Προβλήματα με καθηγητές.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
καταλαβαινεις οτι δεν μπορεις να επικαλεισαι την νομοθεση μονο οταν σε συμφερει

αν θες να εφαρμοσεις νομους
εφαρμοσε τους αλλους
αλλιως μεροληπτεις, το δικανικο μας συστημα δεν φτιαχτηκε για μερικες εφαρμογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Και ο ρόλος του καθηγητή στο σχολείο είναι να συμπεριφέρεται σαν τελευταίος κόπανος;
Έχουμε νομοθεσία που λέει "στο θρανίο μόνο σχολικό βιβλίο και τετράδιο"; Όχι.
Τον ενοχλούσε στο μάθημα; Όχι.
Είναι κομπλεξαράς; Ναι.

Πάνε παιδάκι μου,μίλα του. Άρχισε ήρεμα και σιγανά και αν το συνεχίζει,τον τραβάς - όπως είπαν και τα παιδιά- και στην δευτεροβάθμια. Α στο διάλο πια με τον καθένα,που νομίζει ότι είναι αυθεντία,μόνο και μόνο επειδή κατέχει μία Χ θέση.

Και επειδή δεν έχει γραφτεί τέτοια νομοθεσία τι σημαίνει αυτό; Όταν βγάζεις πράγματα στο θρανίο άσχετα με την διαδικασία του μαθήματος και ασχολείσαι με αυτά αντί να παρακολουθείς, απαξιώνεις πλήρως τον καθηγητή και κυρίως την δουλειά του.Να φέρει ο καθένας και από ένα τάπερ κεφτεδάκια στο θρανίο του, δεν το απαγορεύει καμία νομοθεσία! :confused:

Και εκτός των άλλων, θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου: για ποιον λόγο έφερε ασκήσεις φροντιστηρίου στο σχολείο; Προφανώς για να τις διαβάσει-λύσει εκεί. Και πότε θα γίνει αυτό; στα 5-10 λεπτά διάλειμμα; Δεν νομίζω. Προφανώς και η κοπελίτσα που άνοιξε το θέμα ενδεχομένως να τα παρουσιάζει όπως την βολεύουν. Αν δεν είχε σκοπό να αγγίξει τα φυλλάδια αυτά στο σχολείο, δεν θα τα έπαιρνε καν μαζί της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Κατευθείαν στην σχολική επιτροπή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της περιοχής σου.
Τέτοιοι καθηγητές δε πρέπει να έχουν θέση στα σχολεία. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
καταλαβαινεις οτι δεν μπορεις να επικαλεισαι την νομοθεση μονο οταν σε συμφερει

αν θες να εφαρμοσεις νομους
εφαρμοσε τους αλλους
αλλιως μεροληπτεις, το δικανικο μας συστημα δεν φτιαχτηκε για μερικες εφαρμογη
Δεν σου είπα να την αγνοήσεις. Λέω πως στην συγκεκριμένη περίπτωση,δεν υπήρχε ουδεμία αναφορά σε κάποιο κινητό. Οπότε αυτό είναι απλώς εκτός θέματος και για αυτό δεν με ενδιαφέρει.
Και επειδή δεν έχει γραφτεί τέτοια νομοθεσία τι σημαίνει αυτό; Όταν βγάζεις πράγματα στο θρανίο άσχετα με την διαδικασία του μαθήματος και ασχολείσαι με αυτά αντί να παρακολουθείς, απαξιώνεις πλήρως τον καθηγητή και κυρίως την δουλειά του.Να φέρει ο καθένας και από ένα τάπερ κεφτεδάκια στο θρανίο του, δεν το απαγορεύει καμία νομοθεσία! :confused:

