Προβλήματα με καθηγητές.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Και ; τι εχει να λεει αυτο ;

Και επειδή δεν έχει γραφτεί τέτοια νομοθεσία τι σημαίνει αυτό; Όταν βγάζεις πράγματα στο θρανίο άσχετα με την διαδικασία του μαθήματος και ασχολείσαι με αυτά αντί να παρακολουθείς, απαξιώνεις πλήρως τον καθηγητή και κυρίως την δουλειά του.Να φέρει ο καθένας και από ένα τάπερ κεφτεδάκια στο θρανίο του, δεν το απαγορεύει καμία νομοθεσία! :confused:

Κατά την γνώμη μου, οι καθηγητές θα έπρεπε να δείχνουν μια ανεκτικότητα στους μαθητές που ασχολούνται με άλλα μαθήματα στις ώρες γενικής παιδείας, ιδιαίτερα στην β' και γ' λυκείου. Επίσης, στην κατεύθυνση πρέπει να τους αφήνουν να λύνουν ασκήσεις φροντιστηρίου, βοηθημάτων κλπ πάνω στο αντίστοιχο μάθημα. Εφόσον δεν εμποδίζεις την εξέλιξη του μαθήματος και κάνεις ησυχία δεν βρίσκω τον λόγο να σου κάνει παρατήρηση, να σε βγάλει έξω κλπ. Ούτως ή άλλως και να μην κάνεις τα παραπάνω δεν μπορεί να σε αναγκάσει να προσέχεις, να συμμετέχεις κλπ. Μπορείς με αυτόν τον τρόπο να εκμεταλλευτείς και τον χρόνο σου.


Τώρα θα μου πεις και το να τρως κεφτεδάκια δεν εμποδίζει την εξέλιξη του μαθήματος χαχα. :P Νομίζω όλοι ξέρουμε πως έχει το σύστημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, οι καθηγητές θα έπρεπε να δείχνουν μια ανεκτικότητα στους μαθητές που ασχολούνται με άλλα μαθήματα στις ώρες γενικής παιδείας, ιδιαίτερα στην β' και γ' λυκείου. Επίσης, στην κατεύθυνση πρέπει να τους αφήνουν να λύνουν ασκήσεις φροντιστηρίου, βοηθημάτων κλπ πάνω στο αντίστοιχο μάθημα. Εφόσον δεν εμποδίζεις την εξέλιξη του μαθήματος και κάνεις ησυχία δεν βρίσκω τον λόγο να σου κάνει παρατήρηση, να σε βγάλει έξω κλπ. Ούτως ή άλλως και να μην κάνεις τα παραπάνω δεν μπορεί να σε αναγκάσει να προσέχεις, να συμμετέχεις κλπ. Μπορείς με αυτόν τον τρόπο να εκμεταλλευτείς και τον χρόνο σου.


Τώρα θα μου πεις και το να τρως κεφτεδάκια δεν εμποδίζει την εξέλιξη του μαθήματος χαχα. :P Νομίζω όλοι ξέρουμε πως έχει το σύστημα...

Το συστημα ειτε το αποδεχεται καποιος ειτε οχι. Ειναι πολυ λυπηρο να ακουω τετοιες αποψεις απο νεους ανθρωπους. Δεν ειμαι μεγαλος, ουτε εζησα σε ενα διαφορετικο συστημα. Γι αυτο ακριβως το λογο λυπαμαι.

Δε θα σχολιασω τα επιχειρηματα αλλα ουτε και τα συμπερασματα σου, εχω να πω μονο το εξης. Μπορει μεσα απο την κριση ανθρωποι να εχουν πεθανει, αλλοι να χασανε τις δουλειες τους και αλλοι να κοψαν τις σπαταλες. Ελπιζω τουλαχιστον να συνηδητοποιησουμε καποια πραγματα στη παιδεια.

