Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
σπαρτακος,η καλυτερη σειρα που εχω δειιι!!

Wow, είσαι το τρίτο άτομο που ακούω να το λέει.:P
Μου δίνεις μια μικρή περιγραφή της σειράς, αν μπορείς;
Εννοώ εκτός απο μάχες σε αρένες που έχω ακούσει, τι άλλο;:)

Μπήκα season 9 supernatural.:clapup:
Δηλαδή την αρχίζω μεθαύριο.
Είδα πρώτο επεισόδιο Hannibal και πρώτο επεισόδιο Dr Who. Το hannibal με καθήλωσε, το dr who ήταν λίιιιγο παρακάτω απο τις προσδοκίες μου. Βέβαια τις κρατάω και τις δύο, ξεκινώντας πρώτα απο Hannibal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Για κλάματα απλά το Arrow μετά το mid season finale. Δεν πιστεύω να το αντέξω για πολύ ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για κλάματα απλά το Arrow μετά το mid season finale. Δεν πιστεύω να το αντέξω για πολύ ακόμα.

Πιστεύω πως θα γίνει καλύτερο. Και εμένα μερικές σκηνές κλπ μου φάνηκαν κάπως παράξενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ περιμένω περισσότερα από το arrow . Ανυπομονώ για Atom :D
Επίσης ειμαι 2ο κύκλο how I met your mother. Ήθελα κάτι ανάλαφρο. Κάποια άλλη κωμωδία έχετε να προτείνετε;
μετά τις αποκριές θα συνεχίσω κ walking dead κ θα τελειώσω got :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το How I Met Your Mother το παράτησα στην 6η.Αρχικά ήταν καλό.μετά κουράστηκα.Κοίτα αν δεν έχεις δει Big bang και είσαι και λίγο νερντ είναι ότι πρέπει αν και η ποιότητα είναι χειρότερη στις τελευταίες seasons.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το How I Met Your Mother το παράτησα στην 6η.Αρχικά ήταν καλό.μετά κουράστηκα.Κοίτα αν δεν έχεις δει Big bang και είσαι και λίγο νερντ είναι ότι πρέπει αν και η ποιότητα είναι χειρότερη στις τελευταίες seasons.

Το χω δει μέχρι 5η σεζόν.Βασικά μέχρι εκεί που χει δείξει στο Star :P Κάποια στιγμή μπορεί να το συνεχίσω.Απλά ήθελα και κάτι καινούριο.Ίσως διαφορετικό στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Το How I Met Your Mother το παράτησα στην 6η.Αρχικά ήταν καλό.μετά κουράστηκα.Κοίτα αν δεν έχεις δει Big bang και είσαι και λίγο νερντ είναι ότι πρέπει αν και η ποιότητα είναι χειρότερη στις τελευταίες seasons.

Από την έκτη πέφτει σημαντικά το επίπεδο, η έννατη είναι εντελώς απαράδεκτη. Το τέλος, δε... Δράμα. :mad: Στην αρχή είναι καλό, πάντως.

Εγώ βλέπω Breaking Bad, τελειώνω την τέταρτη σεζόν και έχω βαρεθεί πάρα πολύ! Είναι η δεύτερη σειρά που βλέπω με τόσο μεγάλα επεισόδια (και όχι 20+ λεπτά), η πρώτη ήταν το Suits και δε με ενόχλησε η διάρκεια των επεισοδίων γιατί μου αρέσει πολύ η σειρά. Το Breaking Bad όμως, ενώ δεν είναι κακό, το έχω βρει μετριότατο, μάλλον δε μου ταιριάζουν οι σειρές (και ταινίες, σε μικρότερη έκταση) δράσης κλπ. και μου αρέσουν τα sitcoms και σειρές με πιο καθημερινούς χαρακτήρες. Πάντως λέω να μην το παρατήσω αφού έχω λίγο ακόμα, να το τελειώσω και να το σβήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Από την έκτη πέφτει σημαντικά το επίπεδο, η έννατη είναι εντελώς απαράδεκτη. Το τέλος, δε... Δράμα. :mad: Στην αρχή είναι καλό, πάντως.

