[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
υπερβολικα ποσα και υπερβολικες ωρες φροντιστηριων. . . . .

Ας μη μιλήσω για τα δικά μου καλύτερα :confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Για μαθηματικά προτείνω του Νικου Τάσου από εκδόσεις Πουκαμισάς...Έχει μεθοδολογίες τρόπου επίλυσεις διαφόρων τύπων ασκήσεων.Επισημάνσεις να μην κάνεις το εξής και γιατί.Αναλυτική θεωρία και Πολλέεεεεεες ασκήσεις.Έχει συλλέξει ασκήσες από τα βοηθήματα των Παπαδάκη Σκομπρη Μπαρλα και άλλων πολλών και στο τέλος του 2ου τόμου έχει επαναλληπτικές σε μιγαδικούς.Συναστήσεις όρια,Παραγώγους,Ολοκληρώματα και τέλος συνδυαστικά θέματα ...Κάθε κεφάλαιο που τελειώνει έχει ένα με δύο κριτήρια αξιολόγησης ένα της μίας ώρας και ένα των 3 ωρών..Είναι τέρατα και οι δύο τόμοι.Ο 2ος είναι 800 και σελίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Για λογοτεχνια ποιο βοηθημα εχει τις καλυτερες σημειωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλή αρχή σε όλους παιδιά.

Προσωπικά θα παραμείνω στην τεχνολογική κατεύθυνση και φέτος.Μαθηματικά,Φυσική και Έκθεση θα συνεχίσω να κάνω ιδιαίτερα με τους ίδιους καθηγητές που κάνω από την πρώτη λυκείου.Μαθηματικά κατεύθυνσης 4 ώρες την εβδομάδα,3 Φυσική και 1,5 Έκθεση.Θα ξεκινήσω και προγραμματισμό 1 ή 2 ώρες.Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι' αυτό το μάθημα.Είδα λίγο και το βιβλίο και έπαθα ένα σοκ.Δεν ξέρω γιατί αλλά με φοβίζει.Θα ήθελα να ρωτήσω,κρίνετε απαραίτητο να ξεκινήσω φροντιστήριο Βιολογία γενικής και ΑΟΔΕ από το τώρα ή το Σεπτέμβριο?Σκέφτομαι να μην κάνω και καθόλου ΑΟΔΕ,αλλά δεν έχω κατασταλάξει ακόμα.Εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Για λογοτεχνια ποιο βοηθημα εχει τις καλυτερες σημειωσεις?
Mεταίχμιο έπαιρναν όλοι.Εγώ διάβαζα από σελίδες στο Ιντερνετ και φωτοτυπίες από μεταίχμιο και από Ελληνικά γράμματα (παλιά έκδοση) .
Καλό είναι να ψάχνεσαι και να διαβάζεις αρκετά για κάθε κείμενο χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι πρέπει να τα μαθαίνεις απ΄έξω.Εμένα τουλάχιστον αυτό με βοήθησε αρκετά.Και φυσικά τις σημειώσεις της καθηγήτριας του σχολείου σου αν είναι καλή μην τις παραμελείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Καλή αρχή σε όλους παιδιά.

Προσωπικά θα παραμείνω στην τεχνολογική κατεύθυνση και φέτος.Μαθηματικά,Φυσική και Έκθεση θα συνεχίσω να κάνω ιδιαίτερα με τους ίδιους καθηγητές που κάνω από την πρώτη λυκείου.Μαθηματικά κατεύθυνσης 4 ώρες την εβδομάδα,3 Φυσική και 1,5 Έκθεση.Θα ξεκινήσω και προγραμματισμό 1 ή 2 ώρες.Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι' αυτό το μάθημα.Είδα λίγο και το βιβλίο και έπαθα ένα σοκ.Δεν ξέρω γιατί αλλά με φοβίζει.Θα ήθελα να ρωτήσω,κρίνετε απαραίτητο να ξεκινήσω φροντιστήριο Βιολογία γενικής και ΑΟΔΕ από το τώρα ή το Σεπτέμβριο?Σκέφτομαι να μην κάνω και καθόλου ΑΟΔΕ,αλλά δεν έχω κατασταλάξει ακόμα.Εσείς τι λέτε?

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έκανα βιολογία φροντιστήριο...Είχα ένα μικρό βοήθημα για ασκήσεις και πολλαπλής.Διάβαζα και τα έλεγα από έξω ..Και αν είχα απορίες ρώταγα την χημικό μου.Για ΑΟΔΕ δεν μπορώ να σου πω ήμουν θετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω,κρίνετε απαραίτητο να ξεκινήσω φροντιστήριο Βιολογία γενικής και ΑΟΔΕ από το τώρα ή το Σεπτέμβριο?Σκέφτομαι να μην κάνω και καθόλου ΑΟΔΕ,αλλά δεν έχω κατασταλάξει ακόμα.

