Πανεπιστήμιο Μακεδονίας:Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής vs Οικονομικών Επιστημών vs Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Νομίζω ότι για κάποιον υποψήφιο οικονομικών η σειρά του μηχανογραφικού είναι στάνταρ: 1) ΟΠΑ, 2) ΠΑΠΕΙ, 3) ΕΚΠΑ (ασχολείται περισσότερο με το θεωρητικό κομμάτι της οικονομικής επιστήμης). Είναι μια από τις λίγες περιπτώσεις που δεν τίθεται θέμα διλήμματος.
Από μύθους καλά πάμε. Από πού το συμπεραίνεις αυτό που γράφεις; Μάλλον επειδή είναι στο ίδιο κτίριο με τη Νομική και πολλοί το λένε "Οικονομικό της Νομικής"; Όποιος θέλει μπορεί να συγκρίνει τα προγράμματα σπουδών των τμημάτων Οικονομικής Επιστήμης (ή Οικονομικών Επιστημών) των τριών σχολών και να βγάλει τα συμπεράσματά του. Ας μην αναπαράγουμε λοιπόν μύθους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Το οικονομικό του ΕΚΠΑ έχει περισσότερα διοικητικά μαθήματα οπότε δεν καταλαβαίνω πως είναι πιο θεωρητικό από αυτό του ΟΠΑ.
Εν πάσει περιπτώσει, ο Δίας είπε την αλήθεια. Αρπάζεις προγράμματα σπουδών, ρωτάς και κανέναν φοιτητή-απόφοιτο (αν γνωρίζεις κανέναν) και επιλέγεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο. Αν σου αρέσουν τα οικονομικά το πιο πιθανό είναι ότι θα την βρεις σε οποιοδήποτε τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Οικονομικής επιστήμης Ο.Π.Α. και στατιστικής Ο.Π.Α. ποίο νομίζεται είναι καλύτερο????και τα 2 μου αρέσουν αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητέ Δία. ΄Ισως έχεις δει τις κατά καιρούς αναρτήσεις μου. Αν ναι, τότε μάλλον θα έχεις διαπιστώσει ότι δεν αναπαράγω μύθους (βέβαια άνθρωπος είμαι και δεν αποκλείω το γεγονός να έχω κάνει κάποιο λάθος). Αντίθετα προσπαθώ να είμαι πολύ προσεκτική στις πληροφορίες που δίνω και όταν εκφράζω την άποψή μου για ένα θέμα, το κάνω μόνο και μόνο για να βοηθήσω (αν μπορώ) τους νεότερους. Γιαυτό και σπάνια ασχολούμαι με κάτι εκτός των "θεωρητικών" επιστημών. Για τις σχολές των Οικονομικών Επιστημών, δεν νομίζω να κάνω λάθος λαμβανομένων υπόψη των προσφερόμενων μαθημάτων, της συγκριτικής δυσκολίας του ίδιου μαθήματος σε αυτές τις σχολές, τις απαιτήσεις των καθηγητών, την εικόνα των τμημάτων στο εξωτερικό κτλ.΄Ισως κάποιοι που φοιτούν σ΄αυτές τις σχολές θελήσουν να μας πουν τη γνώμη τους. Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Αγαπητέ Δία. ΄Ισως έχεις δει τις κατά καιρούς αναρτήσεις μου. Αν ναι, τότε μάλλον θα έχεις διαπιστώσει ότι δεν αναπαράγω μύθους (βέβαια άνθρωπος είμαι και δεν αποκλείω το γεγονός να έχω κάνει κάποιο λάθος). Αντίθετα προσπαθώ να είμαι πολύ προσεκτική στις πληροφορίες που δίνω και όταν εκφράζω την άποψή μου για ένα θέμα, το κάνω μόνο και μόνο για να βοηθήσω (αν μπορώ) τους νεότερους. Γιαυτό και σπάνια ασχολούμαι με κάτι εκτός των "θεωρητικών" επιστημών. Για τις σχολές των Οικονομικών Επιστημών, δεν νομίζω να κάνω λάθος λαμβανομένων υπόψη των προσφερόμενων μαθημάτων, της συγκριτικής δυσκολίας του ίδιου μαθήματος σε αυτές τις σχολές, τις απαιτήσεις των καθηγητών, την εικόνα των τμημάτων στο εξωτερικό κτλ.΄Ισως κάποιοι που φοιτούν σ΄αυτές τις σχολές θελήσουν να μας πουν τη γνώμη τους. Φιλικά.
Θα δεχθώ ότι έχεις καλές προθέσεις, όμως η πληροφόρησή σου είναι εντελώς λανθασμένη. Έτσι, με το να διαδίδεις αδιασταύρωτα όσα άκουσες ή νομίζεις, μόνο βοήθεια δεν προσφέρεις στους νεότερους. Επίσης, νομίζω ότι τώρα προσπαθείς να τα γυρίσεις. Δεν έκανα σύγκριση των σχολών που τώρα επιχειρείς. Διαφώνησα μόνον στο ότι το Οικονομικό του ΕΚΠΑ "ασχολείται περισσότερο με το θεωρητικό κομμάτι της οικονομικής επιστήμης", κάτι που σίγουρα ΔΕΝ ισχύει. Το ότι είναι στο ίδιο κτίριο με τη Νομική και το Πολιτικό, δεν σημαίνει ότι ασχολείται περισσότερο με το θεωρητικό κομμάτι της οικονομικής επιστήμης. (Τώρα είδα και ότι άλλαξες το μήνυμά σου, αφού σου απάντησα). Δεν θα συνεχίσω άλλο τη συζήτηση αυτή, καθώς δεν βλέπω το λόγο. Καλό είναι όταν κάνουμε λάθος, είτε να το αναγνωρίζουμε είτε να σιωπούμε και όχι να προσπαθούμε να στρέψουμε τη συζήτηση αλλού. Όποιος θέλει, από τα προγράμματα σπουδών ας δει αν πράγματι το ΕΚΠΑ "ασχολείται περισσότερο με το θεωρητικό κομμάτι της οικονομικής επιστήμης"._

