Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Χαλαρά τα αρχαία. Ήμαρτον δηλαδή οι μουρλοί, 6 ώρες την εβδομάδα ενώ ίσα-ίσα 2-3 ώρες για Άλγεβρα.
Δηλαδη "αδικουν" βασικοτατα μαθηματα τελος παντων χρονια ειναι περναει... και μετα Θετικη/Τεχνολογικη και ευχαριστιεσαι να κανεις μαθημα!:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ@τεριΝ@

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εμενα γιατι μου φαινεται δυσκολη η ιστορια;;;; ενω στις προηγουμενες ταξεις μια χαρα φετος δυσκολευομαι να την μαθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Odanila

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δηλαδη "αδικουν" βασικοτατα μαθηματα τελος παντων χρονια ειναι περναει... και μετα Θετικη/Τεχνολογικη και ευχαριστιεσαι να κανεις μαθημα!:D:no1:

Δεν νομίζω πως τα αρχαία είναι λιγότερο σημαντικά απο οτι η άλγεβρα ή η φυσική. Προσωπικά βρισκώ πως τα αρχαία χρειάζονται καθαρά μαθηματική σκέψη... Βέβαια οι 6 ώρες είναι όντως παρα πολλές. Να φανταστείτε η φιλολογος, μας δουλεύει και απο πάνω "Να 'μαι και πάλι...":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως τα αρχαία είναι λιγότερο σημαντικά απο οτι η άλγεβρα ή η φυσική. Προσωπικά βρισκώ πως τα αρχαία χρειάζονται καθαρά μαθηματική σκέψη... Βέβαια οι 6 ώρες είναι όντως παρα πολλές. Να φανταστείτε η φιλολογος, μας δουλεύει και απο πάνω "Να 'μαι και πάλι...":P
Κοιτα λεω οτι αδικουνται τα παιδια που θελουν να ακολουθησουν Θετικη/Τεχνολογικη και δεν εχουν τον απετουμενο χρονο οι καθηγητες να κανουν αναλυτικα κεφαλαια συμαντικα ,ειδικα για τη Γ' Λυκειου οπως οι συναρτισεις με αποτελεσμα να βιαζονται να τελειωσουν. Δε λεω οτι και τα αρχαια δεν ειναι συμαντικα αντιθετως γνωριζεις τη γλωσσα σου καλυτερα μασε απο αυτα !

κανενα!
ολα ευκολα ειναι αν διαβαζεις..
ομως αυτο που θελει το περισσοτερο διαβασμα(για σχολειο παντα) ειναι τα !!@#$%^αρχαια...
Αλλιως τα μαθηματικα(οχι οι βλακειες του σχολειου) ειναι μακραν τα πιο δυσκολα, αλλα και πιο ωραια!
Θα συμφωνησω απολυτα αν διαβαζεις τιποτα δεν ειναι δυσκολο πρασπαθεια θελει. Αντικειμενικα αν μιλησουμε ολα τα μαθηματα ακομα και η γυμναστικη αχουν κατι θετικο να προσφερουν αλλα υποκειμενικα υπαρχουν μαθηματα που μας δυσκολευουν, τα βαριομαστε, δεν τα διαβαζουμε και λεμε οτι ειναι δυσκολα, διαφορετικο ο καθενας/μια μας . Βεβαια σπουδαιο ρολο παιζει και το πως θα παρουμε ενα μαθημα απο την αρχη και τι καθηγητη/τρια εχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tfslover

Νεοφερμένος

Η tfslover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω δν βρισκω τν αλγεβρα δυσκολη.Αντιθετα τν λατρευω.Για μενα ειναι Η ΦΥΣΙΚΗ!!!:iagree:Ισως βεβαια για αυτο ευθυνεται και η καθηγητρια σε μεγαλο βαθμο.....Ακομα κι οταν με κοιταζει τα χανω απο το αγχος!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
το πιο δύσκολο μάθημα...η φυσική και η γεωμετρία =/ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bolet36

Νεοφερμένος

Ο Bolet36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το πιο μάθημα είναι ποιό δύσκολο είναι πολύ υποκειμενικό. Γι παράδειγμα, εγώ είμαι καλύτερος στα θετικά μαθήματα. Απ' την άλλη δυσκολεύομαι πάρα πολύ στα Αρχαία. Δεν μπορούμε να σου πούμε εμείς πιο είναι το πιο δύσκολο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το πιο μάθημα είναι ποιό δύσκολο είναι πολύ υποκειμενικό. Γι παράδειγμα, εγώ είμαι καλύτερος στα θετικά μαθήματα. Απ' την άλλη δυσκολεύομαι πάρα πολύ στα Αρχαία. Δεν μπορούμε να σου πούμε εμείς πιο είναι το πιο δύσκολο μάθημα.

Ο καθενας λεει για τον εαυτο του, "ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας". Κανεις δε μπορει να πει πιο ειναι το δυσκολοτερο, ουτε καθηγητης ουτε μαθητης, μονο ο καθενας για τον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρτόμουτρο

Νεοφερμένος

Ο Βλάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για τη τάξη μου (άρα και για μένα) πάντως είναι η Φυσική. Και ο καθηγητής έχει παίξει μεγάλο ρόλο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εμένα πάλι δύσκολη μου φαινεται η Οικονομία..
Γιατί δεν ξέρω..
Εγώ που δεν έχω ανοίξει βιβλίο, η καθηγήτρια, η τάξη στην οποία γίνεται χαμός, ο Θεός που με μισεί, πραγματικά δεν γνωρίζω...
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εντάξυ ειναι λίγο παράξενη η οικονομία αλλα δεν την λες δύσκολη θέλει μόνο λίγο διάβασμα ή παπαγαλία:D! θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Θα έλεγα Αρχές Οικονομίας επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Και το ασχημο με τη παπαγαλια ειναι οτι γραφεις αλλα χανεις ο,τι καλο μπορει να σου προσφερει ενα μαθημα ειναι δεν ειναι δυσκολο ή αρεστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jerar

Νεοφερμένος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προσωπικά εμένα η οικονομία δεν μου φαίνεται καθόλου δύσκολη σε σχέση με τη φυσική και τη γεωμετρία. Αν τη μάθεις βέβαια παπαγαλία στο τέλος δεν θα γράψεις τίποτα και δεν θα έχεις πιάσει βασικά ούτε το νόημα.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ιστορία και αρχαία !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 901443

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσική,Αρχαία και Ιστορία:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Τα αρχαια παιδια ειναι δυσκολα ενα σωρο κειμενα για μεταφραση ,λεξιλογιο,γραμματικη,κειμενα από μεταφραση,σχόλια,συντακτικό και ερμηνευτικες!Μεγαλος μπελας αφηστε γραφω αυριο αρχαια!:(Οσο για την Αλγεβρα εχει ενα μικρο βαθμο δυσκολιας αλλα αν διαβασεις τις ασκησεις και λυσεις μερικες εισαι ενταξει!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxarina

Νεοφερμένος

Η zaxarina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η Α΄λυκειου ειναι δυσκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Με 6 ωρες αρχαια δεν ηταν και ο,τι πιο ευκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top