[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

Ναι :) (έτσι πιστεύω τουλάχιστον) Κάπου στις 10 του μήνα που θα σταματήσω και μετά συνεχίζω Αύγουστο πέραν του ότι πρέπει να ξεκουραστώ, είναι απαραίτητο να κάνω ένα ξεσκόνισμα στο συντακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Αρχισα Και μπορω να πω οτι μου αρεσαν ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ τα μαθηματικα και η φυσικη αν και καναμε τα απλα
Μιγαδικοι την αρχη της θεωριας και ταλαντωση τις εξισωσεις φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
18 ώρες την εβδομάδα θα κάνουμε το καλοκαίρι.

Μαθ.Κατ: 6
Φυσκή Κατ.: 4
Πληροφ.: 3
Α.Ο.Δ.Ε: 1
Έκθεση και Βιολογία από 2 ώρες :D

Καλή αρχή! :clapup:
Μέχρι πότε θα κάνεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Αρχισα Και μπορω να πω οτι μου αρεσαν ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ τα μαθηματικα και η φυσικη αν και καναμε τα απλα
Μιγαδικοι την αρχη της θεωριας και ταλαντωση τις εξισωσεις φυσικη
Ολα θα σου αρεσουν,το μονο που δεν γουσταρα καθολου ηταν ηλεκτρικες ταλαντωσεις/εξαναγκασμενες/φθινουσες.
Για μαθ κατ τα πραγματα αποκτουν ενδιαφερον οταν κανεις τα θεμελιωδη θεωρηματα του διαφορικου λογισμου και αρχισεις να λυνεις διαφορικες/ολοκληρωτικες εξισωσεις.
Καλη συνεχεια φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ολα θα σου αρεσουν,το μονο που δεν γουσταρα καθολου ηταν ηλεκτρικες ταλαντωσεις/εξαναγκασμενες/φθινουσες.
Για μαθ κατ τα πραγματα αποκτουν ενδιαφερον οταν κανεις τα θεμελιωδη θεωρηματα του διαφορικου λογισμου και αρχισεις να λυνεις διαφορικες/ολοκληρωτικες εξισωσεις.
Καλη συνεχεια φιλε

Ευχαριστω φιλε!! Θα ειναι ενας απλος αγωνας και αφου βλεπω οτι το περνω θερμα το θεμα δεν αγχονομαι
Αν επιτρεπεται πως πηγες?
Για τις ασκησεις του ψηφιακου σχολειο τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ευχαριστω φιλε!! Θα ειναι ενας απλος αγωνας και αφου βλεπω οτι το περνω θερμα το θεμα δεν αγχονομαι
Αν επιτρεπεται πως πηγες?

Πιστευω ειμαι πανω απο 15500 αλλα μεχρι τα αποτελεσματα οτι λεω ειναι λογια του αερα.
Δεν θελει καμια ιδιαιτερη ευφυια για να γραψεις καλα,διαβασμα θελει και οχι αγχος εκεινη την στιγμη.Εγω εχασα μοναδες απο χαζο-μαθηματα οπως ΑΕΠΠ το οποιο το ειχα αφησει και στο τελος ειχα κενα και δεν εγραψα καλα σε ενα μαθημα που οι περισσοτεροι γραφουν 16+,μην κανεις το ιδιο λαθος,ασχολησου με ολα τα μαθηματα και το καλοκαιρι σου να το χαρεις σαν να μην εδινες εξετασεις,δεν ειναι τωρα η ωρα να κανεις την μεγαλη προσπαθεια.


Koιταζα και εγω τις ασκησεις απο το study4exams,εχουν καλο και προσεγμενο υλικο.Αν ασχοληθεις και σε προσωπικο επιπεδο σε μαθηματικα/φυσικη τοτε θα τα πας πολυ καλα,μπορω να σου δωσω πολλα sites τα οποια με βοηθησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
18 ώρες την εβδομάδα θα κάνουμε το καλοκαίρι.

Μαθ.Κατ: 6
Φυσκή Κατ.: 4
Πληροφ.: 3
Α.Ο.Δ.Ε: 1
Έκθεση και Βιολογία από 2 ώρες :D
Εγώ Πάλι Μαθηματικά κατευθυνσης και φυσική 8 και γλώσσα 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Πιστευω ειμαι πανω απο 15500 αλλα μεχρι τα αποτελεσματα οτι λεω ειναι λογια του αερα.
Δεν θελει καμια ιδιαιτερη ευφυια για να γραψεις καλα,διαβασμα θελει και οχι αγχος εκεινη την στιγμη.Εγω εχασα μοναδες απο χαζο-μαθηματα οπως ΑΕΠΠ το οποιο το ειχα αφησει και στο τελος ειχα κενα και δεν εγραψα καλα σε ενα μαθημα που οι περισσοτεροι γραφουν 16+,μην κανεις το ιδιο λαθος,ασχολησου με ολα τα μαθηματα και το καλοκαιρι σου να το χαρεις σαν να μην εδινες εξετασεις,δεν ειναι τωρα η ωρα να κανεις την μεγαλη προσπαθεια.


