Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.
Εγω περσι να δεις οταν εκανα τεραστια πατατα στην βιολογια τα εγραψα σωστα,τα διεγραψα και τα εγραψα ξανα λαθος ειχα γυρισει πισω με κλαματα και αρνιομουν πεισματικα να ξαναδωσω. Να με ομως,σαν χθες μου φαινεται που εδινα πρωτη φορα η φετινη χρονια περασε νερο. Θα δεις τι θα κανεις μην απελπιζεσαι
Παιδιά πείτε μου ότι έχουμε 2023 και έχω περάσει, γιατί θα αρχίσω και γω να αμφιβάλλω :laugh:

Υ.Γ Πιστεύω ότι θες να παραθέσεις κάποιο άλλο μήνυμα και απλά μπερδεύεσαι.
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά πείτε μου ότι έχουμε 2023 και έχω περάσει, γιατί θα αρχίσω και γω να αμφιβάλλω :laugh:

Υ.Γ Πιστεύω ότι θες να παραθέσεις κάποιο άλλο μήνυμα και απλά μπερδεύεσαι.
Οχι καλε,σου απάντησα σε αυτο που λες οτι δεν ξαναδινω. Και εγω αυτα ελεγα αλλα ξαναδινω φετος,δεν επαθα κατι και τελικα δεν ηταν τιποτα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.
Οχι καλε,σου απάντησα σε αυτο που λες οτι δεν ξαναδινω. Και εγω αυτα ελεγα αλλα ξαναδινω φετος,δεν επαθα κατι και τελικα δεν ηταν τιποτα
Δεν ξαναδίνω, γιατί έχω περάσει εκεί που θέλω και στο έγραψα αυτό επειδή μου έδινες συμβουλές ενώ δεν είπα πουθενά ότι δίνω :P

Μετρήστε πόσες φορές έγραψα το ρήμα δίνω και κερδίστε ένα 🍪
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Δεν ξαναδίνω, γιατί έχω περάσει εκεί που θέλω και στο έγραψα αυτό επειδή μου έδινες συμβουλές ενώ δεν είπα πουθενά ότι δίνω :P

Μετρήστε πόσες φορές έγραψα το ρήμα δίνω και κερδίστε ένα 🍪
IMG_0114.jpeg
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν ξαναδίνω, γιατί έχω περάσει εκεί που θέλω και στο έγραψα αυτό επειδή μου έδινες συμβουλές ενώ δεν είπα πουθενά ότι δίνω :P

Μετρήστε πόσες φορές έγραψα το ρήμα δίνω και κερδίστε ένα 🍪
Αχ βρε εχεις δικιο συγγνωμη,για οποιονδηποτε θελει ισχυουν οι ιδιες συμβουλες! Απανταω λυνοντας ταυτοχρονα συμβολη κυματων και εχω τρελαθει😭
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Συμμετέχω με 10%
Γνωρίζετε κάτι για την σχολή Μηχανικών Σχεδίασης Βιομηχανικής Παραγωγής;
Υπάρχει κάποιος που να φοιτά εκεί;
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Συμμετέχω με 10%
Γνωρίζετε κάτι για την σχολή Μηχανικών Σχεδίασης Βιομηχανικής Παραγωγής;
Υπάρχει κάποιος που να φοιτά εκεί;

Καλησπέρα, Πρώτα θα ήταν καλό να μην γράφεις το ίδιο μηνύμα παντού.

Το τμήμα δημηουργίθηκε απο την συγχώνευση των ΤΕΙ Αυτοματισμού και Κλωστουφαντουργίας στην Αθήνα. Στο πρόγραμμα σπουδών έχει μαθήματα Μηχανικής άλλα και Διοίκησης, θυμίζει δηλαδή τα Τμήματα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης σε Χανία και Ξάνθη (απλά χώρις δικαιώματα ΤΕΕ). Ουσιαστικά βγαίνεις Μηχανολόγος Παραγωγής με γνώσεις Μάνατζμεντ (Μηχανολόγος γραφείου που θα έλεγε και ο @γιαννης_00), δηλαδή οργανώνεις και σχεδιάζεις πως θα παραχθεί ένα προϊόν σε ένα εργοστάσιο ΧΩΡΙΣ να λερώσεις τα χέρια σου με γράσο.

Απλά επειδή απο ότι τσέκαρα ήσουν οικονομίας να ξέρεις, θα φάς στην μάπα μαθήματα Χημείας και Φυσικής στα οποία σίγουρα έχεις κένα.

Σε ποία σχολή είσαι τώρα; Θα με βοηθούσε πολύ η απάνηση σου.
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Επειδή δεν βρήκα κάποιο σχετικό θέμα, κάνω την ερώτηση εδώ.

Η ΕΒΕ σημάνει ότι ο μαθητής για να περάσει σε μια σχολή, πρέπει να έχει γράψει σε όλα τα μαθήματα πάνω από την εβε του τμήματος; Ή όχι; :ermm:

Κι αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει απλά τι είναι αυτό το σύστημα θα τι εκτιμούσα ιδιαιτέρως.
 