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο μήνυμά μου άλλαξα τη σύνταξη της πρότασης και όχι το νόημά της το οποίο παραμένει το ίδιο. Επίσης δεν είμαι τόσο επιπόλαιη ώστε να χαρακτηρίζω μια σχολή "πιο θεωρητική" επειδή στεγάζεται στο ίδιο κτίριο με τη Νομική. Τέλος ειλικρινά, τον εγωισμό μου τον κρατάω για άλλες περιπτώσεις και όχι για να παραδεχτώ ένα λάθος μου. Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Αυτό που παραδέχομαι είναι ότι δεν ανήκω στο χώρο των οικονομικών επιστημών. Επειδή όμως πρόσφατα χρειάστηκε να βοηθήσω ένα δικό μου άτομο στο να πάρει κάποιες αποφάσεις και απευθύνθηκα (τόσο οι γονείς μου όσο και εγώ) σε άτομα που η άποψή τους βαρύνει πολύ και είναι όσο πιο σχετικά γίνεται με το αντικείμενο (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το γράψω), δεν νομίζω να κάνω λάθος αλλιώς δεν θα έγραφα τίποτα. Ποιος ο λόγος άλλωστε. Εκτός αν είναι λάθος η διατύπωση "ασχολείται περισσότερο με το θεωρητικό κομμάτι" και έπρεπε να γράψω "ασχολείται περισσότερο με τις οικονομικές θεωρίες". Και πάλι επικαλούμαι τους φοιτητές των σχετικών σχολών να μας πουν την άποψή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Προσωπικά, αν ήθελα Τμήματα Οικονομικών, θα διάλεγα 1) ΟΠΑ 2) ΕΚΠΑ. Συμφωνώ πάντως με την Λενω ότι το ΕΚΠΑ προσεγγίζει πιο θεωρητικά την Οικονομική Επιστήμη ενώ το ΟΠΑ περισσότερο ποσοτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Για το τμημα Στατιστικης και Ασφαλιστικης Επιστημης Πειραια τι γνωμη έχετε?
οποιαδηποτε αποψη ειναι ευπροσδεκτη μιας και σκεφτομαι σοβαρα να το δηλωσω στις πρωτες (κ πιθανές από άποψη μορίων) σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Παιδιά μην λέτε τέτοια πράγματα,είναι λανθασμένα.
Το τμήμα οικονομικών επιστημών ΕΚΠΑ έχει και επιλογές μαθημάτων από ενότητες(κατευθύνσεις) οικονομικής θεωρίας και Μαθηματικών&Πληροφορικής,πιο ποσοτικό πεθαίνει + οτι έχεις την επιλογή να επιλέξεις μαθήματα από το τμήμα Μαθηματικών και Πληροφορικής του πανεπιστημίου.
Κατ'εμέ το ΕΚΠΑ έχει το πιο ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών,καλύπτει ομοιόμορφα το φάσμα της σύγχρονης οικονομικής επιστήμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaaa90

