Πειρατεία

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Αν ένα cd μουσικής που πουλίεται σήμερα χωρίς λόγο 30 ευρώ, πέσει στα 5 τότε θα το πάρω. Και αν ρίξουν τόσο την τιμή, κανένας δεν θα αγοράσει αντιγραφή

ποιο cd κάνει 30 ευρά; θα με τρελλάνετε σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ναι, γιατί ξέρεις πόσο κοστίζει μια θήκη και ένα cd; Γι αυτούς 1 ευρώ MAX. Νομίζεις ότι αν όλοι αγοράσουν μετά αυθεντικά θα χάσουν; Θα τους πετάξουν όλους τους πλανόδιους έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ρε παιδιά αν ξέρεις από που να αγοράσεις δε δίνεις 30 ε. ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
πάντως κανένα cd δεν κάνει 30 ευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
30 ευρω οχι, αλλα αρκετα κοστιζουν πανω απο 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
... wha?
Δεν στέκει η 2η όψη.


Γιατί ρε Αnarki? Εσένα άμα σου την δώσει και μοιράζεις λεφτά , θα σε βάλουν μέσα? Δεν νομίζω,,,,,,,


Ο καθένας μοιράζεται ό,τι θέλει....................

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ...............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
υπάρχει και αυτό που λέμε πνευματική ιδιοκτησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί ρε Αnarki? Εσένα άμα σου την δώσει και μοιράζεις λεφτά , θα σε βάλουν μέσα? Δεν νομίζω,,,,,,,


Ο καθένας μοιράζεται ό,τι θέλει....................

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ...............................

ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

ΡΕ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γιατί ρε Αnarki? Εσένα άμα σου την δώσει και μοιράζεις λεφτά , θα σε βάλουν μέσα? Δεν νομίζω,,,,,,,


Ο καθένας μοιράζεται ό,τι θέλει....................

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ...............................
Τα λεφτά δεν τα έχει συνθέσει ή προγραμματίσει κάποιος άλλος με ιδρώτα και μεράκι, τα έχεις βγάλει εσύ κάπως και μπορείς να τα δώσεις σε όποιον θέλεις. Τι άκυρη σύγκριση είναι αυτή;
Αυτό που λέει ο tolisman, πνευματική ιδιοκτησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Γιατί ρε Αnarki? Εσένα άμα σου την δώσει και μοιράζεις λεφτά , θα σε βάλουν μέσα? Δεν νομίζω,,,,,,,


Ο καθένας μοιράζεται ό,τι θέλει....................

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ...............................
Το θέμα είναι να μοιράζεις πράγματα που νομικά και πνευματικά σου ανήκουν. :P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Τέλος πάντων!

Δεν ξέρω...

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ......ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΞΕΠΑΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μην βάζεις τόσες τελείες και μη γράφεις με κεφαλαία.

Είπα κι εγώ παραπάνω οτι στη μουσική κυκλοφορεί απίστευτα πολλή σαβούρα, αλλά αν δε σου αρέσει γιατί να την κατεβάσεις, αφού δεν πρόκειται να το ακούσεις άλλωστε. Αν κατεβάζεις κάποια μουσική, τότε λογικά αυτή θα είναι απο συγκροτήματα που σου αρέσουν και θεωρείς αξιόλογα. Αν θεωρείς οτι ούτε αυτοί έχουν δουλέψει πολύ και με μεράκι, τι να σου πω.
Έχεις ασχοληθεί ποτέ με σύνθεση, ηχογράφηση και παραγωγή μουσικής; Εγώ ναι (έχουμε συγκροτηματάκι και τα κάνουμε όλα μόνοι μας) και σε διαβεβαιώ οτι δεν είναι καθόλου εύκολο αν θέλεις να βγάλεις κάτι αξιόλογο.

Στα παιχνίδια δεν τίθεται θέμα πάντως, θέλουν πολλή δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Καλώς η κακώς δεν έχουμε δεί να επιβάλλονται ποινές για διαδικτυακό έγκλημα στην Ελλάδα εκτός απο ακραίες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Στα παιχνίδια πάω πάσο.