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα, Πρώτα θα ήταν καλό να μην γράφεις το ίδιο μηνύμα παντού.

Το τμήμα δημηουργίθηκε απο την συγχώνευση των ΤΕΙ Αυτοματισμού και Κλωστουφαντουργίας στην Αθήνα. Στο πρόγραμμα σπουδών έχει μαθήματα Μηχανικής άλλα και Διοίκησης, θυμίζει δηλαδή τα Τμήματα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης σε Χανία και Ξάνθη (απλά χώρις δικαιώματα ΤΕΕ). Ουσιαστικά βγαίνεις Μηχανολόγος Παραγωγής με γνώσεις Μάνατζμεντ (Μηχανολόγος γραφείου που θα έλεγε και ο @γιαννης_00), δηλαδή οργανώνεις και σχεδιάζεις πως θα παραχθεί ένα προϊόν σε ένα εργοστάσιο ΧΩΡΙΣ να λερώσεις τα χέρια σου με γράσο.

Απλά επειδή απο ότι τσέκαρα ήσουν οικονομίας να ξέρεις, θα φάς στην μάπα μαθήματα Χημείας και Φυσικής στα οποία σίγουρα έχεις κένα.

Σε ποία σχολή είσαι τώρα; Θα με βοηθούσε πολύ η απάνηση σου.
Καλησπέρα, Πρώτα θα ήταν καλό να μην γράφεις το ίδιο μηνύμα παντού.

Το τμήμα δημηουργίθηκε απο την συγχώνευση των ΤΕΙ Αυτοματισμού και Κλωστουφαντουργίας στην Αθήνα. Στο πρόγραμμα σπουδών έχει μαθήματα Μηχανικής άλλα και Διοίκησης, θυμίζει δηλαδή τα Τμήματα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης σε Χανία και Ξάνθη (απλά χώρις δικαιώματα ΤΕΕ). Ουσιαστικά βγαίνεις Μηχανολόγος Παραγωγής με γνώσεις Μάνατζμεντ (Μηχανολόγος γραφείου που θα έλεγε και ο @γιαννης_00), δηλαδή οργανώνεις και σχεδιάζεις πως θα παραχθεί ένα προϊόν σε ένα εργοστάσιο ΧΩΡΙΣ να λερώσεις τα χέρια σου με γράσο.

Απλά επειδή απο ότι τσέκαρα ήσουν οικονομίας να ξέρεις, θα φάς στην μάπα μαθήματα Χημείας και Φυσικής στα οποία σίγουρα έχεις κένα.

Σε ποία σχολή είσαι τώρα; Θα με βοηθούσε πολύ η απάνηση σου.
Διοίκηση Επιχειρήσεων Πάτρας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διοίκηση Επιχειρήσεων Πάτρας
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και τον χρόνο σου!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους!! :)
Και για να μην ξεχνιώμαστε, το βράδυ πριν τις πανελλήνιες θα ανοίξουμε τα σχετικά θέματα συζήτησης για το πως τα πήγατε κι αν έχετε απορίες ή κάτι να σχολιάσετε για τα θέματα που έπεσαν.
Αυτά τα θέματα θα είναι κλειδωμένα και θα ανοίξουν τη μέρα της εξέτασης, το πρωί.

Και πάλι σας εύχομαι να δώσετε τον καλύτερό σας εαυτό! :clover:
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Όλοι έχουμε έρθει στην θέση σας! Και όσες φορές και να έδινα πανελλήνιες πάντα αυτό το περίεργο συναίσθημα θα ένιωθα ( στην αρχή ότι δεν ξέρω τίποτα,και μετά ως δια μαγείας τα θυμάμαι)...Ο,τι ήταν να κάνετε το κάνατε.Τιποτα δεν αλλάζει τώρα και δεν μπορείτε να μάθετε κάτι καινούριο.Ακομα και να μην γράψετε σε κάποιο μάθημα όπως θέλετε ,δεν τα παρατάμε.Δεν ξέρουμε πως πήγανε και οι υπόλοιποι.Ισως αυτά που λέω ακούγονται κλισέ και τα ακούτε από όλους.Αφου όμως έχω δώσει ήδη δύο φορές πανελλαδικές,μπορώ να επιβεβαιώσω πως ο,τι συμβουλή μας έδιναν για τις πανελλαδικές είχαν δίκιο.

