Πόσες ξένες γλώσσες μιλάτε και ποιες είναι;

Λινα.Μ

New member

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
:PΑγγλικα, Γαλλικα -αλλα τα εχω ψιλοξεχασει, παρολο τα πτυχια (εως Β2)- και μπακαλιστικα Ιταλικα χδ!!

dr.melina

New member

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ΑΓΓΛΙΚΑ{Proficiency(CAMBRIDGE)}-Ιταλικά(celi 3 και ελπίζω σε λίγο και celi 4)-Γερμανικά(από το σχολείο)

moxa15

New member

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
αγγλικα σε αριστο επιπεδο(profs) και γαλλικα στα πολυ βασικα(A2)

το lower στα γαλλικα ειναι το B1;;;

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.
αγγλικα (lower και ειμαι οκ δε χρειαζομαι προφ) και ιταλικα (β2)

spiros332

New member

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
αγγλικα και γερμανικα!!!!

stathakis

New member

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

Tsiyo

New member

Η Tsiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωγραφίας Αιγαίου (Μυτιλήνη) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγω την γλωσσα του σωματος. εχω κανει και μεταπτυχιακο! χD

Johnnaousa

New member

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.
παιδια χθες που ρωτησα εναν καθηγητη γερμανικων μου ειπε οτι το b1 που πηρα πριν 3 χρονια στα γερμανικα ειναι το αντιστοιχο Lower των αγγλικων...κανεις να το επιβεβαιωσει? γιατι οταν εδινα μετα απο αυτο πηγαινες στο c1 το Mittelstuffe δηλαδη..μου ειπε οτι το b2 ειναι ουσιαστικα το advanced των αγγλικων

stathakis

New member

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.
παιδια χθες που ρωτησα εναν καθηγητη γερμανικων μου ειπε οτι το b1 που πηρα πριν 3 χρονια στα γερμανικα ειναι το αντιστοιχο Lower των αγγλικων...κανεις να το επιβεβαιωσει? γιατι οταν εδινα μετα απο αυτο πηγαινες στο c1 το Mittelstuffe δηλαδη..μου ειπε οτι το b2 ειναι ουσιαστικα το advanced των αγγλικων
μπορει να ειμαι αχετος με την γλωσσα αλλα για τσεκαρε εδω!:D https://ischool.e-steki.gr/γερμανικά/γερμανικά-βαθμίδες-εκμάθησης-and-πτυχία-38999/

Polkiu

New member

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Και εγώ όταν έδινα Β1 αυτό μου είχε πει ότι δηλαδή το zertifikat 1 αντιστοιχεί στο lower των αγγλικών.

tzenaki_m

New member

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ξερω ελληνικα,γαλλικα (καπως),αγγλικα και εχω ιδικοτητα στα αλαμπουνεζικα..:P

Nikos93

New member

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ελληνικά,Αγγλικά,Γαλλικά,Ισπανικά,Πορτογαλικά.

moxa15

New member

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Και εγώ όταν έδινα Β1 αυτό μου είχε πει ότι δηλαδή το zertifikat 1 αντιστοιχεί στο lower των αγγλικών.
ξερεις(να εισαι 100% σιγουρος) αν αυτο ισχυει και στα γαλλικα;;;:hmm::hmm:
οχι το β1 ειναι ενα επιπεδο κατω απο το lower.το β2 ειναι το lower
!
στα γαλλικα διοτι στα γερμανικα το Β1 ειναι lower,σωστα;;;;

NikoTexXx

New member

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.
αγγλικα β2 και γερμανικα γ2
τι πρωτοτυπο :P

renia_1995

New member

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Αγγλικα proficiency level,Ισπανικα Β1

και Γερμανικα,Γαλλικα ελαχιστα πραγματα.

Ολλανδικα,Ρωσσικα,Ιαπωνικα σκορπιες λεξεις.

Yamcha

New member

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Μιλαώ μόνο αγγλικά και ξερω καποιες λέξεις από γερμανικά,γαλλικά,αλβανικά,κινέζικα,ιαπωνεζικά,σερβικά,βουλγάρικα,ρώσικα,ισπανικά,ιταλικά και αραβικά.

...Αλεξάνδρα...

Well-known member

Η ...Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Αγγλικά , Γερμανικά... !!

KeepOnDreaming

New member

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αγγλικά , και λίγα Ρουμανικα και Γερμανικά (λεξεις και φρασεις , εννοω) .

Χρήστες Βρείτε παρόμοια