Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Χωρίς να σημαίνει αυτο οτι δεν υπάρχουν και κάποιοι ευσυνείδητοι που κυριολεκτικά βγάζουν τα μάτια τους για να μην στενοχωρήσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αυτό είναι λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PSYCHO.10

Νεοφερμένος

Η PSYCHO.10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια!! είμαι καινουρια εδώ..επομενως αν κανω/πω καμια βλακεια συγχωρεστε με ;p
ΑΡΧΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ..ΓΝΩΣΤΟ.. Πρωταγορας, Πολιτεια, Ηθικά ή Πολιτικα? Ακουω προβλεψεις ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Η μητέρα μου φιλόλογος στο εππαγγελμα λέει στους μαθητές της να διαβάζουν τα πάντα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αν και οικονομικά.,διάβαζε πρωταγορα.το νιωθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Η μητέρα μου φιλόλογος στο εππαγγελμα λέει στους μαθητές της να διαβάζουν τα πάντα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε .

Και πολύ καλά λέει. Πέρσι όλοι έλεγαν ότι θα μπει Πολιτεία και τελικά έβαλαν Ηθικά Νικομάχεια, για τα οποία οι περισσότεροι έλεγαν ότι είναι antisos. Σε περίπτωση που βέβαια έχεις τελειώσει την επανάληψη σου, μία μέρα πριν δώσεις, και σου περισσεύει λίγος χρόνος πέρασε κανένα sosaki. Αλλά μόνο στην περίπτωση που θα τα έχεις περάσει όλα καλά και θα έχεις ένα μικρό περίσσευμα χρόνου!!!!

Και πολύ καλά λέει. Πέρσι όλοι έλεγαν ότι θα μπει Πολιτεία και τελικά έβαλαν Ηθικά Νικομάχεια, για τα οποία οι περισσότεροι έλεγαν ότι είναι antisos. Σε περίπτωση που βέβαια έχεις τελειώσει την επανάληψη σου, μία μέρα πριν δώσεις, και σου περισσεύει λίγος χρόνος πέρασε κανένα sosaki. Αλλά μόνο στην περίπτωση που θα τα έχεις περάσει όλα καλά και θα έχεις ένα μικρό περίσσευμα χρόνου!!!!

Προσωπικά δεν θα με παραξενέψει το γεγονός να ξαναβάλουν Ηθικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πρωταγορας λεμε.εχω δει ονειρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Ναι όνειρο και εγώ έχω δει σε όνειρο ότι σε 10 χρόνια θα έχω 34 δις και θα είναι το number 7 σε όλον το κόσμο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Πέρα από τα όνειρα, εγώ αύριο γράφω προσομοίωση στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης (Συναρτήσεις, Όρια, Συνέχεια, Παραγωγοι, Ρυθμός Μεταβολής) και αναρωτιέμαι αν με το 10 περνάω τη βάση της σχολής μου.

(Απο μέσα μου κλαίω.:P:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλή χρονιά σε όλους παιδιά. Γράφω στο φροντηστήριο αρκετά καλά διαγωνίσματα . Είμαι θεωρητικη κατεύθυνση. Πόσες ώρες διαβάζετε γενικά μέσα στην ημέρα ; Πόσο νομίζετε οτι χρειάζεστε εσείς προσωπικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Καλή χρονιά σε όλους παιδιά. Γράφω στο φροντηστήριο αρκετά καλά διαγωνίσματα . Είμαι θεωρητικη κατεύθυνση. Πόσες ώρες διαβάζετε γενικά μέσα στην ημέρα ; Πόσο νομίζετε οτι χρειάζεστε εσείς προσωπικά;
Όταν έδινα το 2012, δίαβαζα καθημερινά 3-4 ώρες και το σαββατοκύριακο χτύπαγα 12ωρο. Ποτέ δεν κοίταγα πόσες ώρες διάβαζα αλλά με ενδιέφερε το ποιοτικό διάβασμα και η καλή απόδοση μου. Στο τέλος έγραψα 15.000 μόρια από θεωρητική κατεύθυνση, και κατάφερα να πιάσω 19 στην ιστορία κατεύθυνσης και 17.2 λογοτεχνία:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλή χρονιά σε όλους παιδιά. Γράφω στο φροντηστήριο αρκετά καλά διαγωνίσματα . Είμαι θεωρητικη κατεύθυνση. Πόσες ώρες διαβάζετε γενικά μέσα στην ημέρα ; Πόσο νομίζετε οτι χρειάζεστε εσείς προσωπικά;

Τις καθημερινές δεν ξεπερνάω τις 4 ώρες. Πηγαίνω 4 ώρες φρόντ αμέσως μετά το σχολείο και γυρίζω σπίτι 7 παρά. Τρώω, κάθομαι κανα μισάωρο και γύρω στις 8 παρά ξεκινάω.
Τα ΣΚ διαβάζω σαφώς περισσότερο γιατί συνήθως Κυριακές γράφουμε κάποιο διαγώνισμα ή τεστ.
Τώρα τα Χριστούγεννα ούτε εγώ ξέρω πόσο διάβασα αλλά έβγαλα επανάληψη τα 2 πρώτα κεφάλαια της ιστορίας, πολιτεία και ηθικά νικομάχεια και λατινικά ξανά τα κείμενα της Β γυμνασίου και όλη τη γραμματική και το συντακτικό που έχουμε κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά απλά επειδή εμένα μου βγαίνουν γενικά λίγες ώρες. Έχω φροντιστήριο Δευτέρα (4-9) , Τετάρτη (4-8) και Παρασκευή (5-9) και Αγγλικά την Πέμπτη 4-5. Οπότε αυτές τις μέρες δεν διαβάζω. ;p Γενικά διαβάζω την Τρίτη αρκετά και φροντίζω ώστε μέσα στο ΣΚ να έχω βγάλει ΟΛΑ όσα έχω για το φροντ της εβδομάδας. Αλλά ας πούμε το σάββατο διαβάζω 5-6 ώρες και την Κυριακή 3-4 ενώ την Τρίτη 2-4 . Γενικά γράφω 17,5 - 18 Αρχαία , 18 - 19,5 Λατινικά 15-16 Έκθεση και Ιστορία 18 -18,5 .

