Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eεεε τι να κανουμε τυχερα ειναι αυτά...:P
Eγω ειχα δει την ενοτητα στο υπνο μου φετος στα αρχαια και αυτην τελικα έπεσε.
Και αυτο 1 μερα πριν δωσω.
19 εγραψα αρχαια!
Απο που με εκοψε η "μπιπ"?:P:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ 80 έγραψα και ήμουν ο μόνος που έχασε τόσο πολύ από μετάφραση:sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
20 μοναδες πιανει η μεταφραση στα αρχαια ή λιγοτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
E δεν την έκανα όλη λάθος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ααα για εξηγησε μου.
Ποσο πιανει η καθε ασκηση στο διαγωνισμα τετραμηνο στα αρχαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eξαρτάται.Άλλες φορές είναι έτσι άλλες φορές αλλιώς.Στο τέλος όμως είναι συγκεκριμένο και μπορείς να βρεις πληροφορίες εδώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εμείς γράφαμε τα διαγωνίσματα του τετραμήνου όπως ακριβώς του ιουνίου.
30/100 μετάφραση
30/100 ερμηνευτικές ερωτήσεις
10/100 συντακτικό
10/100 γραμματική
10/100 λεξιλογικά
10/100 εισαγωγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
εμείς γράφαμε τα διαγωνίσματα του τετραμήνου όπως ακριβώς του ιουνίου.
30/100 μετάφραση
30/100 ερμηνευτικές ερωτήσεις
10/100 συντακτικό
10/100 γραμματική
10/100 λεξιλογικά
10/100 εισαγωγή

Aαα σε ευχαριστω πολυ.
Αρα το 60% του διαγωνισματος εχει σχεση μονο με το κειμενο.
Καλο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Aαα σε ευχαριστω πολυ.
Αρα το 60% του διαγωνισματος εχει σχεση μονο με το κειμενο.
Καλο αυτο.
Βασικά αυτό που βοηθάει είναι η μετάφραση που πιάνει 30 μονάδες..οπότε άμα την έχεις διαβάσει,γράφεις κ τις ερωτήσεις κατανόησης κ πιάνεις άνετα τη βάση,χωρίς να γράψεις καθόλου γραμματική...:iagree:;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liberta

Νεοφερμένος

Η Ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας ,
παιδια εμενα μου φαινεται ποιο δυσκολη η αλγευρα.Με αρκετή εξάσκηση ομώς, δημιουργείτε μια οικιοτητα...και μια ευκολια στο να το κατανοείς και στο να λύνεις τις ασκησεις!Η τακτικη επαναληψη, η παρακολουθηση στην ταξη, και η πρακτικη εξασκηση ειναι τα βασικα σταδια ωστε ενα μαθημα να μην ειναι τοσο δυσκολο!
κατα την γνωμη μου, τα μαθηματικα και ολα τα μαθηματα ειναι σαν τα αρχαια...δηλαδη αν δεν αφησεις κενα,στην συνεχεια θα τα καταφερεις :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπααα τα αρχαια επαναλαμβανονται κιόλας και αν αφησεις κενα μπορεις κάλλιστα να τα αναπληρωσεις εστω και λιγο αργα.
Στα Μαθηματικα ειναι πως αν αφησεις κενά χάθηκες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Τα αρχαια ειναι πιο ευκολα απο την αλγεβρα αλλα εμενα με δυσκολευουν πιο πολυ επειδη ποτε δν εχω αξιωθει να κανω μια ασκηση παραπερα η να διαβασω ολοκληρωμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Τα αρχαια ειναι πιο ευκολα απο την αλγεβρα αλλα εμενα με δυσκολευουν πιο πολυ επειδη ποτε δν εχω αξιωθει να κανω μια ασκηση παραπερα η να διαβασω ολοκληρωμενα
Βασικά εγώ πιστεύω το ακριβώς αντίθετο!:Pτα αρχαία μου φαίνονται πολύ πιο δύσκολα από την άλγεβρα...εεε ποτέ δεν τα αφήνω στη μοίρα τους,πάντα θα κάτσω να τα διαβάσω λίγο πολύ,αλλά ούτε εγώ έχω αξιωθεί ποτέ να κάνω κάτι παραπέρα....:iagree::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hleklou

Νεοφερμένος

Η hleklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:jumpy::jumpy::jumpy:.....αυτα..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
ΑΑΑΑ, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χαίρομαι που το λέω..

Κάντε 6 ώρες αρχαία την εβδομάδα ψαρούκλεςςςςςς :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Θα 'λεγα τίποτα τώρα...Αλλά είμαι καλός άνθρωπος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ε, να μην χαρώ τώρα που τα αρχαία πια είναι παρελθόν; :D

Tα αρχαία τα ρίχνεις στην τουαλέτα και πατάς δύο φορές το καζανάκι για να βεβαιωθείς ότι έχουν φύγει μια και καλή από τη ζωή σου:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ε, να μην χαρώ τώρα που τα αρχαία πια είναι παρελθόν; :D

Tα αρχαία τα ρίχνεις στην τουαλέτα και πατάς δύο φορές το καζανάκι για να βεβαιωθείς ότι έχουν φύγει μια και καλή από τη ζωή σου:p
σωστα τα λες.ευτυχως περασε και αυτο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgio-PD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης Καλλιατζής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Διάβασμα θέλει παίδες...Τίποτα άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Τα αρχαία είναι καταπληκτικά.Και συμβουλεύω σε όσους δεν αρέσουν να διαβάζουν τις μεταφράσεις που είναι παπαγαλία στην ουσά .Για να πιάσουν κανένα βαθμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top