Ποιο είναι το μεγαλύτερο λάθος της ζωής σας μέχρι τώρα;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να τα χεσεις τα πτυχια,δεν θα σε κανουν πραγματικα ευτιχησμενη,προσκαιρα χρηματα θα σου δωσουν σε δουλεια,αλλα οταν σταματησεις το 8αωρο τι?
Ενώ το να "τα ζήσεις όλα" και μετά να πεινάς είναι προτιμότερο;
Άμα έχεις μια καλή οικονομική ευημερία μπορείς να βρεις ΠΟΛΛΑ πράγματα να κάνεις μετά το 8ωρο. Από shopping μέχρι ταξιδάκια στο εξωτερικό...

ps: κάνε και κάνα quote να καταλάβουμε πού απαντάς


Αυτό εσείς το θεωρείτε ποιότητα ζωής; :)
Why not? Ποιος ορίζει βασικά τι είναι "ποιότητα ζωής"; Άμα του αρέσει αυτό που κάνει, εγώ τον παραδέχομαι.
Γιατί να είναι "ποιοτικότερο" να πας στο Μέγαρο Μουσικής να παρακολουθήσεις την Tosca από το να πας φερ' ειπείν σε στριπτιτζάδικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ενώ το να "τα ζήσεις όλα" και μετά να πεινάς είναι προτιμότερο;
Άμα έχεις μια καλή οικονομική ευημερία μπορείς να βρεις ΠΟΛΛΑ πράγματα να κάνεις μετά το 8ωρο. Από shopping μέχρι ταξιδάκια στο εξωτερικό...
ps: κάνε και κάνα quote να καταλάβουμε πού απαντάς
Why not? Ποιος ορίζει βασικά τι είναι "ποιότητα ζωής"; Άμα του αρέσει αυτό που κάνει, εγώ τον παραδέχομαι.
Γιατί να είναι "ποιοτικότερο" να πας στο Μέγαρο Μουσικής να παρακολουθήσεις την Tosca από το να πας φερ' ειπείν σε στριπτιτζάδικο;

Απαντησα στο προηγουμενο ποστ απο το δικο μου:)

Δεν ειπα οτι τα λεφτα δεν ειναι σημαντικα,προφανως ειναι για την επιβιωση μας.

Εξηγω καλυτερα:

Δινουμε περισσοτερη σημασια πολλες φορες απο οτι θα επρεπε στους βαθμους και τα πτυχια,παραδειγμα η φιλη μας απο πανω ειχε τοσο αγχος για τα αποτελεσματα των αγγλικων και των γαλλικων που στερησε απο τον εαυτο της μια πολυ ομορφη εμπειρια οπως ειναι αυτη του ερωτα.

Γενικα,δεν ειμαι της λογικης,το να τα ζησει ολα κανεις και στα @@ του οι υπολοιποι,αλλα οποιος το κανει,δεν με ενοχλει κ ολας αρκει να ειναι εξηγημενος απο την αρχη.Το να τα ζησει ολα,προσφερει κι αυτο κατι προσκαιρο...

@npb

Φανταζομαι καταλαβες γιατι αυτος μετα τη δουλεια του πηγαινε με τους συναδελφους να εκτονωθει ε?:P
Ριχτηκε με τα μουτρα στις σπουδες,καταφερε να παρει τον πολυποθητο τιτλο του υψηλοβαθμου στελεχους,εδωσε ολο του το χρονο στα βιβλια αλλα ξεχασε να τον δωσει στους ανθρωπους.Και ετσι,μετα το 8αωρο δεν εχει να κανει τιποτα αλλο παρα να παει βγαζει την ενταση της ημερας μαζι με τους συναδελφους του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν μπορώ να αξιολογήσω τα λάθη μου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου......το ότι ήμουν πολύ καλός προς όλους αλλά το μόνο που έκαναν είναι να με αμφισβητούν , να με κάνουν να νιώθω άσχημα και να μου λένε ψέμματα.Και ότι άφησα τον εαυτό μου να γίνει κάτι που δεν ήταν και γενικά να κάνω παρέα με παιδιά που δεν ταίριαζαμε καθόλου...νόμιζα ότι ήταν "αδέρφια μου" αλλά στο τέλος έγιναν οι χειρότεροι "εχθροί μου",δυστυχώς :/:
Ευτυχώς,αυτά τελείωσαν!
Ώρα για καλοπέραση και φοιτητική ζωή!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
οτι δεν εχω θαρρος να πω σε καποιον πως ξερεις??σε αγαπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το βράδυ αυτό το στέλεχος, όταν έκλεινε ο φάκελος εργασία, έβρισκε διέξοδο για προσωπική χαλάρωση στο ρίνγκ με το να ρίχνει και τρώει μπουνιές. Δηλ., μετά την εργασία τις 19.00 το απόγευμα, πήγαινε σε κάποιο μπαράκι που είχε και ρίνγκ για μπόξ ...και γινόταν μποξέρ μαζί με άλλους συναδέλφους...υπό την κατανάλωση άφθονης μπύρας. :P


Fight Club φάση;

Γιατί να είναι "ποιοτικότερο" να πας στο Μέγαρο Μουσικής να παρακολουθήσεις την Tosca από το να πας φερ' ειπείν σε στριπτιτζάδικο;

Στριπτιτζάδικο FTW!


