανακης της τριτοξαδερφης της γειτονισσας της.Κακα τα ψεμματα,ασκει επιρροη στην κοπελα ο ατιμος :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos-7

Νεοφερμένος

Ο mitsos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχετε καμία ιδέα για το πως να τις το πω??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έχετε καμία ιδέα για το πως να τις το πω??? :hmm:
Αναλογως το χαρακτηρα της θα φερθεις.
Πχ αν ειναι μια πιο χαμηλων τονων εεε θα της φερθεις πιο γλυκα , πιο ρομαντικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όπως είπαν και από πάνω, μπορείς να μάθεις πληροφορίες από την φίλη της.
Τώρα σχετικά με το πως θα της το πεις, κατά την γνώμη μου μπορείς να της πεις τι νιώθεις για αυτήν ώστε να ξέρει και αυτή, και να της πεις πως αν δεν ενδιαφέρεται, δεν θα επιμείνεις, μπορείτε να παραμείνετε φίλοι όπως πριν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου γιατί και εγώ τα πέρασα αυτά το πολύ πριν 2-3 εβδομάδες πρέπει καταρχάς να είσαι ο εαυτός σου. Επιπλέον πρέπει να της μιλάς, μίλα της δείξε της ότι έχεις χιούμορ.. ρώτα την ακόμα και για τα πιο ασήμαντα πράγματα γενικά φέρε την κοντά σου. Στο φροντιστήριο κάτσε μαζί της και μην ρωτάς φίλες της γιατί στο τέλος θα της το πουν και θα φανείς και δειλός. Κάνε τις κινήσεις σου αργά αλλά σταθερά. Πάρε τον αριθμό της, στείλε της μήνυμα, ρώτα την αν παίζει τίποτα αυτόν τον καιρό και γενικά να το λες στα ίσα αυτό που θες να πεις. Μην σκέφτεσαι τι μπορεί να γίνει.. αλλά προ θεού όχι να πας να της πεις στο ξέμπαρκο ότι σου αρέσει. Άνοιξε μια συζήτηση για γκομενικά κλπ και αν σου δώσει πράσινο φως ρίχ' το.

Έχω μια απορία: Άντε και της ζητάς να βγείτε,της εξωτερικεύεις τα συναισθήματα σου,το πως την βλέπεις κτλ. και λαμβάνεις ως απάντηση το επιθυμητό "ναι"...Και εδώ είναι που μπαίνει το ερωτηματικό: Μετά το "ναι" τι έπεται στη συνέχεια για να εγκαινιάσεις αυτή τη σχέση;Θέλω να πω τι ακολουθεί μετά απ'αυτό...;Ένα φιλί,μια αγκαλιά,ένα χάδι,ένα χαμόγελο,αμηχανία και σιωπή ή απλώς αυτό έρχεται από μόνο του; :hmm:

Υ.Γ. Η ερώτηση μου μπορεί να χαρακτηριστεί ως χαζή και επίσης είναι τελείως τυχαία χωρίς να υπάρχει κάποιο περιστατικό...

Όπως νιώθεις πράξε. Μην σκέφτεσαι τι θα κάνεις όλα θα ακολουθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να είσαι ο εαυτός σου , μην λες πολλα-πολλα ( τα λιγα και καλα ειναι αυτα που μετράνε :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top