[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες...
Βασικα δεν ξερω πραγματικα τι θελω να ακολουθησω αλλα κλεινω περισσοτερο προς τις οικονομικες σχολες...
Τα μαθηματα της τεχνολογικης απο τον πρωτο κυκλο το ΑΟΔΕ κ η ΑΕΠΠ ποσο χρονο διαβασμα θελουν καθημερινα σε σχεση με την χημεια και την βιολογια της θετικης για να γραψεις ενα καλο βαθμο;

Για βιολογία και χημεία δεν ξέρω. Χωρίς φροντιστήριο, για το ΑΟΔΕ θα είσαι εντάξει αν διαβάζεις μέσα στην εβδομάδα καμιά ωρίτσα την ημέρα πριν το μάθημα στο σχολείο,ανάλογα με το πόσο γρήγορα μαθαίνεις απ'έξω. Το σαββατοκύριακο κάνεις μια επανάληψη αυτά που διάβασες μέσα στην εβδομάδα. Για το ΑΕΠΠ,προσωπικά διάβαζα τρεις ώρες την εβδομάδα,όχι παραπάνω,μην σου πω και λιγότερο. Δεν είχα πρόβλημα. Είχα κατεβάσει και τον Διερμηνευτή Γλώσσας και μου άρεσε να "παίζω" εκεί,κάθε φορά που μάθαινα κάτι καινούριο, το δοκίμαζα εκεί για να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει. (Και στις πανελλήνιες πρέπει να έχω χάσει μονάδες από τη θεωρία :D Οπότε σε συμβουλεύω, αν με το καλό διαλέξεις τεχνολογική,να μην παραμελήσεις τη θεωρία :P ). Γενικά, δεν χρειάζονται πολλές ώρες,αρκεί να είσαι πάντα συνεπής και να μην αφήσεις κενά, ιδιαίτερα στο ΑΟΔΕ, και τρέχεις και δεν φτάνεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Διερμηνευτής Γλώσσας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Διερμηνευτής Γλώσσας?

Εκεί μπορείς να τρέχεις τους αλγορίθμους και τα προγράμματα που γράφεις. Λογικά θα σας το δείξει και ο καθηγητής σας στο σχολείο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αυριο ξεκιναω με λογοτεχνια και λατινικα! Οσο και να σας φανει περιεργο, ανυπομονω να ξεκινησω την υλη της γ' λυκειου! Αντε και καλη μας αρχη :)

ολοι ετσι νωθουμε στην αρχη..

καλη τυχηη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
^Ελπίζω να μη το μετανιώσουμε όμως. Σίγουρα θα καταραστούμε το σύστημα των Πανελληνίων, αλλά ελπίζω τουλάχιστον να μας αρέσουν αυτά που θα μαθαίνουμε. :P

(Με εξαίρεση μαθήματα όπως το ΑΟΔΕ που σίγουρα θα τα μισήσω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Αυριο ξεκιναω με λογοτεχνια και λατινικα! Οσο και να σας φανει περιεργο, ανυπομονω να ξεκινησω την υλη της γ' λυκειου! Αντε και καλη μας αρχη :)

Καλή αρχή :clapup: Εγώ Τετάρτη ξεκινάω με αρχαία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συγκεκριμένα, η Τεχνολογική διακρίνεται σε δύο κύκλους:
Ο πρώτος κύκλος είναι αυτός της Πληροφορικής και Υπηρεσιών. Τα μαθήματά του είναι το ΑΟΔΕ (θεωρητικό μάθημα) και η ΑΕΠΠ (προγραμματισμός υπολογιστών). Το ΑΟΔΕ δεν χρειάζεται καμία πρότερη βάση, απλώς συστηματικό διάβασμα. Το ίδιο ισχύει και για την ΑΕΠΠ. Ωστόσο, αν είχες κατανοήσει την ύλη της Πληροφορικής στην Γ' Γυμνασίου, θα έχεις ένα αισθητό πλεονέκτημα.
Ο δεύτερος κύκλος είναι αυτός της Τεχνολογίας και Παραγωγής. Τα μαθήματα του είναι η Ηλεκτρολογία και η Χημεία-Βιοχημεία. Από τα λίγα που έχω δει, η Ηλεκτρολογία θυμίζει τα ηλεκτρικά κυκλώματα της Φυσικής Γυμνασίου-Α' Λυκείου, αλλά είναι σαφώς πιο εμπλουτισμένη. Η Βιοχημεία έχει ένα κοινό κεφάλαιο με τη Χημεία Θετικής. Ο Dias είχε δώσει από αυτόν τον κύκλο Τεχνολογικής και μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες.

Εμείς γιατί έχουμε στο σχολείο μόνο τον πρώτο κύκλο;:hmm:
Πάλι τον κύκλο Πληροφορικής-Υπηρεσιών θα επέλεγα αν είχα την ευκαιρία, αλλά πληροφοριακά ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Τα καημένα. Χαίρονται.

Χαιρετώ τη νέα γενιά του 97'.. Καλό διάβασμα..! Εγώ πάω για κανένα ποτό τώρα γατάκια..:whistle:
(μίσησα τόσο αυτόν που το έγραψε τέτοιες μέρες στο δικό μας thread που δεν αντεξα να μην το κάνω κι εγώ!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμείς γιατί έχουμε στο σχολείο μόνο τον πρώτο κύκλο;:hmm:
Πάλι τον κύκλο Πληροφορικής-Υπηρεσιών θα επέλεγα αν είχα την ευκαιρία, αλλά πληροφοριακά ρωτάω.
Δεν είναι και πολύ διαδεδομένος για αυτό. Φαντάσου εγώ είχα συμμαθητές τεχνολογικής που δεν το ήξεραν καν αυτό, ότι υπάρχει και άλλος κύκλος στην τεχνολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τα καημένα. Χαίρονται.

