Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
κι εγω αυτο πιστευω, πρεπει να ξεφευγει κ λιγο το μυαλο... αλλα ποσο συχνα??
Ανάλογα με το χρόνο σου θα το δεις αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
θεωρητικοι

τι ειναι τα προσηγορικα ονοματα;
στα λατινικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Προσηγορικά ή κοινά ονόματα, τα ουσιαστικά που σημαίνουν ένα σύνολο ομοειδών προσώπων, ζώων ή πραγμάτων (π.χ. άνθρωπος, άλογο, λουλούδι) και τα ουσιαστικά που σημαίνουν πράξη, κατάσταση ή ιδιότητα (π.χ. τρέξιμο, πίκρα, εξυπνάδα), σε αντιδιαστολή προς τα κύρια ονόματα.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Μιας και πιάσατε λατινικά. Βγαίνουν τούτα σε 5 μήνες; Δεν λέω για πανέλλ,έστω την βασική γραμματική και λεξιλόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Μιας και πιάσατε λατινικά. Βγαίνουν τούτα σε 5 μήνες; Δεν λέω για πανέλλ,έστω την βασική γραμματική και λεξιλόγιο.

ειναι πολυ ευκολα!με συστηματικη μελετη ανετα βγαινουν σε 5 μηνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θεωρητικοι

τι ειναι τα προσηγορικα ονοματα;
στα λατινικα
Όλα τα ουσιαστικά εκτός των κύριων ονομάτων.
Προσηγορικά ή κοινά ονόματα, τα ουσιαστικά που σημαίνουν ένα σύνολο ομοειδών προσώπων, ζώων ή πραγμάτων (π.χ. άνθρωπος, άλογο, λουλούδι) και τα ουσιαστικά που σημαίνουν πράξη, κατάσταση ή ιδιότητα (π.χ. τρέξιμο, πίκρα, εξυπνάδα), σε αντιδιαστολή προς τα κύρια ονόματα.

:P
Μαλάκα πες απλά τα πάντα εκτός των κυρίων ονομάτων :P
Μιας και πιάσατε λατινικά. Βγαίνουν τούτα σε 5 μήνες; Δεν λέω για πανέλλ,έστω την βασική γραμματική και λεξιλόγιο.

Βγαίνει. Εγώ πέρσι ξεκίνησα Οκτώβρη φροντιστήριο λατινικά και τέλη Ιανουαριο είχα τελειώσει.



Πάντως για τους φετινούς υποψηφίους έχω να πω τα εξής: Αυτοπεποίθηση, το κεφάλι κάτω, διάβασμα και υπομονή.
Και έξω να βγαίνετε μια φορά τη βδομάδα καλό κάνει. Λίγο οι φίλοι, λίγο η διασκεδαση εκτονώνεσαι.Εγώ διάβαζα Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή 6-10 περίπου γιατί είχα φροντιστήρια πριν, και Τρίτη, Πέμπτη, Σάββατο και Κυριακή 3-9 και ίσως λίγο παραπάνω. Μην ακούτε βλακείες για ξενύχτια κλπ (οι θεωρητικοί τουλάχιστον). Εγώ μόνο μια φορά ξενύχτησα (μέχρι τη 1 :P) κι αυτό στις πανελλήνιες όταν έδινα ιστορία. Και απέδωσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Βγαίνει. Εγώ πέρσι ξεκίνησα Οκτώβρη φροντιστήριο λατινικά και τον Ιανουαριο είχα τελειώσει. Δίνεις ξανά;

Θετική ήμουν,δεν είμαι τόσο μαζόχα για να ξαναδίνω και από θεωρητική μάλιστα. :P
Απλά εδώ κεντρική Ευρώπη,για να μπεις Ιατρική,ζητάνε λατινικά. Στην θετική λατινικά δεν είχαμε,οπότε βασανίζομαι.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,τα βλέπω λίγο πιο αισιόδοξα πλέον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θετική ήμουν,δεν είμαι τόσο μαζόχα για να ξαναδίνω και από θεωρητική μάλιστα. :P
Απλά εδώ κεντρική Ευρώπη,για να μπεις Ιατρική,ζητάνε λατινικά. Στην θετική λατινικά δεν είχαμε,οπότε βασανίζομαι.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,τα βλέπω λίγο πιο αισιόδοξα πλέον. :P