Ένα φίλος μου δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να πάει φροντιστήριο. Στο γυμνασίο και στο λύκειο ήταν μαθητής του 13-15. Δύο μαθήματα που έγραψε πολύ καλά φέτος ήταν η Βιολογία Γενικής και το ΑΟΔΕ. Είναι και τα δύο μαθήματα που, και χωρίς φροντιστήριο, μπορείς να γράψεις πολύ υψηλούς βαθμούς.

Στην περίπτωση που θέλεις 100άρι, δεν έδωσα Βιολογία, δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Αλλά, και αυτό με βεβαιότητα, το φροντιστήριο στο ΑΟΔΕ είναι χαμένος χρόνος (αν όχι και πεταμένα λεφτά). Οι ώρες και ο ρυθμός του σχολείου είναι ό,τι ακριβώς χρειάζεσαι για να γράψεις άριστα σε αυτό το μάθημα. Αρκεί να διαβάζεις συστηματικά όλη τη χρονιά.

Επομένως, ΑΟΔΕ μην πας φροντιστήριο. Για Βιολογία Γενικής, περίμενε 2 εβδομάδες ακόμη, να βγουν τα φετινά αποτελέσματα των Πανελλήνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Για ΑΕΠΠ τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Γιατί ρε σι?Όλοι οι άλλοι την γουστάρουνε :D

Εγω προσωπικά δουλεύω καλύτερά οταν με αφηνουν free στην εκφραση..το να μου κοψουν μορια γιατί δεν εμαθα κατι με τις λέξεις που αναγράφονται στο βιβλιο το θεωρω αδιανοητο..κι ομως γινεται συχνα τις πανελλήνιες, γεγονος που με σκοτωνει !! Και γω έχω μια φιλη που γουσταρει παπαγαλία, αλλα οπως βλέπεις δεν εχω ταμπου. .την κανω παρεα και ας ειναι μαζοχα :P :whistle:

Για βοήθηματα Λογοτεχνίας παντως μου έχει πει μια κοπέλα που έδωσε φετος να διαβασουμε σιγουρα πανω απο ένά βοηθηματα ή σημειωσεις για τον λογο οτι είναί ενα από τα πιο υποκειμενικά μαθήματά και καλο θα είναί να έχουμε καλύψει οσες περισσότερες θεσεις γίνεται στις απαντησεις μας! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω άνθρωπο που του αρέσει η παπαγαλία...Ειρωνικά το είπα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω άνθρωπο που του αρέσει η παπαγαλία...Ειρωνικά το είπα..:D