Απλά πολλές φορές φτάνω στο σημείο μέσα στην Εβδομάδα να έχω κάνει αρκετά επανάληψη και να μην ξέρω τι να κάνω χαχα.
Και ως επί το πλείστον τις Πέμπτες βγαίνω .

Θα με συστήνατε να διαβάζω περισσότερο με περισσότερες επαναλήψεις και τέτοια ή όχι ; Τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά απλά επειδή εμένα μου βγαίνουν γενικά λίγες ώρες. Έχω φροντιστήριο Δευτέρα (4-9) , Τετάρτη (4-8) και Παρασκευή (5-9) και Αγγλικά την Πέμπτη 4-5. Οπότε αυτές τις μέρες δεν διαβάζω. ;p Γενικά διαβάζω την Τρίτη αρκετά και φροντίζω ώστε μέσα στο ΣΚ να έχω βγάλει ΟΛΑ όσα έχω για το φροντ της εβδομάδας. Αλλά ας πούμε το σάββατο διαβάζω 5-6 ώρες και την Κυριακή 3-4 ενώ την Τρίτη 2-4 . Γενικά γράφω 17,5 - 18 Αρχαία , 18 - 19,5 Λατινικά 15-16 Έκθεση και Ιστορία 18 -18,5 .

Απλά πολλές φορές φτάνω στο σημείο μέσα στην Εβδομάδα να έχω κάνει αρκετά επανάληψη και να μην ξέρω τι να κάνω χαχα.
Και ως επί το πλείστον τις Πέμπτες βγαίνω .

Θα με συστήνατε να διαβάζω περισσότερο με περισσότερες επαναλήψεις και τέτοια ή όχι ; Τι πιστεύετε;

Κοίτα να κάνεις οτι νιώθεις εσύ. Εμείς βλεπουμε απλα κάποιους αριθμούς μ ωρες διαβάσματος κ τπ άλλο. Εσυ ξέρεις μόνο αν αποδίδει. Εσυ βλέπεις αν εχεις κενα κάπου. Επομένως κανε οτι εσυ πιστεύεις καλύτερο κ μην περιμένεις ν σου πει Κάποιος που δν σε ξερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiwta13

Νεοφερμένος

Η yiwta13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σαςς!! ξεκινησα φετος φροντιστηριο( πηγαινα και στην 2α λυκειου) στα αρχαια στην ιστορια στην εκθεση και στα λατινικα..τα παω γενικα πολυ καλα και με λιγες ωρες διαβασματος τσιμπαω πολυ καλους βαθμους..γενικα τα πιανω ευκολα.Πριν μια βδομαδα σταματησα το φροντιστηριο για λογους οικονομικους αλλα και επειδη εβλεπα οτι και δεν γινοταν δουλεια στο μαθημα και οτι μου ετρωγε πολλες ωρες διαβασματος..επισης συνειδητοποιησα οτι δεν αντεχα ολη αυτην την πιεση που με ασκουσε και οτι αποδιδω καλυτερα οταν διαβαζω χωρις να εχω αγχος για τα διαγωνισματα.Πλεον δεν υπαρχει μερα που να την αφηνω ανεκμεταλλευτη και διαβαζω το λιγοτερο 3 ωρες καθημερινα επειδη νιωθω μια ανασφαλεια χωρις το φροντ..Επιπλεον κανω και μιαμιση ωρα ιδιαιτερα στο αγνωστο..Συμφωνα με αυτα που σας ειπα πιστευετε οτι μπορω να τα καταφερω χωρις το φροντιστηριο και να πιασω εναν ικανοποιητικο βαθμο; (17.000 μορια και πανω) .Πειτε μου γνωμες,τις χρειαζομαιι:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρε παιδια, μην κοιτατε τις ωρες. Διαβαστε οσο νομιζετε οτι σας χρειαζεται για να καταλαβετε αυτα που πρεπει, για να τα μαθετε, για να λυσετε τις ασκησεις κτλ. Εγω δεν θυμαμαι καν ποσες ωρες διαβαζα γιατι δεν τις μετρουσα, απλα επιανα τα βιβλια και τις ασκησεις και οσο μου επαιρνε. Αν νιωθετε οτι εχετε καταλαβει αυτα που πρεπει, δεν εχουν σημασια οι ωρες, ελεος δηλαδη :P Ετσι και αλλιως ο καθενας ειναι διαφορετικος, ξερω παιδια που αποστηθιζουν κειμενα αμεσως και αλλους που πρεπει να καθισουν ωρες να μαθουν μια σελιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
εχουν ξεκινησει οι αιτησεις για τις πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Νομίζω πως ξεκινούν τον Φεβρουάριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εχουν ξεκινησει οι αιτησεις για τις πανελληνιες;

Οχι
Το Φεβρουάριο. Ανεμενε το δελτιο τυπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
θενξ γκαις(ερωτηση φιλου ηταν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top