Λατινικά για ιατρική; :confused: Για τα μικρόβια κλπ;
Για τι επίπεδο μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Λατινικά για ιατρική; :confused: Για τα μικρόβια κλπ;
Για τι επίπεδο μιλάμε;

Σε πολλές χώρες μαθαίνουν λατινικά στην ιατρική για ονοματολογία. Και καλά international.
Δεν γνωρίζω ακριβώς προς το παρόν. Μου είπαν "10 periods per week in a higher school". Τόσα ούτε στην θεωρητική δεν κάνουν,νομίζω.
Θα πάω την Δευτέρα για πληροφορίες. Οψόμεθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε πολλές χώρες μαθαίνουν λατινικά στην ιατρική για ονοματολογία. Και καλά international.
Δεν γνωρίζω ακριβώς προς το παρόν. Μου είπαν "10 periods per week in a higher school". Τόσα ούτε στην θεωρητική δεν κάνουν,νομίζω.
Θα πάω την Δευτέρα για πληροφορίες. Οψόμεθα.

Αν πρόκειται μόνο για ονοματολογία τότε μάλλον δεν χρειάζεται να μάθεις κλίσεις ρημάτων, συντακτικά και γραμματικά φαινόμενα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Αν πρόκειται μόνο για ονοματολογία τότε μάλλον δεν χρειάζεται να μάθεις κλίσεις ρημάτων, συντακτικά και γραμματικά φαινόμενα :hmm:

10 periods per week,δεν μπορώ να πιστέψω ότι τόσες ώρες μόνο ονοματολογία κάνανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
10 periods per week,δεν μπορώ να πιστέψω ότι τόσες ώρες μόνο ονοματολογία κάνανε.

Ναι, όντως αλλά τι να τα κάνεις τα υπόλοιπα; Μαθήματα θα κάνεις με ξένο καθηγητή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ναι, όντως αλλά τι να τα κάνεις τα υπόλοιπα; Μαθήματα θα κάνεις με ξένο καθηγητή;

Θα πάω στο international students office και ό,τι μου πουν. Λογικά,ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
οσοι δινατε ή δινετε ή θα δωσετε στο μελλον τι πιστευετε, γινεται να βγαινει κανεις εστω κι ενα σαββατο για μια βολτα? γενικα πρεπει να πηζει?

Εγω εβγαινα καθε μερα,βασικα,καθε βραδυ.Ξερεις που πηγαινα?Σπιτι-βιβλιοθηκη-βιβλιοθηκη σπιτι.Να πηγαινεις να διαβαζεις σε πανεπιστημιακες βιβλιοθηκες,εχει θετικη επιδραση.Απο κατω,υπηρχε και κυλικειο,ετσι οποτε γουσταρα αραζα και για καμια ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν είναι ότι καλύτερο να πηγαίνεις στην βιβλιοθήκη του ΑΠΘ βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Προς ενημερωσιν,εφαρμοσθηκε δυστυχως πυλοτικα ακομη το myschool...Aλλα θα εφαρμοσθει και λειτουργικα απο το 2014.Αναρωτιεμαι!Επρεπε να το εφηρμοσουν στη μεση του ετους?Ας το ξεκινουσαν απο το σχολικο ετος του 2014-2015!ΟοΟ @
Αρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
τι είναι το myschool?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditi85

Νεοφερμένος

Η afroditi85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι για μαθηματικό, αλλά δεν το'χω τάξει.
Σε ποιο θες να περάσεις?
αθηνα θελω αλλα γενικα μπορει να βαλω και αλλες πολεις

παιδια βγηκε ημερομηνια! καλη μαε επιτυχια! https://www.inetfreaks.gr/panelladikes/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά όταν ανακοινωθεί από το υπουργείο παιδείας ξυπνήστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top