Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αν έχει κάποιος μαθηματικά κατευθυνσης και έκθεση οεφε να μου τα στείλει σε μήνυμα αν γινεται.ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για την Ιστορία κατεύθυνσης τι ορισμοί μπήκανε στον ΟΕΦΕ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω δεν προκειται να δω τα θεματα οεφε παντως
Ανωμαλιες δεν θελω να δω και να παθω κανενα ψυχολογικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Λογικό είναι να έχετε κουραστεί μερικοί αφού έχετε ξεκινήσει διάβασμα από τον Ιούλιο, χαλαρώστε λίγο κάνετε λες και έρχεται το τέλος του κόσμου. Προσωσικά κάθε φορά που μπαίνω σε αυτό το θρεντ με πιάνει η καρδιά μου με αυτά που λέτε. :hehe:
Πάντως και εγώ ώρες-ώρες που το υπεραναλύω καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν αξίζει όχι μόνο το άγχος, αλλά και ο χρόνος που έχω ξοδέψει όλη τη χρονιά για να πετύχω όσα (δεν) πέτυχα. Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες, αλλά "από μέσα" τα βλέπεις πιο μουντά και τις συνέπειες πολύ σημαντικότερες απ' ότι είναι. Παίζει ρόλο και το περιβάλλον σου. Οι φίλοι σου και κυρίως οι γονείς σου. Ξέρω άτομα που οι γονείς τους καθορίζουν το πρόγραμμα του διαβάσματός τους - μη τυχόν και μείνουν έξω από το Πανεπιστήμιο :mad:
Τέλος πάντων, αν και καταλαβαίνω την άποψη σου, νομίζω ότι όσοι αγχώνονται δεν πρόκειται να χαλαρώσουν μέχρι να έρθουν στη θέση σου ;)

Καλα μαθηματικα σημερα επιβεβαιωνεται αλλη μια φορα ποσο "τρομπες" ειναι αυτοι που βαζουν τα θεματα..
Με ποια λογικη βαζεις ΤΟΣΑΑ πολλα στα μαθηματικα? Για να μη μιλησω για τα αλλα μαθηματα Φυσικη Κατ,Προγραμματισμο,Γενικης κλπ..
Το Δ θεμα σημερα ηθελε μονο του μιαμιση+ ωρα για να το παλεψεις..Μεχρι το Δ3 πηγα εγω αφηνοντας πισω το Δ1 γ) και στο Γ θεμα το τελευταιο ερωτημα το οποιο εγραψα πανω κατω το μισο (συνολο τιμων κλπ)
Παντως εχω μεγαλη περιεργεια τι αποδειξη θα μπει στις πανελληνιες τωρα που "καψανε" το φερματ και την αποδειξη στους μιγαδικους (το χειμωνα)!

Νομίζω βαρβάτες αποδείξεις είναι αυτές του θεωρήματος για τα ακρότατα. Επίσης καλή είναι και της συνέχειας από παραγωγισιμότητα (αν και νομίζω έχει πέσει). Α! Και από μιγαδικούς για την εξίσωση. Οι υπόλοιπες είναι νομίζω δωράκια.

το θεμα Δ ειχε πολυ ξυλο...εχω αφησει στο Δ2 σχεδον τα μισα ...τουλαχιστον εγραψα το Δ3 το Δ4 δεν το προλαβα-_- στο Δ1 εδειχνες οτι η G''(x) ειναι θετικη βγενει αν εκμεταλευτεις την μονοτονια της Η.. εγω δεν ελυσα το τελευταιο απο το Γ εαν και εχω φτασει μεχρι ενα σημειο και επισης δεν καταφερα το Β3 το πρωτο κομματι με το t...ειμαι σιγουρος οτι ειναι πιο απλο απο οτι νομιζω αλλα εκεινη την στιγμη δεν μπορουσα να σκεφτω απλα...απο θεωρια πιστευω ειμαι καλα...ειχα προετιμαστει αρκετα καλα στην θεωρια...αντε να γραψουμε καλα και στις εξετασεις να τελειωνουμε!

Για το t στο Θέμα Β αρκούσε να πάρεις το συζυγή του. Μετά εκμεταλευόσουν ότι |z|=|z1|=|z2|=|z3|=1, ύψωνες στο τετράγωνο και έλυνες ως προς τον συζυγή. Αντικαθιστούσες σε αυτό που βρήκες και μετά από ομώνυμα και μια απαλοιφή έβρισκες ότι είναι ίσος με t.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
το θεμα Δ ειχε πολυ ξυλο...εχω αφησει στο Δ2 σχεδον τα μισα ...τουλαχιστον εγραψα το Δ3 το Δ4 δεν το προλαβα-_- στο Δ1 εδειχνες οτι η G''(x) ειναι θετικη βγενει αν εκμεταλευτεις την μονοτονια της Η.. εγω δεν ελυσα το τελευταιο απο το Γ εαν και εχω φτασει μεχρι ενα σημειο και επισης δεν καταφερα το Β3 το πρωτο κομματι με το t...ειμαι σιγουρος οτι ειναι πιο απλο απο οτι νομιζω αλλα εκεινη την στιγμη δεν μπορουσα να σκεφτω απλα...απο θεωρια πιστευω ειμαι καλα...ειχα προετιμαστει αρκετα καλα στην θεωρια...αντε να γραψουμε καλα και στις εξετασεις να τελειωνουμε!