Δεν το εξελαβα ειρωνικα γιατί γνωρίζω ενα ατομο και δεν ειναι και το υγιέστερο δειγμα :P :P στα απέξω ειναι αστερι γιατι της αρέσουν και στις ερωτήσεις κρισης ειναι σε φαση "αυτο δεν το έλεγε το βιβλιο " :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Ωσ <<παλιός>> προτείνω να βάλετε πολύ καλές βάσεις το καλοκαίρι, να έχετε κατανοήσει παρά πολύ καλά αυτά που κάνετε κανονικό διάβασμα, δηλαδή να ξυπνάτε 7 ωρα και να ξεκινάται από τις 8 αντε και 9 να διαβάζεται μεχρι της 2 ,να τρώτε, να κοιμάστε 2 ωρες πείπου, μέχρι 4 αντε και 5 να κάνετε καμία επανάληψη μέχρι της 7 άντε και 8 ή ασκήσεις για τους θετικο-τεχνολογικούς και μετά να πηγαίνετε παραλία για μπάνιο να ξεκουραζεται και την επόμενη μέρα πάλι από την αρχή, βέβαια δεν γνωρίζω τα προγράμματα σας γιατι μπορεί να έχετε φροντιστηριο, αλλά εγώ αυτό το πρόγραμμα ακολουθούσα το καλοκαίρι και δεν μου βγήκε σε κακό, καθώς και έτσι γνώριζα αυτά που έκανα τα είχα καταλάβει και δεν είχα αφήσει κενά απο το καλοκαίρι ώστε να δυσκολευτώ μέσα στην χρονιά και είχα και ένα πρόγραμμα ώστε να μην μου έρθει απότομα από την έναρξη της σχολικής χρονιάς. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΤΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΛΗ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΑΡΕΣ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ(ναι μπορεί να κάνεις και είναι καλό να κάνεισ δύσκολες ασκήσεις για να δεις αλλους τρόπους, άλλες φιλοσοφίες ασκήσεων ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. Κλείνοντας εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους σας ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤ ΤΙΠΟΤΑ ΕΑΝ ΘΕΛΗΣΕΤ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ μην σας πτοήσει τίποτα και ΚΑΝΕΝΑΣ!!!Πολλά θα ακούσετε την επόμενη χρονιά από όλους, καθηγητές, μαθητές, γονείς σημασία έχει ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Θα βρεθούν πολοί στον δρόμο σας που θα σας αμφισβητήσουν ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙΣ όπως έλεγαν και οι αρχαίοι τα λογια πετού τα γραπτά μένουν. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑς!!!!!!!!!!!:D
Υ.Γ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΩΣ ΚΗΡΥΓΜΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς <<ΠΑΛΙΟΥΣ>>
Φιλικά Άγγελος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ωσ <<παλιός>> προτείνω να βάλετε πολύ καλές βάσεις το καλοκαίρι, να έχετε κατανοήσει παρά πολύ καλά αυτά που κάνετε κανονικό διάβασμα, δηλαδή να ξυπνάτε 7 ωρα και να ξεκινάται από τις 8 αντε και 9 να διαβάζεται μεχρι της 2 ,να τρώτε, να κοιμάστε 2 ωρες πείπου, μέχρι 4 αντε και 5 να κάνετε καμία επανάληψη μέχρι της 7 άντε και 8 ή ασκήσεις για τους θετικο-τεχνολογικούς και μετά να πηγαίνετε παραλία για μπάνιο να ξεκουραζεται και την επόμενη μέρα πάλι από την αρχή, βέβαια δεν γνωρίζω τα προγράμματα σας γιατι μπορεί να έχετε φροντιστηριο, αλλά εγώ αυτό το πρόγραμμα ακολουθούσα το καλοκαίρι και δεν μου βγήκε σε κακό, καθώς και έτσι γνώριζα αυτά που έκανα τα είχα καταλάβει και δεν είχα αφήσει κενά απο το καλοκαίρι ώστε να δυσκολευτώ μέσα στην χρονιά και είχα και ένα πρόγραμμα ώστε να μην μου έρθει απότομα από την έναρξη της σχολικής χρονιάς. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΤΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΛΗ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΑΡΕΣ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ(ναι μπορεί να κάνεις και είναι καλό να κάνεισ δύσκολες ασκήσεις για να δεις αλλους τρόπους, άλλες φιλοσοφίες ασκήσεων ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. Κλείνοντας εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους σας ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤ ΤΙΠΟΤΑ ΕΑΝ ΘΕΛΗΣΕΤ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ μην σας πτοήσει τίποτα και ΚΑΝΕΝΑΣ!!!Πολλά θα ακούσετε την επόμενη χρονιά από όλους, καθηγητές, μαθητές, γονείς σημασία έχει ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Θα βρεθούν πολοί στον δρόμο σας που θα σας αμφισβητήσουν ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙΣ όπως έλεγαν και οι αρχαίοι τα λογια πετού τα γραπτά μένουν. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑς!!!!!!!!!!!:D
Υ.Γ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΩΣ ΚΗΡΥΓΜΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς <<ΠΑΛΙΟΥΣ>>
Φιλικά Άγγελος:)
σωραίος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros1997