Και εκτός των άλλων, θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου: για ποιον λόγο έφερε ασκήσεις φροντιστηρίου στο σχολείο; Προφανώς για να τις διαβάσει-λύσει εκεί. Και πότε θα γίνει αυτό; στα 5-10 λεπτά διάλειμμα; Δεν νομίζω. Προφανώς και η κοπελίτσα που άνοιξε το θέμα ενδεχομένως να τα παρουσιάζει όπως την βολεύουν. Αν δεν είχε σκοπό να αγγίξει τα φυλλάδια αυτά στο σχολείο, δεν θα τα έπαιρνε καν μαζί της.
Έγραψε ότι το είχε απλά εκεί. Δεν έλυνε ασκήσεις από εκεί,δεν διάβαζε θεωρία από εκεί. Αντέγραφε στο σχολικό τετράδιο άσκηση από σχολικό πίνακα. Δηλαδή για ποιον πούστη λόγο να τον πειράξει ένα άκυρο φυλλάδιο;
Εγώ έπαιρνα φυλλάδια μαζί μου για ώρες κενού/γυμναστικής (=κενό με άλλο όνομα) και διαλείμματα. Ό,τι δεν καταλάβαινα,ρωτούσα του συμμαθητές μου. Δεν είναι κακό αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν σου είπα να την αγνοήσεις. Λέω πως στην συγκεκριμένη περίπτωση,δεν υπήρχε ουδεμία αναφορά σε κάποιο κινητό. Οπότε αυτό είναι απλώς εκτός θέματος και για αυτό δεν με ενδιαφέρει.

Έγραψε ότι το είχε απλά εκεί. Δεν έλυνε ασκήσεις από εκεί,δεν διάβαζε θεωρία από εκεί. Αντέγραφε στο σχολικό τετράδιο άσκηση από σχολικό πίνακα. Δηλαδή για ποιον πούστη λόγο να τον πειράξει ένα άκυρο φυλλάδιο;
Εγώ έπαιρνα φυλλάδια μαζί μου για ώρες κενού/γυμναστικής (=κενό με άλλο όνομα) και διαλείμματα. Ό,τι δεν καταλάβαινα,ρωτούσε του συμμαθητές μου. Δεν είναι κακό αυτό. :)

Εγώ δεν είπα ότι το χρησιμοποιούσε εκείνη την ώρα. Όμως καταπιανόμαστε από το πρώτο ποστ και κατηγορούμε-βρίζουμε τον καθηγητή.Τονίζω το ότι βλέπουμε το γεγονός από την δική της ματιά και ενδεχομένως και η ίδια να μην είναι αθώα για τον λόγο που έγραψα παραπάνω: να πήρε το φυλλάδιο στο σχολείο για τον λόγο που το κάνουν σχεδόν όλοι και να βρει μια άσχετη δικαιολογία για να μας πείσει ότι ήταν κάτω απ'τα τετράδια της. I don't know.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
εγώ αρχικά έκανα το εξής, δεν λεω οτι ειν το απολυτα σωστο! αλλα εμενα με βοηθησε πολυ, με την προϋποθεση οτι ο καθηγητης ειναι και καλος, αλλιως απλα αγνοηστε με :P δεν εφερνα ποτε στο σχολειο , τα "φροντιστηριακα" μου, γιατι ηθελα να δω μια διαφορετικη αποψη πανω σε καποια πραγματα που μαθαινα στο φροντ και οι καθηγητες στο λυκειο με βοηθησαν να "πιασω" καλυτερα καποιες εννοιες. το να παρακολουθεις χωρις να σημειωνεις αλλα και να συμμετεχεις κανει παρα πολυ καλο, σαν ακαδημαϊκη παρακολουθηση! Πιστευω λοιπον οτι πρεπει να ειναι σε συνεργασια αυτοι οι 2 τομεις. Στο θεμα σου ομως , εγω προσωπικα προτιμω να λυνω τα προβληματα μου με τον αλλον οποιος και να ειναι ο τιτλος του face 2 face με απολυτα διεκδικητικο υφος αλλα ταυτοχρονα και να δειχνω και σεβασμο. ουτε υψηλες εντασεις , ουτε τιποτα. αν ομως δεν καταλαβαινε δεν θα το ελεγα πουθενα , απλως θα περιμενα μεχρι τους βαθμους, αν οντως το εκανε αυτο τοτε θα πηγαινα μαζι με τον καθηγητη στην διευθυντρια η θα φωναζα και τους γονεις μου γιατι λογω ηλικιας μαλλον αυτο θα σου πουν, οσο ηρεμοι και να ειναι οι γονεις σου, κανενας γονιος δεν θα εμενε με σταυρωμενα τα χερια αν του αδικουσαν το παιδι ;) τωρα αν ειναι τοοοοσο προβληματικος τι να σου πω , μπορει να χρειαστει να τον πας στο συμβουλιο , συνελευση , δεν θυμαμαι πως λεγονται αυτα :P παντως προσωπικα σου λεω να μην φοβασαι και οτι δεν θα το τραβηξει. ειναι τοσα τα προβληματα που θα εχει , οπως ολοι μας δηλαδη, που το να κανει τσαμπουκαδες με ενα μαθητη του θα ηταν ισως το τελευταιο που θα ηθελε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
χαχ, κοίτα κάτι ζώα ρε. Να πεις του καθηγητή σου να μη κάνει σαν 8χρονο που του φαγαν το μπιφτέκι.

