Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδιά! Φτάνουν τα Χριστούγεννα!!
Θα ζοριστούμε λίγο φέτος αλλά πάνω από όλα πρέπει να ξεκουραστούμε και λίγο...
Προσωπικά το μόνο που ζητώ είναι 1-2 παραπάνω ώρες υπνου!
Κατά τα άλλα καθημερινό διάβασμα ( εκτός τα Χριστούγεννα και τη Πρωτοχρονιά) αλλά με τους δικούς του ρυθμούς ο καθένας!

Να κοιτάξετε να βγείτε για κανέναν καφέ, για κανένα ποτό, να πάτε να φάτε κανένα γλυκό σε κανέναν φίλο που γιορτάζει
( Και εγώ γιορτάζω:redface: )
τι μια 1-2 τι 2-3 το ιδιο ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω εχω μπαρλα κ δν εχω παράπονο.
Πιστεύω πως το βασικό ειναι να εχεις ορεξει για διαβασμα ειτε εχεις μπαρλα ειτε παπαδακη. Ειναι κ τα 2 Καλά. Επίσης θεωρω οτι ο μπαρλας τα εχει πιο καλα ταξινομημένα στο βιβλιο απ οτι ο Παπαδάκης.

Και τα 2 ειναι αρκετα καλα,απλα θεωρω οτι του μπαρλα ειναι καλυτερο γιατι εχει πιο βασικες ασκησεις ενω αν δεις του σαββαλα εχει και πολλες περιττες που απλα βοηθανε στην καλυτερη κατανοηση

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις,οι γνωμες σας ειναι σεβαστες αλλα οφειλω να διαφωνησω και με τους δυο.Ο Παπαδακης σε καμια περιπτωση δεν εχει χειροτερη ταξινομηση καθως εχει καθε κεφαλαιο με την σειρα του βιβλιου και οσον αφορα τα λυμμενα παραδειγματα αλλα και τις αλυτες ασκησεις ειναι τελεια ταξινομημενα διοτι η καθε ασκηση ειναι κλιμακουμενης δυσκολιας ξεκινωντας απο την ευκολοτερη στην πιο δυσκολη.Τωρα ο Μπαρλας εχει αισθητα λιγοτερες ασκησεις απο τον Παπαδακη ομως και παλι δεν θεωρω οτι ο Μπαρλας απλα εχει τις απαραιτητες ενω ο αλλες εχει προσθεσει και περιττες.Ολες οι ασκησεις εξισου σημαντικες απλως ο Παπαδακης εχει περισσοτερες ασκησεις γιατι ετσι θεωρησε πως θα ειναι καλυτερο το βιβλιο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια συμβουλή: Αγνοείστε τα διαδικτυακά και μη troll που λένε ''έχω βγάλει ήδη 350 φορές την ύλη'' και ''όποιος κοιμάται πάνω από 15' θα αποτύχει'' και συγκεντρωθείτε στην προσπάθεια σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια ,σκεφτείτε οτι στην παρούσα φάση το μυαλο σας ειναι το εργαλείο σας!Καντε ενα μικρο σέρβις!Τι εννοώ μ αυτο;; Διαβάστε οργανωμένα και με προγραμμα.ΤΟ κυριότερο ομως; Βγείτε!Μπορειτε να πάτε για εναν καφε έστω και στο μαγαζι που ειναι διπλα στο σπιτι σας.Αν δεν αλλάξετε λιγο παραστάσεις αυτές τις μερες το μυαλο-εργαλείο σας ειναι πολυ πιθανό να κρασαρει οταν θα πρεπει να τα δώσει ολα!( αυτο μου το ειπε και φίλος μου ψυχοθεραπευτης) Επισης αλλο διαβαζω 4 ωρες με κλειστό κινητο,λάπτοπ,ινστα κλπ κ αλλο οχτω ωρες με όλες αυτές τις συσκευές ανοιχτές!
Υ.Γ. Γράψτε σ ενα χαρτί με μεγάλα γράμματα "Δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταφέρω το στόχο μου" ! Ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μα παιδιά, η δυσκολία των θεμάτων ειδικά για την θεωρητική στα περισσότερα θεωρώ ότι είναι υποκειμενική.
Αν διαβάζεις συστηματικά καθόλη τη προετοιμασία, έχεις δει σύνθετα θέματα και σκέφτεσαι και λίγο λογικά ( ξεφεύγεις δηλαδή από την μέθοδο της παπαγαλίας) δύσκολα μπορείς να βρεις τόσο δύσκολα θέματα.
Το άγνωστο είναι λαχείο μονάχα και η έκθεση που είναι για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις,οι γνωμες σας ειναι σεβαστες αλλα οφειλω να διαφωνησω και με τους δυο.Ο Παπαδακης σε καμια περιπτωση δεν εχει χειροτερη ταξινομηση καθως εχει καθε κεφαλαιο με την σειρα του βιβλιου και οσον αφορα τα λυμμενα παραδειγματα αλλα και τις αλυτες ασκησεις ειναι τελεια ταξινομημενα διοτι η καθε ασκηση ειναι κλιμακουμενης δυσκολιας ξεκινωντας απο την ευκολοτερη στην πιο δυσκολη.Τωρα ο Μπαρλας εχει αισθητα λιγοτερες ασκησεις απο τον Παπαδακη ομως και παλι δεν θεωρω οτι ο Μπαρλας απλα εχει τις απαραιτητες ενω ο αλλες εχει προσθεσει και περιττες.Ολες οι ασκησεις εξισου σημαντικες απλως ο Παπαδακης εχει περισσοτερες ασκησεις γιατι ετσι θεωρησε πως θα ειναι καλυτερο το βιβλιο του
Μα εγω δεν ανεφερα πουθενα οτι εχει χειροτερη ταξινομηση ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα εγω δεν ανεφερα πουθενα οτι εχει χειροτερη ταξινομηση ;ρ

