Προβλήματα με καθηγητές.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
1.Το αναφερεις στους γονεις σου
2.Απειλεις την διευθυντρια οτι θα κινηθεις νομικα μεχρι το γραφειο της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης της περιοχης σου
3.Ενημερωνεις τον καθηγητη οτι θα πας στο γραφειο δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης.
4.Πας στο γραφειο και καταγγελεις το περιστατικο.

Τερμα πια οι τραμπουκισμοι στα σχολεια! Μονο αν δουν οι καθηγητες οτι οι μαθητες εχουν τα κοτσια να τους κανουν την ζωη κολαση, θα κατεβουν απ τον θρονο τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
1.Το αναφερεις στους γονεις σου
2.Απειλεις την διευθυντρια οτι θα κινηθεις νομικα μεχρι το γραφειο της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης της περιοχης σου
3.Ενημερωνεις τον καθηγητη οτι θα πας στο γραφειο δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης.
4.Πας στο γραφειο και καταγγελεις το περιστατικο.

Τερμα πια οι τραμπουκισμοι στα σχολεια! Μονο αν δουν οι καθηγητες οτι οι μαθητες εχουν τα κοτσια να τους κανουν την ζωη κολαση, θα κατεβουν απ τον θρονο τους!

πλέον με το φόβο που υπάρχει για διαθεσιμότητες, απολύσεις κλπ και η απλή απειλή αρκεί για να μπουν κάποιοι στη θέση τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι καθηγητες λυκειου-γυμνασιου ειναι μια απο τις χειροτερες φαρες στην Ελλαδα. Τετοια ψευτομαγκια, βλαχεια, αμορφωσια (προσοχη δεν λεω αγραμματοσυνη!) και τεμπελοσυνη σπανια συναντας σε τοσους πολλους ανθρωπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
πλέον με το φόβο που υπάρχει για διαθεσιμότητες, απολύσεις κλπ και η απλή απειλή αρκεί για να μπουν κάποιοι στη θέση τους...

Μην το λες... Καποιοι ανθρωποι δεν παιρνουν απο λογια. Καιρος να δουν την θεωρια στην πραξη, γιατι καποιοι καθηγητες πιστευουν οτι εχουν την απολυτη εξουσια πανω στους μαθητες τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν ήταν ανάγκη να χαθεί το φυλλάδιο σου!!! Απ'την στιγμή που έχεις το συγκεκριμένο πρόβλημα, κάποιος από τους συμμαθητές σου θα μπορούσε να στο πιάσει αν το ζητούσες. Πρέπει σώνει και καλά αυτό να γίνει από τον καθηγητή; :P

Όπως και να'χει, η συμπεριφορά του ήταν ακραία. Ναι μεν είναι σπάσιμο νεύρων τα παιδιά να βγάζουν φυλλάδια και ασκήσεις άλλων μαθημάτων και να τους αγνοούν κατά την διάρκεια του μαθήματος και σίγουρα δίνω ένα δίκιο στους καθηγητές όταν ''θίγονται'' (γενικά μιλάω, κατάλαβα ότι εσύ το είχες απλά ακουμπισμένο κάτω απ'τα τετράδια), αλλά από την άλλη το σωστό και επιτρεπτό είναι να σου κάνει παρατήρηση να το κρύψεις κι όχι να στο πετάξει! Ούτε δικό του είναι, ούτε του έδωσες δικαιώματα πιο πριν για να φτάσει σε αυτό το σημείο.

