Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
:P Tυπογραφείο Τραπεζούντας,Οργανικός Νόμος και Μικτη επιτροπή 1914.
Και ήταν τα αγαπημένα μου :'(
Αυτοί οι ορισμοί ήταν κουτσουλιές :P
Εμένα ο αγαπημένος μου ορισμός είναι αυτός του Βενιζελισμού :inlove: (όχι επειδή μ'αρέσει, αλλά επειδή τον λέω γρήγορα :hehe:)
(Αγροτική μεταρρύθμιση είχε πέσει πέρυσι... τα κωλόφαρδα για άλλη μια φορά!:whistle:)
Παιδιά!!!!!!! Καρτελάκι - Δελτίο εξεταζόμενου πότε θα πάρουμε???? Για Μάιο έλεγαν... Ξέρετε κάτι? Γιατί δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση ακόμα!!!!!!
Εμάς μας είπαν στο school ότι θα τα έχουν πάνω στα θρανία, την ημέρα που θα πάμε να γράψουμε έκθεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Παιδιά!!!!!!! Καρτελάκι - Δελτίο εξεταζόμενου πότε θα πάρουμε???? Για Μάιο έλεγαν... Ξέρετε κάτι? Γιατί δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση ακόμα!!!!!!

Εμείς έχει δύο εβδομάδες που πήραμε :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εμάς δε μας έχουν πει κάτι αλλά και να είπαν έχω να πατήσω σχολείο πριν από το Πάσχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλημέρα! Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση,και έχω αγχωθεί πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό. Γενικά όλη τη χρονιά βαριόμουν να διαβάσω πολύ, αλλά τα τυπικά τα έκανα. Έχω τελειώσει ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ μέχρι τώρα...Θέλω να περάσω Πληροφορικό, αλλά νομίζω πως θα ξαναδώσω του χρόνου. Μαθηματικά και Φυσική φοβάμαι πως θα πέσω πολύ χαμηλά.Και τη Βιολογία όσο και να τη διαβάζω δεν μπορώ να τη θυμάμαι. Επειδή στα Μαθηματικά άκουσα φέτος τον καθηγητή μου, και ασχολήθηκα μόνο με Μιγαδικούς, έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι για να μπορέσω να σώσω το μάθημα? Είναι και βαρύτητας :hmm::hmm::hmm::hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρε δεν έπαιζα τζόκερ μόλις με πήραν τηλέφωνο από το σχολείο να πάω να παραλάβω το Δελτίο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Εγω μολις πηγα σχολειο και το ελαβα.Οποτε τρεξτε να το παρετε!
Εχω να σχολιασω πως φετος αλλαξε χρωμα.Περυσι ηταν ασπρο και τωρα εγινε μπεζ.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγώ πήρα τηλ.στο σχολείο μου και δεν είναι έτοιμα ακόμη.Επίσης,δεν έχει βγει ακόμα η προκήρυξη για το στρατό.Πότε ας πούμε θα προλάβουμε να μαζεψουμε έγγραφα που χρειάζεται σχεδόν μια βδομάδα για να ετοιμαστούν και να τα στείλουμε εμπρόθεσμα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμάς δε μας είπανε τίποτα ακόμη. Ούτως ή άλλως θα πάω Τετάρτη, οπότε θα ρωτήσω από κοντά.

Παιδιά, με έχει πιάσει τρομερό άγχος. Ειδικά Φυσική φοβάμαι θα πατώσω γιατί ανησυχώ μη μπει δεύτερο κανένα Doppler, Η/Μ και Πλάγια κρούση και γλεντάμε... :(
Δε μπορούν κάθε χρόνο να βάζουνε μετωπική, ελατήρια και κύμα που μάλλον φέτος θα πέσουνε τρίτο θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Υποθεσεις και εικασιες ειναι ολα αυτα, αλλα ας πω και εγω την αποψη μου για την φυσικη κατευθυνσης...
Εχουμε και λεμε:

