Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι εννοείς άλλα 2? Από τώρα? :(

Εύχομαι ο παπάρας ο γιος του προέδρου στο mount weather να πάθει ότι είχαν σκοπό να κάνουν στον Φιν. :angelnot:

Έκανα ένα λαθάκι, μένουν άλλα τρία για να τελειώσει η σεζόν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έκανα ένα λαθάκι, μένουν άλλα τρία για να τελειώσει η σεζόν! :)

Και πάλι λίγα μου φαινονται :P Για πάμε να δούμε! Πολύ badass έγινε η Clarke. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και πάλι λίγα μου φαινονται :P Για πάμε να δούμε! Πολύ badass έγινε η Clarke. :D

Ναι, έχει πάρει φόρα. Θέλω να δω τι άλλο θα καταλήξει να "θυσιάσει", γιατί ο ρόλος της οδηγείται σε έναν ρόλο απόμακρου, σκληρού αρχηγού, τουλάχιστον έτσι το βλέπω.

Επίσης, τι γίνεται με τον Jaha και το City of Light? Δεν έχει δείξει και πολλά, μάλλον το αφήνει για την επόμενη σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι, έχει πάρει φόρα. Θέλω να δω τι άλλο θα καταλήξει να "θυσιάσει", γιατί ο ρόλος της οδηγείται σε έναν ρόλο απόμακρου, σκληρού αρχηγού, τουλάχιστον έτσι το βλέπω.

Επίσης, τι γίνεται με τον Jaha και το City of Light? Δεν έχει δείξει και πολλά, μάλλον το αφήνει για την επόμενη σεζόν.

Ναι την επηρεάζει και η Λέξα πολύ θεωρώ. Και η Οκτάβια αλλάζει.
Με την άλλη υπόθεση να κορυφώνεται τον άφησαν στη μέση αυτόν (και δικαίως) λογικά για του χρόνου.
Επίσης το σκεφτόμουν στο προηγούμενο επεισόδιο και θα σε ρωτήσω. :redface: Πέρυσι οι reapers δεν ήταν παραμορφωμένοι άνθρωποι απο την ακτινοβολία? Και φέτος για να χώσουν τον Λινκολν στο παιχνίδι τους έκανα απλά πρεζάκια? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι την επηρεάζει και η Λέξα πολύ θεωρώ. Και η Οκτάβια αλλάζει.
Με την άλλη υπόθεση να κορυφώνεται τον άφησαν στη μέση αυτόν (και δικαίως) λογικά για του χρόνου.
Επίσης το σκεφτόμουν στο προηγούμενο επεισόδιο και θα σε ρωτήσω. :redface: Πέρυσι οι reapers δεν ήταν παραμορφωμένοι άνθρωποι απο την ακτινοβολία? Και φέτος για να χώσουν τον Λινκολν στο παιχνίδι τους έκανα απλά πρεζάκια? :confused:

Έτσι φαίνεται :( Οι ripper έφερναν κάτι σκοτεινό και τρομακτικό στο show πέρυσι και το άλλαξαν με άσχημο τρόπο φέτος. Μου φάνηκε πολύ παράξενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Άποψη για Parks and Recreation;
(όπως φαίνεται από το avatar, έχω δει το The Office)

Επίσης, για Better Call Saul, χωρίς να έχω αδυναμία στο Breaking Bad;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έτσι φαίνεται :( Οι ripper έφερναν κάτι σκοτεινό και τρομακτικό στο show πέρυσι και το άλλαξαν με άσχημο τρόπο φέτος. Μου φάνηκε πολύ παράξενο.

Συμφωνώ. Και θυμάμαι τότε που είχαν πάει στα τούνελ τους, τους είχε δείξει σαν τέρατα και τρώγανε και ανθρωπους. Ή τουλάχιστον έτσι μου έχει μείνει. Και φέτος απλά πιόνια του mount weather. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ξεκίνησα χτες το Hannibal, είμαι τρίτο επεισόδιο. Είναι τόοοοοσο επικό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Arrow
Γαμάτο επεισόδιο. Γενικά μαρέσει όλη η φάση με τη λεγεώνα. :D Μαρεσε η Θια έτσι όπως το χειρίστηκε. Ο Παλμερ λιγο άκυρος δεν καταλαβαίνω γιατί τον έχουν πέρα από την όλη φάση με τη Φελισιτυ. Λίγο στημένο το ότι και ο Ροι σκότωσε κάποιον ενώ ηταν ναρκωμένος για να έρθει κοντά με τη Θια πάλι αλλά μαρέσουν μαζί οπότε οκ. :clapup: Αγωνία στο flashback για το τι έγινε ακριβώς και αποχωρίστηκε το ζεύγος. Αλλά η τελευταία σκηνή άκυρη. Σοβαρά τώρα? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για σήμερα σταματάμε στο 6ο επεισόδιο Hannibal και ευελπιστούμε μέχρι τη Δευτέρα να μπαίνουμε δεύτερη σεζόν, αν και το βλέπω αδύνατο.

