Πόσες ξένες γλώσσες μιλάτε και ποιες είναι;

Λινα.Μ

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
:PΑγγλικα, Γαλλικα -αλλα τα εχω ψιλοξεχασει, παρολο τα πτυχια (εως Β2)- και μπακαλιστικα Ιταλικα χδ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ΑΓΓΛΙΚΑ{Proficiency(CAMBRIDGE)}-Ιταλικά(celi 3 και ελπίζω σε λίγο και celi 4)-Γερμανικά(από το σχολείο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧριστίναΤσ

Νεοφερμένος

Η ΧριστίναΤσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αγγλικα,ρωσικα,γαλλικα,τουρκικα και λιγα ισπανικα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αγγλικα σε αριστο επιπεδο(profs) και γαλλικα στα πολυ βασικα(A2)


το lower στα γαλλικα ειναι το B1;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αγγλικα (lower και ειμαι οκ δε χρειαζομαι προφ) και ιταλικα (β2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
αγγλικα και γερμανικα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αγγλικα σε αριστο επιπεδο(profs) και γαλλικα στα πολυ βασικα(A2)


το lower στα γαλλικα ειναι το B1;;;
οχι το β1 ειναι ενα επιπεδο κατω απο το lower.το β2 ειναι το lower
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsiyo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tsiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωγραφίας Αιγαίου (Μυτιλήνη) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγω την γλωσσα του σωματος. εχω κανει και μεταπτυχιακο! χD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια χθες που ρωτησα εναν καθηγητη γερμανικων μου ειπε οτι το b1 που πηρα πριν 3 χρονια στα γερμανικα ειναι το αντιστοιχο Lower των αγγλικων...κανεις να το επιβεβαιωσει? γιατι οταν εδινα μετα απο αυτο πηγαινες στο c1 το Mittelstuffe δηλαδη..μου ειπε οτι το b2 ειναι ουσιαστικα το advanced των αγγλικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια χθες που ρωτησα εναν καθηγητη γερμανικων μου ειπε οτι το b1 που πηρα πριν 3 χρονια στα γερμανικα ειναι το αντιστοιχο Lower των αγγλικων...κανεις να το επιβεβαιωσει? γιατι οταν εδινα μετα απο αυτο πηγαινες στο c1 το Mittelstuffe δηλαδη..μου ειπε οτι το b2 ειναι ουσιαστικα το advanced των αγγλικων
μπορει να ειμαι αχετος με την γλωσσα αλλα για τσεκαρε εδω!:D https://ischool.e-steki.gr/γερμανικά/γερμανικά-βαθμίδες-εκμάθησης-and-πτυχία-38999/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
παιδια χθες που ρωτησα εναν καθηγητη γερμανικων μου ειπε οτι το b1 που πηρα πριν 3 χρονια στα γερμανικα ειναι το αντιστοιχο Lower των αγγλικων...κανεις να το επιβεβαιωσει? γιατι οταν εδινα μετα απο αυτο πηγαινες στο c1 το Mittelstuffe δηλαδη..μου ειπε οτι το b2 ειναι ουσιαστικα το advanced των αγγλικων
Και εγώ όταν έδινα Β1 αυτό μου είχε πει ότι δηλαδή το zertifikat 1 αντιστοιχεί στο lower των αγγλικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ξερω ελληνικα,γαλλικα (καπως),αγγλικα και εχω ιδικοτητα στα αλαμπουνεζικα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ελληνικά,Αγγλικά,Γαλλικά,Ισπανικά,Πορτογαλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Και εγώ όταν έδινα Β1 αυτό μου είχε πει ότι δηλαδή το zertifikat 1 αντιστοιχεί στο lower των αγγλικών.
ξερεις(να εισαι 100% σιγουρος) αν αυτο ισχυει και στα γαλλικα;;;:hmm::hmm:
οχι το β1 ειναι ενα επιπεδο κατω απο το lower.το β2 ειναι το lower
!
στα γαλλικα διοτι στα γερμανικα το Β1 ειναι lower,σωστα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αγγλικα β2 και γερμανικα γ2
τι πρωτοτυπο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αγγλικα proficiency level,Ισπανικα Β1

και Γερμανικα,Γαλλικα ελαχιστα πραγματα.

Ολλανδικα,Ρωσσικα,Ιαπωνικα σκορπιες λεξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Μιλαώ μόνο αγγλικά και ξερω καποιες λέξεις από γερμανικά,γαλλικά,αλβανικά,κινέζικα,ιαπωνεζικά,σερβικά,βουλγάρικα,ρώσικα,ισπανικά,ιταλικά και αραβικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Αγγλικά , Γερμανικά... !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Αγγλικά , και λίγα Ρουμανικα και Γερμανικά (λεξεις και φρασεις , εννοω) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top