Koιταζα και εγω τις ασκησεις απο το study4exams,εχουν καλο και προσεγμενο υλικο.Αν ασχοληθεις και σε προσωπικο επιπεδο σε μαθηματικα/φυσικη τοτε θα τα πας πολυ καλα,μπορω να σου δωσω πολλα sites τα οποια με βοηθησαν
Κατευθυνση δεν ξερω ακομα οποτε συνεχιζω θετικη αλλα θα αρχισω λιγο διαβασμα αοδε
Θα σε ευχαριστουσα πολυ αν το εκανες μιας και πολλα παιδια το θελουν
Προσπαθω να δω πως θα με βαλω σε ενα προγραμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toursi.

Νεοφερμένος

Η toursi. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, ξεκινάω και εγώ από αύριο την προετοιμασία.

Λοιπόν δεν το περίμενα, αλλά βρίσκω τον εαυτό μου αγχωμένο και φοβισμένο.
Εκείνο που κυρίως με φοβίζει είναι το γεγονός πως δυσκολεύομαι να επιβληθώ στον εαυτό μου εξαιρετικά πολύ όταν πρόκειται για υποχρεώσεις, σχολικές και μη, και αν και πάντα οι επιδώσεις μου στο τέλος ήταν πολύ καλές (ο Μ.Ο. μου δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από 19), είμαι ανέκαθεν άτομο της τελευταίας στιγμής και του τρεξίματος του τελευταίου λεπτού, και δεν νομίζω πως αυτό συμβαδίζει με το πνεύμα των πανελληνίων.

Ελπίζω, επομένως, να καταφέρω να το αλλάξω.
( Τεχνολογική, με επιλογής Βιολογία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalamari

Νεοφερμένος

Η kalamari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπεραα! Εγω ξεκινησα απο χθες θερινη προετοιμασια και θα τελειωσουμε 18 ιουλιου!
Εγω ειμαι θετικη κατευθυνση και θα παρω μαθημα επιλογης τα μαθηματικα, αν δεν αλλαξω γνωμη..
4 ωρες μαθ.κατ
2 ωρες μαθηματικα γενικης
4 ωρες φυσικη
3 ωρες βιολογια
2 ωρες εκθεση
και 3 χημεια...την εβδομαδα φυσικα! :)
Καλο κουραγιο σε ολους! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
18 ώρες την εβδομάδα θα κάνουμε το καλοκαίρι.

Μαθ.Κατ: 6
Φυσκή Κατ.: 4
Πληροφ.: 3
Α.Ο.Δ.Ε: 1
Έκθεση και Βιολογία από 2 ώρες :D

Και αν επιτρέπετε .. πόσο θα σου κοστίσει ο μήνας για τόσες ώρες ?
.................
Παιδιά .. τα φροντιστήρια αύριο ξεκινούν?
Γιατί εγώ λόγο κάποιον εκκρεμοτήτων δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω για την εγραφη κ.τ.λ., αύριο θα πάω λέτε να μην με δεχτούν η δεν ισχύει κάτι τέτοιο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδιά .. τα φροντιστήρια αύριο ξεκινούν?
Γιατί εγώ λόγο κάποιον εκκρεμοτήτων δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω για την εγραφη κ.τ.λ., αύριο θα πάω λέτε να μην με δεχτούν η δεν ισχύει κάτι τέτοιο ??