Καλα το Δ4 δεν σπαταλησα ουτε 2 λεπτα να διαβασω την εκφωνηση,ηξερα οτι δεν θα προλαβαινα,που οντως δε προλαβα.
Στο Β3 αυτο που λες απλα επρεπε να δειξεις οτι ο t ειναι ισος με τον συζηγη του και επισης ηξερες οτι
|z|=1 .......... και εβγαζες σχεση με το z και τον συζηγη του και ηταν ευκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Για την Ιστορία κατεύθυνσης τι ορισμοί μπήκανε στον ΟΕΦΕ;

Αν μάθεις πες μου και μένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αν μάθεις πες μου και μένα :P

:P Tυπογραφείο Τραπεζούντας,Οργανικός Νόμος και Μικτη επιτροπή 1914.
Και ήταν τα αγαπημένα μου :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
:P Tυπογραφείο Τραπεζούντας,Οργανικός Νόμος και Μικτη επιτροπή 1914.
Και ήταν τα αγαπημένα μου :'(

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ας μου στείλει κάποιος pm που να χει "εικόνα" των θεματων μαθηματικων του οεφε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διαβαζω τα μηνυματα σας και μου ερχονται μνημες , ανεπιθυμητες και μη, στο μυαλο μου. Και μονο που καταλαβαινω πως αισθανεστε και πως περναει η ωρα σας αγχωνομαι. Βασικα ηδη κουραστηκα. Να χαιρεστε που εμειναν 15 μερες! Κουραγιο παιδακια μου! Καλο διαβασμα και καληνυχτα! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathitis18ath

Νεοφερμένος

Ο Mathitis18ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπορει κάποιος να μου στείλει τα θέματα του Οεφε στα Αρχαία,για να τα λύσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Θα μπορούσαν να βάλουν λιγότερο χρονοβόρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλα το Δ4 δεν σπαταλησα ουτε 2 λεπτα να διαβασω την εκφωνηση,ηξερα οτι δεν θα προλαβαινα,που οντως δε προλαβα.
Στο Β3 αυτο που λες απλα επρεπε να δειξεις οτι ο t ειναι ισος με τον συζηγη του και επισης ηξερες οτι
|z|=1 .......... και εβγαζες σχεση με το z και τον συζηγη του και ηταν ευκολο..

ε και εγω κατι τετοιο πηγα να κανω αλλα καπου στην μεση ψιλοχαθηκα και το αφησα...δεν με ενοχλει και τοσο ειναι κατι που αν το παλευα λιγο παραπανω θα εβγενε ...σε ενα διαγωνισμα σαν και αυτο της οεφε κοιταξα να λυσω τα πιο περιεργα οπως το τελευταιο απο το Β που φαινονταν καπως..και σχεδον ολο το Δ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.

Pouloman

Νεοφερμένος

Ο Pouloman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν έχει κάποιος τα θέματα του ΟΕΦΕ στα Μαθηματικά Κατ. και δεν του είναι κόπος ας μου τα στείλει σε ΠΜ! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια στην ενημερωση για πανελλαδικες στο σχολειο αν λειπεις χανεις κατι ιδιεταιρο; Αυτα που λεει στο ιντερνετ περι διεξαγωγης δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ζω για την στιγμή που θα βιωσω την εβδομάδα :
Αρχαία - Λατινικά - Ιστορία ... έχουν να κλάψουνε μανούλεςςς :knife: :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Παιδιά!!!!!!! Καρτελάκι - Δελτίο εξεταζόμενου πότε θα πάρουμε???? Για Μάιο έλεγαν... Ξέρετε κάτι? Γιατί δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση ακόμα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evanescence123

Νεοφερμένος

Η evanescence123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά!!!!!!! Καρτελάκι - Δελτίο εξεταζόμενου πότε θα πάρουμε???? Για Μάιο έλεγαν... Ξέρετε κάτι? Γιατί δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση ακόμα!!!!!!
νομιζω 12 μαϊου.. εμας τοτε μας ειπαν να παμε στο σχολειο για να μας τα δωσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Το πολύ μέχρι τις 13 θα έχουν μοιραστεί σε όλα τα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top