Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πάνε εκεί που τα μαθήματα πραγματικά σε ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και τα ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ. Δε παίζει ρόλο τι γράφεις. Αν σ'αρέσει κάτι όλα τα προβλήματα ξεπερνιούνται!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
η εικονα θα μιλισει ....(για αυτο και την εβαλλα αναποδα) ΠΦΦ.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εγω παλι αποφασισα να παω θετικη...Μου αρεσει η Χημεια αλλα απεχθανομαι την Φυσικη...Μου αρεσουν και τα επαγγελματα που μπορεις να ακολουθησεις απο εκει...
Απο την αλλη ομως μου αρεσουν και τα φιλολογικα...π.χ(Αρχαια)
αλλα Ιστορια ΚΑΘΟΛΟΥ!
Η αληθεια ειναι οτι γραφω παντα 19-20 στα φιλολογικα...
και στα θετικα γραφω καλα ομως αλλα οχι τοσο καλα οσο στα φιλολογικα!
Δεν ξερω ακομα την κατευθυνση...που θα παρω!:s:s:s

Πάνε εκεί που τα μαθήματα πραγματικά σε ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και τα ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ. Δε παίζει ρόλο τι γράφεις. Αν σ'αρέσει κάτι όλα τα προβλήματα ξεπερνιούνται!!!!;)

Καταπληκτικό! Εκπληκτική η εναλλαγή άποψης μέσα σε ένα μικρό Post και μόνο!! :P

Μη διαλέγεις κατεύθυνση μόνο για τα δύο χρόνια που θα κάνεις τα μαθήματά της. Διάλεξε ποιό δρόμο θες να ακολουθήσεις και ανάλογα πράξε :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα Αρχαία φέτος ειναι το δυσκολότερο μάθημα. Όσα παιδιά θα παν θεωρητική υποφέρουν.:s:s:help:... Στην Άλγεβρα επίσης έχει ανέβει το επίπεδο υπερβολικά σε σχέση με πέρυσι! Κάτι ασκήσεις που'χει Γ' Ομάδας είναι τόσο κουφές που σε λίγο θα κουφάνουν κι'εμάς:wow: Όσο αναφορά τα υπόλοιπα δεν είναι και τόσο δύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
οντως Αρχαια κ Αλγεβρα και ειδικα τα 2ο γιατι δεν εχουμε και καλο καθηγητη(μιλαμε οτι παει για συνταξη και βαριεται τη ζωη του για να μην αρχισω να λεω τα αλλα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marisait

Νεοφερμένος

Η marisait αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σιγουρα τα αρχαια ειναι εντελωσ αχρηστα και δυσκολα και δεν θελω να ακουω οτι μασ βοηθανε να γνωρισουμε την γλωσσα μασ και τετοια χαζα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μάλλον τα αρχαία...η άλγεβρα με λίγο ζόρι αντέχεται. Αλλά επίσης εμένα προσωπικά με κουράζει πολύ η ιστορία παρόλο που δεν είναι και το πιο δύσκολο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
σιγουρα τα αρχαια ειναι εντελωσ αχρηστα και δυσκολα και δεν θελω να ακουω οτι μασ βοηθανε να γνωρισουμε την γλωσσα μασ και τετοια χαζα:mad:

Είσαι καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
σιγουρα τα αρχαια ειναι εντελωσ αχρηστα και δυσκολα και δεν θελω να ακουω οτι μασ βοηθανε να γνωρισουμε την γλωσσα μασ και τετοια χαζα:mad:


Τί λες καλέ;Σε καμία περίπτωση δν είναι άχρηστα τα αρχαία...κάνεις μεγάλο λάθος...Και για μένα προσωπικά δν είναι δύσκολα απλά θέλουν διάβασμα,όπως άλλωστε όλα τα μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Το δυσκολότερο μάθημα είναι η Φυσική! Όλοι αυτοί οιι τύποι μου φέρνουν πονοκέφαλο!!:(
-----------------------------------------
Μωρέ τι μας λες; Τα αρχαία είναι τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Χμχμ δε θα έλεγα πως με δυσκολεύει ιδιαίτερα κάποιο, αλλά αν είχα να διαλέξω θα έλεγα ίσως την άλγεβρα, της οποίας ο βαθμός δυσκολίας έχει ανέβει κατα πολύ..
Εμ και θα πω και φυσική γιατί μου τη δίνει στα νεύρα..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Θα πω γεωμετρια , γιατι απλα δεν μου αρεσει....:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
σιγουρα τα αρχαια ειναι εντελωσ αχρηστα και δυσκολα και δεν θελω να ακουω οτι μασ βοηθανε να γνωρισουμε την γλωσσα μασ και τετοια χαζα:mad:
αυτο 8α προκαλεσει επανασταση στουσ θεωρητικουσ π 8α το δουν



FIGHT!!! FIGHT!!! FIGHT!!! FIGHT!!! FIGHT!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ΙΣΤΟΡΙΑΑΑΑΑΑΑ
ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

:mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το πιο μεγαλο πακετο στην πρωτη λυκειου ειναι οι 6 ωρες αρχαια.
Ω θεοι. Απαλευτες ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Το πιο μεγαλο πακετο στην πρωτη λυκειου ειναι οι 6 ωρες αρχαια.
Ω θεοι. Απαλευτες ωρες.


Ω ναι..Όσο σκέφτομαι όμως ότι ακόμα 5 μήνες θα τα χω στην πλάτη μου, πετάω από χαρά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
δεν ειναι και τοσο τρομαχτικα τα αρχαια βρε παιδια...
ειναι πολυ ευκολα ...ιδίως οι μεταφράσεις βγαίνουν πολύ εύκολα με λίγη προσοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Τα Αρχαία μου φαίνονται προκλητικά εύκολα! Μάλλον γιατί είχα καλές καθηγήτριες στο Γυμνάσιο,απέκτησα καλές βάσεις και με ενδιαφέρει σαν αντικείμενο .Η Άλγεβρα είναι μακράν το δυσκολότερο μάθημα(και το πιο τραβηγμένο σε ασκήσεις), μετά η Φυσική και η Γεωμετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Τα απεχθάνομαι τα αρχαία:sΚαλύτερα να είχαμε 6 ώρες έκθεση στη θέση τους,που τη δίνουμε και απ'όλες τις κατευθύνσεις και είναι και η γλώσσα που μιλάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis2424

Νεοφερμένος

Ο makis2424 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και για μένα τα αρχαία είναι το πιο δύσκολο μάθημα και το πιο κουραστικό αν δεν μπορείς να τα καταλάβεις.Πάλι καλά που έχουμε καλή καθηγήτρια και παλεύεται η κατάσταση.Επίσης για κάποιον σαν εμένα που δεν ενδιαφέρεται για Αρχαία γιτί με αναγκάζουν να κάνω εξι ώρες την βδομάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top