Αγαπημένο επεισόδιο μέχρι στιγμής:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για σήμερα σταματάμε στο 6ο επεισόδιο Hannibal και ευελπιστούμε μέχρι τη Δευτέρα να μπαίνουμε δεύτερη σεζόν, αν και το βλέπω αδύνατο.

Αγαπημένο επεισόδιο μέχρι στιγμής:
Η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι ένας από τους λόγους που τρελάθηκα με το hannibal όταν είδα το τρειλερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ψιλοαηδία αλλά μπορείς να πεις ότι έχει κάτι... καλλιτεχνικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Arrow
Γαμάτο επεισόδιο. Γενικά μαρέσει όλη η φάση με τη λεγεώνα. :D Μαρεσε η Θια έτσι όπως το χειρίστηκε. Ο Παλμερ λιγο άκυρος δεν καταλαβαίνω γιατί τον έχουν πέρα από την όλη φάση με τη Φελισιτυ. Λίγο στημένο το ότι και ο Ροι σκότωσε κάποιον ενώ ηταν ναρκωμένος για να έρθει κοντά με τη Θια πάλι αλλά μαρέσουν μαζί οπότε οκ. :clapup: Αγωνία στο flashback για το τι έγινε ακριβώς και αποχωρίστηκε το ζεύγος. Αλλά η τελευταία σκηνή άκυρη. Σοβαρά τώρα? :confused:

Ντάξει στην τελευταία σκηνή ήμουν σε φάση WTF.Δε μ άρεσε που η Θία προκάλεσε την Νισα. Έχω βαρεθεί τα κλαψομπιπ της Λόρελ :p Μ 'αρεσε Ρόι-Θία :inlove: Και Ρέι Φελίσιτι μ'αρέσουν.Εγώ αντιθέτως ενθουσιάστηκα με τον Atom. Πιστεύω θα αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον η σειρά αν και φοβάμαι μην μπερδέψουν τα μπούτια τους.Έχουμε ψιλοξεχάσει ότι ο Main είναι ο Arrow. Μας είχαν πρήξει με Λόρελ.
Εγώ νομίζω ότι έχει πεθάνει ο γιος τους και έτσι αποχωρίστηκαν :/: Θα δουμε


Hannibal λέτε να το συνεχίσω κ γω; Γύρω στο 6 λογικά θα το χω αφήσει και εγώ γιατί την έχω δει την σκηνή που έβαλε η Alma.
Επίσης μου πρότειναν Da Vinci's Demons και Orphan Black.Το 2ο μου κέντρισε το ενδιαφέρον.Τα 'χει δει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Hannibal να συνεχίσεις με 1000!!Για τα άλλα δεν ξέρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

photon

Νεοφερμένος

Ο photon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ΝΕ. Hannibal να συνεχίσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Βγήκε και το House of Cards. F.U is back!!! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο εγώ έχω αρχίσει να ψιλοβαριέμαι το arrow; Και τα ζόμπια μία από τα ίδια... Δεν ξέρω απλά πίστευα ότι δε θα συνεχίζονταν άλλο, αλλά απ' ότι είδα θα υπάρξουν και επόμενοι κύκλοι. :P Οσον αφορά το Flash, αυτό και αν δε μου κινεί πλέον το ενδιαφέρον... Το βλέπω όταν βαριέμαι πολύ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ντάξει στην τελευταία σκηνή ήμουν σε φάση WTF.Δε μ άρεσε που η Θία προκάλεσε την Νισα. Έχω βαρεθεί τα κλαψομπιπ της Λόρελ :p Μ 'αρεσε Ρόι-Θία :inlove: Και Ρέι Φελίσιτι μ'αρέσουν.Εγώ αντιθέτως ενθουσιάστηκα με τον Atom. Πιστεύω θα αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον η σειρά αν και φοβάμαι μην μπερδέψουν τα μπούτια τους.Έχουμε ψιλοξεχάσει ότι ο Main είναι ο Arrow. Μας είχαν πρήξει με Λόρελ.
Εγώ νομίζω ότι έχει πεθάνει ο γιος τους και έτσι αποχωρίστηκαν :/: Θα δουμε

