Πού διαβάζετε;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Κυρίως στο γραφείο μου. Μερικές φορές καθισμένη στον καναπέ ή στο κρεβάτι.
Το που αισθάνομαι πιο άνετα αλλάζει, οπότε δοκιμάζω διάφορες θέσεις κατά καιρούς.
Και να μην ξεχνιόμαστε: από τα καλύτερα μέρη για να διαβάζει κανείς είναι η τουαλέτα.

Μου αρέσουν και μένα οι διάφορες στάσεις...στο διάβασμα. Δυστυχώς όμως, σχεδόν όλα τα μαθήματα έχουν ασκήσεις και τύπους που αναπτύσσονται από άλλους,..κτλ συνεπώς χρειάζομαι μόνιμα ένα γραφείο για να γράφω. Κανένα θεωρητικό μάθημα του στυλ Αστρονομία, το διαβάζω και ξαπλωμένος άμα λάχει.

Βέβαια kaleidoscope, στην τουαλέτα πρέπει να προσέχεις γιατί αν σου φύγει κουράδα τορπίλη και σηκώσεις κύματα, κινδυνεύεις να βρέξεις τις σημειώσεις ή τα βιβλία! Συν ότι το μυαλό θα το έχεις στο παχύ έντερο αν ζορίσεσαι να αφοδεύσεις (μπορεί να πάσχεις από πολλά δηλητηριώδη αέρια)...:worry:

Εμένα μου αρέσει επίσης να διαβάζω όρθιος κάνοντας βόλτες μέσα στο δωμάτιο και να τα λέω λες και διδάσκω σε κάποιο ακροατήριο. Παράλληλα κρατάω κάποιες πρόχειρες σημειώσεις σε λεπτομέρειες ή κάθομαι και λύνω πολλές ασκήσεις σαν μαλάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Δυστυχώς,είμαι άνθρωπος της συνήθειας.Έμαθα από μικρός να διαβάζω μόνος μου και να μην ακούγεται κανενός είδους θόρυβος την ώρα της μελέτης.Έτσι,μου είναι πολύ δύσκολο να διαβάσω συγκεντρωμένος σε πολυσύχναστο χώρο ή σε δωμάτιο όπου επικρατεί φασαρία.Τελικά,πιστεύω ότι για μένα το καλύτερο μέρος για να μελετήσω είναι το δωμάτιό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Συνήθως διαβάζω στο σπίτι, στο γραφείο μου. Αλλά σε περιόδους που έχω πολύ διάβασμα καμιά φορά διαβάζω και σε άλλα δωμάτια του σπιτιού ή στο μπαλκόνι, για να σπάει λίγο η μονοτονία. Στο κρεβάτι δε διαβάζω σχεδόν ποτέ γιατί πιάνεται ο αυχένας μου και οι αγκώνες μου, όταν ξαπλώνω μπρούμυτα , αλλά και γιατί ξέρω ότι θα αποκοιμηθώ:P
Το καλύτερο, όμως , μέρος για διάβασμα είναι το αναγνωστήριο της κεντρικής βιβλιοθήκης του Α.Π.Θ. Εκεί συγκεντρώνομαι απόλυτα και η δουλειά βγαίνει πολύ γρήγορα. Απλώς δε βολεύει στο θέμα της μεταφοράς των βιβλίων και δε συνίσταται σε περιόδους εξεταστικής γιατί μαζεύεται πολύς κόσμος και δεν είναι αρκετός ο χώρος.Πάντως για να διαβάσω πρέπει να είμαι μόνη μου και να είναι αρκετά ήσυχα γύρω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Συνήθως διαβαζω στο δωματιο
ωραια ειναι όμως και στο σαλόνι στον καναπέ και το καλοκαιρι που εχει καλο καιρό στο μπαλκόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στον καναπέ. :P
Μ' αρέσει να έχω τεράστιο χώρο όταν διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μου αρέσουν και μένα οι διάφορες στάσεις...στο διάβασμα. Δυστυχώς όμως, σχεδόν όλα τα μαθήματα έχουν ασκήσεις και τύπους που αναπτύσσονται από άλλους,..κτλ συνεπώς χρειάζομαι μόνιμα ένα γραφείο για να γράφω. Κανένα θεωρητικό μάθημα του στυλ Αστρονομία, το διαβάζω και ξαπλωμένος άμα λάχει.