Κατευθείαν στην σχολική επιτροπή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της περιοχής σου.
Τέτοιοι καθηγητές δε πρέπει να έχουν θέση στα σχολεία.

λολ που νομίζεις οτι βρίσκεσαι

τέλος πάντων δεν είναι μειοψηφία δυστυχώς, οπότε καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Συγνωμη ρε παιδια αυτος εκνευρεστικε με 1 τετραδιο για το φροντιστηρειο π δεν το κοιτουσε καν. Αν ηταν σε 1 αλλο σχολειο να χουν κιννητα πανω στο θρανιο ολοι τι θα εκανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και επειδή δεν έχει γραφτεί τέτοια νομοθεσία τι σημαίνει αυτό; Όταν βγάζεις πράγματα στο θρανίο άσχετα με την διαδικασία του μαθήματος και ασχολείσαι με αυτά αντί να παρακολουθείς, απαξιώνεις πλήρως τον καθηγητή και κυρίως την δουλειά του.Να φέρει ο καθένας και από ένα τάπερ κεφτεδάκια στο θρανίο του, δεν το απαγορεύει καμία νομοθεσία! :confused:

Και ; τι εχει να λεει αυτο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα ότι το χρησιμοποιούσε εκείνη την ώρα. Όμως καταπιανόμαστε από το πρώτο ποστ και κατηγορούμε-βρίζουμε τον καθηγητή.Τονίζω το ότι βλέπουμε το γεγονός από την δική της ματιά και ενδεχομένως και η ίδια να μην είναι αθώα για τον λόγο που έγραψα παραπάνω: να πήρε το φυλλάδιο στο σχολείο για τον λόγο που το κάνουν σχεδόν όλοι και να βρει μια άσχετη δικαιολογία για να μας πείσει ότι ήταν κάτω απ'τα τετράδια της. I don't know.

Εχω απαλλαγη στο μαθημα των θρησκευτικων και στις γυμναστικης....οποτε τις μερες που εχω ενα απο αυτα τα μαθηματα φερνω τα φυλλαδια του φροντηστηριου και λυνω ασκησεις στο κενο μου.Επισης δεν εχω λογο να παρουσιασω τα πραγματα διαφορετικα απο οτι ειναι κυριως εδω αφου αυτο που ψαχνω ειναι τον σωστο τροπο να το χειριστω...Δεν σου χει τυχει να προχωρας στο διαδρομο και να ερχεται ο αλλος να σου λεει θα δεις τους βαθμους σου και μετα μην τολμησεις να μιλισεις...Στο σχολειο παω να μαθω πραγματα και να ξεχαστω λιγο απο το πηξιμο του διαβασματος βλεποντας οικια ατομα...οχι να προχωραω με το ανχος μην τυχον με πετυχει πουθενα και αρχισει τα ιδια!

Όλο αυτό μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο, και απαράδεκτη η συμπεριφορά του καθηγητή. Αν κάτι τέτοιο όντως συνέβη,και τα γεγονότα ακριβώς έτσι όπως μας τα περιγράφεις, κι εγώ δεν θα το άφηνα στο ντούκου, γιατί δεν αξίζει να μαστίζει η παιδεία με τέτοιον τρόπο.