2ο θεμα: Αν αναλογιστουμε οτι περυσι δεν υπηρχε τιποτα απο doppler, ανακλαση-διαθλαση και ηλεκτρικες, σε ΟΛΟ το διαγωνισμα (ουτε καν Α θεμα) , ειναι πολυ πιθανα αυτα τα σημεια της υλης. Εννοειτε οτι δεν αποκλειουμαι τα κυματα, τα οποια σιγουρα θα υπαρχουν καπου

3ο θεμα: Μηπως ηρθε η ωρα για ηλεκτρικη ταλαντωση? Αν δεν πεσει 2ο θεμα, μπορει να μπει σαν 3ο θεμα, οπως ειχε γινει και στις πανελληνιες του 2011 αν θυμαμαι καλα

4ο θεμα: Παραδοσιακα, πιστευω στερεο θα ειναι, αλλα αν σκεφτουμε οτι περυσι και στις κανονικες , αλλα και στις επανληπτικες επεσε ραβδος, ισως το γυρισουν σε τροχαλια! Εννοειτε οτι συνδιαζεται ευκολα με κρουσεις!

Καπως ετσι τα βλεπω εγω! Αν και δεν εχει πολυ μεγαλη σημασια ολη αυτη η σκεψη, πιο πολυ σε μπερδευει! Οποτε αποψη μου εινια να μην αφησουμε κανενα κομματι της υλης αδιαβαστο, γιατι οτι αφησουμε μπορει να μην πεσει σε ασκηση, αλλα να πεσει σαν θεμα Α και με το καλημερα να παμε στο 19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εμάς δε μας είπανε τίποτα ακόμη. Ούτως ή άλλως θα πάω Τετάρτη, οπότε θα ρωτήσω από κοντά.

Παιδιά, με έχει πιάσει τρομερό άγχος. Ειδικά Φυσική φοβάμαι θα πατώσω γιατί ανησυχώ μη μπει δεύτερο κανένα Doppler, Η/Μ και Πλάγια κρούση και γλεντάμε... :(
Δε μπορούν κάθε χρόνο να βάζουνε μετωπική, ελατήρια και κύμα που μάλλον φέτος θα πέσουνε τρίτο θέμα!

Τα ηλεκτρομαγνητικά τι το δύσκολο έχουν; :worry: Αλήθεια, εγώ όσες έλυσα τις βρήκα πολύ απλές.
Όσο για πλάγια, το θεωρώ κάπως "υπερβολικό". Δεν είναι κάτι και πολύ "καλό" για να πέσει. Πιστεύω πως πολύ λίγα άτομα (σε σχέση με τον αριθμό των ατόμων που δίνουν) έχουν ασχοληθεί με την πλάγια κρούση. Δεν ξέρω, ίσως κάνω και λάθος.

Edit: Μάλλον Ηλεκτρομαγνητικά εννοείς και ανάκλαση-διάθλαση, οπότε πάσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Υποθεσεις και εικασιες ειναι ολα αυτα, αλλα ας πω και εγω την αποψη μου για την φυσικη κατευθυνσης...
Εχουμε και λεμε:

2ο θεμα: Αν αναλογιστουμε οτι περυσι δεν υπηρχε τιποτα απο doppler, ανακλαση-διαθλαση και ηλεκτρικες, σε ΟΛΟ το διαγωνισμα (ουτε καν Α θεμα) , ειναι πολυ πιθανα αυτα τα σημεια της υλης. Εννοειτε οτι δεν αποκλειουμαι τα κυματα, τα οποια σιγουρα θα υπαρχουν καπου

3ο θεμα: Μηπως ηρθε η ωρα για ηλεκτρικη ταλαντωση? Αν δεν πεσει 2ο θεμα, μπορει να μπει σαν 3ο θεμα, οπως ειχε γινει και στις πανελληνιες του 2011 αν θυμαμαι καλα

4ο θεμα: Παραδοσιακα, πιστευω στερεο θα ειναι, αλλα αν σκεφτουμε οτι περυσι και στις κανονικες , αλλα και στις επανληπτικες επεσε ραβδος, ισως το γυρισουν σε τροχαλια! Εννοειτε οτι συνδιαζεται ευκολα με κρουσεις!

