Πού διαβάζετε;

Puff_Daddy

Νεοφερμένος

Ο Puff_Daddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Συνάδελφε adespoto, το παπουλάκειο αναγνωστήριο της ιατρικής είναι γνωστό και κλασσικό μέρος για πασαρέλλα, πάνε όλοι όχι για διάβασμα αλλά για...καταλαβαίνεις τι ακριβώς, γίνεται συνήθως πανικός κυρίου, και ειδικά σε περιόδους εξεταστικής δεν βρίσκεις ούτε στις 4 το πρωί. (στο λέω γιατί έχω πάει).

best: Βιβλιοθήκη ΕΜΠ, τεράστια άνετη μεγάλη και πάντα έχει χώρο (αφού είναι 3 όροφοι λογικό). Όμως έχει ένα ελλάτωμα, κλείνει στις 8 το βράδυ πανάθεμά τους πανάθεμα. Εν τούτοις, υπάρχουν και άλλα αναγνωστηριάκια στο ΕΜΠ που δεν κλείνουν ποτέ.

Σπίτι; Με το ψυγείο, την τηλεόραση και τον υπολογιστή; Αν είναι δυνατόν. Ένα ακόμα κορυφαίο μέρος ήταν το αναγνωστήριο της ΦΕΠΑ, στην Ούλωφ Πάλμε. Αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα ανοιχτά, είχα πάει πριν την ανανεώσουν.

Greetings.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Πάντα διαβάζω στο σπίτι μου και συγκεκριμένα στο κρεβάτι...

Έχω να διαβάσω σε γραφείο από το Δημοτικό... δε μου αρέσει καθόλου... δεν έχω τις ανέσεις μου... ενώ στο κρεβάτι...:)

Σε αναγνωστήριο δε νομίζω να μπορούσα ποτέ να διαβάσω γιατί:

1) Δυστυχώς δεν υπάρχει εκεί κρεβάτι (βασικότατο).:(
2) Θέλω να είμαι μόνη μου.
3) Θέλω όταν διαβάζω να κάνω παράλληλα και άλλα πράγματα, σε στυλ brake, όπως να βάφω τα νύχια μου, να ανοίξω λίγο την τηλεόραση, να φάω κανά τοστάκι, να πάρω κανά τηλ.... για να ξελαμπικάρω :wacko:

σιγά μη πάω 20km μακριά απ'το σπίτι μου για να διαβάσω...δεν είμαστε καλά :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Τώρα τελευταία,πουθενά :bleh: :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εγώ πέρα από το δωμάτιό μου,δεν μπορώ να διαβάσω πουθενά αλλού..όσες φορές και κατά το παρελθόν,είχε τύχει να χρειαστεί να διαβάσω σε άλλο χώρο του σπιτιού ή σε άλλο σπίτι/χώρο,δεν τα κατάφερα με τίποτα..μόνο ο προσωπικός μου χώρος με "εμπνέει"..κυρίως διαβάζω στο γραφείο μου και ενίοτε στο κρεβάτι..αλλά το τελευταίο προσπαθώ να το αποφεύγω,γιατί ήταν ουκ ολίγες οι φορές που διαβάζοντας στο κρεβάτι μ'έπαιρνε ο ύπνος.. :worry: κι όχι τίποτα άλλο,αλλά μου έπεφτε και το εκάστοτε βιβλίο στο κεφάλι..! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οταν ειχα κι εγω εξεταστικες και διαβασματα, διαβαζα ειτε στην ιπποκρατους, ειτε στην ιατρικη ειτε σε παρκο. ναι, παρκο. οπου ειχε πρασσινο βρε αδερφε, κατα προτιμηση θησειο. καμια φορα πηγαινα και στο ΕΜΠ, αλλα κλεινει πολυ νωρις και δε με βολευε. αυτα μονο στην εξεταστικη ομως..
γιατι σε νορμαλ συθηκες δε διαβαζω ποτε.
τωρα με τις κατατακτηριες να δω τι θα με εμπνευσει! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όταν διάβαζα, γιατί τώρα διαβάζω ελάχιστα ή καθόλου...Πάντα χρησιμοποιούσα το γραφείο μου, με το πι-σι ανοιχτό για να ακούω μουσική (και ενίοτε να κάνω κανένα τσατ για να ξελαμπικάρω) και την τηλεόραση εξίσου ανοιχτή χωρίς φωνή, αν πιανόμουν χρησιμοποιούσα το πύργο ως σκαμπό και άπλωνα τα δίμετρα (λέμε τώρα :whistle:) πόδια μου!Έπρεπε να περάσω στο Πανεπιστήμιο και να μην χρωστάω μαθήματα για να πειστούν οι γονείς ότι όντως έτσι αποδίδω και δεν χαζολογώ :P Άλλωστε σιγά να μην ντύνομαι-φτιάχνομαι για να πάω κάπου να διαβάσω...Προτιμούσα πυτζαμούλες-κότσο το μαλλί και τα γυαλιά μυωπίας και άραγμα με τους καφέδες και το τσιγάρο δίπλα :clapup:

Με παρέα διάβαζα σπάνια και αυτό 2 ώρες πριν πάω να γράψω ώστε να κάνω ένα γρήγορο rewind και να λύσω καμία απορία....Γιατί συνήθως το γυρνάς στο κουτσομπολιό και στο χαχάνισμα...Ενίοτε στο βρισίδι για τον καθηγητή :P

P/S: O καθένας θέλει το χρόνο και τον τόπο που του ταιριάζει για να συγκεντρωθεί και να αποδώσει....Δεν αποδίδουμε όλοι με τον ίδιο τρόπο 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε φτιαχνομαι για να παω στο αναγνωστηριο.. φοραω οτι βρω μπροστα μου. τοσο που θυμαμαι μια φορα ειχα παει στην ιπποκρατους με διαφορετικα πα*****ια ρε παιδια! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
δε φτιαχνομαι για να παω στο αναγνωστηριο.. φοραω οτι βρω μπροστα μου. τοσο που θυμαμαι μια φορα ειχα παει στην ιπποκρατους με διαφορετικα πα*****ια ρε παιδια! :redface: :P

πα-που-τσια!!!!! ελεοςςςςς!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
οταν ειχα κι εγω εξεταστικες και διαβασματα, διαβαζα ειτε στην ιπποκρατους, ειτε στην ιατρικη ειτε σε παρκο. ναι, παρκο. οπου ειχε πρασσινο βρε αδερφε, κατα προτιμηση θησειο. καμια φορα πηγαινα και στο ΕΜΠ, αλλα κλεινει πολυ νωρις και δε με βολευε. αυτα μονο στην εξεταστικη ομως..
γιατι σε νορμαλ συθηκες δε διαβαζω ποτε.
τωρα με τις κατατακτηριες να δω τι θα με εμπνευσει! :clapup:

Giovanna σε ποιο τμήμα θα δώσεις κατατακτήριες; Πότε θα πραγματοποιηθούν; Νοέμβριο - Δεκέμβριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nan:
Giovanna σε ποιο τμήμα θα δώσεις κατατακτήριες; Πότε θα πραγματοποιηθούν; Νοέμβριο - Δεκέμβριο;

ιατρικη αθηνων.. μαλλον καπου εκει, νοεμβρη-δεκεμβρη!
δινεις κι εσυ κατατακτηριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
ιατρικη αθηνων.. μαλλον καπου εκει, νοεμβρη-δεκεμβρη!
δινεις κι εσυ κατατακτηριες?

