Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Κι εγω αυτο το ΣΚ δεν έκανα ΤΙΠΟΤΑ!
Αλλα σημερα διαβαζω με κεφι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαίρομαι που δεν βαριέμαι μόνο εγώ.Ένιωθα τύψεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως πέρασε έτσι ο καιρός:hmm::hmm:. Θυμάμαι που ξεκίνησα φροντιστήρια το καλοκαίρι και χρειαζόταν να μάθω τόσο νέα πράγματα. :whistle::whistle:. Αλλά μην αγχώνεστε γιατί φανταστείτε πώς θα είναι μετά από 3-5 μήνες που θα ξέρουμε που θα έχουμε περάσει ( και να έχουμε πετύχει στην 1η επιλογή μας). Θα είναι ένα από τα ωραιότερα και ξέγνοιαστα καλοκαίρια χωρίς διάβασμα και υποχρεώσεις!!!!:clapup::clapup::clapup:
Λίγο έμεινε!!!:D:D::yahoo::
καλή επιτυχία σε όλους:thumbup::thumbup::hello::hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Και εγώ είμαι αισιόδοξη σήμερα. Μου αρέσει που πλέον δεν μαθαίνω καινούρια πράγματα, αλλά προσθέτω λεπτομέρειες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εγώ αυτές τις μέρες που έχει καλό καιρό θυμάμαι τα καλοκαιρινά, που έτρεχα κάθε πρωί από μάθημα σε μάθημα μέσα στη ζέστη και σκεφτόμουν τη χρονιά που με περίμενε.. και τώρα πλησιάζουμε στο τέλος!!
Και εγώ έχω γενικά μια ιδέα για τους βαθμούς που μπορεί να πάρω, αλλά δεν παίρνω κι όρκο γιατί φοβάμαι μην με πιάσει άγχος εκείνη τη στιγμή..αλλά θα προσπαθήσω να μην το αφήσω να με κυριεύσει και να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό,δεν θα αφήσω τόση προσπάθεια να την καταστρέψει το άγχος! (ελπίζω... :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θυμάμαι τέτοιο καιρό πέρσι που έκανα υπολογισμούς μορίων...
έβαζα σε πρόγραμμα υπολογισμού μορίων του βαθμούς που πίστευα ότι θα γράψω και έβλεπα μετά το αποτέλεσμα...

Αξέχαστες εποχές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θυμάμαι τέτοιο καιρό πέρσι που έκανα υπολογισμούς μορίων...
έβαζα σε πρόγραμμα υπολογισμού μορίων του βαθμούς που πίστευα ότι θα γράψω και έβλεπα μετά το αποτέλεσμα...

Αξέχαστες εποχές!
Χαχα,αυτό κάνουμε κι εμείς τώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μου αρέσει που με ρωτάνε οι γονείς μου μερικές φορές αν "τελείωσα το διάβασμα". Λες και το διάβασμα τελειώνει ποτέ!!!
Το πότε θα μπει ο Απρίλιος και θα αρχίσουν να μειώνονται οι μέρες και θα γίνουν κάτω από 50 ούτε που θα το καταλάβουμε...
Οντως αυτό συμβαίνει εγώ τους το έχω ξεκαθαρίσει.Μην με ρωτάτε αν τελειωσα το διάβασμα γιατί δεν ξέρω τι να σας απαντήσω.Μπορεί να ειναι 11 η ώρα το βραδυ και ενώ έχω τελειώσει το διάβασμα ξαφνικά να μου ρθει η κάβλα να πάω να λύσω ασκήσεις μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
.Μπορεί να ειναι 11 η ώρα το βραδυ και ενώ έχω τελειώσει το διάβασμα ξ
Είμαι ο μόνος που αρχίζει το διάβασμα στις 11;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και κανω υπολογισμό μορίων :Ρ
Έχει πλακα.
Μπορώ να πω πως σήμερα διάβασα με πολλή όρεξη. Άλλαξα χώρο. Πήγα σε δωμάτιο χωρίς wi fi και τηλεόραση και δεν έμπαινα στον πειρασμό να χρησιμοποιώ το κινητό . Με βοήθησε αρκετά. Έγραψα και λίστα με τους λόγους για τους οποίους πρέπει να διαβάσω. Παιδιάστικο μεν αλλά επίσης με βοήθησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που αρχίζει το διάβασμα στις 11;;

Oχι αραξε!!! Το καλο το διαβασμα το βραδυ γινεται!!! Και εγω πριν τις 12 δε μπορω να διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που αρχίζει το διάβασμα στις 11;;
Μπα μην σου πω οτι ανήκεις στην πλειοψηφία απλά εγώ στις 10 το αργότερο τα παραταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Iσχύει..Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, αλλά τις δύσκολες ασκήσεις στα μαθηματικά τις λύνω μετά τις 12μισι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
ειναι αποδεδειγμενο παντως οτι το πρωι ο εγκεφαλος εχει μεγαλυτερη πνευματικη διαυγεια. και οσο περναει η μερα η αποδοση πεφτει.
βεβαια ο καθενας παει με τους ρυθμους του. δηλωνω υπερηφανα πρωινος τυπος ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia3355