Το μονο που κρατα τα φροντιστηρια, τα ιδιαιτερα και την παραπαιδεια ειναι αυτο που τη δημιουργησε, το ελειπες εκπαιδευτικο συστημα και οσο γινομαστε μερος της καταστασης δε προκειται να αλλαξει κατι απο αυτο το χαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειπαν πως εχουν ολοι προβλημα μαζι μου μα η σωστη διατυπωση ειναι πως εγω εχω το προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, οι καθηγητές θα έπρεπε να δείχνουν μια ανεκτικότητα στους μαθητές που ασχολούνται με άλλα μαθήματα στις ώρες γενικής παιδείας, ιδιαίτερα στην β' και γ' λυκείου. Επίσης, στην κατεύθυνση πρέπει να τους αφήνουν να λύνουν ασκήσεις φροντιστηρίου, βοηθημάτων κλπ πάνω στο αντίστοιχο μάθημα. Εφόσον δεν εμποδίζεις την εξέλιξη του μαθήματος και κάνεις ησυχία δεν βρίσκω τον λόγο να σου κάνει παρατήρηση, να σε βγάλει έξω κλπ. Ούτως ή άλλως και να μην κάνεις τα παραπάνω δεν μπορεί να σε αναγκάσει να προσέχεις, να συμμετέχεις κλπ. Μπορείς με αυτόν τον τρόπο να εκμεταλλευτείς και τον χρόνο σου.


Τώρα θα μου πεις και το να τρως κεφτεδάκια δεν εμποδίζει την εξέλιξη του μαθήματος χαχα. :P Νομίζω όλοι ξέρουμε πως έχει το σύστημα...
υπαρχει κατι που λεγεται σεβασμος

αυτο που λες, ειναι τελειως κοντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως υπάρχει κάτι που λέει ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλλεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
οχι οχι και παλι οχι

αυτη ειναι παιδαριωδης λογικη

σε ενα βαθμο σεβεσαι τα παντα, ειτε εχουν αποδειχθει αξια σεβασμου ειτε οχι
και μετα προσαρμοζεσαι ή οχι

αν δεν σεβεσαι το περιβαλλον σου, δεν σεβεσαι ουτε τον εαυτο σου
μαγκια σου, αν ομως δεν σεβεσαι τον εαυτο σου, μην εχεις απαιτησεις προς οφελος σου


με την ιδια λογικη να μην σεβομαστε τιποτα...αν ειναι δυνατον
αν δεν σεβεσαι, δεν θα σε σεβαστουν και παντα για να σε σεβαστουν, πρεπει να σεβεσαι πρωτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως υπάρχει κάτι που λέει ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλλεται

Είναι μια άποψη με αισθητική "χαζοσαπουνόπερας" που συνδέεται με την αποποίηση ευθυνών. Με την δική σου λογική, γιατί να σε σεβαστεί κάποιος; Ποια είσαι ή νομίζεις ότι είσαι για να σε σέβονται; Δεν σε κοντράρω απλά προσπαθώ να φέρω την άποψη που εκφράζεις στα μάτια των άλλων που ενδεχόμενα συνεργάζονται μαζί σου (συνομιλούν, περνάτε κάποιες στιγμές μαζί στο σχολείο...κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, οι καθηγητές θα έπρεπε να δείχνουν μια ανεκτικότητα στους μαθητές που ασχολούνται με άλλα μαθήματα στις ώρες γενικής παιδείας, ιδιαίτερα στην β' και γ' λυκείου. Επίσης, στην κατεύθυνση πρέπει να τους αφήνουν να λύνουν ασκήσεις φροντιστηρίου, βοηθημάτων κλπ πάνω στο αντίστοιχο μάθημα. . . . . . Μπορείς με αυτόν τον τρόπο να εκμεταλλευτείς και τον χρόνο σου.
Και γιατί να κάνουν οι καθηγητές μόνον αυτά; Η ανεκτικότητά τους θα μπορούσε να φτάνει και σε άλλα πράγματα: Σε όλους 20 προφορικά σε όλα τα μαθήματα, στα ενδοσχολικά γραπτά πάλι όλοι 20 χωρίς καν να γράψουν, να επιτρέπουν στους μαθητές να μην έρχονται καθόλου στο σχολείο και να μη βάζουν ποτέ απουσίες σε κανέναν, στο τέλος το απολυτήριο να το πηγαίνουν αυτοί στο σπίτι του μαθητή για να μην κουράζεται ο καημένος. Όμως να μην ξεχνάνε οι καθηγητές την πιο βασική τους υποχρέωση που είναι να σας πηγαίνουν εκδρομές για να ξεσαλώνετε.
Νομίζω όλοι ξέρουμε πως έχει το σύστημα...
Ναι ρε γαμώ το. Το σύστημα πάντα φταίει για όλα. Αυτό το καταραμένο απρόσωπο σύστημα του οποίου εμείς δεν είμαστε γρανάζια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Και γιατί να κάνουν οι καθηγητές μόνον αυτά; Η ανεκτικότητά τους θα μπορούσε να φτάνει και σε άλλα πράγματα: Σε όλους 20 προφορικά σε όλα τα μαθήματα, στα ενδοσχολικά γραπτά πάλι όλοι 20 χωρίς καν να γράψουν, να επιτρέπουν στους μαθητές να μην έρχονται καθόλου στο σχολείο και να μη βάζουν ποτέ απουσίες σε κανέναν, στο τέλος το απολυτήριο να το πηγαίνουν αυτοί στο σπίτι του μαθητή για να μην κουράζεται ο καημένος. Όμως να μην ξεχνάνε οι καθηγητές την πιο βασική τους υποχρέωση που είναι να σας πηγαίνουν εκδρομές για να ξεσαλώνετε.
Ναι ρε γαμώ το. Το σύστημα πάντα φταίει για όλα. Αυτό το καταραμένο απρόσωπο σύστημα του οποίου εμείς δεν είμαστε γρανάζια.


