Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Σου εύχομαι καλή επιτυχία.
Σε ευχαριστώ για το καταπληκτική, αν και μεταξύ μας τρελαρα είμαι....🤣🤣
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Νομίζω ότι κανένας από εμάς τους περσινούς δεν θα ξεχάσει την ομαδική παράκρουση στο θρεντ της αναμονής των αποτελεσμάτων :lol: Ευτυχώς είχε αίσια έκβαση και για εμάς και για τα παιδιά σας!

Φέτος βέβαια γκρινιάζω που διαβάζω το 1000 σελίδων τούβλο του ποινικού δικαίου, αλλά καλύτερα έτσι... :lol:
ελπίζω σε δύο χρόνια να έχω τα προβλήματα σου :loltooth:
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους σας, να αποδώσετε τα μέγιστα!!!
Καλή φώτιση!!
Η ζωή σας περιμένει!!
Ψυχραιμία και αισιοδοξία!!
Η σκέψη μου μαζί σας, δεν ξέρω μετά από πόσα χρόνια θα πάψω να νοιάζομαι για αυτούς που δίνουν πανελλήνιες,:)

:bigarmhug
Μια μεγάλη αγκαλιά σε όλους,💕
 

Nikoleta05

Νεοφερμένος

Η Nikoleta05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πιστεύεται την Τρίτη θα βάλουν πιο δύσκολα θέματα, επειδή τα σημερινά ήταν σχετικά εύκολα και όλοι γράψαμε; επίσης τι πιστευετε ότι θα βάλουν στα μαθηματικά από θεωρία και ασκήσεις;
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
παιδιά τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια βαρεμάρα και δεν μπορώ να διαβάσω σχεδόν καθολου , έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω; (είναι και περίοδος εξετάσεων:dizzy2:)
 

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδιά τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια βαρεμάρα και δεν μπορώ να διαβάσω σχεδόν καθολου , έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω; (είναι και περίοδος εξετάσεων:dizzy2:)
Επαναπροσδιόρισε τους στόχους σου. Το πρόβλημα δεν είναι η βαρεμάρα. Αλλά η έλλειψη κινήτρου. Διάβασε επειδή το θες, διάβασε επειδή έχεις στόχο να πετύχεις κάτι. Και κράτα αυτό το "κάτι" πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σου, σαν υπενθύμιση των ονείρων σου ώστε να σε δυναμώνει, για να μπορείς να ανταπεξέρχεσαι στις πιέσεις των μαθημάτων και εξετάσεων. Και αν βλέπεις ότι συνεχίζεις να νιώθεις αυτήν την βαρεμάρα. Τότε αυτό το "κάτι" δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλεις. Ψάξου μέσα σου, τι πραγματικά θέλεις; και μόλις καταλάβεις τι είναι αυτό που θέλεις, θα ξαναβρείς τον δρόμο σου. Αλλά ποτέ, ποτέ μην ξεχνάς τον πρωταρχικό σου στόχο. Είτε αυτό είναι απλά να έχεις καλούς βαθμούς είτε να εντυπωσιάσεις είτε να νιώσεις ευχαριστημένη με την επίδοση σου. Τα πιο απλά είναι αυτά που θα σε κρατάνε εδώ πάνω. Δεν χρειάζεται οι στόχοι σου να είναι όσο πολύπλοκοι όσο άλλοι λένε. Να είσαι ο εαυτός σου. Να νιώθεις αυτοπεποίθηση σε ότι κάνεις και να το κάνεις επειδή το ΘΕΛΕΙΣ.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Επαναπροσδιόρισε τους στόχους σου. Το πρόβλημα δεν είναι η βαρεμάρα. Αλλά η έλλειψη κινήτρου. Διάβασε επειδή το θες, διάβασε επειδή έχεις στόχο να πετύχεις κάτι. Και κράτα αυτό το "κάτι" πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σου, σαν υπενθύμιση των ονείρων σου ώστε να σε δυναμώνει, για να μπορείς να ανταπεξέρχεσαι στις πιέσεις των μαθημάτων και εξετάσεων. Και αν βλέπεις ότι συνεχίζεις να νιώθεις αυτήν την βαρεμάρα. Τότε αυτό το "κάτι" δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλεις. Ψάξου μέσα σου, τι πραγματικά θέλεις; και μόλις καταλάβεις τι είναι αυτό που θέλεις, θα ξαναβρείς τον δρόμο σου. Αλλά ποτέ, ποτέ μην ξεχνάς τον πρωταρχικό σου στόχο. Είτε αυτό είναι απλά να έχεις καλούς βαθμούς είτε να εντυπωσιάσεις είτε να νιώσεις ευχαριστημένη με την επίδοση σου. Τα πιο απλά είναι αυτά που θα σε κρατάνε εδώ πάνω. Δεν χρειάζεται οι στόχοι σου να είναι όσο πολύπλοκοι όσο άλλοι λένε. Να είσαι ο εαυτός σου. Να νιώθεις αυτοπεποίθηση σε ότι κάνεις και να το κάνεις επειδή το ΘΕΛΕΙΣ.
σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου , σκέφτομαι μια σχολή που μου αρέσει πολύ αλλά επειδή είναι υψηλόβαθμη αγχώνομαι , νιώθω οτι δεν θα τα καταφέρω και τα παρατάω
 