Ναι μα εχω κανει παραθεση και τα λογια ενος αλλου παιδιου ο οποιος αυτο ειπε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carolina.123

Νεοφερμένος

Η Carolina.123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά.Κανένας εδω απο θετικη κατευθυνση;
Εγω παω θετικη κατεθυνση,είμαι Β λυκείου χωρίς φροντιστηρια γιατι δεν εχουμε την οικονομικη ανεση..Ιατρική θέλω να σπουδάσω.Πιστευεται υπαρχει ελπιδα χωρις φροντιστηρια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν εισαι αρκετα ωριμη να διαβασεις μονη σου τοτε ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happysoul

Νεοφερμένος

Η happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλή χρονιά παιδιά, ό,τι επιθυμείτε!Σας εύχομαι στον νέο χρόνο να πετυχετε τους στόχους σας!Κουράγιο, λίγο έμεινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
6 μηνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά!!!!!!!! Πάντα με υγεία και επιτυχίες!!!!!!


Εάν ξεκινήσουν 6 Ιουνίου 5 μήνες και κάτι εχουν μείνει για τις πανελλαδικές!!!!!!!
Ανυπομονώ να δώσω για να τελειώνω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλή χρονιά παιδιά, ό,τι επιθυμείτε!Σας εύχομαι στον νέο χρόνο να πετυχετε τους στόχους σας!Κουράγιο, λίγο έμεινε!

Καλή και δημιουργική χρονιά με υγεία! Υγεία, και όλα τα άλλα θα έρθουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Και ρωτώ λοιπον.σχεδον βέβαιο το γεγονός οτι θα πραγματοποιηθούν πρώτα οι ενδοσχολικές κ έπειτα οι πανελληνιες.δυστυχως δν νμζω να υπαρχει χρονος να κάτσω να διαβάσω ιστορίες και αλλα μαθήματα τη στιγμή που 5-6 μερες μετα τα δίνω έκθεση και μαθηματικα..με τους καθηγητές προθυμους να ΜΗΝ βοηθήσουν καθολου βλεπω δε βλεπω απολυτήριο .. Αλλα μαλλον το βλεπω με 12-13 ..ποσο κακό ειναι αυτο??ποσο θα με επηρεάσει αργότερα.υπαρχει περίπτωση να μ ζητηθεί ακομη και αν τελειώσω κάποια καλη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Και ρωτώ λοιπον.σχεδον βέβαιο το γεγονός οτι θα πραγματοποιηθούν πρώτα οι ενδοσχολικές κ έπειτα οι πανελληνιες.δυστυχως δν νμζω να υπαρχει χρονος να κάτσω να διαβάσω ιστορίες και αλλα μαθήματα τη στιγμή που 5-6 μερες μετα τα δίνω έκθεση και μαθηματικα..με τους καθηγητές προθυμους να ΜΗΝ βοηθήσουν καθολου βλεπω δε βλεπω απολυτήριο .. Αλλα μαλλον το βλεπω με 12-13 ..ποσο κακό ειναι αυτο??ποσο θα με επηρεάσει αργότερα.υπαρχει περίπτωση να μ ζητηθεί ακομη και αν τελειώσω κάποια καλη σχολη?

Το απολυτήριο λυκείου θα σου χρειαστεί για τις μεταπτυχιακές σου σπουδές. Θα το αποστείλεις, μαζί με το δίπλωμα του πτυχίου σου, στα πανεπιστήμια στα οποία θα θέλεις να κάνεις το ΜΠΣ.

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Κανένας εδω απο θετικη κατευθυνση;
Εγω παω θετικη κατεθυνση,είμαι Β λυκείου χωρίς φροντιστηρια γιατι δεν εχουμε την οικονομικη ανεση..Ιατρική θέλω να σπουδάσω.Πιστευεται υπαρχει ελπιδα χωρις φροντιστηρια ;


