Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πρέπει να την δεις επειδή είναι το φινάλε, αλλά μπορώ να πω ότι εκτός από μερικά συγκεκριμένα επεισόδια, δεν ήταν η τελευταία σεζόν τόσο καλή όσο άλλες. Μου άρεσαν παραπάνω κάποιες προηγούμενες τώρα ποιες ακριβώς δεν θυμάμαι, νομίζω η 2 ή η 3.
Για να πω την αληθεια βεβαια και το τελος της 4ης στεκει ως finalle,απλα ηθελαν κατι σε πιο δραματικο,και ΦΥΣΙΚΑ το τελος του μισου της 5ης εμενα προσωπικα μου αρεσε για finalle!!Ήθελα τοσο να ζησει ο ατιμούλης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για να πω την αληθεια βεβαια και το τελος της 4ης στεκει ως finalle,απλα ηθελαν κατι σε πιο δραματικο,και ΦΥΣΙΚΑ το τελος του μισου της 5ης εμενα προσωπικα μου αρεσε για finalle!!Ήθελα τοσο να ζησει ο ατιμούλης :D

Όσοι δεν έχετε δει Breaking Bad μέχρι το τέλος μην ανοίξετε.

Εκεί νομίζω φάνηκε ότι ο Walter είναι anti hero, και ένας τραγικός χαρακτήρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Όσοι δεν έχετε δει Breaking Bad μέχρι το τέλος μην ανοίξετε.

Εκεί νομίζω φάνηκε ότι ο Walter είναι anti hero, και ένας τραγικός χαρακτήρας.
Συγνωμη αναφερεσαι στο τελος 5ου ή 5ου μισου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συγνωμη αναφερεσαι στο τελος 5ου ή 5ου μισου;

Του μισού.

Edit: Αλλά και του τελικού το ίδιο δείχνει, κατά ένα τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Του μισού.

Edit: Αλλά και του τελικού το ίδιο δείχνει, κατά ένα τρόπο.
Εν μέρει συμφωνω αν και θεωρω μεγαλη δικαιωση το δευτερο μισο..Επισης μη ξεχνας τα κινητρα που τον εκαναν να τα παρατησει..Αλλα επεσε με αξιοπρεπεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εν μέρει συμφωνω αν και θεωρω μεγαλη δικαιωση το δευτερο μισο..Επισης μη ξεχνας τα κινητρα που τον εκαναν να τα παρατησει..Αλλα επεσε με αξιοπρεπεια!
ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Breaking Bad.
Έπεσε, το θέμα είναι τι συνέπεια είχαν οι πράξεις του σε αθώους ανθρώπους. Πέθανε ο Χάνς, κατέστρεψε την ζωή της γυναίκας του Χάνς μια και καλή, η οικογένεια του ίδιου καταστράφηκε θα περάσει δύσκολα με όλα αυτά, πέθανε εκείνη η γυναίκα με το κακόμοιρο το παιδάκι και έμεινε ορφανό, ο jesse βασανίστηκε, και πολλά άλλα. Και όλα αυτά επειδή ήθελε να "κάνει κάτι" στην ζωή του, να βγάλει χρήματα επειδή δεν του έφταναν ως δάσκαλος και ήθελε να περάσει μέρες σαν μάγκας. Να το ευχαριστηθεί. Το κατάφερε, ωραία, με τι συνέπειες στους γύρω ανθρώπους? Σε αθώους ανθρώπους. Για αυτό τον βρίσκω τραγικό χαρακτήρα, και anti-hero. Μόνο κακό και δυστυχία δημιούργησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Όποιος δεν έχει τελειώσει το BB μην το ανοίξει.