Μα πραγματικά :P ωστόσο υποτίθεται ότι αυτός έχει και άλλη μια κόρη τι πάει και λέει του Ολι?
Ροι -Θια αγαπάμε !! :inlove:Μέχρι στιγμής ο παλμερ μου φαίνεται πρόσθετος ρόλος για να έχει η Φελισιτυ ρομαντικό στόρυ μεχρι να ξυπνήσει ο Ολι. :hmm: Και συμφωνώ αν δεν πάρει δικιά του σειρά αυτός σαν το φλας θα μπλέξουν τα μπούτια τους.
Ναι κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε. Η Γουολερ τι bitch :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι ένας από τους λόγους που τρελάθηκα με το hannibal όταν είδα το τρειλερ!

Χαχαχα δεν είναι επική η σκηνή;;:D
Ψιλοαηδία αλλά μπορείς να πεις ότι έχει κάτι... καλλιτεχνικό :P
Εννοείται πως έχει κάτι καλλιτεχνικό! :D Είναι υπέρτατο δημιούργημα.:redface:

Hannibal λέτε να το συνεχίσω κ γω; Γύρω στο 6 λογικά θα το χω αφήσει και εγώ γιατί την έχω δει την σκηνή που έβαλε η Alma.
Επίσης μου πρότειναν Da Vinci's Demons και Orphan Black.Το 2ο μου κέντρισε το ενδιαφέρον.Τα 'χει δει κανείς;

ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ. Δεν ακούω δεύτερη κουβέντα! :P Da Vinci's Demons θέλω και γω να μάθω τι παίζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μόνο εγώ έχω αρχίσει να ψιλοβαριέμαι το arrow;
Και εγώ βρίσκω την 3η σεζόν, στο σύνολο της, κάπως μέτρια, ειδικά σε σχέση με τις προηγούμενες δυο. Το mid season finale το βρήκα φοβερό επεισόδιο, αλλά τα υπόλοιπα δεν είναι στο ίδιο επίπεδο.

Η βαρεμάρα συμβαίνει για διάφορους λόγους:
α) Ο χαρακτήρας του Oliver μου μοιάζει λίγο douchebag αυτήν την σεζόν. Δεν είναι τόσο σκοτεινός/awesome όσο στις προηγούμενες, ακόμα και το acting του έχει κατέβει επίπεδα. Οι φάτσες του μοιάζουν ψεύτικες κάπως.
β) Screening time σε δευτερέυοντες χαρακτήρες. Έχουμε φάει στην μούρη Λόρελ, Φελίσιτι, Πάλμερ, Θία, Μέρλιν κλπ, ενώ η ανάπτυξη του Oliver έχει μείνει πολύ στάσιμη.
γ) Η ανακύκλωση του Μέρλιν. Έχουμε πάλι ως "κακό" τον Μέρλιν, αλλά παρόλο που είναι κακός ο Όλιβερ για κάποιον λόγο παίρνει το μέρος του αντί να τον βγάλει από την μέση. Ο Μέρλιν ήταν καλός vilain για την πρώτη σεζόν, αλλά τον έχω βαρεθεί μεχρι τώρα.
δ) Πολύ επανάληψη της θλίψης του θανάτου της Σάρα. Παιδιά, και εγώ στεναχωρήθηκα. Αλλά τόσα επεισόδια με συζητήσεις της Λόρελ και του πατέρα της που προσπαθούσε να το κρύψει γινόντουσαν κουραστικές.
ε) Λόρελ (σόρρυ, την μισώ ακόμα :P)

Βέβαια έχω ακόμα ελπίδες για αυτήν την σεζόν, κυρίως λόγω του vilain, του Ra's Al Ghul. Μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω. Πιστεύω θα κορυφωθεί η σειρά προς το τέλος, ή τουλάχιστον ελπίζω.

Και τα ζόμπια μία από τα ίδια...

Καλά ναι, εδώ και κάτι χρόνια μια από τα ίδια είναι :P Τώρα πήγαν στην Alexandria και θα κάτσουν εκεί πέρα πολυυυυυ καιρό απ' ότι νομίζω, οπότε chill out και μην περιμένεις πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top