Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εγώ πάω θεωριτική γιατι θέλω να περάσω ψυχολογία <3 και γιατι ειμαι χαλια στα θετικα =$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisar

Νεοφερμένος

Ο arisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Αθανάσιος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ναι μωρε,απλα επικρατει μια αντιληψη οτι η θετικη ειναι πιο δυσκολη.Δε συμφωνω βεβαια.
Πέσ'τα Χρυσοστομε.....Όλοι νομίζουν πως η θετική είναι τρομερά δύσκολη και άπιαστο όνειρο......Εγ'ω διαφωνώ κάθετα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Υπάρχει και το σενάριο να πάτε θετική στη Β΄λυκείου και στη Γ΄λυκείου να επιλέξετε Τεχνολογική με κύκλο Α Τεχνολογίας και παραγωγής που έχει Χημεία-Βιοχημεία , Ηλεκτρολογία , Φυσική κατ και Μαθηματικά κατ. Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει εμπλοκή με πολύ παπαγαλία (ΑΟΔΕ) και μπορεί να επιλέξετε το 2ο πεδίο (Φυσικό Μαθηματικό , Χημικό , παιδαγωγικά κτλ) και το 4ο πεδίο (πολυτεχνείο). Συντελεστές έχουν τα Μαθηματικά κατ και η Φυσική κατ.
Γενικά τα μαθήματα που κάνετε είναι πιο κοντά στις σχολές αυτές σε σχέση με τεχνολογική Β !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Η θετική είναι η καλύτερη κατεύθυνση όλων.

Μαθαίνεις γιατί ζεις στη γη και όχι στον Άρη, αυτό φτάνει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Η θετική είναι η καλύτερη κατεύθυνση όλων.

Μαθαίνεις γιατί ζεις στη γη και όχι στον Άρη, αυτό φτάνει :p
Δηλαδή δεν είμαι σπίτι μου?:((έχω τρελαθεί να γράφω άσχετα σήμερα)
-----------------------------------------
Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ ανόμοιων πραγμάτων.
Υπάρχει και λέγεται "αντίθεση".Ας με σφαλιαρίσει κάποιος πλιζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
απο τις πιο ωραιες παρατηρησεις που εχω ακουσει.και ναι η θετικη ειναι η καλυτερη ολων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouli

Νεοφερμένος

Η αννουλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
με πιο κριτιριο λετε πως η θετικη ή η θεωριτικη ειναι καλυτερη απολες αυτο ειναι πολυ υποκειμενικο.ο καθενας απο εμας εχεις διαφορετικες προτιμησεις κ ειναι καλυτερος σε καποια μαθηματα...δεν υπαρχουν καλες κατευ8υνσης και κατευθυνσης για ποιο κακους μαθητες.απλως διαλεγει ο καθενας αναλογα με το τι του αρεσει κ τι θελει να κανει στ μελλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
εγω θα παω ,πρωτα θεος, θετικη ή τεχνολογικη
αλλα μαλλον θετικη ολα τα μαθηματα της μου ειναι πιο οικεια απο την πληροφορικη και τα οικονομικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
γεια σας!!μολις γραφτηκα εδω!!:bye:λοιπον...λεω να παω θετικη γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ ενδιαφερον...αλλα δεν ειμαι κ πολυ καλη στη φυσικη..ειχα 16 κ στα 2 τετραμηνα κ δεν πρεπει να εχω γραψει κ πολυ καλα τωρα στο τελος..ειναι βασικο μαθημα της θετικης κ δεν ξερω τι να κανω..θεωρητικη με τπτ,σιχαινομαι τα αρχαια...τεχνολογικη δεν με ενδιαφερει..:what: θελω να περασω φαρμακευτικη,εναλλακτικα οποιαδηποτε αλλη σχολη στο πεδιο επιστημων υγειας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
γεια σας!!μολις γραφτηκα εδω!!:bye:λοιπον...λεω να παω θετικη γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ ενδιαφερον...αλλα δεν ειμαι κ πολυ καλη στη φυσικη..ειχα 16 κ στα 2 τετραμηνα κ δεν πρεπει να εχω γραψει κ πολυ καλα τωρα στο τελος..ειναι βασικο μαθημα της θετικης κ δεν ξερω τι να κανω..θεωρητικη με τπτ,σιχαινομαι τα αρχαια...τεχνολογικη δεν με ενδιαφερει..:what: θελω να περασω φαρμακευτικη,εναλλακτικα οποιαδηποτε αλλη σχολη στο πεδιο επιστημων υγειας..
Αφου δεν σου αρεσουν σχολες απο αλλες κατευθυνσεις θετικη να πας.Η φυσικη δεν ειναι μαθημα βαρυτητας στη θετικη,οποτε αν μπορουσαμε χωρισουμε τα μαθηματα σε βασικα και μη,θα λεγαμε πως η φυσικη δεν ειναι απο τα δυο βασικα μαθηματα της θετικης.Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι τα δεις τα πραγματα πιο αισιοδοξα και να πιστεψεις πως μπορεις να τα καταφερεις στη φυσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
γεια σας!!μολις γραφτηκα εδω!!:bye:λοιπον...λεω να παω θετικη γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ ενδιαφερον...αλλα δεν ειμαι κ πολυ καλη στη φυσικη..ειχα 16 κ στα 2 τετραμηνα κ δεν πρεπει να εχω γραψει κ πολυ καλα τωρα στο τελος..ειναι βασικο μαθημα της θετικης κ δεν ξερω τι να κανω..θεωρητικη με τπτ,σιχαινομαι τα αρχαια...τεχνολογικη δεν με ενδιαφερει..:what: θελω να περασω φαρμακευτικη,εναλλακτικα οποιαδηποτε αλλη σχολη στο πεδιο επιστημων υγειας..