Εγώ βλέπω Breaking Bad, τελειώνω την τέταρτη σεζόν και έχω βαρεθεί πάρα πολύ! Είναι η δεύτερη σειρά που βλέπω με τόσο μεγάλα επεισόδια (και όχι 20+ λεπτά), η πρώτη ήταν το Suits και δε με ενόχλησε η διάρκεια των επεισοδίων γιατί μου αρέσει πολύ η σειρά. Το Breaking Bad όμως, ενώ δεν είναι κακό, το έχω βρει μετριότατο, μάλλον δε μου ταιριάζουν οι σειρές (και ταινίες, σε μικρότερη έκταση) δράσης κλπ. και μου αρέσουν τα sitcoms και σειρές με πιο καθημερινούς χαρακτήρες. Πάντως λέω να μην το παρατήσω αφού έχω λίγο ακόμα, να το τελειώσω και να το σβήσω.

Breaking Bad εγώ τελειώνω 3ο κύκλο.Μου είπαν ότι είναι αρκετά καλή η 4η και η 5η seasons. Η πλοκή κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με την 3η; :hmm: Εμένα μ ' αρέσουν αρκετά κάποιοι χαρακτήρες.Περίμενα λίγο περισσότερα γιατί έχει πολύ καλή φήμη είναι η αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Breaking Bad εγώ τελειώνω 3ο κύκλο.Μου είπαν ότι είναι αρκετά καλή η 4η και η 5η seasons. Η πλοκή κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με την 3η; :hmm: Εμένα μ ' αρέσουν αρκετά κάποιοι χαρακτήρες.Περίμενα λίγο περισσότερα γιατί έχει πολύ καλή φήμη είναι η αλήθεια.

Πιθανότατα σου πάει περισσότερο, γενικώς τα περισσότερα σχόλια είναι πιο θετικά από τα δικά μου. Η 4η σεζόν είναι πιο έντονη, περισσότερα γεγονότα, περισσότερη δράση. Η καλύτερη μέχρι τώρα, νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το Breaking Bad είναι η μοναδική σειρά την οποία βαθμολόγησα με 10 στο Imdb.Βέβαια το έχω σίγουρο ότι θα ρίξω άλλο ενα 10 στο The Wire όταν αξιωθώ να το δω.Emilouko έχω στο watchlist αυτή εδώ https://www.imdb.com/title/tt0367279/ Έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν την έχω δει.Οπότε δεν ΄φερω ευθύνη :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πιθανότατα σου πάει περισσότερο, γενικώς τα περισσότερα σχόλια είναι πιο θετικά από τα δικά μου. Η 4η σεζόν είναι πιο έντονη, περισσότερα γεγονότα, περισσότερη δράση. Η καλύτερη μέχρι τώρα, νομίζω. :)
Τέτοια μου λένε όλοι για την 4η γι' αυτό θέλω να τελειώσω 3η.Θα δω και θα κρίνω :)
Το Breaking Bad είναι η μοναδική σειρά την οποία βαθμολόγησα με 10 στο Imdb.Βέβαια το έχω σίγουρο ότι θα ρίξω άλλο ενα 10 στο The Wire όταν αξιωθώ να το δω.Emilouko έχω στο watchlist αυτή εδώ https://www.imdb.com/title/tt0367279/ Έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν την έχω δει.Οπότε δεν ΄φερω ευθύνη :P :P

Πρώτη φορά την βλέπω .Καλή φαίνεται.Γενικά σε κωμωδίες δεν έχω ψαχτεί αρκετά και έχω πήξει στα βαριά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η 3η σεζόν στο breaking bad έχει ένα από τα καλύτερα του επεισόδια. Βασικά 2 επεισόδια με συγκλόνισαν στο breaking bad πραγματικά, το ένα ήταν το φινάλε του 3ου. Το άλλο είναι ένα επεισόδιο στην τελευταία σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Η 3η σεζόν στο breaking bad έχει ένα από τα καλύτερα του επεισόδια. Βασικά 2 επεισόδια με συγκλόνισαν στο breaking bad πραγματικά, το ένα ήταν το φινάλε του 3ου. Το άλλο είναι ένα επεισόδιο στην τελευταία σεζόν.

Με ψήνεται να το δω σημερα :P .Μέχρι το 10 εχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με ψήνεται να το δω σημερα :P .Μέχρι το 10 εχω δει.

Μην το hypαρεις και πολύ ίσως να μην σου φανεί ιδιαίτερο. Απλά εμένα μου άρεσε το φινάλε ενώ γενικά έβρισκα πολλά επεισόδια πριν και μετά στις επόμενες σεζόν βαρετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να δείτε How to get away with murder. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Το Arrested Development που αναφέρθηκε παραπάνω, μου άρεσε αρκετά τις 3 πρώτες σεζόν, χωρίς να μπορώ να πω ότι τρελάθηκα. Αξίζει βέβαια να το δεις. Η 4η βγήκε μετά από 6-7 χρόνια, ήταν διαφορετικού στυλ τα επεισόδια, και την έχω παρατήσει στα μισά.

