[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Γεια σας :) Είμαι καινούργια στην σελίδα.Στην Β' Λυκείου ήμουν θετική και τώρα θα πάω Τεχνολογική.Απο τη Δευτέρα θα ξεκινήσω τα Θερινά μαθήματα και μπορώ να πω πως έχω αγχωθεί πολύ.Απο σχολές με ενδιαφέρουν κυρίως τμήματα των Μαθηματικών και λίγο της Πληροφορικής.

Καλή αρχή και σε σένα :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Θα μου κάνει το Καλοκαίρι παράλληλα με το φροντ.

Θα κάνω ένα break στα σίγουρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math57

Νεοφερμένος

Ο math57 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ευχαριστώ theo ;)

Πάντως η γνώμη μου είναι να διαβάσετε πάρα πολύ τον Ιούλιο και να μην ανοίξετε βιβλίο τον Αύγουστο (ξεκούραση μέχρι θανάτου) γιατι μέχρι τέτοιο καιρό του χρόνου θα διαβάζουμε ολη μέρα
Και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω για το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ευχαριστώ theo ;)


Και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω για το καλοκαίρι.

χμμ... γιατι να μην βαλετε ενα μετρο? το να ξεκουραστις ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον Αυγουστο μου φαινεται υπερβολικο... εγω θα σου προτεινα το πολυ 2 βδομαδες (βεβαια θα δεις ποσο κουρασμενος θα εισαι και αναλογα θα πραξεις, απλα μην κανεις υπερβολες του τυπου πεφτω τωρα με τα μουτρα στο διαβασμα και το Σεπτεμβρη σερνομαι και δεν μπορω να παω σχολειο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Είμαι Γ'Λυκείου και απο Θετική πήγα Τεχνολογική Κατεύθυνση. Θέλω να περάσω στο Μαθηματικό.Έχω αφήσει κάποια κενά απο το Λύκειο από βλακεία,αλλά πιστεύω πως θα μπορέσω να τα καλύψω μέσα στο καλοκαίρι.Το πρόβλημα μου είναι το μάθημα επιλογής.Είμαι ανάμεσα στα Μαθηματικά,τη Φυσική και τη Βιολογία.Τι μου προτείνετε?;)

Εγω θα προτεινα αν εχεις την φυσική ευκολακι τοτε να παρεις σίγουρα φυσικη γτ ετσι θα γλυτωσεις αρκετό χρονο διαβάσματος, αν οχι τοτε παρε βιολογια γτ ειναι ευκολη και η υλη της σχετικά μικρή (βεβαια αν έχεις την δυνατότητά να γλίτωσεις το απεξω της βιολογίας με ενα αλλο μαθημα εκμεταλευσου το ),από την αλλη αν είσαι τοσο καλος στα μαθηματικά ,παρε μαθηματικά :P …εν ολιγοις, εσυ ξερεις καλυτερα από ολους σε ποιο απο τα μαθηματα θα συναντησεις την μεγαλυτερη ευκολία, από κει και περα θα σου έλεγα να ξεφυλησεις κάθε βιβλιο και να παρεις γνωμες απο παιδια που πήραν τα αντίστοιχα μαθήματά :) (παντως να ξερεις οτι η αδερφη μου φετος πηρε φυσικη γεν. και εχασε το εκατοστάρι από εναν γελοίο τύπο της πρωτης λυκειου ,οποτε καλο θα ηταν αν έπαιρνες φυσικη γενικης να εκανες μια πρόχειρη επανάληψή σε ολα πριν ξεκινησεις τα καλοκαιρινά) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ποιοτικό διάβασμα χρειάζεται όχι πολύωρο. :)
δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ποιοτικό διάβασμα χρειάζεται όχι πολύωρο. :) δηλαδή?
Αυτή είναι μια φράση κλισέ που λένε κάθε χρόνο στην T.V. όσοι συγκεντρώνουν πάνω από 19.500 μόρια και ισχυρίζονται ότι διάβαζαν το πολύ μία (1) ώρα τη μέρα (για τις νύχτες δεν μας λένε), έβγαιναν κάθε μέρα και είχαν όλων των ειδών τις εξωσχολικές δραστηριότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δια γιατι πιστεύεις τη λένε αυτή τη φράση τα παιδιά αφου δεν ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δια γιατι πιστεύεις τη λένε αυτή τη φράση τα παιδιά αφου δεν ισχύει?
1) Για να δείξουν πόσο έξυπνοι είναι.
2) Για να μην τους λένε "φυτά".
3) Για μαγκιά.
4) Έτσι άκουσαν να λένε οι περσινοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω παιδιά κατι άλλο θέλω να ρωτήσω... Ολοι εσεις που δωσατε και ολοι εσεις που θα δωσετε πανελληνιες τι κανατε και τι θα κανετε με το facebook ? Με απασχολει πολυ αυτο το ζητημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγω παιδιά κατι άλλο θέλω να ρωτήσω... Ολοι εσεις που δωσατε και ολοι εσεις που θα δωσετε πανελληνιες τι κανατε και τι θα κανετε με το facebook ? Με απασχολει πολυ αυτο το ζητημα...