Νομίζεις ότι δεν γίνονται τα υπογραμμισμένα?
Ναι δυστυχώς όλοι είμαστε γρανάζια του συστήματος. Δεν μπορώ να αλλάξω εγώ το σύστημα, οπότε θα το δεχτώ όπως είναι και θα "χορέψω" όπως αυτό θέλει.


Όσα έγραψα πριν πιστεύω είναι τα ελάχιστα που πρέπει να κάνει ένας καθηγητής, δεδομένου ότι δίνεις πανελλήνιες και πρέπει κάπως να σε διευκολύνει και να είναι πιο ανεκτικός σε σχέση με άλλες χρονιές.

Είναι μια άποψη με αισθητική "χαζοσαπουνόπερας" που συνδέεται με την αποποίηση ευθυνών. Με την δική σου λογική, γιατί να σε σεβαστεί κάποιος; Ποια είσαι ή νομίζεις ότι είσαι για να σε σέβονται; Δεν σε κοντράρω απλά προσπαθώ να φέρω την άποψη που εκφράζεις στα μάτια των άλλων που ενδεχόμενα συνεργάζονται μαζί σου (συνομιλούν, περνάτε κάποιες στιγμές μαζί στο σχολείο...κλπ).



Ο πραγματικός σεβασμός κερδίζεται, όλα τα άλλα είναι ψεύτικα και τυπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
τι να κανουμε, μονο οι ανθρωποι με αυτοσεβασμο ξερουν να σεβονται χωρις δικαιολογιες

ο καθηγητης δεν πληρωνεται να διευκολυνει εσενα
πληρωνεται για να σε εκπαιδευσει με τον βελτιστο τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
εκτός πραγματικότητας η τελευταία πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
ειμαι απολυτως σαφης

ο καθηγητης για αυτο πληρωνεται
εσυ υποθετω θα υποννοεις οτι δεν τα καταφερνουν να σε εκπαιδευσουν (μπορει να κανω και λαθος, διορθωσε με)

πες μου ομως, τι απο αυτο που ειπα ηταν λαθος?
πληρωνονται για να σε εκπαιδευσουν? πιστευω ναι, εκτος και αν εχεις κατι αλλο κατα νου
ο στοχος ειναι να το κανουν με το βελτιστο τροπο? σε καθε επαγγελμα απο την αρχαιοτητα, επιδιωξη ειναι να πετυχαινεις τους στοχους με τον καλυτερο τροπο