Νεοφερμένος

Η Mariaaa90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα σας.τελείωσα Μαθηματικό και ήθελα να κάνω ένα μεταπτυχιακό στα ΧρηματοΟικονομικά. Έκανα αίτηση στο ΟΠΑ
στα μεταπτυχιακα 1)Εφαρμοσμένη Οικονομική και χρηματοοικονομικη και 2) στο Λογιστικής και Χρηματοικονομικής.
Εγώ ήθελα περισσότερο στο δεύτερο μεταπτυχιακό άλλα έγινα δεκτή μόνο στο εφαρμοσμένης Οικονομικής.
Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί αν έχει αντίκρυσμα στην αγορά εργασίας και αν γενικά θεωρείται καλό?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ξέρει κανεις ποια ειναι η διάφορα μεταξύ οικονομικών επιστημων και διοίκησης επιχειρήσεων αεί ;Γιατί ειμαι σε δίλλημα δεν ξερω ποιο να δηλωσω πρώτα.Ας απαντήσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
καλησπέρα σας.τελείωσα Μαθηματικό και ήθελα να κάνω ένα μεταπτυχιακό στα ΧρηματοΟικονομικά. Έκανα αίτηση στο ΟΠΑ
στα μεταπτυχιακα 1)Εφαρμοσμένη Οικονομική και χρηματοοικονομικη και 2) στο Λογιστικής και Χρηματοικονομικής.
Εγώ ήθελα περισσότερο στο δεύτερο μεταπτυχιακό άλλα έγινα δεκτή μόνο στο εφαρμοσμένης Οικονομικής.
Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί αν έχει αντίκρυσμα στην αγορά εργασίας και αν γενικά θεωρείται καλό?
Εγώ θα σου έλεγα οτι καλύτερα που επιλέχθηκες στο πρώτο,απ'οτι ξέρω προσφέρεται από το τμήμα οικονομικής επιστήμης του ΟΠΑ,είναι ένα πολύ ωραίο και σύγχρονο πρόγραμμα και αφού είσαι Μαθηματικός δεν θα αντιμετωπίσεις ιδιαίτερο πρόβλημα,εν αντιθέσει θα είναι το μεταπτυχιακό κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου.

Ξέρει κανεις ποια ειναι η διάφορα μεταξύ οικονομικών επιστημων και διοίκησης επιχειρήσεων αεί ;Γιατί ειμαι σε δίλλημα δεν ξερω ποιο να δηλωσω πρώτα.Ας απαντήσει κάποιος.
Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα 2 αυτά τμήματα,είναι τμήματα με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία.
Στα τμήματα οικονομικής επιστήμης,θα κάνεις οικονομική θεωρία,μαθηματικά,στατιστική,ιστορία,κοινωνιολογία,πολιτικές επιστήμες.
Στα τμήματα διοίκησης επιχειρήσεων,θα κάνεις στοιχεία οικονομικής θεωρία,management,marketing,λογιστική και πληροφοριακά συστήματα.
Τώρα η επιλογή κρίνεται από σένα,αλλά μην μπερδευτείς,τα τμήματα διαφέρουν πολύ στην δομή σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα οτι καλύτερα που επιλέχθηκες στο πρώτο,απ'οτι ξέρω προσφέρεται από το τμήμα οικονομικής επιστήμης του ΟΠΑ,είναι ένα πολύ ωραίο και σύγχρονο πρόγραμμα και αφού είσαι Μαθηματικός δεν θα αντιμετωπίσεις ιδιαίτερο πρόβλημα,εν αντιθέσει θα είναι το μεταπτυχιακό κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου.


Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα 2 αυτά τμήματα,είναι τμήματα με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία.
Στα τμήματα οικονομικής επιστήμης,θα κάνεις οικονομική θεωρία,μαθηματικά,στατιστική,ιστορία,κοινωνιολογία,πολιτικές επιστήμες.
Στα τμήματα διοίκησης επιχειρήσεων,θα κάνεις στοιχεία οικονομικής θεωρία,management,marketing,λογιστική και πληροφοριακά συστήματα.
Τώρα η επιλογή κρίνεται από σένα,αλλά μην μπερδευτείς,τα τμήματα διαφέρουν πολύ στην δομή σπουδών.

Equilibria τα δυο τμήματα τα ίδια δικαιώματα δεν έχουν στην αγορά εργασίας όμως;Δηλαδή θα μου πρότεινες να δηλώσω πρώτα οικονομικό Τρίπολης και μετά διοίκηση επιχειρήσεων αεί Πάτρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Equilibria τα δυο τμήματα τα ίδια δικαιώματα δεν έχουν στην αγορά εργασίας όμως;Δηλαδή θα μου πρότεινες να δηλώσω πρώτα οικονομικό Τρίπολης και μετά διοίκηση επιχειρήσεων αεί Πάτρας;

Ναι,όλοι οικονομολόγοι θεωρούνται,αλλά ουσιαστικά έχουν σπουδάσει διαφορετικά πράγματα. Πρόσεξέ το αυτό, γιατί είναι διαφορετικά αντικείμενα. Δες και τα προγράμματα σπουδών ;)

Διαλέγεις αυτό που σου ταιριάζει εσένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Κάποια γνώμη για Στατιστικής και Ασφαλιστικής Πειραιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ποιο τμήμα έχει περισσότερο μαθηματικο υπόβαθρο ;Τα τμήματα οικονομικών Επιστημων η τα τμήματα διοίκησης επιχειρήσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Ποιο τμήμα έχει περισσότερο μαθηματικο υπόβαθρο ;Τα τμήματα οικονομικών Επιστημων η τα τμήματα διοίκησης επιχειρήσεων;
Τα τμήματα οικονομικών επιστημών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θα μου πρότεινες να δηλώσω οικονομικό επιστημων Τρίπολη η διοίκηση επιχειρήσεων Πάτρας αεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Θα μου πρότεινες να δηλώσω οικονομικό επιστημων Τρίπολη η διοίκηση επιχειρήσεων Πάτρας αεί;
Αναλόγως τις προτιμήσεις σου,δεν έχουν καμία σχέση σαν τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Καλησπέρα απο μένα. Είμαι 17 και με ενδιαφέρουν πολλά. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για Χημεία, πληροφορική, μαθηματικά και οικονομικά! Εχω ψαχτεί λίγο πολύ όσο αφορά τις σχολές για τα πρώτα 3 αλλά για τις οικονομικές σχολές δεν έχω ιδέα!
Ξέρω πάνω κάτω ποιες είναι αλλά δεν ξερω που θέλω να πάω για να κάνω αυτό που θέλω στην ζωή μου (θα εξηγήσω παρακάτω τι είναι αυτό).
Έχω διαβάσει περίπου τι παίζει σε κάποιες απο τις οικονομικές σχολές ανα την ελλάδα. Δηλαδή έχω διαβάσει για προγράμματα σπουδών κτλπ. Αλλά δεν μου λέει πολλά πράγματα. Βασικά θέλω κάποιον που να μπορεί να μου εξηγήσει τι γίνεται σε κάποιες απο τις οικονομικες σχολές (όσες ξέρει) καθώς επίσης και να μου εξηγήσει τις διαφορές σε καθαρά οικονομικά πανεπιστήμια, σε λογιστικές, χρηματοοικονομικές κ.ο.κ σχολές.
Εγώ θέλω να ασχοληθώ με το χρηματιστήριο και γενικά τις επενδύσεις αλλά θέλω να έχω και βασικές γνώσεις οικονομίας, διοικησης κτλπ (η φυγή στο εξωτερικό εννοείται). Που παώ; :/
Θενξ φορ γιορ ταημ και ελπίζω να βρώ μια άκρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top