Με πειράζει πάρα πολύ να ακούω:έχω 16 τι θα κάνω?:jumpy::jumpy:

Εγώ φυσική είχα 14(όχι ότι το άξιζα αλλά είναι μια άλλη ιστορία αυτό;)) αλλά παρόλα αυτά ποτέ δεν σκέφτηκα τους βαθμούς στην επιλογή κατεύθυνσης...Βέβαια άμα εσένα το 16 σου φαίνεται τόσο κακό τι να πώ δηλαδή...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Με πειράζει πάρα πολύ να ακούω:έχω 16 τι θα κάνω?:jumpy::jumpy:

Εγώ φυσική είχα 14(όχι ότι το άξιζα αλλά είναι μια άλλη ιστορία αυτό;)) αλλά παρόλα αυτά ποτέ δεν σκέφτηκα τους βαθμούς στην επιλογή κατεύθυνσης...Βέβαια άμα εσένα το 16 σου φαίνεται τόσο κακό τι να πώ δηλαδή...:bye:

Κοίτα ωραία είναι αυτά που λες,όμως δε συμφωνώ απόλυτα.Λες ότι "ποτέ δε σκέφτηκα τους βαθμούς στην επιλογή κατεύθυνσης".Πιστεύω ότι οι βαθμοί "παίζουν" κάποιο ρόλο,έχουν κάποια βαρύτητα στην επιλογή κατεύθυνσης.Δηλαδή αν εσύ για παράδειγμα έχεις 14 φυσική,μαθηματικά,χημεία και 19 στα αρχαία,στα κείμενα και στην ιστορία,αυτό κάτι δείχνει,ότι έχεις μία κλίση προς τα θεωρητικά μαθήματα.Βέβαια,οι βαθμοί δε θα πρέπει να "παίζουν" καθοριστικό ρόλο για την επιλογή κατεύθυνσης,αλλά οφείλουμε να σκεφτόμαστε τι μας αρέσει,με τι θέλουμε να ασχοληθούμε και το επάγγελμα που θέλουμε να ακολουθήσουμε.Από την άλλη, πιστεύω ότι δεν πρέπει να αγνοούμε τους βαθμούς τελείως.Πρέπει να είμαστε ορθολογιστές.Μπορεί να μας αρέσει κάτι,αλλά πρέπει παράλληλα να σκεφτόμαστε και αν μπορούμε να το πετύχουμε.Τώρα εννοείται ότι δε μιλάω για σένα.Γενικά λέω τη γνώμη μου πάνω σε αυτό που είπες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σωστά και καλά τα λες;)Έχει αποδειχτεί ότι έχω μια κλίση προς τα εκεί εγώ αλλά εφόσον δεν είμαι μπάζο(έτσι νομίζω τουλάχιστον:D) στα άλλα και δεν μου αρέσουν τα θεωρητικά πάω εκείς:):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Σωστά και καλά τα λες;)Έχει αποδειχτεί ότι έχω μια κλίση προς τα εκεί εγώ αλλά εφόσον δεν είμαι μπάζο(έτσι νομίζω τουλάχιστον:D) στα άλλα και δεν μου αρέσουν τα θεωρητικά πάω εκείς:):bye:

Και πολύ καλά κάνεις.Αφού δε σου αρέσουν τα θεωρητικά,δε θα πας θεωρητική.Ό,τι σου αρέσει.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εια σας!!μολις γραφτηκα εδω!!:bye:λοιπον...λεω να παω θετικη γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ ενδιαφερον...αλλα δεν/συγνωμη που το επισημαινω αλλα λεμε ειναι πολυ ενδιαφερουσα και οχι ενδιαφερον οι μετοχες κλινονται κανονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
εια σας!!μολις γραφτηκα εδω!!:bye:λοιπον...λεω να παω θετικη γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ ενδιαφερον...αλλα δεν/συγνωμη που το επισημαινω αλλα λεμε ειναι πολυ ενδιαφερουσα και οχι ενδιαφερον οι μετοχες κλινονται κανονικα.

[Off Topic] Μόλις γράφτηκες εδώ; :!:

[Οn Topic] Εγώ θα πάω τεχνολογική ή θεωρητική. Έχω ακόμα 3 μήνες να σκεφτώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
[Off Topic] Μόλις γράφτηκες εδώ; :!:

[Οn Topic] Εγώ θα πάω τεχνολογική ή θεωρητική. Έχω ακόμα 3 μήνες να σκεφτώ :D
Δεν γραφτηκε μολις εδω,εκανε παραθεση το μηνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
αχ θα πεθανω με τοσα ορθρογραφικα και γραμματικα λαθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top