ΠΑΙΔΙΑ ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΑΣ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ( ΩΡΑΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ🥰)
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλή επιτυχία παιδιά! Εύχομαι οι προσπάθειες σας να ανταμειφθούν, αλλά και να μην γίνει αυτό, όλα καλά θα πάνε, δεν είναι η επιτυχία στη ζωή μας μόνο από τις πανελλήνιες!
Να ευχηθώ και εδω Καλή επιτυχία στην αδελφή μου @penelopenick που δίνει δεύτερη φορά!! <3
Καλή επιτυχία στην αδερφή σου 💗💗
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ως μαθητρια που δινει 2η φορα ενα θα σου πω. Κλαιν μαιν. Οταν θα πας να δωσεις σκεψου τωρα ειναι η στιγμη μου χαλαρα θα τα γραψω ολα και οτι γινει εγινε. Αν εχεις διαβασει τοσο καιρο,δεν γινεται να πας ασχημα εκτός αν ειναι τοσο χαλια τα θεματα που θα γραψουν σχεδον ολοι χαλια και θα πεσουν οι βασεις. Θυμισου,δεν ειναι οι πανελληνιες αυτες που μας οριζουν. Στο λεω εγω που θελω τρελα να περασω πανελληνιες και συγκεκριμενα σε μια σχολη εδω και τουλαχιστον 4 χρονια,αλλα αυτος ο ενας χρονος που ενηλικωθηκα τρομαρα μου,καταλαβα οτι δεν ειναι το παν και υπαρχουν εναλλακτικες. Οι καλυτερες συμβουλες ειναι αυτες κατι μερες πριν κατα την αποψη μου. Ολα καλα θα πανε
Ποια σχολή σε ενδιαφέρει;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, αλλά όχι ΔΕ ΔΙΝΩ ΠΑΛΙ :laugh:
Θυμήσου τι περάσαμε πέρυσι;;;;; όχι, ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω 🤣🤣🤣
80 έφτασε η πίεση!!!🤣🤣🤣
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλή επιτυχία σε όλους σας!!!! Εύχομαι όλοι να περάσετε εκεί που θέλετε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Θυμήσου τι περάσαμε πέρυσι;;;;; όχι, ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω 🤣🤣🤣
80 έφτασε η πίεση!!!🤣🤣🤣
Νομίζω ότι κανένας από εμάς τους περσινούς δεν θα ξεχάσει την ομαδική παράκρουση στο θρεντ της αναμονής των αποτελεσμάτων :lol: Ευτυχώς είχε αίσια έκβαση και για εμάς και για τα παιδιά σας!

Φέτος βέβαια γκρινιάζω που διαβάζω το 1000 σελίδων τούβλο του ποινικού δικαίου, αλλά καλύτερα έτσι... :lol:
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Εσυ πέρασες στη σχολή που ήθελες;
Εγώ είμαι μεγάλη για πανελλήνιες (του παρελθόντος αιώνος που έλεγε και η Βασιλειάδου).
Αλλά πέρυσι έδινε ο γιος μου δεύτερη φορά για Ιατρική (είχε περάσει Βιολογία) και η κόρη μου πρώτη χρονιά για Αγγλική φιλολογία!
Το άγχος στα ύψη! Αλλά τελικά πέρασαν και τα δύο εκεί που ήθελαν οπότε τέλος καλό όλα καλά.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εγώ είμαι μεγάλη για πανελλήνιες (του παρελθόντος αιώνος που έλεγε και η Βασιλειάδου).
Αλλά πέρυσι έδινε ο γιος μου δεύτερη φορά για Ιατρική (είχε περάσει Βιολογία) και η κόρη μου πρώτη χρονιά για Αγγλική φιλολογία!
Το άγχος στα ύψη! Αλλά τελικά πέρασαν και τα δύο εκεί που ήθελαν οπότε τέλος καλό όλα καλά.
Συγχαρητήρια στα παιδιά σας, να τα δείτε όπως επιθυμείτε!!
Λάθος κατάλαβα εγώ από την απάντηση σας!
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Νομίζω ότι κανένας από εμάς τους περσινούς δεν θα ξεχάσει την ομαδική παράκρουση στο θρεντ της αναμονής των αποτελεσμάτων :lol: Ευτυχώς είχε αίσια έκβαση και για εμάς και για τα παιδιά σας!

Φέτος βέβαια γκρινιάζω που διαβάζω το 1000 σελίδων τούβλο του ποινικού δικαίου, αλλά καλύτερα έτσι... :lol:
Καλά πέρυσι οι μέρες της αναμονής ηταν το κάτι άλλο.......όντως ομαδική παράκρουση 🤣🤣
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγχαρητήρια στα παιδιά σας, να τα δείτε όπως επιθυμείτε!!
Λάθος κατάλαβα εγώ από την απάντηση σας!
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλή επιτυχία στην αδερφή σου 💗💗
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ποια σχολή σε ενδιαφέρει;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι μόνο για Εργοθεραπεία και ιδιαίτερα Λογοθεραπεία. όμως επειδή ξέρω οτι παίζει και για κατι μόρια να μην το πιάσω, μετά θα δηλώσω παιδαγωγικά και νηπιαγωγών σε ενα συγκεκριμένο νησί που είναι πολύ χαμηλά οι βάσεις έστω να κάνω ειτε 10% είτε κατατακτήριες μετά το πέρας των σπουδών μου! Συγχαρητήρια στα παιδάκια σας σας θυμάμαι και πέρσι που σχολιάζετε είστε καταπληκτική μαμά!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top