Δεν ξεκινούν απαραίτητα αύριο. Εμείς αρχίζουμε από την ερχόμενη Δευτέρα.
Επίσης, λες να πας και να σου πουν ότι δεν σε δέχονται και ότι δεν θέλουν τα λεφτά σου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Κατευθυνση δεν ξερω ακομα οποτε συνεχιζω θετικη αλλα θα αρχισω λιγο διαβασμα αοδε
Θα σε ευχαριστουσα πολυ αν το εκανες μιας και πολλα παιδια το θελουν
Προσπαθω να δω πως θα με βαλω σε ενα προγραμμα..
https://blogs.sch.gr/smichailog/ (Πολυ καλα τα διαγωνισματα του)
https://www.dimoshopoulos.gr/
https://blogs.sch.gr/smichailog/files/2012/11/LAGRANGE.pdf (ΔΕΣ ΤΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙς ΤΟ ΘΜΤ!)
https://blogs.sch.gr/iokaragi/ (Διαγωνισματα βλεπε , διαβασα οτι αυτος παλια ηταν στην επιτροπη θεματων)
https://maths4people.blogspot.gr/2014/04/20-2.html (Δυνατα θεματα,για επαναληψη πριν δωσεις,καπου April-may υπολογισε)
https://www.hms.gr/taxonomy/term/7,79 (Δυσκολες ασκησεις απο μαθηματικη εταιρεια,για επαναληψη)
https://eisatopon.blogspot.gr/ (Διαγωνισματα)
https://lisari.blogspot.com/ (Εχει τα παντα εδω)
https://www.youtube.com/channel/UC_081b8uEbmQblNyRGhy4mQ (Video με λυμενες ασκησεις)
https://mathematica.gr/ (Οτι πιο δυσκολο κυκλοφορει,εδω θα το βρεις)
https://docs.google.com/file/d/0B-NXYkQz4dn0MXB6Q3VDRU5JMWc/edit?pli=1 (Παλουκια θεματα,φυσικη,αστα για το τελος).
https://www.facebook.com/mathimatikosteki?fref=ts (Ποσταρει διαγωνισματα)
Mια ακομα συμβουλη,αν καποιες φορες δεν καταφερνεις να λυσεις μια ασκηση ΜΗΝ απογοητευεσαι,ολοι τα εχουμε περασει αυτα,σε μενα ηταν και αρκετα εντονο γιατι αφιερωνα πολυ χρονο στα maths επειδη μου αρεσαν,απλα συνεχιζε και μην παρατας.
Απο βοηθηματα προτεινω Α.Μπαρλα(Ελληνοεκδοτικη) η Στεργιου,εγω δουλεψα μπαρλα αλλα δεν εχει σημασια,οτι θες εσυ κανεις.
Oσο πιο γρηγορα μαθεις να μην "φοβασαι" τις ασκησεις τοσο καλυτερο για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toursi.

Νεοφερμένος

Η toursi. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και αν επιτρέπετε .. πόσο θα σου κοστίσει ο μήνας για τόσες ώρες ?
.................
Παιδιά .. τα φροντιστήρια αύριο ξεκινούν?
Γιατί εγώ λόγο κάποιον εκκρεμοτήτων δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω για την εγραφη κ.τ.λ., αύριο θα πάω λέτε να μην με δεχτούν η δεν ισχύει κάτι τέτοιο ??


Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε δεχτούν, επιχείρηση είναι, και στη μέση της χρονιάς να πας θα σου κάνουνε αγκαλίτσα :P
Άπλα υπάρχει περίπτωση, επειδή έχει ήδη βγει το πρόγραμμα για τα περισσότερα τμήματα, να μην μπορείς να βάλεις δικούς σου περιορισμούς, του τύπου "δεν θέλω Παρασκευές" κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν ξεκινούν απαραίτητα αύριο. Εμείς αρχίζουμε από την ερχόμενη Δευτέρα.
Επίσης, λες να πας και να σου πουν ότι δεν σε δέχονται και ότι δεν θέλουν τα λεφτά σου;:P

Ναι σωστά ...
Σχεδόν όσα παιδιά έχω ρωτήσει μου έχουν πει οτι έχουν ξεκινήσει .. εγώ δεν έχω κοιτάξει ακόμα ούτε καν φροντιστήρια, τιμές τπτ .. αυριο θα γίνει το ψάξιμο οποτε εάν έχουν ξεκινήσει με βλέπω πέμπτη να πηγαίνω για πρώτο μάθημα ... λέτε να έχω χάσει τπτ σημαντικό απο τα μαθήματα .. ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδες στο φροντιστηριο σας σας χωριζουν σε επιπεδα δηλαδη γ1 πολλυ καλο,γ2 κτλ. ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toursi.

Νεοφερμένος

Η toursi. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδες στο φροντιστηριο σας σας χωριζουν σε επιπεδα δηλαδη γ1 πολλυ καλο,γ2 κτλ. ?

Σίγουρα υπάρχει διαβάθμιση στα τμήματα αλλά δεν τα ονομάζουν κιόλας, κάτι τέτοιο θα έριχνε πολύ την αυτοεκτίμηση των παιδιών που θα κατατάσσονταν στα χαμηλότερα πιστέυω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TolisDream

Νεοφερμένος

Ο TolisDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
4 Ωρες μαθηματικα κατευθυνσης
3 Ωρες φυσικη κατευθυνσης
2 Ωρες χημεια-βιοχημεια
2 Ωρες μαθηματικα γενικης
1 Ωρα εκθεση
Ηλεκτρολογια δεν μας ειπαν ακομα :)
Καλη αρχη σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
χωρις παρεξηγηση, θα κανετε ιδιαιτερα σε ολα τα μαθηματα? γιατι αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toursi.

Νεοφερμένος

Η toursi. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
χωρις παρεξηγηση, θα κανετε ιδιαιτερα σε ολα τα μαθηματα? γιατι αν επιτρεπεται?

Φροντιστήριο, ναι... πως ακριβώς εννοείς το "γιατί" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top