Θέλω να δώσω για Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας στο ΟΠΑ. Αλλά δεν έχω κοιτάξει ακόμα για μαθήματα κλπ και βαριέμαι προς το παρόν να διαβάσω. Να σε ρτήσω και κάτι επιπλέον:

1. Όταν είδες ποιά μαθήματα πρέπει να δώσεις, πού βρήκες βιβλία και σημειώσεις;

2. Πήγες να βρεις τους αντίστοιχους καθηγητές για να τους ρωτήσεις περίπου για το είδος των θεμάτων που βάζουν;;; Γιατί ο αδελφός μου που ήθελε να δώσει για Ναυπηγούς στο ΕΜΠ είχε πάει στους καθηγητές. Εγώ όμως να σου πω την αλήθεια ψιλοντρέπομαι να το κάνω αυτό... δλδ αν δεν είναι συνήθης τακτική να τους ρωτάς είναι λίγο ρόμπα να πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οχι, δε ξερω ακομα τα μαθηματα για αθηνα...
ειχα σκοπο να μαθω πριν κλεισουν για πασχα αλλα τελικα το αφησα για μετα. ξερω της θεσ/νικης και της πατρας ομως οποτε εχω μια ιδεα που παιζουν.
ο,τι χρειαστηκα το βρηκα σε βιβλιοθηκες η το ειχα ηδη (μονο καποια συγκεκριμενα κομματια υλης) απο δικα μου βιβλια.
δε βρηκα κανενα καθηγητη και δεν ειχα ιδεα οτι μπορει να γινει αυτο..
βασικα τωρα που το σκεφτομαι, σιγα μην πουν κιολας, σιγα μην ασχοληθουν! αυτα ειτε απο παλιους θα τα μαθω ειτε απο φροντιστηριο που ειμαι σε σκεψεις να ξεκινησω τελικα, μεσα στον ιουνιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Little_johnny77

Νεοφερμένος

Ο Ιβάν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μάλλον το σπίτι θα προτιμούσα … είναι το πιο βολευτικό μέρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Πού διαβάζω? Μα... σε γενικές γραμμές δε διαβάζω, γι'αυτό και δεν έχω τελειώσει ακόμα τη σχολή μου. :D Όσο για τις λίγες φορές που με πιάνει <<κρίση>> διαβάσματος, το κάνω σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω στο σπίτι μου έχοντας τα ακουστικά στο αφτί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τελευταια κι εγω το ιδιο. αλλα απο δω και περα δε θα ξαναδιαβασω τπτ στο αμεσο μελλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
εχω διαβασει παντου.αναλογα τα κεφια μου!κουζινα σαλονι,γραφειο,κρεβατι(στο τελος με παιρνει ο γλυκος ο υπνος και ξυπναω το πρωι τρομαγμενη χαχα) μμμ που αλλου?νομιζω αυτα!ομως για την σχολη δεν εχω διαβασει ακομα(δυστυχως) οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη!οταν,θα σας ενημερωσω!!μακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Γραφείο, κρεβάτι, πάτωμα ( στο δικό μου δωμάτιο αλλά + στου αδερφού μου, έτσι για να μην βαριέμαι :P) ,σαλόνι, κουζίνα, στο μπαλκόνι + στο αστικό (όταν πηγαίνω φροντιστήριο). :happy:
Αλλά έχω ένα κόλλημα.Διαβάζω πάντα + παντού με ωτοασπίδες! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ κυρίως διάβαζα με έναν κάπως περίεργο τρόπο. :redface:
Tα πόδια στον τοίχο πάνω ψηλά,το βιβλίο στα χέρια και όλη η υπόλοιπη ανάσκελα στο κρεβάτι. :P

Εναλλακτικά. :P

Στο γραφειάκι μου με τα πόδια επίσης πάνω. :P
Στο πάτωμα πάνω σε χαλάκι. :hmm:

Aυτά κυρίως. :P

Tώρα για την εξεταστική,λέμε να μαζευόμαστε όλοι οι συμφοιτητές να διαβάζουμε μαζί,αλλά δεν νομίζω να δουλέψει και πολύ το σύστημα.
Προτιμώ alone. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κυρίως στο γραφείο μου. Μερικές φορές καθισμένη στον καναπέ ή στο κρεβάτι.
Το που αισθάνομαι πιο άνετα αλλάζει, οπότε δοκιμάζω διάφορες θέσεις κατά καιρούς.
Και να μην ξεχνιόμαστε: από τα καλύτερα μέρη για να διαβάζει κανείς είναι η τουαλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top