Για καφρίλα, να ξαναπροτείνω το Blue Mountain State.

Αυτόν τον καιρό βλέπω το Rules of Engagement. Μου έχουν μείνει 2 σεζόν αλλά το προτείνω φουλ. Πέρα απ'τις 2 μεγάλες μορφές της σειράς (Jeff και Russel), μετά τα πρώτα 30 επεισόδια μπαίνει και νέος πρωταγωνιστής, και δένει πολύ καλά. Προειδοποιώ ότι οι ελληνικοί υπότιτλοι σταματάνε κάπου 3η-4η σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Breaking Bad εγώ τελειώνω 3ο κύκλο.Μου είπαν ότι είναι αρκετά καλή η 4η και η 5η seasons. Η πλοκή κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με την 3η; :hmm: Εμένα μ ' αρέσουν αρκετά κάποιοι χαρακτήρες.Περίμενα λίγο περισσότερα γιατί έχει πολύ καλή φήμη είναι η αλήθεια.

Από την έκτη πέφτει σημαντικά το επίπεδο, η έννατη είναι εντελώς απαράδεκτη. Το τέλος, δε... Δράμα. :mad: Στην αρχή είναι καλό, πάντως.

Εγώ βλέπω Breaking Bad, τελειώνω την τέταρτη σεζόν και έχω βαρεθεί πάρα πολύ! Είναι η δεύτερη σειρά που βλέπω με τόσο μεγάλα επεισόδια (και όχι 20+ λεπτά), η πρώτη ήταν το Suits και δε με ενόχλησε η διάρκεια των επεισοδίων γιατί μου αρέσει πολύ η σειρά. Το Breaking Bad όμως, ενώ δεν είναι κακό, το έχω βρει μετριότατο, μάλλον δε μου ταιριάζουν οι σειρές (και ταινίες, σε μικρότερη έκταση) δράσης κλπ. και μου αρέσουν τα sitcoms και σειρές με πιο καθημερινούς χαρακτήρες. Πάντως λέω να μην το παρατήσω αφού έχω λίγο ακόμα, να το τελειώσω και να το σβήσω.
Παιδια η σειρα ειναι διαμαντι!! Περσυ την τελειωσα μεσα σε 2 βδομαδες μαζι με Πανελληνιες!! Δεν εχω να πω τιποτα αλλο..ΔΙΑΜΑΝΤΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Τέλος της τέταρτης σεζόν στο Breaking Bad, μου άρεσε. :thumbup: Επίσης, μη έχοντας δει την πέμπτη, μου φαίνεται πως θα ήταν ό,τι πρέπει για κλείσιμο της σειράς.
Η πέμπτη τι λέει; Αξίζει να τη δω φαντάζομαι, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τέλος της τέταρτης σεζόν στο Breaking Bad, μου άρεσε. :thumbup: Επίσης, μη έχοντας δει την πέμπτη, μου φαίνεται πως θα ήταν ό,τι πρέπει για κλείσιμο της σειράς.
Η πέμπτη τι λέει; Αξίζει να τη δω φαντάζομαι, ε;
Αν αξίζει;; Δε νιώθεις αν δεν εχεις δει 5η...Η πρώτη μισή μέτρια αλλά αμείωτο το ενδιαφέρον..Η άλλη μισή ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΗ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!! Θα δεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τέλος της τέταρτης σεζόν στο Breaking Bad, μου άρεσε. :thumbup: Επίσης, μη έχοντας δει την πέμπτη, μου φαίνεται πως θα ήταν ό,τι πρέπει για κλείσιμο της σειράς.
Η πέμπτη τι λέει; Αξίζει να τη δω φαντάζομαι, ε;

Πρέπει να την δεις επειδή είναι το φινάλε, αλλά μπορώ να πω ότι εκτός από μερικά συγκεκριμένα επεισόδια, δεν ήταν η τελευταία σεζόν τόσο καλή όσο άλλες. Μου άρεσαν παραπάνω κάποιες προηγούμενες τώρα ποιες ακριβώς δεν θυμάμαι, νομίζω η 2 ή η 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top