Επιπροσθέτως:





Μόνο εγώ το πρόσεξα; :confused:
Ξέρω, κολλάω σε βλακείες, αλλά το πρόσεξα.:redface:

Συγνωμη διευθυντρια εννουσα γυναικα ειναι....απλα επειδη ελεγε το παιδι λυκειαρχης στην ερωτηση μες την βιασυνη το γραψα ετσι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
ενας καθηγητης συμπεριφερεται σα χαζος
και θα γινει καταληψη

το 99% των μαθητων συμπεριφερονται σαν απροσαρμοστα
ουτε γατα ουτε ζημια


θυμαμαι στο σχολειο μου, οταν καποιος εκανε βλακεια και του ελεγαν να βγει εξω, αντι να δειξει λιγο αυτοσεβασμο αρχιζε τα "ΓΙΑΤΙΙΙ, ΤΙ ΕΚΑΝΑ"

το να μπεις ή να μη μπεις σε πανεπιστημιο δεν λεει κατι(βασικα λεει πολλα αλλα δεν ειναι της παρουσης)
το να μην εχεις ομως αυτοσεβασμο και να γκρινιαζεις για ολους, παραβλεποντας τα δικα σου προβληματα...ειναι χοντρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πήγαινε να του ζητήσεις συγγνώμη κατ΄ιδίαν και έπειτα πέτα του μια καταγγελία για σεξουαλική παρενόχληση. Enjoy ur 20!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Διαβάζω από την αρχή αυτό το θέμα, και νομίζω ότι η πιο συνετή λύση είναι η εξής (προαναφέρθηκε βέβαια):

Δυστυχώς ή ευτυχώς, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς την συνδρομή των γονιών σου. Όσο και να φωνάζεις μόνη σου, δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. Οι γονείς σου, που είναι αυτοί που έχουν και την επιμέλεια σου, οφείλουν να αναλάβουν δράση. Είπες πιο πάνω ότι είναι άνθρωποι που δεν θέλουν τις φασαρίες. Δεν σου μιλάω για φασαρίες.

Περιέγραψε στους γονείς σου *ακριβώς* τι έγινε. Εφόσον το είδαν και άλλα παιδιά όλο το σκηνικό, αυτό σε ευνοεί, γιατί θα μπορούν να επιβεβαιώσουν τα λεγόμενά σου. Ας πάνε λοιπόν οι γονείς σου (ή ο ένας από αυτούς), ήρεμα και πολιτισμένα, και ας ζητήσουν μια συνάντηση με τον καθηγητή. Πίστεψε με, ένας καθηγητής, όσο στραβός και αν είναι, αλλιώς αντιμετωπίζει τους γονείς και αλλιώς τους μαθητές. Ας του εξηγήσουν ότι απλά ξέχασες το φυλλάδιο στο θρανίο, ότι ναι, ήταν λάθος σου και ότι σε μάλωσαν και οι ίδιοι για αυτό, και ας ακούσουν και την άποψη του. Να του πουν ότι δεν είχες κανέναν σκοπό να απαξιώσεις το μάθημά του, ούτε να του πας κόντρα, ας του εξηγήσουν το υγειονομικό πρόβλημα που έχεις (μια γνωμάτευση γιατρού ανα χείρας καλό θα ήταν να υπάρχει), να του μιλήσουν για τους φόβους σου περί του βαθμού, και να του ζητήσουν να σε αξιολογήσει με βάση την επίδοση σου και να μην επηρεαστεί από αυτό το σκηνικό. Επίσης, μέσα στην κουβέντα, ας του θυμίσουν και το παιδαγωγικό του υπόβαθρο.

Αν η συνάντηση με τον καθηγητή δεν βγάλει πουθενά (είναι πιθανό να μην πάνε τα πράγματα όπως τα θέλεις), ας πάνε και στην διευθύντρια, με ή χωρίς τον καθηγητή, και να της πουν τα ίδια, με μια προσθήκη: Ότι αν δεν βάλει στην θέση της τον τσαμπουκά καθηγητή, είναι διατεθειμένοι να προχωρήσουν σε έγγραφη αναφορά στο γραφείο της δευτεροβάθμιας, τόσο κατά του καθηγητή, όσο και κατά της ίδιας της διευθύντριας.