Βέβαια kaleidoscope, στην τουαλέτα πρέπει να προσέχεις γιατί αν σου φύγει κουράδα τορπίλη και σηκώσεις κύματα, κινδυνεύεις να βρέξεις τις σημειώσεις ή τα βιβλία! Συν ότι το μυαλό θα το έχεις στο παχύ έντερο αν ζορίσεσαι να αφοδεύσεις (μπορεί να πάσχεις από πολλά δηλητηριώδη αέρια)...:worry:

Εμένα μου αρέσει επίσης να διαβάζω όρθιος κάνοντας βόλτες μέσα στο δωμάτιο και να τα λέω λες και διδάσκω σε κάποιο ακροατήριο. Παράλληλα κρατάω κάποιες πρόχειρες σημειώσεις σε λεπτομέρειες ή κάθομαι και λύνω πολλές ασκήσεις σαν μαλάκας.



πεθανα στο γελιο!!!χαχα πραγματικα αρχισα να γελαω μονη μου μολις διαβασα το ποστ σου...αα!μπορει η kaleidoscope να εννοει γενικα το WC και οχι ειδικα την τουαλετα..ας πουμε μπορει να διαβαζει στο μπανιο....:redface:(ω ναι,το εχω κανει και εγω...αλλα καλοκαιρακι και με μαγιο και φυσικα με τους φιλους μου τα κομιξ παραμασχαλα!!)

οσον αφορα το που διαβαζω..στο δωματιο μου και το καλοκαιρακι ισως στο μπαλκονι..φυσικα το γραφειο μου ειναι σχεδον παντα ατσαλο...στιλο,απο εδω απο εκει,υπογγραμιστιρια,μολυβια σαφως με γομα απο πανω..βιβλια ανοιγμενα,απειρες κολλες Α4 και πολλα αλλα...και ναι ,μπορει να πηγαινω και εγω πανω κατω με το βιβλιο στο χερι στο δωματιο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Στο γραφείο μου. Εκεί μου αρέσει και με βολεύει να διαβάζω κυρίως. Παρόλα αυτά, τυχαίνει ορισμένες φορές να διαβάζω στην κουζίνα ή ξαπλωμένος στο κρεβάτι μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Στο γραφείο μου. Εκεί μου αρέσει και με βολεύει να διαβάζω κυρίως. Παρόλα αυτά, τυχαίνει ορισμένες φορές να διαβάζω στην κουζίνα ή ξαπλωμένος στο κρεβάτι μου. :P
Στην κουζίνα ρε παιδια πραγματικά δεν μπορω να το φανταστω πώς διαβαζετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Συνήθως στο δωμάτιό μου,στο γραφείο, αλλά μερικές φορές όταν είμαι μόνη μου πάω και στο σαλόνι... :/:

Γενικά κρεβάτι με τίποτα, χαλαρώνω παραπάνω από όσο πρέπει και zzzz. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Βέβαια kaleidoscope, στην τουαλέτα πρέπει να προσέχεις γιατί αν σου φύγει κουράδα τορπίλη και σηκώσεις κύματα, κινδυνεύεις να βρέξεις τις σημειώσεις ή τα βιβλία! Συν ότι το μυαλό θα το έχεις στο παχύ έντερο αν ζορίσεσαι να αφοδεύσεις (μπορεί να πάσχεις από πολλά δηλητηριώδη αέρια)...:worry:

ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΕΙΝΟΣ!!! ΤΡΩΩ αυτη τη στιγμη :P:P


on-topic: εγω διαβαζω συνηθως στο γραφειο μου, αραζω κιολας, βαζω τα ποδια μου χαλαρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
οσον αφορα το που διαβαζω..στο δωματιο μου και το καλοκαιρακι ισως στο μπαλκονι..φυσικα το γραφειο μου ειναι σχεδον παντα ατσαλο...στιλο,απο εδω απο εκει,υπογγραμιστιρια,μολυβια σαφως με γομα απο πανω..βιβλια ανοιγμενα,απειρες κολλες Α4 και πολλα αλλα...και ναι ,μπορει να πηγαινω και εγω πανω κατω με το βιβλιο στο χερι στο δωματιο :clapup:

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Αυτήν την περίοδο πάσχω από μια εκτεταμένη ακαταστασία και έχω την μάνα μου να μου την λέει...και εγώ την γράφω κανονικότατα. :P Σε όλο το γραφείο μου, είναι ανοιγμένοι πολλοί τόμοι πανεπιστημιακών βιβλίων και πολλές σημειώσεις ώστε να μην έχω χώρο να γράψω. :D

Υ.Σ.: Ζητείται κοπέλα να καθαρίσει γραφείο φοιτητή εργένη αφιλοκερδώς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εσείς πού διαβάζετε; Στο σπίτι ή σε αναγνωστήριο, μόνοι ή με συμφοιτητες;
Έχω προβληματιστεί τον τελευταίο καιρό αν τελικά θα ήταν καλύτερο να πάω σε κάποιο αναγνωστήριο (πχ ιατρικής) να διαβάσω μιας και εκεί το κλίμα είναι πιο πρόσφορο, κι επιπλέον δε θα έχω τον υπολογιστή μπροστά μου κι έτσι δε θα παρατάω το διάβασμα για να ασχοληθώ μα παιχνίδια και άλλα τέτοια...
Ποιά είναι η άποψή σας;

Στο σπιτι,στο γραφειο και στο κρεβατι.
Διαβαζω παντα μονη μου,δεν μου αρεσει να μου μιλανε,θελω να συγκεντρωνομαι ακριβως σε αυτο που διαβαζω.
Επισης,οταν διαβαζω,εχω παντα κλειστο τον υπολογιστη,γιατι διαφορετικα παρασυρομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Αυτήν την περίοδο πάσχω από μια εκτεταμένη ακαταστασία και έχω την μάνα μου να μου την λέει...και εγώ την γράφω κανονικότατα. :P Σε όλο το γραφείο μου, είναι ανοιγμένοι πολλοί τόμοι πανεπιστημιακών βιβλίων και πολλές σημειώσεις ώστε να μην έχω χώρο να γράψω. :D

Υ.Σ.: Ζητείται κοπέλα να καθαρίσει γραφείο φοιτητή εργένη αφιλοκερδώς. :P


αλλο σπαστικο θεμα απο εκει...και η δικη μου η μανα τα ιδια λεει!!και καθαρισε και καθαρισε...τις προαλες ειχα φτιαξει ενα τυπολογιο φυσικης με διαγραμματα για ενα διαγωνισμα μου και καθαριζε το γραφειο και το πεταξε!!!περιττο να πω οτι εγινε της κορεας!!


αφιλοκερδως κιολας???:confused:το καλυτερο κολπο για να σου καθαρισει καποιος το δωματιο ειναι το εξης(φυσικα ισχυει αν μενεις με αλλους).λοιπον αφου αφησεις το δωματιο το γνωστο χαος πηγαινεις στον συγκατοικο,μανα ,πατερα ,χ,ψ και λες...ΑΑ!!το βραδυ θα καλεσω απο το σπιτι τα παιδια...και σηκωνεσαι και φευγεις....και γυριζεις μαζι με τους φιλους σου .υπαρχει περιπτωση να μεινει το σπιτι ακαταστατο??λογικα ο αλλος θα το συμμαζεψε εστω και λιγο...ετσι γυριζεις σπιτι, και το σπιτι ειναι καθαρο!!και πρεπει οπωσδηποτε να γυρισεις με τους φιλους σου γιατι οπως λενε οι μαναδες...<<να βρισω την αδαμαντια,χ,ψ μπροοστα σε ξενο ανθρωπο>>???οποτε γλιτωνεις και τις φωνες...το βραδυ παλι που φευγουν οι φιλοι σου κανε τον κουρασμενο και πεσε για υπνο..εε κατα 80% σιγα μην θυμαται ο συγκατοικος να σε βρισει την αλλη μερα.δεν ξερω αμα θα πιασει σε εσενα...παντως στην δικη μου μανα πιανει!!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Στο σπιτι,στο γραφειο και στο κρεβατι.
Διαβαζω παντα μονη μου,δεν μου αρεσει να μου μιλανε,θελω να συγκεντρωνομαι ακριβως σε αυτο που διαβαζω.
Επισης,οταν διαβαζω,εχω παντα κλειστο τον υπολογιστη,γιατι διαφορετικα παρασυρομαι:P

