Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Νομίζω πως όλα σε οδηγούν στην επιλογή της τεχνολογικής κατεύθυνσης.Μην αγχώνεσαι που δεν μπορείς προς το παρόν να οδηγηθείς μόνος σου στην επίλυση μιας ασκησης,θα το καταφέρεις με τη σωστή καθοδήγηση των καθηγητών σου(θα λύσεις τόσες πολλές ασκήσεις,που μετά από λίγο καιρό,θα τις λύνεις και με κλειστά τα μάτια):D.Επίσης στην τεχνολογική κατεύθυνση υπάρχει ειδικό μάθημα που σχετίζεται με Η/Υ οπότε μπορείς να δώσεις ιδιαίτερη βάση σ'αυτό και να πετύχεις εναν πολύ υψηλό βαθμό στις πανελλήνιες!
Τέλος επειδή ήμουν θεωρητική σε συμβουλεύω να μην την επιλέξεις μιας και αντιπαθείς τα αρχαια που αποτελούν το βασικό μάθημα αυτής της κατεύθυνσης.Τα αρχαία πρέπει να σου αρέσουν για να τα''βγάλεις πέρα μαζί τους'',θέλουν υπομονή και καλή εως και άριστη μνήμη:).
Ελπίζω να σε βοήθησα...Σκέψου και αποφάσισε συνειδητά.Η επιλογή της κατεύθυνσης πιστεύω πως είναι η βάση για την επιτυχία σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
κοιτα κι εγω ειχα τετοιο προβλημα στα μαθηματικα
πηρα ενα βοηθημα και ειδα πως λυνει τις ασκησεις
εκανα εξασκηση και μετα απο λιγο καιρο πηγαινε απο μονο του το μυαλο μου στο τι να κανω
κανε εξασκηση
και προς θεου μην πας θεωρητικη εαν δεν σου αρεσουν τα αρχαια
εγω θα παω θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
χμμμμ πολυ καλη ιδεα αυτη..εγω παλι εχω ενα φοβο στην φυσικη...μαθηματικα τα παω πολυ καλα,βιολογια,χημεια το ιδιο.......αν θελω να παω για φαρμακευτικη,κτινιατρικη κλπ τ μαθηματα στις πανελληνιες που θα εχουν συντελεστες θα ειναι χημεια,βιολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
χμμμμ πολυ καλη ιδεα αυτη..εγω παλι εχω ενα φοβο στην φυσικη...μαθηματικα τα παω πολυ καλα,βιολογια,χημεια το ιδιο.......αν θελω να παω για φαρμακευτικη,κτινιατρικη κλπ τ μαθηματα στις πανελληνιες που θα εχουν συντελεστες θα ειναι χημεια,βιολογια?

Ε, ναι ας πούμε... Μαθήματα βαρύτητας στο πεδίο που ανοίγει τις σχολές που θέλεις είναι η Βιολογία και μετά η Χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
την εχω παρει με φοβο ενω στην πραγματικοτητα δεν αξιζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johny15

Νεοφερμένος

Ο johny15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδια εγω θελω να γινω πυροσβεστης ( ειχα τρελα απο μικρος :P) ... Τι κατευθυνση να παρω ωστε να οδηγηθω στο επαγγελμα των ονειρων μου ???( :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Παιδια εγω θελω να γινω πυροσβεστης ( ειχα τρελα απο μικρος :P) ... Τι κατευθυνση να παρω ωστε να οδηγηθω στο επαγγελμα των ονειρων μου ???( :P)

Πωωω κι εγω το ήθελα μικρός.Βέβαια λέγοντας μικρός εννοώ στο νηπιαγωγείο.:PΑν όντως θελεις απο ΓΕ.Λ. πιστεύω πως θα ειναι καπου στο 5ο πεδίο.Αν είναι εκεί πας και απο τις τρεις καευθύνσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
εγω θελω να περασω φαρμακευτικη,κτηνιατρικη ή χημικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και πολιτικος μηχανικος μονο και μονο επειδη ειναι πολυτεχνειο και εχω μια θεια μου με γραφειοο....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδια εγω θελω να γινω πυροσβεστης ( ειχα τρελα απο μικρος :P) ... Τι κατευθυνση να παρω ωστε να οδηγηθω στο επαγγελμα των ονειρων μου ???( :P)


ΤΜΗΜΑ ΑΝΘΥΠΟΠΥΡΑΓΩΝ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ
Βάση 2010 : 11599
5ο πεδίο , Ανοικτό απο όλες τις κατευθύνσεις με Μαθηματικά Γενικής και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ΤΜΗΜΑ ΑΝΘΥΠΟΠΥΡΑΓΩΝ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ
Βάση 2010 : 11599
5ο πεδίο , Ανοικτό απο όλες τις κατευθύνσεις με Μαθηματικά Γενικής και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας !

Μόνο ένστολοι μπορούν να μπουν σε αυτό το τμήμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johny15

Νεοφερμένος

Ο johny15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδια ειμαι ηδη στο ΓΕΛ και παω 1η λυκειου ..... τι ειναι το 5ο πεδιο ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδια ειμαι ηδη στο ΓΕΛ και παω 1η λυκειου ..... τι ειναι το 5ο πεδιο ???

πεδίο οικονομικών σχολών.για να πετύχεις σε κάποια από αυτές τις σχολές υποχρεούσε να γράψεις 7ο μάθημα αρχές οικονομικής θεωρίας πανελλαδικά αντί για 6 που δίνουν οι υπόλοιποι που δεν θέλουν οικονομικές σχολές και μάθημα επιλογης Μαθηματικά γενικής παιδείας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το 5ο πεδίο αν θελήσουμε να το ονομάσουμε είναι το πεδίο των ''Οικονομικών Σχολών'',δηλ.αν θέλεις να ασχοληθείς με τη λογιστική,την οργάνωση και διοίκηση των επιχειρήσεων,μάρκετιγκ,διαφήμιση,τότε μπορείς να το επιλέξεις ανεξάρτητα απο την κατεύθυνση που θα ακολουθήσεις(θετικη,θεωρητική ή τεχνολογική).Η μόνη υποχρέωση σου αν επιλέξεις αυτό το πεδίο είναι η εξέταση σου σε ενα επιπλέον μάθημα απο αυτα που περιλαμβάνει ήδη η κατεύθυνση και δεν είναι άλλο απο το μάθημα των Αρχών Οικονομικής Θεωρίας.Επίσης αν επιλέξεις το 5ο πεδίο θα εξεταστείς πανελλαδικώς και στα μαθηματικά γενικής παιδείας.Τέλος να συμπληρώσω πως στο 5ο πεδίο ανήκουν επίσης οι σχολές αστυνομίας και οι στρατιωτικές σχολές ΣΣΑΣ Οικονομικό και Στρατολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis-kriti

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω θελω να γινω μαθηματικος,φυσικος η χημικος...Λογικα θα πρεπει να ακολουθησω την θετικη κατευθηνση...Αλλα εχς ενα μεγαλο προβλημα...Ενω μου αρεσει η Φυσικη αδυνατω να λυσω τις ασκησεις...Σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω?????Και επισης με αρχαια και γενικως τα φιλολογικ δεν τα παω καθολου καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εγω θελω να γινω μαθηματικος,φυσικος η χημικος...Λογικα θα πρεπει να ακολουθησω την θετικη κατευθηνση...Αλλα εχς ενα μεγαλο προβλημα...Ενω μου αρεσει η Φυσικη αδυνατω να λυσω τις ασκησεις...Σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω?????Και επισης με αρχαια και γενικως τα φιλολογικ δεν τα παω καθολου καλα...
Nα διαβάζεις και να λύνεις όσες περισσότερες ασκήσεις μπορείς μέχρι να βελτιωθείς. Αφού τα φιλολογικά δεν σου αρέσουν τι άλλο μπορείς να κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis-kriti

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οκ θα προσπαθησω!!!!:):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
οκ θα προσπαθησω!!!!:):):):):):)
Μπορείς να πάρεις ένα βοήθημα με λυμένες ασκήσεις για να μπορείς να βλέπεις και που κάνεις λάθος, και να μπορείς να βοηθιέσαι αν κολλάς κάπου! Άντε καλό κουράγιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
οποτε να μην ανησυχω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Aφήνεις κενά;
Α' δεν είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ναι.....αλλα τωρα εχω πεθανει στο διαβασμα και δεν αντιμετωπιζω προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top