Καπως ετσι τα βλεπω εγω! Αν και δεν εχει πολυ μεγαλη σημασια ολη αυτη η σκεψη, πιο πολυ σε μπερδευει! Οποτε αποψη μου εινια να μην αφησουμε κανενα κομματι της υλης αδιαβαστο, γιατι οτι αφησουμε μπορει να μην πεσει σε ασκηση, αλλα να πεσει σαν θεμα Α και με το καλημερα να παμε στο 19

Doppler βάζουν συχνά σε επαναληπτικές ως Β και Γ θέμα... Δεν είναι δύσκολο απλώς θέλει λίγη προσοχή εκεί με τους τύπους και όταν έχει με πηγή-παρατηρητή όπου το ένα από τα δύο είναι τοίχος και πρέπει οπότε να γίνει 2 φορές Doppler γιατί λειτουργεί και ως πηγή και ως παρατηρητής ο τοίχος (κάτι τέτοιο. Με μπερδεύει). Ανάκλαση-διάθλαση (Αυτό εννοούσα λέγοντας Η/Μ) φοβάμαι γιατί δε ξέρω τριγωνομετρία. Κατά τα άλλα είναι εύκολη! Ηλεκτρικές πολύ ωραίες αλλά γράφουν πολλοί όταν πέφτουν οπότε δεν είναι και ότι καλύτερο! Στερεό δυστυχώς πέφτει, δεν το γλιτώνουμε. Τώρα με κρούση ή χωρίς, δεν αλλάζει κάτι γιατί δεν είναι δύσκολες...

Τα ηλεκτρομαγνητικά τι το δύσκολο έχουν; :worry: Αλήθεια, εγώ όσες έλυσα τις βρήκα πολύ απλές.
Όσο για πλάγια, το θεωρώ κάπως "υπερβολικό". Δεν είναι κάτι και πολύ "καλό" για να πέσει. Πιστεύω πως πολύ λίγα άτομα (σε σχέση με τον αριθμό των ατόμων που δίνουν) έχουν ασχοληθεί με την πλάγια κρούση. Δεν ξέρω, ίσως κάνω και λάθος.

Edit: Μάλλον Ηλεκτρομαγνητικά εννοείς και ανάκλαση-διάθλαση, οπότε πάσο :P

Ναι ανάκλαση-διάθλαση εννοούσα :P
Πλάγια έπεσε το 2010 αν θυμάμαι καλά(και μια άλλη χρονιά με μία πλάγια κρούση στο δάπεδο) σε Β θέμα αν και ήταν εύκολο γιατί τα διανύσματα των σωμάτων ήταν κάθετα. Ωστόσο, οι πανελλήνιες πηγαίνουν ένα "κλικ" πάνω συνεχώς οπότε why not;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μόνο εγω νιώθω οτι θα αποτύχω :/??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παιδιά ξέρει κανένας τι θα γίνει στο νεο συστημα με αυτούς που θελήσουν να ξανάδώσουν..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosHTML

Νεοφερμένος

Ο giorgosHTML αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Η θεωρία στο ΑΕΠΠ, αποδειξεις μαθηματικα και καποια κομματια στο 3ο κεφ αοδε.. μου φαινονται βουνο... αμα καταφερω να τα μαθω πιστευω θα ειμαι οκ..
Εσας πως σασ φαινονται τα συγκεκριμενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Υποθεσεις και εικασιες ειναι ολα αυτα, αλλα ας πω και εγω την αποψη μου για την φυσικη κατευθυνσης...
Εχουμε και λεμε:

2ο θεμα: Αν αναλογιστουμε οτι περυσι δεν υπηρχε τιποτα απο doppler, ανακλαση-διαθλαση και ηλεκτρικες, σε ΟΛΟ το διαγωνισμα (ουτε καν Α θεμα) , ειναι πολυ πιθανα αυτα τα σημεια της υλης. Εννοειτε οτι δεν αποκλειουμαι τα κυματα, τα οποια σιγουρα θα υπαρχουν καπου

3ο θεμα: Μηπως ηρθε η ωρα για ηλεκτρικη ταλαντωση? Αν δεν πεσει 2ο θεμα, μπορει να μπει σαν 3ο θεμα, οπως ειχε γινει και στις πανελληνιες του 2011 αν θυμαμαι καλα

4ο θεμα: Παραδοσιακα, πιστευω στερεο θα ειναι, αλλα αν σκεφτουμε οτι περυσι και στις κανονικες , αλλα και στις επανληπτικες επεσε ραβδος, ισως το γυρισουν σε τροχαλια! Εννοειτε οτι συνδιαζεται ευκολα με κρουσεις!

Καπως ετσι τα βλεπω εγω! Αν και δεν εχει πολυ μεγαλη σημασια ολη αυτη η σκεψη, πιο πολυ σε μπερδευει! Οποτε αποψη μου εινια να μην αφησουμε κανενα κομματι της υλης αδιαβαστο, γιατι οτι αφησουμε μπορει να μην πεσει σε ασκηση, αλλα να πεσει σαν θεμα Α και με το καλημερα να παμε στο 19

2ο στασιμο,διαθλαση,κρουσεις 3ο LC 4ο συνδιαστικο στερεο με ταλαντωαη πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
2ο στασιμο,διαθλαση,κρουσεις 3ο LC 4ο συνδιαστικο στερεο με ταλαντωαη πιστευω
κ εγωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η θεωρία στο ΑΕΠΠ, αποδειξεις μαθηματικα και καποια κομματια στο 3ο κεφ αοδε.. μου φαινονται βουνο... αμα καταφερω να τα μαθω πιστευω θα ειμαι οκ..
Εσας πως σασ φαινονται τα συγκεκριμενα?

Το μονο που σου εγγυομαι ειναι το ΑΟΔΕ...ειναι το μαθημα που θα γραψω 16 με το ζορε... Οι αποδειξεις στα μαθηματικα εχουν βαση τα ορια το 70% και αποκει και περα ΘΜΤ κλπ ειναι απλο..στο ΑΕΠΠ συμφωνω οτι φαινεται πολυ απλα.εμενα μου φαινονται κατανοητα και ενδιαφερον γιατι θελω να περασω επιστημη υπολογιστών οποτε καταλαβαινεις αλλα γενικα μαθαινεται εστιασε 1ο,5ο,10ο σε κεφαλαια..γενικα ειναι κριμα να χανεις απο θεωρια ειτε αυτο λεγεται 1ο θεμα μαθηματικα,αεππ ειτε γενικοτερα αοδε που ειναι πραγματικα δυσκολο εξαιτιας 3ου κεφαλαιου κυριως (παρακινηση,επικοινωνια συγκεκριμενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε παιδια πειτε κανα σος σε ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕΥΥ..επισης υπαρχει αλλος που δινει ιστορια γενικης? η μονο εγω? και πειτε και εκει κανα σος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ρε παιδια αυτη η κουραση αμα δεν κοιμασαι και λιγο μεσημερι εναι φοβερη..σημερα 4 ωρες μαθημα πρωι ασκήσεις αεππ βιολογια..τωρα που θελω να διαβασω αοδε γιατι μεθαυριο γραφω ειμαι ψοφιος μια ωρα δυο παραγραφακια με το τσιγγελι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
ρε παιδια πειτε κανα σος σε ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕΥΥ..επισης υπαρχει αλλος που δινει ιστορια γενικης? η μονο εγω? και πειτε και εκει κανα σος
Τα περιεχόμενα και το οπισθόφυλλο έχουν υψηλά success rates.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top