Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ιστορια ειμαι στον δικομματισμο,αρχαια στην 8 στα ηθικα και λατινικα στο 31.
θεωρειτε πως ειμαι πισω;

Ιστορία είμαι αρκετά πιο μπροστά, στα αρχαία είμαστε μαζί. Λατινικά θύμισέ μου ποιο είναι το 31 γιατί δεν το ξέρω καθόλου με νούμερα (την Τρίτη τελείωσα την ύλη στα λατινικά και την Πέμπτη ξεκινήσαμε επανάληψη ξανά από το terra φαντάσου και έχουμε τα 2 πρώτα κείμενα για εξέταση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αύριο γράφω ΑΟΘ (3ο κεφάλαιο). Θεωρώ ότι το 3ο έχει την πιο δύσκολη θεωρία.
Συμφωνώ απόλυτα. Εγω θα γραψω 3ο κ 4ο μαζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αύριο γράφω ΑΟΘ (3ο κεφάλαιο). Θεωρώ ότι το 3ο έχει την πιο δύσκολη θεωρία.

αν θυμάμαι καλά παραγωγή και κόστος
καλή σου τύχη
(να παρακαλάς στο τέλος να πέσουν αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
αν θυμάμαι καλά παραγωγή και κόστος
καλή σου τύχη
(να παρακαλάς στο τέλος να πέσουν αυτά)

Έγραψα. Τα αποτελέσματα μετά την πενθήμερη.
Το 3ο κεφάλαιο αφορά στο κόστος (TP, AP, MP, FC, VC, TC, AFC, AVC, ATC, MC, ΝΦΑ)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Έγραψα. Τα αποτελέσματα μετά την πενθήμερη.
Το 3ο κεφάλαιο αφορά στο κόστος (TP, AP, MP, FC, VC, TC, AFC, AVC, ATC, MC, ΝΦΑ)

:)

Καλά να περάσεις και να μην σκέφτεσαι πως τα πήγες στο αοθ στην πενταήμερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μιας και είχα αρκετό καιρό να συνδεθώ στο φόρουμ, λόγω των υποχρεώσεων της σχολής, έκατσα και διάβασα τα περισσότερα μηνύματα αυτού του νήματος, αφού γνωρίζω πως πρόκειται για ένα από τα πιο σημαντικά νήματα του φόρουμ. Εγώ ένα έχω να πω :
ο Δεκέμβρης είναι ο καλύτερος μήνας αυτής της χρονιάς! Πιστέψτε το! 5 μέρες χωρίς διάβασμα.. Να "ξεκουραστείτε", να περάσετε καλά σε αυτή την εκδρομή, να ζήσετε αυτή την εμπειρία και δεν θα το μετανιώσετε! Και μετά την εκδρομή τα Χριστούγεννα!!
Διάβασμα χωρίς υπερβολές εκείνη την περίοδο, κάλυψη κενών χωρίς άγχος αλλά και φυσικά και εξόδους, γιατί ίσως είναι και από τις τελευταίες σας μέχρι τον Μάιο! Και φυσικά ΥΠΝΟ!
Προσωπικά, ήμουν πρωινός τύπος και έτσι δεν διάβαζα ποτέ όλη τη χρονιά μετά τις 22.00. Το θέμα, λοιπόν, είναι να καταλάβετε εσείς τι τύπος ακριβώς είστε και να προσαρμοστείτε σε αυτό! Άμα σας εμπνέει το βραδινό διάβασμα, το πρωί να βάζετε το ξυπνητήρι μετά τις 12! :P :D

Φυσικά και θα πιεστείτε, δεν είπα το αντίθετο! Θέλει πείσμα όμως! Όταν πιεστείτε και νιώσετε πως δεν γίνεται να προχωρήσει το διάβασμα, πως δεν μπορεί να λυθεί η τάδε άσκηση, τότε είναι η ώρα να σπρώξετε τον εαυτό σας και να πείτε : ΟΧΙ, δεν πρόκειται να παραδοθώ, δεν θα τα βάλω κάτω! και θα τα καταφέρετε, πιστέψτε με!

Ήμουν θετική κατεύθυνση περσυ, και ομολογουμένως, τα μαθηματικά απαιτούν το μεγαλύτερο ποσοστό της προσοχής σας! Είναι το μάθημα που ακόμα και μια μονάδα (στις 100) μπορεί να σας αφαιρέσει 66 μόρια! Να είστε προσεκτικοί και μια πολύ χρήσιμη συμβουλή που μας είχε δώσει και ο καθηγητής μας περσυ για το συγκεκριμένο μάθημα :
σε ένα 3ωρο διαγώνισμα ποτέ μη χάσετε χρόνο για πράγματα που δεν ξέρετε. είναι προτιμότερο να αφιερώσετε 2 ώρες να γράψετε ολόσωστα και μαθηματικώς ορθά τα πράγματα που είστε βέβαιοι πως γνωρίζετε, παρά να ασχοληθείτε 2 ώρες με το ερώτημα ή τα ερωτήματα που είναι αμφίβολο αν τα γνωρίζετε! Η κάθε λεπτομέρεια μετράει!