Τι μπορείς να κάνεις τώρα; Να εξηγηθείς με την βοήθεια των γονέων σου στον καθηγητή. Κι εγώ είμαι ήσυχος άνθρωπος, αλλά αν με αδικούν δεν θα μείνω με σταυρωμένα τα χέρια! Πίεσε έστω έναν από τους δύο να πάτε να του μιλήσετε, χωρίς να τον θίξετε. Εξήγησε του ότι τον παρακολουθούσες κι ότι ΔΕΝ το έλυνες εκείνη την ώρα. Μπροστά στον γονέα δεν θα τολμήσει να απαντήσει παιδιάστικα: '' έτσι είσαι ε; θα δεις τι θα κάνω και εγώ!!!''.Αυτά είναι λόγια 5χρονων, όχι ενήλικων καθηγητών :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μιλαμε για εναν καδο ο οποιος ειχε μεσα φτυσιες αποτσιγαρα κτλπ (ναι στο σχολειο μας καπνιζουν ακομα και μεσα σε αιθουσες)....κανενας δεν θα εβαζε το χερι του μεσα....δεν μπορω να υποχρεωσω τις φιλες μου να το παρουν για μενα απο την στιγμη που δεν το ριξαν αυτες....και στο κατω κατω οταν ερχεται η αλλη υρεμα και σου λεει παρτε το γιατι δεν μπορω εχω προβλημα δεν το παιζεις μαγκας να αρχιζεις να τσιριζεις και να απειλεις στο σημειο να της λες αμα ειναι ετσι μην ερχεσαι καθολου σχολειο τραβα μονο φροντηστηριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
μιλαμε για εναν καδο ο οποιος ειχε μεσα φτυσιες αποτσιγαρα κτλπ (ναι στο σχολειο μας καπνιζουν ακομα και μεσα σε αιθουσες)....κανενας δεν θα εβαζε το χερι του μεσα....δεν μπορω να υποχρεωσω τις φιλες μου να το παρουν για μενα απο την στιγμη που δεν το ριξαν αυτες....και στο κατω κατω οταν ερχεται η αλλη υρεμα και σου λεει παρτε το γιατι δεν μπορω εχω προβλημα δεν το παιζεις μαγκας να αρχιζεις να τσιριζεις και να απειλεις στο σημειο να της λες αμα ειναι ετσι μην ερχεσαι καθολου σχολειο τραβα μονο φροντηστηριο!

Εντάξει βρε ντινάκι τι είναι πιο σημαντικό εκείνη την ώρα; Να πάρεις το φυλλάδιο σου ή να ταπεινώσεις τον καθηγητή σου; Δεν το θεωρώ φοβερή δουλειά να το πάρει μια φίλη σου απ'τα σκουπίδια και να στο δώσει, αν θέλει πραγματικά να βοηθήσει από την πλευρά της. Τέλος πάντων, το θέμα είναι να μην σου κατεβάσει βαθμό. Κοίτα τι άλλο μπορείς να κάνεις. Εγώ σου πρότεινα κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εεεε να σου πω εσυ δε μπορεις να τσιριξεις αλλα το ξαναλεω μπορει να ερθει εκει περα ο γονιος σ και κα κν ολοκληρο θεμα για αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
μιλαμε για εναν καδο ο οποιος ειχε μεσα φτυσιες αποτσιγαρα κτλπ (ναι στο σχολειο μας καπνιζουν ακομα και μεσα σε αιθουσες)....κανενας δεν θα εβαζε το χερι του μεσα....δεν μπορω να υποχρεωσω τις φιλες μου να το παρουν για μενα απο την στιγμη που δεν το ριξαν αυτες....και στο κατω κατω οταν ερχεται η αλλη υρεμα και σου λεει παρτε το γιατι δεν μπορω εχω προβλημα δεν το παιζεις μαγκας να αρχιζεις να τσιριζεις και να απειλεις στο σημειο να της λες αμα ειναι ετσι μην ερχεσαι καθολου σχολειο τραβα μονο φροντηστηριο!
Απλά τα πράγματα. 1) Στο διαγώνισμα του σχολείου ή κι άλλα τεστ που θα σας βάλει γράφεις όσο καλύτερα μπορείς. 2) Προειδοποιείς τοσο τον ιδιο οσο και τη διευθύντρια ότι έτσι και δεις βαθμό που δεν σου αξίζει, θα πας να απευθυνθείς στη δευτεροβάθμια. Και μονο οτι θα αναφερθεί το ονομα του σε καιρό που ψάχνονται ευκαιρίες για απολύσεις, θα το σκεφτεί αρκετά καλά πριν κανει οτιδήποτε. Εγώ παντως πιστεύω ο συγκεκριμενος δεν πρόκεται να κανει κατι κι ας λεει ο,τι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
για να τα πηρε ο καθηγητης σημαινει οτι εκανε ουσιαστικο μαθημα, οχι βλκιες.καλα εκανε και στο πεταξε στα σκουπιδια και ειχες θρασσος που απαιτησες να στο βγαλει κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οι γονεις μου ειναι ήσυχοι ανθρωποι και δεν τους αρεσουν οι φασαριες....οταν τους ειπα για το φυλλαδιο μου ειπαν αστον γιατι μετα δεν ξερεις τι θα κανει μες στα νευρα του...Εμενα μου φανηκε αδικο να αφησω τετοια συμπεριφορα ατιμωρητη γιάυτο πηγα και στην διευθυντρια....στο κατω κατω για να γραψω αυτες τις ασκησεις και σημειωσεις εκανα τοσες ωρες μαθημα και παει και τα πεταει στα σκουπιδια ετσι?