ε λοιπον, ο μεσος καθηγητης προσπαθει να σε εκπαιδευσει με το βελτιστο τροπο
αλλο αν εσενα δεν σου αρεσει να το παραδεχτεις, αλλο αν δεν το καταφερνει, αλλο χιλια δυο

το οτι ειναι ανθρωπος και δεν ειναι τελειος δεν σημαινει κατι
η δουλεια του ειναι να προσπαθει να σε εκπαιδευσει, τι ειναι εκτος πραγματικοτητας?
εσυ μας λες οτι η δουλεια του ειναι να σε νταντευει για τις πανελληνιες, να σε αφηνει να διαβαζεις τα τουφροντιστηριου και τα σου βαζει 20

αν ειναι αυτη η δουλεια του, λυπαμαι τους φορους που πληρωνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Δενέχω χρόνο να απαντήσω ίσως γράψω κάποια άλλη στιγμή. Ας συνεχίσω με τα θρησκευτικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ναι δυστυχώς όλοι είμαστε γρανάζια του συστήματος. Δεν μπορώ να αλλάξω εγώ το σύστημα, οπότε θα το δεχτώ όπως είναι και θα "χορέψω" όπως αυτό θέλει. . . . . Όσα έγραψα πριν πιστεύω είναι τα ελάχιστα που πρέπει να κάνει ένας καθηγητής, δεδομένου ότι δίνεις πανελλήνιες και πρέπει κάπως να σε διευκολύνει και να είναι πιο ανεκτικός σε σχέση με άλλες χρονιές.
Έτσι ακριβώς. Αυτή η νοοτροπία έφτασε την Ελλάδα στο σημείο που βρίσκεται σήμερα. Κι εμείς η νέα γενιά, αντί να διδαχθούμε από τα λάθη των γονιών μας, υιοθετούμε τη νοοτροπία αυτή σε ακόμα χειρότερο βαθμό. Είμαστε άξιοι της τύχης μας...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
εκτός πραγματικότητας η τελευταία πρόταση.

Toυλάχιστον το χωνέψαμε ότι πάμε προς...Πακιστάν επίσημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως υπάρχει κάτι που λέει ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλλεται

Δε διαφωνώ!
Ισχύουν όμως και κάποιες προϋποθέσεις... δεν είναι τόσο απλό!Για να κερδίσεις την εμπιστοσύνη κάποιου πρέπει πρώτα εσύ να σέβεσαι τον άλλον! Πρέπει να σέβεσαι ακόμα και τον εχθρό σου για να στο κάνω πιο λιανά!Με αυτό το τρόπο δείχνεις ανωτερότητα!
Από την άλλη το να αδιαφορείς για αυτά που έχει να σου πει ο οποιοσδήποτε καθηγητής δεν δείχνει σεβασμό απλά και μόνο επειδή δεν παρενοχλείς τη ροή του μαθήματος! Από τον καθένα κάτι μαθαίνουμε και κάτι παίρνουμε! Δυστυχώς το σύστημα που αναφέρεις θέλει όλους τους μαθητές (σχεδόν) της τρίτης λυκείου να είναι τουρίστες στο σχολείο και ''μαθητές'' στο φροντιστήριο! Με αυτή σου όμως τη λογική το αναπαράγεις! Το σύστημα είσαι εσύ η ίδια εγώ και ο οποιοσδήποτε ...εάν πούμε ότι φταίει αυτόματα ρίχνουμε το φταίξιμο στον εαυτό μας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ο εικαστικός μου!Γιατί?Απλά δείτε το βίντεο και θα καταλάβετε!
https://www.youtube.com/watch?v=4QvbloxpS98
Φυσικά, εννοείται πως διαβάζουμε και τα σχόλια από κάτω,αν θέλετε να μάθετε γιατί είναι περίεργος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ο εικαστικός μου!Γιατί?Απλά δείτε το βίντεο και θα καταλάβετε!
https://www.youtube.com/watch?v=4QvbloxpS98
Φυσικά, εννοείται πως διαβάζουμε και τα σχόλια από κάτω,αν θέλετε να μάθετε γιατί είναι περίεργος!

χαχαχαχαχαχα.........κλαιω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Λιωνω ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μονο εμείς έχουμε όλους τους νορμάλ... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top