Νεοφερμένος

Ο lazaros1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το ότι ξεκίνησε το θέμα πριν καν τελειώσουν οι ενδοσχολικές....ασχολίαστο!
Είμαι θεωρητική (best choice everr! :clapup:). Εγώ τελειώνω ενδοσχολικές τη Δευτέρα και ξεκινάμε θερινά στο φροντιστήριο 26/6 και τελειώνουμε 30/7. Εμάς μας έχουν 15 ώρες αλλά μετά θα πέσουν στις 13!
Αναλυτικά:
Έκθεση 3 ώρες
Λογοτεχνία 2 ώρες
Αρχαία Γνωστό 2 ώρες
Αρχαία Άγνωστο 4 ώρες
Λατινικά 2 ώρες
Δε το θεωρώ πολύ. Φέτος κάναμε 11 ώρες γιατί κάναμε και από 1 ώρα Λογοτεχνία (τίποτα το σημαντικό, θεωρία και τελειώσαμε τον Κρητικό και Καβάφη [Μελαγχολία...] που σίγουρα θα τα ξανακάνουμε πιστεύω) και Ιστορία που πήγαμε μέχρι τρίτη ενότητα. Βέβαια όλες τις ώρες θα τις τελειώνουμε μέσα σε 4 μέρες οπότε θα τη βγάζω στο φροντιστήριο το πρωί...
Από επιλογή θα διαλέξω Βιολογία(Άρα άλλη μια ώρα φροντιστήριο:tongue:). Και για όσους λένε για Ιστορία, μπορώ να πω ότι είναι εφιάλτης. Και από το φροντιστήριο μας είπαν ότι καλύτερα να το αποφύγουμε.
Για τα χρήματα ας μη το συζητήσω... Πάντως το έχω υπολογίσει. Αν δεν πήγαινα κανένα φροντιστήριο β και γ λυκείου και δεν έδινα Πανελλαδικές με τα λεφτά αυτά θα μπορούσα να σπουδάσω έξω... :wall:
Επίσης, (επειδή το λέω όλη την ώρα) μας έχουν πει να μην διαβάσουμε καθόλου τον Αύγουστο και να τον έχουμε όλο δικό μας. Έλα όμως που σε άλλα φροντιστήρια τους έχουν διαγωνίσματα όλο τον Αύγουστο :sick:! Και θα διαβάζουν όλο το καλοκαίρι...
Φέτος προσπάθησα να μην πιεστώ (ακόμα και αν μου βγήκε σε κακό) γιατί απλά θέλω να πιεστώ μόνο ένα χρόνο όχι παραπάνω. Σε γενικές γραμμές όμως ελπίζω να μην συναντήσω κάποιο πρόβλημα...
Καλή αρχή λοιπόν!!! ;) #TBC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Επίσης, (επειδή το λέω όλη την ώρα) μας έχουν πει να μην διαβάσουμε καθόλου τον Αύγουστο και να τον έχουμε όλο δικό μας. Έλα όμως που σε άλλα φροντιστήρια τους έχουν διαγωνίσματα όλο τον Αύγουστο :sick:! Και θα διαβάζουν όλο το καλοκαίρι...

Σε αυτό το συγκεκριμένο, κάνε όπως σου λέει το φροντιστήριο. Ένα μήνα μην αγγίξεις βιβλίο. Ακόμα και ενέσεις να βαράς από τη βαρεμάρα, πήγαινε δες σε 10η επανάληψη τον Ρόμποκοπ στο star.:D Αλλά μην καθίσεις να διαβάσεις αυτόν τον 1 μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Έχετε ορεξη για τα καλοκαιρινα ή θα κανετε αγγαρεια φετος? (Γτ έμενα με πιάνει ωρες ωρες μια ανεξήγητη τάση για διαβασμα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχετε ορεξη για τα καλοκαιρινα ή θα κανετε αγγαρεια φετος? (Γτ έμενα με πιάνει ωρες ωρες μια ανεξήγητη τάση για διαβασμα :P )

Ανυπομονώ όσο δεν πάει, την Δευτέρα γράφω Γεωμετρία και εγώ σήμερα έπιασα ταλαντώσεις :P

Όσο για τον συνονόματο, καμία σχέση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Έχετε ορεξη για τα καλοκαιρινα ή θα κανετε αγγαρεια φετος? (Γτ έμενα με πιάνει ωρες ωρες μια ανεξήγητη τάση για διαβασμα :P )

Παραδόξως, έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ όρεξη για διάβασμα. Νιώθω πιο αποφασισμένη από ποτέ να τα δώσω όλα, (γιατί είμαι φύσει τεμπέλα), οπότε φέτος, θέλοντας και μη, θα ξεπεράσω τα όριά μου.
Άντε να έρθει γρήγορα η Τρίτη να αρχίσουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo Vat

Νεοφερμένος

Η Jo Vat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αν κάποιος μάθει παιδιά ότι θα ξεκινήσουν και θερινά μαθήματα σε κοινωνικά φροντιστήρια στην Θεσσαλονίκη αν μπορεί ας μου στείλει ένα inbox :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παραδόξως, έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ όρεξη για διάβασμα. Νιώθω πιο αποφασισμένη από ποτέ να τα δώσω όλα, (γιατί είμαι φύσει τεμπέλα), οπότε φέτος, θέλοντας και μη, θα ξεπεράσω τα όριά μου.
Άντε να έρθει γρήγορα η Τρίτη να αρχίσουμε. :P

χαχαχα αυτο ειναι το πνευμα το υποψηφιου πανελληνιομαχου πριν γευτει τη γλυκα των εξετασεων!! :P ετσι, ξεκινηστε δυναμικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top