Χαιρετώ τη νέα γενιά του 97'.. Καλό διάβασμα..! Εγώ πάω για κανένα ποτό τώρα γατάκια..:whistle:
(μίσησα τόσο αυτόν που το έγραψε τέτοιες μέρες στο δικό μας thread που δεν αντεξα να μην το κάνω κι εγώ!):P

Με εκνευρίζεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
μια ερώτηση βρε παίδες, στο μάθημα του ΑΟΔΕ τι θα κάνουμε στο φροντ? σημειώσεις και να τα μαθαίνουμε απέξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
μια ερώτηση βρε παίδες, στο μάθημα του ΑΟΔΕ τι θα κάνουμε στο φροντ? σημειώσεις και να τα μαθαίνουμε απέξω?

Λογικα ναι, αυτα θα κάνετε. Άκουγα απο άλλους που πήγαιναν οτι έκαναν και πολλαπλής, και πριν τις εξετάσεις έγραφαν το μάθημα αντί να το λένε. Πάντως δεν χρειάζεται το φροντ στο ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Τα καημένα. Χαίρονται.

Χαιρετώ τη νέα γενιά του 97'.. Καλό διάβασμα..! Εγώ πάω για κανένα ποτό τώρα γατάκια..:whistle:
(μίσησα τόσο αυτόν που το έγραψε τέτοιες μέρες στο δικό μας thread που δεν αντεξα να μην το κάνω κι εγώ!):P

Θα μας το πληρωσεις αυτο :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Με εκνευρίζεις. :)
Αυτός είναι ο σκοπός μου :P
Θα μας το πληρωσεις αυτο :ropalo:
Εεεεχουμε καιρό μέχρι τότε. :D Πάντως είναι η μοναδική χρονια που είναι ατέλειωτη και ταυτοχρονα περνάει τόσο μα τόσο γρήγορα που ποτέ δεν κατάλαβα πως γίνεται αυτό:hmm: Νιώθω ότι κάνωδιάλειμμα για καμία βδομάδα κι από Δευτέρα πάλι τα ιδία.. Μη σας τύχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Τα καημένα. Χαίρονται.

Χαιρετώ τη νέα γενιά του 97'.. Καλό διάβασμα..! Εγώ πάω για κανένα ποτό τώρα γατάκια..:whistle:
(μίσησα τόσο αυτόν που το έγραψε τέτοιες μέρες στο δικό μας thread που δεν αντεξα να μην το κάνω κι εγώ!):P
Και δηλαδή θεωρείς σωστό να κάνεις το ίδιο πράγμα, που σε είχε πειράξει στο παρελθόν, τώρα; Εφόσον σ' είχε πειράξει, δε θα συνέχιζες την "παράδοση", μόνο και μόνο επειδή σου το είχε πει κι εσένα κάποιος πέρυσι. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να κάνεις το ίδιο πράγμα στις νεότερες γενιές, την στιγμή που εσένα σε είχε πειράξει αρκετά :P Αν θέλεις να εκδικηθείς εκείνον τον τύπο, δε θα κάτσεις να "την πεις" στα παιδιά της επόμενης γενιάς :P

(Πάντως εμένα δε με πείραξε. Ούτως ή άλλως είναι ρουτίνα πια για τους αποφοίτους. Δείχνει το ποιόν τους, χεχεχε :devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Αυριο ξεκιναω με λογοτεχνια και λατινικα! Οσο και να σας φανει περιεργο, ανυπομονω να ξεκινησω την υλη της γ' λυκειου! Αντε και καλη μας αρχη :)

Και εγω αυριο ξεκιναω (λογοτεχνια και ιστορια ) και ειμαι και εγω παρα πολυ ενθουσιασμένη!! Φετος θελω πραγματικά να δώσω ο,τι έχω και δεν εχω! !! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Και δηλαδή θεωρείς σωστό να κάνεις το ίδιο πράγμα, που σε είχε πειράξει στο παρελθόν, τώρα; Εφόσον σ' είχε πειράξει, δε θα συνέχιζες την "παράδοση", μόνο και μόνο επειδή σου το είχε πει κι εσένα κάποιος πέρυσι. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να κάνεις το ίδιο πράγμα στις νεότερες γενιές, την στιγμή που εσένα σε είχε πειράξει αρκετά :P Αν θέλεις να εκδικηθείς εκείνον τον τύπο, δε θα κάτσεις να "την πεις" στα παιδιά της επόμενης γενιάς :P

(Πάντως εμένα δε με πείραξε. Ούτως ή άλλως είναι ρουτίνα πια για τους αποφοίτους. Δείχνει το ποιόν τους, χεχεχε :devil:)

Δείχνει το ποιόν τους χμμ ναι, οταν καποιος αστειευται, εκει φαινεται το ποιον του. Το οτι ευχηθηκε καλη επιτυχια κι οτι παρακολουθει το συγκεκριμενο topic τι δειχνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
18 ώρες την εβδομάδα θα κάνουμε το καλοκαίρι.

Μαθ.Κατ: 6
Φυσκή Κατ.: 4
Πληροφ.: 3
Α.Ο.Δ.Ε: 1
Έκθεση και Βιολογία από 2 ώρες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top