Caroline, επειδή και εγώ είμαι Β λυκείου (θετικη) και θέλω να περάσω οδοντιατρική θα σου έλεγα να ξεκινήσεις φροντιστήριο και πιο συγκεκριμένα από το καλοκαίρι!!! Και εγώ πηγένα με το μυαλό χωρις φροντιστηρια αλλά η μητέρα μου με πήγε σε έναν γνωστό καθηγητή(διωρθωνει γραπτά πανελληνίων ) και μου είπε ότι ο στόχος μου και γενικά η ιατρικές σχολές χρειάζεται βοήθεια διότι είναι σχολές με υψηλά μόρια.Επισης μου είπε να κάνω μόνο ιδιαίτερα στο σπίτι για να ασχολείται ο καθηγητής μόνο με εμένα, αλλά επειδή του είπα ότι είναι λίγο δύσκολο για μόνο ιδιαίτερα μου είπε πως σίγουρα πρέπει να κάνεις ιδιαίτερα στο σπίτι στη γλώσσα (έχω ξεκινήσει γλώσσα διότι μου είπε και το άλλο, στην έκθεση δεν πέφτει μόνο θέμα της 3ης λυκείου αλλά μπορεί και της 1ης γυμνασίου )

Κλείνοντας,θέλω να πω ότι πρέπει να κάνεις φροντιστήριο (ξεκινά από το καλοκαίρι ) , αν και οικονομική κατάσταση είναι δύσκολη που λες πες στους γονείς σου πως πρέπει να κάνεις φροντιστήριο διότι αν περάσεις ιατρική τότε τα χρήματα που δώσανε οι γονείς σου στα φροντιστηρια ,θα μπορέσεις να τους τα δώσεις με 1-2 μήνες δουλειάς (Ελλάδα) ή 2 εβδομάδων (εξωτερικό ). Αλλά πάνω από όλα πρέπει να προσπαθίσες και εσύ!!! Προσεχε από τώρα στα μαθήματα θετικής (φυσική, χημεία βιολογία, έκθεση )
Και κάτι τελευταίο για να απομνημονευεις καλύτερα τη θεωρία είναι καλύτερο να γράφεις σε ένα τετράδιο τη θεωρία ( παιδί οδοβτιατρικης μου είπε πως στο πανεπιστήμιο έτσι κάνουν όλοι διότι η θεωρία είναι λίγη δύσκολη να τη μάθεις μόνο να την λες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και ρωτώ λοιπον.σχεδον βέβαιο το γεγονός οτι θα πραγματοποιηθούν πρώτα οι ενδοσχολικές κ έπειτα οι πανελληνιες.δυστυχως δν νμζω να υπαρχει χρονος να κάτσω να διαβάσω ιστορίες και αλλα μαθήματα τη στιγμή που 5-6 μερες μετα τα δίνω έκθεση και μαθηματικα..με τους καθηγητές προθυμους να ΜΗΝ βοηθήσουν καθολου βλεπω δε βλεπω απολυτήριο .. Αλλα μαλλον το βλεπω με 12-13 ..ποσο κακό ειναι αυτο??ποσο θα με επηρεάσει αργότερα.υπαρχει περίπτωση να μ ζητηθεί ακομη και αν τελειώσω κάποια καλη σχολη?

Να σου πω το ίδιο σκεφτόμουν πριν κάτι μέρες. Τελικά αποφάσισα να προσπαθήσω τουλάχιστον να μην είμαι χαμηλά στα τετράμηνα, ώστε η ''ζημιά'' να μην είναι τόσο μεγάλη.
Αν και φέτος σε βιολογία, ιστορία γενικής και θρησκευτικά έχω αρκετά ''απαιτητικούς'' καθηγητές, πιστεύω πως στο τέλος κανείς δεν θα είναι τόσο ''χαζός'' ώστε να μας αφήσει στο έλεος του Θεού. Εκπαιδευτικοί είναι και νομίζω πως όλοι θα σεβαστούν το γεγονός ότι δίνουμε πανελλήνιες μετά και το βάρος/ενδιαφέρον μας είναι εκεί.
Πρέπει βέβαια τώρα, να δείχνουμε έστω και την ελάχιστη συμμετοχή στη τάξη.
Τώρα από ότι ξέρω το απολυτήριο είναι κάτι που δεν αλλάζει και μπορεί να σου χρειαστεί οποιαδήποτε στιγμή στη ζωή σου. Στο άμεσο μέλλον σίγουρα αν σκέφτεσαι για σπουδές στο εξωτερικό ή αργότερα για μεταπτυχιακές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Από την στιγμή που έχεις πτυχίο δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο το απολυτήριο λυκείου για να σε πάρουν σε κάποιο μεταπτυχιακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ναι μα εχω κανει παραθεση και τα λογια ενος αλλου παιδιου ο οποιος αυτο ειπε;
<<οφειλω να διαφωνησω και με τους δυο>>...

Παιδια οσο τρελαμενος να ειναι και ενας καθηγητης δεν νομιζω να μας κανουν κατι ημαρτον 3η λυκειου ημαστε απλα οσοι πανε να ξεφυγουν στειλτε τους γονεις σας και τελος... η στην τελικη απευθυνθειτε στην διευθυνση αυτοι θα ειναι προθυμοι να σας βοηθησουν και θα το κανουν αμεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
<<οφειλω να διαφωνησω και με τους δυο>>...

Ρε φιλε που κολλας;; Ειπε ο Δεα οτι δεν εχει καλη ταξινομηση και ειπες εσυ οτι ο Μπαρλας εχει πιο βασικες ασκησεις και ειπα οτι δεν συμφωνω με καμια γνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top