Εγώ ίσως να το κλείσω κοντά στα Χριστούγεννα, πάντως θα το ελαττώσω όσο γίνεται. Θα μπαίνω μόνο λίγο από το κινητό να παίρνω τα μηνύματα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εγω παιδιά κατι άλλο θέλω να ρωτήσω... Ολοι εσεις που δωσατε και ολοι εσεις που θα δωσετε πανελληνιες τι κανατε και τι θα κανετε με το facebook ? Με απασχολει πολυ αυτο το ζητημα...
Eχω τον ιδιο προβληματισμο..μιας και δινω φετος σκεφτομαι να το κλεισω το Σεπτεμβρη και οσο αντεξω..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι που δεν εχουν αυτοσυγκρατηση το κλεινουν. Αλλοι μπαινουν αργα το βραδυ ή οποτε τελειωσουν με το διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εγώ, όταν έδινα, δεν το έκλεισα, αλλά καθόμουν πολύ λίγο (5 λεπτά) την ημέρα. Με χαλάρωνε όταν αγχωνόμουν. Τώρα, αν πιστεύετε ότι μπορεί να παρασυρθείτε και να κάθεστε περισσότερο από 10-15 λεπτά, ίσως καλύτερα να το απενεργοποιήσετε.

Τώρα, όσον αφορά το ischool, καθόμουν περισσότερο, αλλά ήταν εποικοδομητικό, γιατί βοηθούσα σε απορίες και με βοηθούσαν και στις δικές μου, οπότε ο χρόνος αυτός στο ischool ήταν ουσιαστικά επανάληψη και διάβασμα. Και με χαροποιούσε ιδιαίτερα, πάντα όμως χωρίς υπερβολές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι που δεν εχουν αυτοσυγκρατηση το κλεινουν. Αλλοι μπαινουν αργα το βραδυ ή οποτε τελειωσουν με το διαβασμα.

Αυτό ;)

Eχω τον ιδιο προβληματισμο..μιας και δινω φετος σκεφτομαι να το κλεισω το Σεπτεμβρη και οσο αντεξω..:worry:

Αν πιστεύεις ότι θα σου δημιουργεί πρόβλημα απενεργοποίησε το, αλλιώς μπες λίγα λεπτά τη μέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυτή είναι μια φράση κλισέ που λένε κάθε χρόνο στην T.V. όσοι συγκεντρώνουν πάνω από 19.500 μόρια και ισχυρίζονται ότι διάβαζαν το πολύ μία (1) ώρα τη μέρα (για τις νύχτες δεν μας λένε), έβγαιναν κάθε μέρα και είχαν όλων των ειδών τις εξωσχολικές δραστηριότητες.


[1) Για να δείξουν πόσο έξυπνοι είναι.
2) Για να μην τους λένε "φυτά".
3) Για μαγκιά.
4) Έτσι άκουσαν να λένε οι περσινοί.

Μόνο που δεν παίζει αυτή τη στιγμή να είμαι στην t.v ούτε να έχω βγάλει 19.000 μόρια.
Με αυτή τη φράση προφανώς και δεν εννοούσα ελάχιστο διάβασμα πόσο μάλλον μιας ώρας.
Εγώ προσωπικά με ένα 5ωρο τη μέρα το πολύ ήμουν οκ. Το θεωρώ ανούσιο να διαβάζεις 10ώρα ΑΝ χαζεύεις , δεν προσέχεις τί διαβάζεις , είσαι μισονυσταγμένος και δεν έχεις αντοχές να μάθεις κάτι άλλο.Πρέπει να ελέγξεις το χρόνο σου, να κάνεις διαλείμματα και όχι υπερβολές.Ποιοτικό διάβασμα θεωρώ να είσαι προσηλωμένος σ' αυτό που διαβάζεις και συγκεκριμένα στην κατεύθυνση μου να το κατανοείς και στη συνέχεια να το μαθαίνεις απ' έξω. 'Οχι μηχανικά.Αυτό ήθελα να πω.Ίσως δεν έπρεπε να χρησιμοποιήσω την κλισέ όπως λες φράση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Αυτό ;)



Αν πιστεύεις ότι θα σου δημιουργεί πρόβλημα απενεργοποίησε το, αλλιώς μπες λίγα λεπτά τη μέρα :)
Ναι δεν με εμπιστευομαι..δεν εχω αυτοσυγκρατηση σε τετοια θεματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9631

Νεοφερμένος

Ο nikos9631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Eχω τον ιδιο προβληματισμο..μιας και δινω φετος σκεφτομαι να το κλεισω το Σεπτεμβρη και οσο αντεξω..:worry:

εγω για ενα χρονο (κυριως μετα το καλοκαιρι) δεν ειχα κινητο ουτε λαπτοπ ουτε υπολογιστη. δεν εχασα τιποτε απολυτως. ισα ισα ενιωθα καλυτερα..Γενικώς αυτο που σας συμβουλευω ειναι να απεχετε απο οτιδηποτε μπορει να σας αποπροσανατολισει απο το στοχο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ναι δεν με εμπιστευομαι..δεν εχω αυτοσυγκρατηση σε τετοια θεματα :P

Κοίτα, και να το κλείσεις δε λέει κάτι γιατί αν θελήσεις να μπεις με το που συνδεθείς θα ενεργοποιηθεί ξανά ;)
Τι κατεύθυνση είσαι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Κοίτα, και να το κλείσεις δε λέει κάτι γιατί αν θελήσεις να μπεις με το που συνδεθείς θα ενεργοποιηθεί ξανά ;)
Τι κατεύθυνση είσαι; :)
Γιαυτο θα σβησω και την εφαρμογη απο το κινητο..θα κανω ο,τι μπορω για να απομακρυνθω!! Οχι μονο λογω πανελληνιων..αλλα ειναι ευκαιρια για αποτοξινωση και για να δω τι διαφορα θα εχει η καθημερινοτητα μου χωρις αυτο :)
Θεωρητικη :D Εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top