Τα παιχνίδια θέλουν πάρα πολύ δουλειά! Αξίζουν τα λεφτά τους......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
εγω παιχνιδια δεν κατεβαζω, μονο 1-2 φορες κατεβασα...
Συνηθως νοικιαζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Όντως τα παιχνίδια θέλουν δουλειά.Έχω φίλο φοιτητή που πάλευε να φτιάξει 1 πασιέτζα 1 χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Πληροφοριακά ο admin ενός απ' τα μεγαλύτερα torrent sites μπήκε κάμποσα χρόνια φυλακή χωρίς αναστολή αυτό το καλοκαίρι.

Dythor,γνωριζεις τον Oink?
Να πω κι εγω τη γνωμη μου.Συμφωνα με την Ε.Ε. δεν ειναι παρανομο το κατεβασμα τραγουδιων.Παλιοτερα θεωρουνταν παρανομο το uploading ΜΟΝΟ αλλα δε γνωριζω τι ισχυει τωρα.Ομως,θεωρω γελοιο να χρειαζεται καποιος αδεια που την πληρωνει κιολας για να παιζει στο μαγαζι του ή μεσω του ραδιοφωνου τη μουσικη(που στην ουσια κανει διαφημιση).Οι εταιρειες εχουν ξεφυγει πλεον ολοκληρωτικα(RIAA,MPAA,η Ολλανδικη BREIN) και δεν ειναι τυχαιο οτι καθε φορα που ηττωνται ειτε στο δικαστηριο ειτε απο καποιο αλλο φορεα(ειδικα οι απαντησεις του PirateBay ειναι ολα τα λεφτα) πανηγυριζει ολος ο κοσμος.

Δεν επικροτω με τιποτα να βγαζει καποιος λεφτα απο παρανομες δραστηριοτητες με την πνευματικη ιδιοκτησια καποιου αλλου(να γινεται δηλαδη ιντερνετικα οτι ενας εγχρωμος που πουλαει cd/dvd),αλλα το λεγομενο και filesharing ειναι ο διαμοιρασμος αρχειων που υπαρχει απο την εποχη των BBS οταν εγω ημουν 4-5 χρονων το πολυ.Καποιος αγοραζει την ταινια ή τη μουσικη για να την μοιραστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Παιχνίδια όπως το Assassin's Creed αξίζουν χρυσάφι....

Δεν μπορώ να διανοηθώ πόση δουλειά ρίξαν για να σχεδιάσουν αυτό το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!

Χαλάλι τους τα 20 ? που έδωσα για να το αγοράσω.....

Συμφωνώ με όσα λέει ο PIL........... +1000000000000000000000000000000000000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οι εταιρειες εχουν ξεφυγει πλεον ολοκληρωτικα(RIAA,MPAA,η Ολλανδικη BREIN)
Οτι είναι τρελοί, είναι. Γι'αυτό θα πρέπει να ξεφύγουν οι καλλιτέχνες απο αυτές, όπως είπα και πιο πάνω.

το λεγομενο και filesharing ειναι ο διαμοιρασμος αρχειων που υπαρχει απο την εποχη των BBS οταν εγω ημουν 4-5 χρονων το πολυ
Σαφώς, αλλά τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα να κατεβάσει κανείς 50 δίσκους σε ποιότητα CD σε μια μέρα. Ταινίες δεν αναφέρω καν, ήταν σενάριο επιστημονικής φαντασίας να κατεβάσεις ταινία τότε :P

Χαλάλι τους τα 20 ? που έδωσα για να το αγοράσω.....
Που το βρήκες με 20 ευρώ ορέ; Να το πάρω κι εγώ άμα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μην βάζεις τόσες τελείες και μη γράφεις με κεφαλαία

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΒΑΖΕΙ ΤΕΛΕΙΕΣ; ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ; ΕΓΩ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΕΛΕΙΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top