Καθαρά anti-hero ο Walter,αν και όλη η διαδικασία εκδίκησης και θανάτου του στο τελευταίο επεισόδιο ήταν επική.
Χάρηκα πολύ που έζησε ο Jesse,για μένα είναι ο πραγματικός ήρωας σε όλη την σειρά,απλά ένα χαμένο παιδί που προσπαθεί να βρει την ταυτότητα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Breaking Bad.
Έπεσε, το θέμα είναι τι συνέπεια είχαν οι πράξεις του σε αθώους ανθρώπους. Πέθανε ο Χάνς, κατέστρεψε την ζωή της γυναίκας του Χάνς μια και καλή, η οικογένεια του ίδιου καταστράφηκε θα περάσει δύσκολα με όλα αυτά, πέθανε εκείνη η γυναίκα με το κακόμοιρο το παιδάκι και έμεινε ορφανό, ο jesse βασανίστηκε, και πολλά άλλα. Και όλα αυτά επειδή ήθελε να "κάνει κάτι" στην ζωή του, να βγάλει χρήματα επειδή δεν του έφταναν ως δάσκαλος και ήθελε να περάσει μέρες σαν μάγκας. Να το ευχαριστηθεί. Το κατάφερε, ωραία, με τι συνέπειες στους γύρω ανθρώπους? Σε αθώους ανθρώπους. Για αυτό τον βρίσκω τραγικό χαρακτήρα, και anti-hero. Μόνο κακό και δυστυχία δημιούργησε.
Ο Χανς τα θελε,συγνωμη αλλα πιο κομπλεξικο μπατσο δε συναντησα,ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!! Η γυναικα του εντελως αντιπαθης και δεν ειχε την αισθηση του κινδυνου.Επισης ειχε τη μαγκια να παραδεχτει τι ηταν στο τελος και οκ μπορει να συμβιβαστηκε σε καποια φαση αλλα εδειξε οτι ειναι ενα καθικι που επαιρνε αυτο που ηθελε και ηδη απο τον 2ο κυκλο ειδαμε οι πραξεις του τι συνεπειες εχουν!! Δε παθαμε καμια εκπληξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Εγώ βλέπω Breaking Bad, τελειώνω την τέταρτη σεζόν και έχω βαρεθεί πάρα πολύ! Είναι η δεύτερη σειρά που βλέπω με τόσο μεγάλα επεισόδια (και όχι 20+ λεπτά), η πρώτη ήταν το Suits και δε με ενόχλησε η διάρκεια των επεισοδίων γιατί μου αρέσει πολύ η σειρά. Το Breaking Bad όμως, ενώ δεν είναι κακό, το έχω βρει μετριότατο

Δεν το έχεις βρει μετριότατο. Δε γίνεται να το βρεις μετριότατο.

Για κάποια πράγματα σχετικά με το Breaking Bad είμαι απόλυτος, και για καλό λόγο. :P Είναι αριστούργημα από πολλές απόψεις και ίσως απλά να χρειάζεται να έχεις δει πολλές σειρές και ταινίες για να το καταλάβεις, για να έχεις καλύτερο μέτρο σύγκρισης και να ξέρεις τι είναι αυτό που κάνει μια σειρά καλή αντικειμενικά.

Δεν είναι μέτριο, είναι ακραία καλοφτιαγμένο. Ίσως απλά δεν κάθεται στο γούστο σου. Αυτό δεν είναι κακό, το γούστο δεν έχει τίποτα διαπραγματεύσιμο. Ο καθένας έχει το δικό του.

Όσοι έχετε δει Breaking Bad μέχρι το τέλος, αν θέλετε δείτε αυτό, και όσοι το βλέπετε τώρα, δείτε το λινκ μόλις το τελειώσετε για να το εκτιμήσετε ακόμα περισσότερο.

Για όσους το είδαν πριν καιρό, συνιστώ να έχουν χαρτομάντηλα δίπλα για τα δάκρυα συγκίνησης και νοσταλγίας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Το suits εχει ξεκινησει πολυ δυνατα. Ειδικα το τελευταιο επεισοδιο, ηταν απο τα καλυτερα της σειρας.
Ειχα ξενερωσει λιγο με τις μεγαλες υποθεσεις που κραταγαν πολυ και ειδικα με την τωρινη σαιζον που εμπλεξε μεσα τα χετζ φαντς και δεν καταλαβαινα τιποτα.