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου , σκέφτομαι μια σχολή που μου αρέσει πολύ αλλά επειδή είναι υψηλόβαθμη αγχώνομαι , νιώθω οτι δεν θα τα καταφέρω και τα παρατάω
Μην ξεκινάς με τέτοια ψυχολογία, είσαι ακόμη στα τέλη της Β λυκειου, αν νομίζω σωστά. Μιλώντας από προσωπική εμπειρία ή αποδοχή ήττας είναι πολύ απλά πρόωρη ήττα. Να πιστεύεις στον εαυτό σου γιατί τίποτα δεν είναι δύσκολο η ανέφικτο. Με προσπάθεια και αφοσίωση όλα μπορείς να τα επιτυχείς. Αλλά να μην σκέφτεσαι αρνητικά όσα και να ακούς. Έχεις χρόνο ακόμη και μάλιστα πολύ, οπότε προσπάθησε να τον αξιοποιήσεις σωστά. Και πάνω από όλα να έχεις αυτοπεποίθηση, ακόμη και αν στην αρχή είναι ψευδής και forced, έπειτα θα την εσωτερικεύσεις πραγματικά μέσα σου και όλα θα δεις θα πάνε καλά.

Τι σχολή σκέφτεσαι ακριβώς;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου , σκέφτομαι μια σχολή που μου αρέσει πολύ αλλά επειδή είναι υψηλόβαθμη αγχώνομαι , νιώθω οτι δεν θα τα καταφέρω και τα παρατάω
Μα το αντίθετο να σκέφτεσαι! Να πεισμώσεις για να τα καταφέρεις! Δεν έχουν κάτι παραπάνω οι υπόλοιποι υποψήφιοι από εσένα, όσο μπορούν εκείνοι μπορείς κι εσύ, φτάνει να το κυνηγήσεις.

Σκέψου ότι όσο εσύ έχεις τη βαρεμάρα κάποιος άλλος διαβάζει και κάνει ένα βηματάκι προς τη σχολή που θέλεις. Σήκω να τον προφτάσεις!

(Υ.Γ.: Κι εγώ απαισιόδοξος ήμουν αλλά πέρασα τελικά, οι περισσότεροι που στοχεύουν ψηλά είναι απαισιόδοξοι αλλά αυτό δεν είναι λόγος να τα παρατάμε :P)
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Μην ξεκινάς με τέτοια ψυχολογία, είσαι ακόμη στα τέλη της Β λυκειου, αν νομίζω σωστά. Μιλώντας από προσωπική εμπειρία ή αποδοχή ήττας είναι πολύ απλά πρόωρη ήττα. Να πιστεύεις στον εαυτό σου γιατί τίποτα δεν είναι δύσκολο η ανέφικτο. Με προσπάθεια και αφοσίωση όλα μπορείς να τα επιτυχείς. Αλλά να μην σκέφτεσαι αρνητικά όσα και να ακούς. Έχεις χρόνο ακόμη και μάλιστα πολύ, οπότε προσπάθησε να τον αξιοποιήσεις σωστά. Και πάνω από όλα να έχεις αυτοπεποίθηση, ακόμη και αν στην αρχή είναι ψευδής και forced, έπειτα θα την εσωτερικεύσεις πραγματικά μέσα σου και όλα θα δεις θα πάνε καλά.