Νεοφερμένος

Η Vassia3355 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά και χρόνια πολλά. Πως πάει το διάβασμα σας? εγω τις τελευταίες μέρες έχω μια παράξενη αίσθηση, πως οτι και να διαβάσω μετα απο λίγο, πάει. το ξέχασα..Το παλεύω.. Ήθελα να σας ρωτήσω, τα παιδιά απο θεωρητική, για το τρόπο διαβάσματος σας στην ιστορία κατεύθυνσης. Είναι τοσα πολλά τα γεγονότα και οι χρονολογίες, και έτσι οπως είναι γραμμένο το βιβλίο, που στις πρώτες σελίδες έχουν μπεί γεγονότα που έγιναν μετά χρονικά, σε σχέση μ' οτι αναφέρεται στη συνέχεια(πχ σύνταγμα 1844), δε σε βοηθάει καθόλου στην απομνημόνευση. Έγω έχω αποφασίσει και κάνω το εξής. Εχω γράψει σ' ενα πίνακα με τη σειρά τις χρονολογίες και έχω αρχίσει το διάβασμα μου απ τη μέση του βιβλίου, απο κει που λέει τη πρώτη πρώτη σημαντική ημερομηνία, στο σύνταγμα του 1844, και αναλόγως προχωράω.. Πιστεύω οτι αυτός είναι ένας τρόπος να τα έχω ξεκαθαρισμένα, μεσα σε μια σειρά στο μυαλό μου, γιατι αν έπιανα τις σελίδες οπως τις δίνει η ύλη, συνεχώς θα παρεμβάλλονταν ημερομηνίες μες το μυαλό μου και θα γινόταν μύλος.. Μια ''έξυπνη'' γνωστή μου βέβαια προχθές που με είδε να διαβάζω μ αυτό το τρόπο την Ιστορία, και που πριν κανα δυο χρόνια είχε δώσει πανελλήνιες, μου είπε οτι μπορεί να μου φαίνεται εμένα εντάξει ο τρόπος αυτός τώρα, αλλά όταν έρθει η στιγμή να κάνω μια 'μεγάλη' επανάληψη, δε θα προλάβω να τα ξανακάνω όλα. Και η αλήθεια είναι οτι μ' άγχωσε κάπως.. Σαφώς θα μου πείτε το πως διαβάζει κανείς είναι εντελώς υποκειμενική και προσωπική υπόθεση, αλλά ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μαζί σας, και να σας ρωτήσω το δικό σας τρόπο προσέγγισης στην ιστορία. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Επειδη αν το παρεις χρονικα συγχεεις τα γεγονοτα που κατ'εμε λιγα τα συνδεει το βιβλιο. . Χανεσαι. Γι'αυτο ειναι γραμμενο σε θεματικες ενοτητες. Γνωμη μου ειναι να τις παρεις 1-1 και να μαθεις καλα τις χρονολογιες. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
ειναι αποδεδειγμενο παντως οτι το πρωι ο εγκεφαλος εχει μεγαλυτερη πνευματικη διαυγεια. και οσο περναει η μερα η αποδοση πεφτει.
βεβαια ο καθενας παει με τους ρυθμους του. δηλωνω υπερηφανα πρωινος τυπος ! :P

Και εγώ πρωινός τύπος είμαι (όχι ακραίος όμως, να ξυπνάω για παράδειγμα στις 6 για να διαβάζω!)
Πάντως σήμερα δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα... Σε καμιά ωρίτσα μπορεί να πιάσω κανένα βιβλίο... άντε,και αύριο θα παραπονιέμαι ότι δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Και εγώ πρωινός τύπος είμαι (όχι ακραίος όμως, να ξυπνάω για παράδειγμα στις 6 για να διαβάζω!)
Πάντως σήμερα δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα... Σε καμιά ωρίτσα μπορεί να πιάσω κανένα βιβλίο... άντε,και αύριο θα παραπονιέμαι ότι δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα :D

και γω μια απ τα ιδια . ισως σε καμια ωρα :P
εγω σκεφτομαι τι θα κανω οταν θα ερθουν οι πανελληνιες γιατι εχω αλλαξει το προγραμμα μου και κοιμαμαι 1-2 και ξυπναω 9-10 και θα πρεπει να σηκωθω απο τις 8 και θα ειμαι σαν zombie :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Εαν δίνει κανείς αοθ μπορεί να απαντησει σωστο ή λαθοσ στην παρακάτω πρόταση??
Λοιπόν
Όταν η τιμή μειωθεί και αυξηθούν απεριόριστα οι πωλήσεις, η ζήτηση είναι άπειρα ελαστική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα και καλη επιτυχία.Για ΑΟΘ δινουν πολλα ατομα?Ακουσα οτι λιγα ατομα το επελεξαν φετος λογω των περσινων θεματων και ειδικα στα μαθηματικα γενικης..Ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top