:offtopic: [Ελένη Λουκά mode on] Αυτά τα κατασκευάσματα του διαόλου μας παρασύρουν όλους.Να αποσυρθούν από το εμπόριο!!! [Ελένη Λουκά mode off]

Συγγνώμη για το off-topic αλλά μόλις το διάβασα αυτό το μήνυμα δεν μπόρεσα ν'αντισταθώ.Btw,κι εγώ παρασύρομαι,όπως και πολλοί άλλοι γνωστοί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πού διαβάζω?

Παντού:lol: Στο γραφείο μου, στο κρεβάτι, στον καναπέ, στην τραπεζαρία, στο πάτωμα (ειδικά τώρα που έχουμε στρώσει χαλιά), στο σχολείο τις ώρες της γενικής παιδείας... Όταν έχω να μάθω κάτι απ' έξω, κυρίως στις εξετάσεις του Ιουνίου, κάνω κατάληψη στο σαλόνι. Τότε τα λέω δυνατά, κάνοντας βόλτες. Είναι κουραστικό βέβαια!:P Όσο για την ησυχία, είμαι αναίσθητη. Από τη στιγμή που άρχιζα να διαβάζω στο σχολείο δεν μ' ενοχλεί η βαβούρα.. Αυτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω πάντοτε στο σπίτι, στο γραφείο μου. Δεν μπορώ να διαβάσω πολύ σε βιβλιοθήκες / αναγνωστήρια, γιατί με ενοχλεί και ο παραμικρός θόρυβος. Θέλω να επικρατεί απόλυτη ησυχία στο χώρο που διαβάζω για να συγκεντρωθώ. Οσο για την τάξη, συνήθως το γραφείο μου είναι τακτοποιημένο, εκτός αν πνίγομαι στο διάβασμα (π.χ. σε εξεταστικές), οπότε δεν προλαβαίνω να το τακτοποιήσω καλά. Γενικά, πάντως, φροντίζω το γραφείο και όλος ο χώρος να είναι οργανωμένος γιατί δεν μπορώ να ψαχνω κάτι και να μην το βρίσκω ή να είναι χαμένο κάτω από τόνους χαρτιών και βιβλίων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Πού διαβάζετε;
Στο λεωφορείο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Στο λεωφορείο. :redface:

Και στο αεροπλάνο είναι καλά, σε μακρινές πτήσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Διαβάζω μόνη μου- οπωσδήποτε- στο δωμάτιό μου.Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα όταν υπάρχουν κι άλλοι γύρω μου.Βασικά προτιμώ να μην υπάρχει και κανενας στο σπίτι όταν διαβάζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω παντού, τραπεζάκι σαλονιού, μπαλκόνι, αποθήκη, πάτωμα, κρεβάτι.... εκτός από το γραφείο μου:P

Στις εξετάσεις θυμάμαι, έπαιρνα το βιβλίο και περπατούσα σε όλο το χωριό (στις εξετάσεις διάβαζα στο χωριό των ξάδερφών μου), ο κάθε βοσκός με τα πρόβατα με έβλεπε λες και ήμουν alien:lol:

Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα το γράψω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top