Και για να είμαι on topic: το μεγαλύτερο λάθος της ζωης μου μέχρι τώρα είναι που δεν "αξιοποίησα" όσο έπρεπε την φοιτητική ζωή μου. Αλλά τέτοια ώρα, τέτοια λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
δεν ξερω...........:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
χαχα μπα........ειμαι πολυ δειλη για να το κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
χαχα μπα........ειμαι πολυ δειλη για να το κανω
Πρόσεχε μη το μετανιώσεις και μετά θα είναι αργά.

Εγω πάλι θεωρώ λάθος μου στιγμές που δεν μίλησα ενώ θα έπρεπε(νομίζω ότι έχω ''καταπιεί'' αρκετά):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
ότι είδα σήμερα 2 πανέμορφες φοιτήτριες Βιολογικού (από ότι είδα εκ των υστέρων) να κάθονται πολύ ώρα μαζί μου στον διάδρομο και δεν τους μίλησα...:worry: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Πόσο δραματικοί είμαστε εμείς οι έφηβοι...; Αυτό το thread νομίζω πως επιβεβαιώνει την άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
το οτι δινω πολλες ευκαιριες...και επενδυω συναισθηματικα σε ατομα που δεν αξιζουν πολλες φορες....
για να βαλω τελος σε μια οποιασδηποτε ειδους σχεση πρεπει να εχουν γινει παρα πολλα...ενω φαινεται απο την αρχη οτι δεν αξιζει!
επισης οτι βοηθαω ατομα που μετα δεν θυμουνται ουτε το ονομα μου....
ωχ τωρα που το σκεφτομαι...πολλα εινια...

ότι είδα σήμερα 2 πανέμορφες φοιτήτριες Βιολογικού (από ότι είδα εκ των υστέρων) να κάθονται πολύ ώρα μαζί μου στον διάδρομο και δεν τους μίλησα...:worry: :redface:

αν μιλησεις και στις δυο μαζι θα σε περασουν για χαζοβιολη...μου το εχουν κανει και εμενα 2 τυποι(ο αλλος ηρθε για παρεα)...ελεος!και εχασε τα λογια του και ρωταγε μα....κιες!

να πας οταν θαναι μονη της...και ρωτα την περι βιολογιας....και καλα: ααα ξερεις μπερδευτηκα...ειμια πρωτοετης...που θα παω να κανω την εισαγωγη στην βιολογια?

ολοι τους βοηθανε τους πρωτοετεις!;)
;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΜaRiNa...

Νεοφερμένος

Η Φρόσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αστακός (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου το να βοηθάς κάποιους που δεν θυμούνται ούτε καν το όνομα σου δεν είναι λάθος...εξάλλου όπως λέει και η παροιμία(ή ότι άλλο είναι τελοσπάντων) ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΟ ΣΤΟ ΓΙΑΛΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου το να βοηθάς κάποιους που δεν θυμούνται ούτε καν το όνομα σου δεν είναι λάθος...εξάλλου όπως λέει και η παροιμία(ή ότι άλλο είναι τελοσπάντων) ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΟ ΣΤΟ ΓΙΑΛΟ!

μονο που εγω εχω γεμησει τον γυαλο ....και οταν χρειαζομαι βοηθεια τρωω πορτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
το οτι συγχωρεσα το αγορι μ για καποιο πλ σημαντικο λογο.... δεν ξερω αν ειναι λαθοσ ουτε αν το εχω μετανιωσει παντωσ μεσα μ υπαρχουν αμφιβολιεσ...
και το οτι δν μιλησα οταν επρεπε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea-l-love

Νεοφερμένος

Η rea-l-love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το οτι αφησα μια πολυ καλη φιλη να φυγει επειδη πιστεψα ανθρωπους που ουτε καν τους ξερω καλα καλα..........με την κοπελα αυτη ειμασταν φιλες απο το δημοτικο και λογω της βλακειας μου δεν ειμαστε πια...............:(αλλα που θα μας παει...θα τα ξαναβρουμε.....εχουμε αρχισει και ξαναμιλαμε τωρα.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι δεν το έχω κάνει ακόμα! Λάθη ,όμως, χιλιάδες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top