Εγώ δεν είπα να μπούνε μέσα με τσαμπουκά και να πούνε "κάντε κάτι για να μην σας πάρει όλους ο διάολος".
Αλλο να παλεύει όμως ένα παιδί μόνο του, και άλλο να ξέρει η διευθύντρια και ο καθηγητής ότι όχι μόνο το παιδί το έχει συζητήσει στο σπίτι, αλλά οι γονείς το έχουν πάρει εξίσου σοβαρά. Καμία απειλή, καμία φωνή, τίποτα. Να πάνε για κουβέντα με την διευθύντρια, και να αναφέρουν ότι το αφήνουν στην κρίση της, αλλά αν επιλέξει την αδιαφορία θα είναι σαν να τους δίνει το ελεύθερο να πράξουν αυτοί κατά πώς κρίνουν καλύτερο για σένα. (Χωρίς να σημαίνει ότι θα κάνουν ό,τι πουν, αλλά έτσι θα αναδειχθεί η σοβαρότητα της κατάστασης).
Πες τους να περάσουν μια βόλτα από το σχολείο, και στην τελική, ήσυχοι-ήσυχοι, αλλά τι προτιμάνε? Την χρονιά που δίνεις εσύ Πανελλήνιες και ξεσκίζεσαι, να πάρεις -3 βαθμούς κάτω σε βασικό μάθημα στο σχολείο χωρίς να το αξίζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οπα ηλια σε αυτο που λες δεν εχεις δικαιο. Αν δεις στο δικο μας σχολειο ολοι διαβαζουμε μες στο μαθημα αλλα μαθηματα (φροντιστηριου η σχολειο) και οι καθηγητες δεν κανουν τπτ απλα το δεχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
για να τα πηρε ο καθηγητης σημαινει οτι εκανε ουσιαστικο μαθημα, οχι βλκιες.καλα εκανε και στο πεταξε στα σκουπιδια και ειχες θρασσος που απαιτησες να στο βγαλει κιολας

Δεδομένου ότι δεν τρολλάρεις:

Γιατί να σημαίνει ότι έκανε ουσιαστικό μάθημα και όχι ότι είναι απλά κομπλεξικός;η κοπέλα δε έκανε ασκήσεις όπως είπε,εν ώρα μαθήματος.
Και έκανε πολύ σωστά που ζήτησε από τον καθηγητή να της το βγάλει:εκείνος το πέταξε,εκείνος να το βγάλει,δεν ήταν ιδιοκτησία του.Δεν ήταν υποχρεωμένη ούτε εκείνη ούτε κάποιος συμμαθητής της να το πιάσει.Άντε,γιατί οι συμβιβασμοί τύπου:''Μα είναι καθηγητής,πρέπει να τον σέβομαι κτλ'',είναι ένας από τους παράγοντες που ελληνική παιδεία είναι ΕΤΣΙ.Τον σεβασμό τον κερδίζεις,δεν τον απαιτείς λόγω ''ιδιότητας''.