Τι σχολή σκέφτεσαι ακριβώς;
νομική σσας αλλά και κανονική νομική , η αμέσως επόμενη επιλογή είναι τα παιδαγωγικά που δεν με ενδιαφέρουν και τόσο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα το αντίθετο να σκέφτεσαι! Να πεισμώσεις για να τα καταφέρεις! Δεν έχουν κάτι παραπάνω οι υπόλοιποι υποψήφιοι από εσένα, όσο μπορούν εκείνοι μπορείς κι εσύ, φτάνει να το κυνηγήσεις.

Σκέψου ότι όσο εσύ έχεις τη βαρεμάρα κάποιος άλλος διαβάζει και κάνει ένα βηματάκι προς τη σχολή που θέλεις. Σήκω να τον προφτάσεις!

(Υ.Γ.: Κι εγώ απαισιόδοξος ήμουν αλλά πέρασα τελικά, οι περισσότεροι που στοχεύουν ψηλά είναι απαισιόδοξοι αλλά αυτό δεν είναι λόγος να τα παρατάμε :P)
σε ευχαριστώ για το κουράγιο ελπίζω σε ένα χρόνο να μπορώ να πω κι εγώ οτι τα κατάφερα τελικά
 

Neiromai

Νεοφερμένος

Η Αίμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
νομική σσας αλλά και κανονική νομική , η αμέσως επόμενη επιλογή είναι τα παιδαγωγικά που δεν με ενδιαφέρουν και τόσο
Ξέρω ότι γίνομαι αδιάκριτη αλλά έχει σημασία... Νομική γιατί θες να μπεις; Επειδή είναι περιζήτητη σχολή; επαγγελματική αποκατάσταση; χρήματα; ή είναι του ενδιαφέροντος σου το κομμάτι/τα θέματα που εξετάζει;
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Ξέρω ότι γίνομαι αδιάκριτη αλλά έχει σημασία... Νομική γιατί θες να μπεις; Επειδή είναι περιζήτητη σχολή; επαγγελματική αποκατάσταση; χρήματα; ή είναι του ενδιαφέροντος σου το κομμάτι/τα θέματα που εξετάζει;
Πιστεύω ότι μου ταιριάζει περισσότερο σε σχέση με οποιάδηποτε άλλη σχολή του πεδίου , θα μου άρεσε να ασχοληθώ με το αντικείμενο. Και εντάξει φυσικά λαμβάνω υπόψη και το κομμάτι της επαγγελματικής αποκατάστασης.
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδιά τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια βαρεμάρα και δεν μπορώ να διαβάσω σχεδόν καθολου , έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω; (είναι και περίοδος εξετάσεων:dizzy2:)
Το δικό μου κίνητρο να μην τα παρατήσω τελευταίες μέρες ήταν το ότι ήθελα να δω το όνομα μου στους επιτυχόντες της σχολής που ήθελα🥰Να ξέρεις ότι είσαι ένας από αυτούς που κατάφεραν και μπήκαν σε όλη την Ελλάδα,ε είναι ωραίο συναίσθημα 🥰.Αυτό να σκέφτεσαι και τίποτα άλλο🩷
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Το δικό μου κίνητρο να μην τα παρατήσω τελευταίες μέρες ήταν το ότι ήθελα να δω το όνομα μου στους επιτυχόντες της σχολής που ήθελα🥰Να ξέρεις ότι είσαι ένας από αυτούς που κατάφεραν και μπήκαν σε όλη την Ελλάδα,ε είναι ωραίο συναίσθημα 🥰.Αυτό να σκέφτεσαι και τίποτα άλλο🩷
👏👏👏💗
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Το δικό μου κίνητρο να μην τα παρατήσω τελευταίες μέρες ήταν το ότι ήθελα να δω το όνομα μου στους επιτυχόντες της σχολής που ήθελα🥰Να ξέρεις ότι είσαι ένας από αυτούς που κατάφεραν και μπήκαν σε όλη την Ελλάδα,ε είναι ωραίο συναίσθημα 🥰.Αυτό να σκέφτεσαι και τίποτα άλλο🩷
σε ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια που το πέτυχες <3
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
347552778_556829236646002_5568469893300773616_n.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Νιώθω λες και μου έχουν χώσει ένα μαχαίρι στην καρδιά και το στρίβουν συνεχώς. I want this to be over.
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους αύριο! Για να δούμε τι θέματα θα βάλουν..
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top