Πόσο σας ενοχλούν τα ορθογραφικά;

Πόσο σας ενοχλούν τα ορθογραφικά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 262)
  • Πάρα Πολύ

    Ψήφοι: 126 48.1%
  • Πολύ

    Ψήφοι: 60 22.9%
  • Έτσι και έτσι

    Ψήφοι: 48 18.3%
  • Eλάχιστα

    Ψήφοι: 15 5.7%
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 13 5.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εμενα δεν με πολυ ενοχλούνε...ουσιαστικα κανω και γω ορθογραφικα εδω στο φορουμ λογω βιασυνης...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
kit- kat: και εγω!
ον: Οχι ιδιαιτερα πιστευω ολοι κανουμε.... Αλλα οχι και να βλεπω το: τι κανεις με η! ή το σπιτι με η! ( τετοια λαθη εκανε μια συμμαθητρια μου!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
κανω ελαχιστα ορθογραφικα οταν βιαζομαι.Γενικα εχω θεμα με τη γλωσσα.Και εχω τη μανα μου που ακουει μια φραση και τη λεει ΤΕΛΕΙΩΣ λαθος και παθαινω εγκεφαλικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Έχω εμμονή με την ορθογραφία νομίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μόνα ορθογραφικά που με νευριάζουν είναι αυτά στους υπότιτλους και αυτά που γίνονται κατ' εξακολούθηση σε βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν καθόλου καθώς ο σκοπός του γραπτού λόγου είναι η συννενόηση , με όποιο τρόπο και αν κατορθώνεται.

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
καθώλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Συγγνώμη... δεν ξενερώνετε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ όταν σας στέλνει μήνυμα ο/η άλλος/η και είναι τίγκα στα ορθογραφικά; Εμένα προσωπικά,έστω κι ένα ορθογραφικό θα μ'εκνεύριζε πολύ ;)
Βέβαια, υπάρχουν και λέξεις πολύ πιο σπάνιες/ασυνήθιστες ή δύσκολες, που είναι λογικό πολλοί να μην ξέρουν/θυμούνται. Εκεί ναι,οκ, δεν υπάρχει θέμα.
Εγώ αναφέρομαι περισσότερο σε ρήματα/ουσιαστικά/επίθετα που χρησιμοποιούνται καθημερινά στο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Συυγνώμη,κορίτσια ειδικά εσείς... δεν ξενερώνετε να σας στέλνει μήνυμα ο άλλος και να είναι τίγκα στα ορθογραφικά; Εμένα προσωπικά,έστω κι ένα θα μ'εκνεύριζε πολύ ;)
Βέβαια, υπάρχουν και λέξεις πολύ πιο σπάνιες που είναι λογικό πολλοί να μην ξέρουν/θυμούνται. Εκεί ναι,οκ, δεν υπάρχει θέμα.
γειαττοι βραι σοι;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μονο οταν δε βγαζει νοημα και αν στα 10 ορθογραφικα τα 11 ειναι λαθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το ήμασταν όταν το βλέπω με "ει" μπορώ να κάνω και φόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Συγγνώμη... δεν ξενερώνετε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ όταν σας στέλνει μήνυμα ο/η άλλος/η και είναι τίγκα στα ορθογραφικά; Εμένα προσωπικά,έστω κι ένα ορθογραφικό θα μ'εκνεύριζε πολύ ;)
Βέβαια, υπάρχουν και λέξεις πολύ πιο σπάνιες/ασυνήθιστες ή δύσκολες, που είναι λογικό πολλοί να μην ξέρουν/θυμούνται. Εκεί ναι,οκ, δεν υπάρχει θέμα.
Εγώ αναφέρομαι περισσότερο σε ρήματα/ουσιαστικά/επίθετα που χρησιμοποιούνται καθημερινά στο λόγο.

δηλαδη ,
εσενα ο παππους σου τα ρηματα δε τα γραφει με ο;:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
γειαττοι βραι σοι;:(
εεεε είναι πάρα πολύ εκνευριστικό!ειλικρινά...
(ντάξει,θεωρητική κιόλας xD )

δηλαδη ,
εσενα ο παππους σου τα ρηματα δε τα γραφει με ο;:mad::mad:
δάσκαλος ήταν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εχμ, κι εμένα με ενοχλούν τα ορθογραφικά. Όντως, όταν μου στέλνουν μήνυματα που είναι γεμάτα ορθογραφικά λάθη, ξενερώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πάνται για είπνο, γράφαιτε άβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
επεσα σε περιπτωση. :P
εδώ αρχαία ξέρει βασικά καλύτερα κι από μας τώρα...θα μου πεις,άλλο σύστημα τότε,είχαν πραγματική παιδεία... :P

Πάνται για είπνο, γράφαιτε άβριο.
αιιιιι κε; :P χ0α0χα0χα0χ0α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ετσι κι'ετσι.....καλυτερα ομως να γραφεις ελληνικα με ορθογραφικα παρα να γραφεις greeklish...αμα ειναι ομως να το ξεφτιλισεις.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό !
Και στις δύο περιπτώσεις σου βγαίνουν τα μάτια αλλά στην περίπτωση των greeklish σου βγαίνουν απο την πρώτη κιολας στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Γενικά με ενοχλούν τα ορθογραφικά και ειδικά τα πολυ χοντρά !!! Αλλα και εγω απεχθάνομαι τα greeklish!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top