Δεδομένου ότι τρολλάρεις:
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οπα ηλια σε αυτο που λες δεν εχεις δικαιο. Αν δεις στο δικο μας σχολειο ολοι διαβαζουμε μες στο μαθημα αλλα μαθηματα (φροντιστηριου η σχολειο) και οι καθηγητες δεν κανουν τπτ απλα το δεχονται.

Ναι, ούτε αυτό είναι σωστό όμως. Στην δική σου περίπτωση, αν ο καθηγητής σου πετούσε το φυλλάδιο στα σκουπίδια επειδή δεν πρόσεχες το μάθημα, θα είχε κάθε δίκαιο. (Ειδικά αν το έκανες σε μάθημα Πανελληνίων όπως εδώ με την Φυσική κατεύθυνσης).
Απ' ό,τι κατάλαβα, εν προκειμένω η κοπέλα απλά ξέχασε τις ασκήσεις του φροντιστηρίου πάνω στο θρανίο, δεν τις έλυνε και πρόσεχε κανονικά το μάθημα. Τελείως άλλη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Για τυχον παρανοήσεις εγω εγραφα στο τετραδιο μου την ασκηση που εγραφε στο πινακα ενας μαθητης....το φυλλαδιο ηταν κατω απο το βιβλιο φυσικης το οποιο ειχε και ενα τετραδιο απο πανω του...το μονο που φαινοταν ηταν η ακρη του και επειδη ειχε εντονο χρωμα το αναγνωρισε...Δεν το ειχα να φενεται επιδεικτικά η τιποτα τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γτ δεν τν ειπες εκεινη την ωρα οτι το τετραδιο το ειχες ξεχασει εκει απο το διαλειμα ξερω εγω η το βγαλες κτλθς απο την τσαντα και ξεχασες να το βαλεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μα δεν μου εδωσε περιθωρια να μιλησω...Αρχισε να φωναζει οτι ειναι σκουπιδια οτι ντροπη μου που εφερα κατι τετοιο στο σχολειο και το πεταξε στα σκουπιδια!Και μετα ειπε οτι αν ειναι ετσι να παω μονο φροντηστηριο και να μην ξαναπατησω σχολειο μιας το μονο που με ενδιαφερει ειναι αυτα τα φυλλαδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Να σε ρτσ ομως στν λυκειαρχη ποτε πηγες. Αμεσως η στο διαλειμα και τι ωρα ειχες με αυτον τον καθηγητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
3η ωρα τον ειχα και πηγα στον λυκειαρχη αφοτου μιλησα με τον ιδιο και ειδα οτι δεν ηταν προθυμος ουτε να με ακουσει ουτε να κανει τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Κανονικα πρεπει να πας να του τα χωσεις.Και δεν εννοω να του μιλησεις ησυχα και ωραια.Αυτος τα γαμησε ολα, αυτος θα υποστει τις συνεπειες.
(Ενα παιδι πιο πανω σου ειπε να πας στο γραφειο της δευτεροβαθμιας και εχει δικιο, αλλα πρωτα το χωσιμο)

Μην εχεις τοσο παθητικη σταση, λες και φταις εσυ.Αν μεθαυριο σου πει σου ριχνω μονοημερη γιατι επεδειξες απρεπη συμπεριφορα, τι θα κανεις; Θα πεις ενταξει, θα παω στην διευθυντρια; Χεστηκε η διευθυντρια.Θα σου πει οτι ειναι δικαιωμα του.Πες του ποσο μαλακας ειναι,μην τον φοβασαι.


Ναι, ούτε αυτό είναι σωστό όμως. Στην δική σου περίπτωση, αν ο καθηγητής σου πετούσε το φυλλάδιο στα σκουπίδια επειδή δεν πρόσεχες το μάθημα, θα είχε κάθε δίκαιο. (Ειδικά αν το έκανες σε μάθημα Πανελληνίων όπως εδώ με την Φυσική κατεύθυνσης).

Δηλαδη, αν εγω κοιμαμαι στο μαθημα θα με πεταξει στα σκουπιδια;Απο την στιγμη που δεν ενοχλω στη διεξαγωγη του μαθηματος, ποιο ειναι το προβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top