Ελπιζω η επομενη σεζον να ειναι και η τελευταια.
Να ανοιξει παλι το ζητημα με το μυστικο του Ρος και να γινει σφαγη αναμεσα σε αυτους που το γνωριζουν και τον εχθρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εικοστό επεισόδιο 9ης σίζον supernatural. Μένουν άλλα τρία και μετά ξεκινάω επισήμως Hannibal! :D
Και αν μέχρι τότε δεν έχει βγει όλη η 10η, θα ξεκινήσω και Dr who. :P :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όπως και στον 1ο κύκλο, το the 100 παίρνει στροφές κοντά στο φινάλε.

Το Arrow βαρετό, ας ονομάσουν το show Laurel αντί για Arrow καλύτερα, έχω ξεχάσει ποιος είναι ο πρωταγωνιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εχω dei ολα τα επεισοδια και ακομα βλεπω στις σειρες : Supernatural,walking dead,two and a half man!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Τελείωσα το Breaking Bad. Αν και, όπως είπα και πριν μέρες, δεν είναι το είδος που γενικώς μου αρέσει, και γι'αυτό δεν ενθουσιάστηκα όσο οι περισσότεροι που μάλλον σας άρεσε πολύ, σίγουρα ήταν καλή σειρά. Απλώς, αν μπορούσα να πάρω τις (πάρα πολλές) ώρες μου πίσω, θα το έκανα:P Πάντως ήταν καλή σειρά και δικαίως θεωρείται ίσως η καλύτερη στο είδος της.

Όποιος δεν έχει τελειώσει το BB μην το ανοίξει.

Καθαρά anti-hero ο Walter,αν και όλη η διαδικασία εκδίκησης και θανάτου του στο τελευταίο επεισόδιο ήταν επική.
Χάρηκα πολύ που έζησε ο Jesse,για μένα είναι ο πραγματικός ήρωας σε όλη την σειρά,απλά ένα χαμένο παιδί που προσπαθεί να βρει την ταυτότητα του.

Συμφωνώ με αυτό, παρά τα όσα έκανε και ο ίδιος, ο χαρακτήρας του δεν είχε φθαρεί ουσιαστικά, όπως του Walter που ξεκάθαρα δεν είναι ο συνήθης "καλός" πρωταγωνιστής.

Όσοι έχετε δει Breaking Bad μέχρι το τέλος, αν θέλετε δείτε αυτό, και όσοι το βλέπετε τώρα, δείτε το λινκ μόλις το τελειώσετε για να το εκτιμήσετε ακόμα περισσότερο.

Κάποια από αυτά είναι όντως πολύ ενδιαφέροντα! Είναι καλοφτιαγμένη σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είμαι 5ο επεισόδιο Coven και ευελπιστώ τη Δευτέρα να έχω αρχίσει Hannibal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
O Hannibal τα σπάει.Ειδικά από την δεύτερη season..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χαχαχα η πρεμιέρα ήταν εντυπωσιακή!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάλι καλό επεισόδιο από το The 100! Άλλα 2 μένουν με όνομα "Blood Must Have Blood". Περιμένω με ανυπομονησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα Coven. Επικό! :D
Αύριο ξεκινάω επιτέλους Hannibal! :happy:

Can't wait!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πάλι καλό επεισόδιο από το The 100! Άλλα 2 μένουν με όνομα "Blood Must Have Blood". Περιμένω με ανυπομονησία.

Τι εννοείς άλλα 2? Από τώρα? :(

Εύχομαι ο παπάρας ο γιος του προέδρου στο mount weather να πάθει ότι είχαν σκοπό να κάνουν στον Φιν. :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top