Έχε υπόψιν σου ότι η έγγραφη αναφορά, ειδικά στους καιρούς που διανύουμε, είναι πολύ δυνατό χαρτί. Το ότι θα ανακοινώσουν την πρόθεση τους για αναφορά, δεν σημαίνει ότι θα το κάνουν κιόλας. Απλά ας το πουν.

Σε περίπτωση που χρειαστεί πάντως να γίνει, όταν πάνε στην δευτεροβάθμια για την αναφορά, ας πουν στον προϊστάμενο ότι αν και αυτός δεν λάβει δραστικά μέτρα, είναι διατεθειμένοι να κάνουν αναφορά ακόμη και στο Υπουργείο.

Όλα αυτά, στο ξαναλέω, με ευγένεια και ηρεμία, βήμα με βήμα κάθε φορά. Πρωταρχικός σου σκοπός δεν είναι να τιμωρηθεί ο καθηγητής, αλλά να αξιολογηθείς με βάση την επίδοση σου στο τετράμηνο. Οι γονείς σου καλό θα ήταν να δείξουν συνεννοήσιμοι, χωρίς την πρόθεση να ρίξουν λάδι στην φωτιά, τουλάχιστον στην αρχή. Να δείξουν την εικόνα ότι εντάξει, γίνονται αυτά στις σχολικές αίθουσες, ελάτε να συνεννοηθούμε και να θεωρήσουμε το επεισόδιο λήξαν, νερό και αλάτι.

Εννοείται ότι *οφείλουν* να πουν τόσο στον καθηγητή όσο και στην διευθύντρια ότι σου έκαναν και εσένα δριμύτατες παρατηρήσεις, γιατί ακόμη και το να έχεις το φυλλάδιο πάνω στο θρανίο σου ήταν λάθος και ότι εσύ κατάλαβες αυτό σου το λάθος. Αυτό θα μαλακώσει πιστεύω τον καθηγητή, ο οποίος έχει δίκιο σε αυτό το σημείο -δεν έχει δίκιο στην αντίδραση του. Αν του δώσουν το δίκιο που του αναλογεί, θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να πάρεις και εσύ το δίκιο που σου αναλογεί. Στην μέση το καρπούζι λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας....Ο καθηγητης τελικα παραδεχτηκε οτι αντεδρασε υπερβολικα και χωρις λογο και πηρε πισω οσα ειπε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τελικά το φυλλάδιο το πήρες πίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
οχι ανελαβε ο ιδιος να δωσει ολες τις σημειωσεις του κεφαλαιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί δεν παίρνεις τις σημειώσεις του φροντιστηρίου από τους συμμαθητές σου (στο φροντιστήριο);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας....Ο καθηγητης τελικα παραδεχτηκε οτι αντεδρασε υπερβολικα και χωρις λογο και πηρε πισω οσα ειπε....
Τώρα που το έβαλε χέρι ο διευθυντής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τώρα που το έβαλε χέρι ο διευθυντής...


οχι απλα ειπαμε οτι θα κινηθουμε νομικα και με τον συγκεκριμενο ειχε ξανασυμβει περιστατικο με καποιον αλλο μαθητη στο παρελθον.Συγκεκριμενα η διευθυντρια ελεγε οτι μετα αν κινηθω εγω δυσκολα γλιτωνει .

Γιατί δεν παίρνεις τις σημειώσεις του φροντιστηρίου από τους συμμαθητές σου (στο φροντιστήριο);
Μα δεν κραταμε ολοι το ιδιο αναλυτικες σημειωσεις...Εγω πχ εγραφα και δικαιολογηση στα Σ-Λ και στα επιλογης ενω καποιοι απλα κυκλωναν).Και ειναι οι σημειωσεις ολου του κεφαλαιου των ταλαντωσεων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top