Τέλος για την έκθεση έχω απλά να ευχηθώ : καλή τύχη!
Εγώ ως μαθητής του 15-16 στην έκθεση, έγραψα ένα απίστευτο στα μάτια μου 16,7! Πάντως είδα και μαθήτρια του 18 να γράφει 15, αλλά και μαθήτρια του 18 να γράφει όντως 18! Οπότε το μόνο που μπορώ να πω είναι καλή τύχη!

Chris1993 απίστευτο το πως βρίσκεις χρόνο να απαντάς σε μηνύματα εδω! :P παιδιά, το παιδί από εδώ κάνει φοιτητική ζωάρα! Αχ, αλίμονο σε εμάς! :P
(Όσοι δεν τον ξέρετε ακόμα, μην ανησυχείτε, θα τον γνωρίσετε το καλοκαίρι - προφητικό μήνυμα)


Υ.Γ. πάντως πιστέψτε με, αν και διαμαρτύρεστε τώρα για την έλλειψη συγκέντρωσης σας, του χρόνου θα εύχεστε να μπορούσατε να συγκεντρωθείτε όπως στην τρίτη λυκείου!

Καλή συνέχεια από εμένα με πείσμα, κουράγιο, επιμονή και υπομονή και όλα καλά θα πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
"...με στόχο του υπουργείο να είναι να μεσολαβήσει ένα κενό διάστημα 5-10 ημέρων ανάμεσα στις δύο εξεταστικές διαδικασίες προκειμένου οι μαθητές να έχουν χρόνο για επαναλήψεις."

Για το "καλο" μας το κανουν,ολα τα εχουν σκεφτει εκει στο υπουργειο...

Ομως ας μην προτρεχουμε δεν εχει οριστικοποιηθει ακομη,απλα σχεδιασμους κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω 6 Ιουνίου πιστεύω θα αρχίσουν ημερα Τρίτη
Καθως στις 5 είναι του αγιου πνευματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγω 6 Ιουνίου πιστεύω θα αρχίσουν ημερα Τρίτη
Καθως στις 5 είναι του αγιου πνευματος

Τρίτη δεν αρχίζουν ποτε λογικα 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
πιστευετε οτι ειναι καλυτερο να δωσουμε τον ιουνιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τελείως υποκειμενικό,κάποιοι θα ευνοηθούν διοτι το σχολειο πιθανών να τους βοηθήσει και να μην τους φορτώσει με τόμους για τις ενδοσχολικές.επομενως θα συνεχίσουν το διαβασμα για τις πανελληνιες.αλλοι θα καταστραφούν διότι το σχολειο τους ισως θελήσει να τηρήσει τα προσχήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Το βασικό πρόβλημα είναι ότι, εάν σε κάποια σχολεία γίνουν κανονικές απολυτήριες (με όλες δλδ τις τυπικούρες), οι απόφοιτοι αυτών των σχολείων θα πάνε πτώματα να δώσουν πανελλήνιες. Μπορεί ο βαθμός του απολυτηρίου να μην επηρεάζει την είσοδο στο πανεπιστήμιο, όμως δεν μπορούν και να αδιαφορήσουν εντελώς γιατί το απολυτήριο θα τους χρειαστεί μετά, όταν θα πάνε για μεταπτυχιακά στο εξωτερικό, όπου θα τους ζητηθεί ο βαθμός του απολυτηρίου.

Βέβαια νομίζω ότι δεν θα ισχύσει στο τέλος γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις, όπως ακριβώς και πέρσι. Έτσι, οι πανελλήνιες, πιστεύω, θα αρχίσουν Μάιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατ εμε ειναι χειροτερο να δωσουμε τον Ιουνιο ανεξαρτητου δυσκολιας των ενδοσχολικων στο εκαστοτε λυκειο.Ολοι γνωριζουμε οτι ο βαθμος του απολυτηριου δεν εχει καμια σημασια ομως αυτες οι 2 βδομαδες ενδοσχολικουν που ενδεχεται να προηγηθουν σιγουρα θα κουρασουν και θα εντεινουν το αγχος μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Επιτέλους κάτι καλό για τους απόφοιτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ισχύει ότι θα καταργηθούν από φέτος οι επαναληπτικές; Και εάν κάποιος πάθει κάτι (χτύπα ξύλο), τι κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ισχύει ότι θα καταργηθούν από φέτος οι επαναληπτικές; Και εάν κάποιος πάθει κάτι (χτύπα ξύλο), τι κάνει;
Δυστυχώς λογω κρισης θέλουν να τις κόψουν.
Ελπιζω ν μην συμβεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αποκοσμος

Νεοφερμένος

Ο Αποκοσμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δωσω φετος πανελληνιες μετα απο πολλα χρονια μιας κ εχω απεριοριστο ελευθερο χρονο, αλλα πραγματικα εχω ξεχασει τα παντα απο αρχαια κ λατινικα. Πιστευετε οτι μπορω να καλυψω την υλη μονος μου ουσιαστικα απο το μηδεν με πολυωρο διαβασμα εννοειται κ να γραψω εναν αξιοπρεπη βαθμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top